آموزش جامع انتقال تماس و SMS در اندروید + آموزش پیدا کردن تماس های خط دایورت شده

یکی از قابلیت هایی که میتوانید آن را بر روی تلفن های همراه فعال کنید انتقال تماس و SMS است. این ویژگی کاربردی به شما این امکان را میدهد که در زمان های ضروری و یا هنگامی که خط اصلی شما دچار اشکالی شده است آن را بر روی شماره دیگری دایورت کنید و انتقال دهید تا دیگران بتوانند همچنان با شما ارتباط برقرار کند. یکی از سوالاتی که برای بسیاری از کاربران پیش آمده این است که چگونه میتوان فهمید آیا خطی دایورت شده است یا خیر. در مقاله پیش رو به شما آموزش خواهیم داد تا این موضوع را درستی فهمیده و به کار ببرید.

انتقال تماس
انتقال تماس

تریلر

تریلر 2

انتقال تماس خط تلفن

اگر از جمله افرادی هستید که تماس های زیادی دریافت می کنید و نمیخواهید تماس های خود را از دست بدهید قطعا این قابلیت برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین سوالاتی بسیاری پیرامون انتقال تماس و فهمیدن دایورت شدن تماس برای بسیاری افراد پیش می آید که در ادامه به صورت دقیق تر به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

نخست توضیح بیشتری در ارتباط با عمل انتقال تماس (دایورت) خواهیم داد تا با این امکان بیشتر آشنا شوید. دایورت یا انتقال تماس (مکالمه) این امکان را به شما میدهد که پیام ها و تماس هایتان را به مقصد دومی انتقال دهید.

با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود که تمامی پیام هایتان را به هر شماره ای اعم از شماره های داخل و یا خارج کشور انتقال دهید تا در مواقع لازم همواره در دسترس باشید و پیام مربوطه بدون پاسخ باقی نماند. در تلفن های هوشمند این امکان در اختیار شما قرار دارد تا علاوه بر تمامی تماس هایی که با شما گرفته می شود، تنها تماس هایی که در زمان مکالمه با شما گرفته می شود را دایورت کنید.

شما با شماره گیری :

*21*[Number]#

(ستاره 21 ستاره شماره تلفن به همراه صفر مربع)

کد انتقال تماس
کد انتقال تماس

میتوانید خط خود را دایورت کنید. توجه داشته باشید که بدین باید به جای [Number] شماره مقصد را قرار دهید تا عملیات به درستی انجام شود. همچنین در تلفن های همراه این موضوع از طریق تنظیمات نیز قابل انجام است. انجام عمل دایورت در تنظیمات به شما امکان های بیشتری نیز خواهد داد که در این جا به آن اشاره نخواهیم کرد.

نکته: انتقال تماس در تلفن های ثابت نیز با روش بالا قابل انجام است. اگر پس از وارد کردن کد بالا در تلفن های ثابت صدای بوق اشغال شنیدید احتمالا این امکان برای تلفن شما وجود ندارد و برای حل این مشکل باید به دفاتر خدماتی مخابرات مراجعه کنید. پس از فعال سازی این قابلیت از سوی مخابرات این امکان برای شما در دسترس خواهد بود. همچنین شما می توانید با برنامه Automatic Call Recorder Pro تماس های دریافتی خود را ضبط کنید .

چگونه متوجه دایورت شدن یک شماره شویم؟

فهمیدن اینکه آیا شماره ای دایورت شده است یا خیر از چند روش قابل انجام است. شما میتوانید این کار را با برنامه های مختلف انجام دهید. برای دقیق تر فهمیدن این موضوع آموزش پیش رو را دنبال کنید.

 آموزش دایورت پیامک در اندروید

SMS Forwarder
SMS Forwarder

تریلر

در تلفن های آیفون این قابلیت وجود دارد تا شما تنها پیامک هایی که برای شما ارسال میشود را به شماره دیگری انتقال تماس دهید . این کار را میتوانید به راحتی و بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری از طریق بخش تنظمیات تلفن همراهتان انجام دهید. اگر از تلفن های اندرویدی استفاده میکنید و میخواهید پیامک های خود را دایورت کنید، میتوانید این کار را از طریق نصب برنامه هایی همچون SMS Forwarder انجام دهید.

این برنامه و بسیاری برنامه های مشابه از طریق گوگل پلی قابل دریافت اند که میتوانید با جست و جو کردن آن ها را یافته و در تلفن همراهتان نصب کنید. این نرم افزار کاملا رایگان است و مزیت های زیادی به همراه دارد. نرم افزار اس ام اس فورواردر، تمامی پیام های شما را به همان شماره ای که می خواهید فوروارد می کند و یک محیط کاربری کاملا ساده به همراه دارد.

دانلود مستقیم SMS Forwarder

همینطور ببینید : معرفی بهترین اپلیکیشن‌های SMS پیامک اندروید + دانلود

پیغام تماس هدایت شد چه معنی دارد

احتمالا در یافته اید که این پیغام زمانی نمایش داده می شود که شخصی شماره خود را بر روی خط دیگری دایورت کرده باشد. اگر شما گیرنده تماس باشید با دریافت این پیغام فوراً متوجه دایورت شدن خواهید شد. اما صاحب خط با چالش هایی رو به رو است.

