آموزش مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام در اندروید + مدیریت زمان استفاده

آموزش مصرف اینترنت اینستاگرام یکی از مهم ترین و واجب آموزش های اندرویدی است . اینستاگرام از آن دست برنامه های اجتماعی است که در بین همه ی افراد محبوب است و توانسته به خوبی جای خود را در میان کاربران تلفن های هوشمند و همین طور اینترنت باز کند.

با وجود تمام امکانات و جذابیت هایی که این اپلیکیشن درون خود جا داده است این حجم از محبوبیت چندان دور از نظر و انتظار نیست. علاوه بر این ها اینستاگرام فضایی به شدت اعتیاد آور دارد و اغلب ما از اینکه این برنامه را ببندیم کاملا عاجز هستیم. جذابیت این اپلیکیشن به حدی است که اکثر کاربران حتی متوجه مدت زمانی که برای آن صرف کرده اند نمی شوند.

مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام
مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام

تمام این ویژگی ها می توانند برای یک استودیوی برنامه سازی و کمپانی مربوطه بسیار شیرین باشد اما برای کاربران که باید هزینه ی زیادی از جهت بسته های اینترنتی و شارژ وای فای بپردازند این نکات نمی تواند چندان دلنشین باشد. نکته ی دیگری هم که وجود دارد این است که این اپلیکیشن به طور کلی حجم بالایی از دیتای شما را مصرف می کند که این خود دلیل محکم دیگری است برای کاربران که به دنبال چاره باشند.

در این نوشته تلاش می کنیم تا به شما نکات و راه حل هایی را برای بررسی میزان استفاده تان از اپلیکیشن اینستاگرام و همین طور صرفه جویی در آن به شما آموزش دهیم تا بتوانید همچنان از این اپلیکیشن بدون نگرانی لذت ببرید.

مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام و مدت زمان استفاده شده

مصرف اینترنت اینستاگرام
مصرف اینترنت اینستاگرام

همان طور که گفته شد این اپلیکیشن به حدی اعتیاد آور است و فضایی جذاب دارد که اغلب اوقات متوجه نمی شویم که چه مدت زمان را صرف گشت و گذار در این برنامه کرده ایم. گویا سازندگان این اپلیکیشن نیز به خوبی به قدرت جاذبه ی برنامه شان واقف بوده اند چرا که یک آیتم در این برنامه تعبیه کرده اند که به کمک آن می توانید به خوبی نمودار زمانی استفاده ی خود از اینستاگرام و به عبارتی بازه های زمانی را که صرف برنامه کرده اید را مشاهده کنید. برای دسترسی به این اطلاعات گام های زیر را دنبال کنید.

گام اول:

ابتدا لازم است که اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید و سپس به قسمت پروفایل خود بروید.

گام دوم:

به کمک لمس نماد سه خط روی هم که اصلاحا به آن همبرگر می گویند که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد صفحه ای جدید باز کنید.

گام سوم:

از میان گزینه های نمایش داده شده گزینه ی Your Activity را انتخاب کنید.

گام چهارم:

در صفحه ی باز شده شما می توانید به کمک نمودار ساعات استفاده ی خود از این اپلیکیشن را در هفت روز اخیر به همراه میانگین ساعت استفاده ی خود مشاهده کنید.

در این قسمت اپلیکیشن اینستاگرام یک قابلیت برای شما تعیین کرده است تا شما بتوانید به کمک هشدار متوجه ساعت استفاده ی خود بشوید اگر مایل به استفاده از آن هستید در همین صفحه گزینه ی Set Daily Reminder را انتخاب کنید.

برای شما یک زمان سنج نمایش داده می شود. به کمک آن یک زمان را مشخص کنید و سپس گزینه set reminder را لمس کنید.

با این کار اپلیکیشن زمانی که مصرف روزانه ی شما بیشتر از تایمی که مقرر کرده اید بشود به کمک یک هشدار به شما خبر می دهد. این هشدار می تواند به شما کمک کند که زمان فعالیت خود را مدیریت کنید.