فهمیدن اینکه تماس ها دچار دایورت شده اند یا خیر سوال بسیاری از کاربران می باشد. بسیاری افراد مایل اند تا تماس های مستقیم و دایورت شده را از یکدیگر جدا کنند تا راحت تر بتوانند تماسه ای خود را مدیریت کنند. برای فهمیدن این موضوع میتوانید از برنامه ای به نام Forwarded Call Notification استفاده کنید.

Forwarded Call Notification
Forwarded Call Notification

این برنامه برای تلفن های اندرویدی در دسترس است. احتمالا میتوانید با کمی جست و جو برنامه های مشابه و رایگان را برای آیفون نیز پیدا کنید. برنامه Forwarded Call Notification به شما کمک خواهد کرد تا تماس هایی که به صورت دایورت دریافت کرده اید را پیدا کنید.

پس از نصب برنامه با پیغامی مواجه خواهید شد که می بایست آن را تایید کنید. پس از تایید پیغام ذکر شده، خود به خود به تنظیمات گوشی وارد خواهید شد. در اینجا شما باید به دنبال Forwarded Call Notificitions بگردید و به ان وارد شوید.

دانلود مستقیم Forwarded Call Notification

پس از پیدا کردن گزینه و لمس آن باید سوییچ مربوط به آن را فعال کنید تا برنامه به درستی شروع به کار کند. پس از فعال سازی سوییچ، پیغامی به شما نمایش داده خواهد شد که باید آن را تایید کنید. با انجام این تنظیمات کار به پایان رسیده است و شما در صورت دریافت تماس ها به صورت دایورتی در صفحه گزارشات تماس هایتان آن ها از هم متمایز خواهید یافت.

دایورت تماس
دایورت تماس

 

چگونه بفهمیم کسی خط ما را انتقال تماس داده است؟

احتمالا با گزینه بلاک در منوی تماس ها برخورد داشته اید. یا برای شما این سوال پیش آمده که آیا کسی شما را دایورت و یا بلاک کرده است یا خیر. گزینه بلاک مشابه دایورت کار میکند با این تفاوت که تماس شما موفقیت آمیز نخواهد بود و شما پس از شنیدن صدای بوق با پیغام اشغال مواجه خواهید شد.

در صورتی که به صورت مداوم با این مشکل مواجه شدید میتوانید مطمئن باشید که شما از طرف شخص مقابل بلاک شده اید. البته ممکن است این مشکل به دلیل بروز اشکال هایی در سیم کارت طرف مقابل نیز ایجاد شود.

دایورت تماس
دایورت تماس

به هر دلیل، نمی توان دایورت شدن را کار خوب یا بدی دانست و شخصی نباید بابت چنین چیزی عصبی شود. هرکسی می تواند دلایل موجهی برای انتقال تماس شماره خود داشته باشد. مثلا شخصی ممکن است خط خود را تغییر داده باشد و شماره قبلی خود را بر روی شماره جدید دایورت کند تا دیگر مشکلی در اطلاع رسانی به افراد نداشته باشد.

به همین دلیل قضاوت در مورد انتقال تماس کار سختی است. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که اگر خط خودتان را بر روی شماره دیگری دایورت کردید، زمان غیرفعال کردن آن را هم فراموش نکنید و بدانید که تا چه زمانی قرار است خط تان دایورت بماند.

اگر برنامه های کاربردی دیگری در زمینه انتقال تماس میشناسید میتوانید آن ها را با ما به اشتراک بگذارید. طبیعتا نرم افزار های زیادی در استورهای موجود وجود دارد که بسیاری از ما و شما از آن ها بی خبر هستیم. اطلاع رسانی شما می تواند کمک زیادی به مفید بودن این آموزش کند. به همین علت اگر برنامه ای در این زمینه می شناسید، آن را معرفی کنید.

6 نظرها

 1. سلام کسی هک‌کردن رو بلده بتونه خوب راهنماییم کنه

 2. سلام.اگربخواهیم اپلیکیشنsms forwarderراغیرفعال کنیم.چکاربایدکرد.نحوه تنظیم برای ارسال پیامک(دایورت)به ایمیل چگونه است.آیا درصورت دایورت پیامک ها ،درگوشی اصلی نیز،پیامک دایورت شده،دیده میشود.تشکر.

 3. آیا بعد از در آوردن گوشیش از دایورتی پیام ها وتماس هامو دریافت میکنه؟؟؟

 4. سلام دوستم بهم اس ام اس میده ولی جواب من رو دریافت نمیکنه وباهاش که تماس میگیرم میگه شماره در شبکه وجود ندارد،به نظرتون چطور میتونم تماس بگیرم ویا جواب پیام هاشو بدم ،ممنون میشم راهنماییم کنید

 5. سلام من یه سیمکارت خریدم که پلمپ هم بود از جای معتبر و حضوری هم گرفتم ولی از اول که گرفتم هی اس ام اس و تماس دایورت میشه حتی واتساپ هم پیام دادن

  چیکار کنم از دایورت بر دارم

 6. سلام من گوشیم و ۳ساله خریدم الان میگه انتقال مالکیت بدهی بعد من کارتنشو گم کردم میشه کمکم کنید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.