Set Daily Reminder
Set Daily Reminder

تریلر

تریلر 2

مدیریت و برسی مصرف اینترنت اینستاگرام با تنظیمات گوشی

اگر سیستم عامل تلفن هوشمند شما اندروید است شما می توانید به کمک مراحل زیر مدت زمان استفاده از هر کدام از اپلیکیشن های نصب شده بر تلفن هوشمندتان را ببرسی کنید.

مرحله اول:

وارد قسمت تنظیمات یا setting تلفن هوشمند خود شوید.

مرحله دوم:

گزینه ای تحت عنوان Digital balance یا Digital Wellbeing (استفاده از داده) را که با توجه به مدل تلفن شما می تواند متفاوت باشد را انتخاب کنید. در صفحه ی باز شده می توانید ساعات استفاده از اپلیکیشن های محبوب را مشاهده کنید.

استفاده از داده
استفاده از داده

مرحله سوم:

بر روی گزینه یmore بزنید و در صفحه ی باز شده اپلیکیشن اینستاگرام را بیابید و آن را لمس کنید.

مرحله چهارم:

در این قسمت شما می توانید نمودار کامل ساعات استفاده ی خود از این اپلیکیشن را در هفت روز اخیر مشاهده کنید.

استفاده از اینستاگرام
استفاده از اینستاگرام

این قابلیت تحت عنوان Screen Time در تلفن های هوشمند با سیستم عامل ios در دسترس است.

استفاده از اپلیکیشن های جانبی

برای مشکلاتی که به واسطه ی تکنولوژی برای ما به وجود آمده است به کمک همین تکنولوژی و فناوری راه حل هایی ارائه شده است. این راه حل ها گاهی به شکل بالقوه درون تلفن های هوشمند تعبیه شده است برخی هم به کمک سایر اپلیکیشن های جانبی در اختیار ما قرار می گیرد. اگر شما قصد دارید از راه هایی جز آنچه گفته شد میزان مصرف خود از اینستاگرام را بررسی کنید می توانید از برنامه های کمکی استفاده کنید .در ادامه دو نمونه از این برنامه ها را به شما معرفی می کنیم.

مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام با اپلیکیشن App Usage

شما می توانید برنامه App Usage را بطور رایگان دانلود کنید . محیط کاربری این برنامه حرفه ای و جذاب اما تا حدودی پیچیده است .به کمک این برنامه می توانید به خوبی مصرف خود از سایر برنامه های خود را مدیریت کنید.

قدم اول:

بعد از اینکه این برنامه را از منبع معتبر خود دانلود کردید و نصب کردید لازم است در همان ابتدای کار مجوز دسترسی را به برنامه بدهید.

قدم دوم:

در صفحه ی اصلی برنامه شما می توانید اطلاعات کلی را در مورد برنامه های خود و همچنین مدت زمان فعال سازی این اپلیکیشن را مشاهده کنید. بر روی دایره ی زمان که در صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

اپلیکیشن App Usage
اپلیکیشن App Usage

قدم سوم:

آیکون سه نقطه که در گوشه ی راست و بالای صفحه قرار دارد را لمس کنید.

قدم چهارم:

از لیست باز شده گزینه ی Usage ignored apps را لمس کنید.

قدم پنجم:

از صفحه ی باز شده و به کمک لیست برنامه ها ٬اپلیکیشن اینستاگرام و یا هر برنامه ای که قصد بررسی آن و اعمال محدودیت زمانی استفاده از آن را دارید را انتخاب کنید.

انتخاب اینستاگرام برای مصرف اینترنت اینستاگرام
انتخاب اینستاگرام برای مصرف اینترنت اینستاگرام

قدم ششم:

به صفحه ی قبل باز گردید و سپس به کمک آیکون سه خط که در گوشه ی سمت چپ و بالا قرار گرفته است لیست جدید را باز کنید.

قدم هفتم:

در قسمت Notifications بر روی گزینه ی Over –use reminder کلیک کنید.

قدم هشتم:

قسمت Over –use reminder را فعال کنید و سپس در صفحه ی جدید باز شده گزینه ی ENABLE را لمس کنید.

قسمت Over –use reminder
قسمت Over –use reminder

قدم نهم:

حال به قسمت Usage time per day بروید و آن را فعال کنید و سپس وارد بخش Remind when بشوید.

قدم دهم:

به کمک جدول نمایش داده شده مقدار زمانی را که قصد دارید به استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام اختصاص دهید را مشخص کنید و سپس Ok را بزنید.

با دنبال کردن این مراحل بعد از اینکه مدت استفاده ی شما از اینستاگرام از حد مشخص شده تجاوز کند برنامه به شما هشدار می دهد و سپس موقتا دسترسی به برنامه را برای شما غیرممکن می کند تا وقتی که آلارم را غیرفعال کنید.

قدم دهم انتخاب الارم
قدم دهم انتخاب الارم

مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام با اپلیکیشن Quality Time

یک نمونه ی دیگر از برنامه هایی است که می تواند به شما در مدیریت زمان استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام کمک کند. شما می توانید به شکل رایگان این برنامه را از گوگل پلی دانلود کنید. این برنامه مراحل نصب طولانی تری دارد. شما درابتدای این برنامه باید ایمیل خود را ثبت کنید همچنین لازم است اطلاعاتی درمورد جنسیت و سال تولد خود را به برنامه بدهید و بعد دسترسی های لازم را در اختیار برنامه بگذارید اما محیط کاربری این برنامه به مراتب ساده تر و روان تر است و استفاده از آن ساده تر است.

دانلود مستقیم QualityTime ورژن 2.17.2.1

قدم اول:

بعد از نصب برنامه در صفحه ی اصلی برنامه شما می توانید به کمک علامت سه خط که در گوشه ی سمت راست و پایین صفحه قرار دارد به لیست جدید دسترسی پیدا کنید.

اگر می خواهید به نمودار های زمان استفاده ی خود از سایربرنامه ها اطلاع پیداکنید کافی است صفحه را به پایین بکشید.

سایر برنامه ها
سایر برنامه ها

اگر می خواهید بازه ی زمانی هفت روز گذشته را بررسی کنید مجددا صفحه را پایین بکشید.

قدم دوم:

از آیتم های لیست جدید باز شده گزینه یTake a Break  را انتخاب کنید.

قدم سوم:

در صفحه ی جدید باز شده شما می توانید تنظیمات جزئی را انجام دهید مثلا یک اسم مشخص برای محدودیت استفاده ی خود بگذارید. آلارم مخصوص را انتخاب کنید و یا غیره. از این قسمت گزینه ی TAP TO SELECT را انتخاب کنید.

انتخاب آلارم برای مصرف اینترنت اینستاگرام
انتخاب آلارم برای مصرف اینترنت اینستاگرام

قدم چهارم:

به یاد داشته باشید که از این لیست هر برنامه ای را که انتخاب کنید شامل محدودیت نمی شود. یعنی اگر قصد دارید تنها برای برنامه ی اینستاگرام خود محدودیت استفاده تنظظیم کنید همه ی برنامه ها به جز اینستاگرام را انتخاب کنید و سپس گزینه ی ADD را لمس کنید.

قدم پنجم:

در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود محدوده ی زمانی محدودیت به همراه روز آن را انتخاب کنید و سپس گزینه ی SAVE را لمس کنید.

قدم ششم:

انتخاب تایم
انتخاب تایم

با رسیدن تایم زمانی مشخص شده به شکل خودکار برنامه دسترسی به اپلیکیشن اینستاگرام را برای شما غیر ممکن می کند مگر اینکه شخصا محدودیت را غیر فعال کنید.

این اپلیکیشن یک مدیریت سفت و سخت را اجرا می کند و شما می توانید از آن برای مدیرت استفاده از تلفن هوشمند در کودکان هم استفاده کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.