ریکاوری اطلاعات واتس اپ
ریکاوری اطلاعات واتس اپ

آموزش کامل بازیابی چت های حذف شده در واتساپ + تصویر

بازیابی چت های حذف شده در واتساپ یکی از پر کاربرد ترین آموزش ها در زمینه ریکاوری اطلاعات است. همه ی ما تجربه کرده ایم که صفحات چت و گفت و گو هایمان به دلیل اشتباهات سهوی یا خطا های سیستمی پاک بشود و بعد تمام اطلاعات و حتی پیام های مهم خود را از دست بدهید در این اوقات راه حل های زیادی به شما پیشنهاد می شود که بسته به موقعیت شما می توانند کارآمد یا بی فایده باشند. در این مطلب به شما راه حل هایی برای بازگرداندن پیام های پاک شده در واتساپ را ارائه می دهد.

تریلر

تریلر 2

تریلر 3

اپلیکیشن واتساپ (WhatsApp)

واتساپ whatsapp سابقه ای طولانی دارد و می توان گفت که از اولین اپلیکیشن های پیام رسانی بوده است که هنوز هم کاربران فعال خود را حفظ کرده است و باقی مانده است. شاید این برنامه چندان در ایران محبوب نبوده باشد اما از پس از فیلترینگ تلگرام این برنامه به سرعت محبوب و جایگزین شد. محیط کاربری این اپلیکیشن ساده و روشن است و هرچند به منظور انتقال پیام متنی طراحی نشده است اما به شما خدمات مناسب و به نسبت کاملی می دهد.

همچنین ببینید : آموزش واتس اپ (WhatsApp) – نحوه پشتیبان گیری و بازگردانی پیام‌ها و چت‌ها با گوگل درایو

بازیابی چت های حذف شده در واتساپ با خود برنامه

حتما زمانی که برنامه ی واتساپ را برروی تلفن هوشمند خود نصب کردید متوجه گزینه ی بک آپ (Backup) گیری شده اید. این برنامه با توجه به انتخاب شما در بازه های زمانی روزانه٬ ماهانه و هفتگی از کل فعالیت های شما درون خود یک بکاپ تهیه می کند .بهتر است همین الان تنظیمات آن را برروی بکاپ گیری روزانه بگذارید تا اطلاعات پاک شده با کیفیت و حجم بیشتری برای شما بازگردانی شود.

حال اگر پیام هایتان پاک شده است کافی است ابتدا برنامه ی واتساپ را از گوشی خود حذف نصب کنید و بعد حتی فایل آن را از روی تلفن هوشمندتان پاک کنید بعد به سراغ گوگل پلی یا هر مایکت دیگری که از آن برنامه هایتان را تهیه می کنید بروید و مجددا فایل اپلیکیشن واتساپ را دانلود کنید. در هنگام نصب مجدد برنامه اطلاعات اکانت خود را وارد کنید.

در مرحله ی بعد برای شما صفحه ای نمایش داده می شود که از شما می پرسد آیا مایل هستید که اطلاعات موجود در بکاپ مجدد در اختیارتان قرار بگیرد .در اینجا شما کافی است گزینه ی RESTORE را انتخاب کنید تا مجددا پیام های شما بازگردانی شود. به یاد داشته باشید تنها زمانی این شیوه کاربرد دارد که شما بلافاصله یا قبل از بکاپ گیری مجدد اقدام به این کار کنید در غیر این صورت نمی توانید اطلاعات خود را کاملا بازگردانید .

واتساپ : چت های حذف شده در واتساپ
واتساپ : چت های حذف شده در واتساپ

معرفی اپلیکیشن های کمکی برای بازیابی چت های حذف شده در واتساپ

مشکل حذف شدن گفت وگو ها به قدری رایج و دردسر ساز است که برای کاهش اثرات منفی آن برنامه ها و اپلیکیشن های مختلفی ساخته و منتشر شده اند. شما می توانید به سادگی تعداد زیادی از آن ها را در مایکت های مختلف ببینید. نکته ی مهم در مورد بیشتر این دست برنامه ها این است که لازم است شما قبل از پاک شدن پیام هایتان آن ها را نصب کرده باشید تا بتوانند موثر واقع شوند به عبارتی شما باید علاج واقعه را پیش از وقوع آن بکنید .در ادامه به شما چند اپلیکیشن که می توانند مفید باشند را معرفی می کنیم.

تریلر

اپلیکیشن WAMR برای بازیابی چت های حذف شده در واتساپ

این برنامه یکی از ساده ترین و همین طور موثر ترین برنامه هایی است که می تواند همیشه به شما کمک کند. این برنامه را می توانید به شکلی کاملا رایگان از گوگل پلی دانلود کنید همچنین این برنامه به خودی خود حجم کمی دارد و می تواند حتی با سیستم عامل های ضعیف هم به خوبی سازگار شود. این برنامه نقش سطل زباله ی تلفن شما را دارد که تمام اطلاعات دورریز و حذف شده ی شما را درون خود نگه می دارد و به شما یک فرصت دوباره برای بررسی می دهد.

دانلود اپلیکیشن WAMR ورژن 0.10.8

گام اول:

آخرین نسخه ی موجود این برنامه را تهیه و نصب کنید.

گام دوم:

در هنگام نصب برنامه لیستی از اپلیکیشن های خود را مشاهده می کنید. آن برنامه ای که علاقه دارید اطلاعات آن حتی بعد از حذف در این برنامه باقی بماند را انتخاب کنید.

اپلیکیشن WAMR بازگردانی چت های واتس اپ
اپلیکیشن WAMR بازگردانی چت های واتس اپ

گام سوم:

حال شما هر اطلاعاتی را که در برنامه یا برنامه های انتخاب شده حذف کرده اید با توجه به نوع آن می توانید در صفحه ی برنامه مشاهده کنید. با ضربه زدن برروی آن ها اطلاعات مجددا نمایش داده می شود و در صورتی که واقعا قصد حذف آن را دارید می توانید به سادگی آن را حذف کنید.

برنامه Whats Removed+ برای بازیابی چت های حذف شده در واتساپ

این برنامه نیز به شکل کاملا رایگان قابل دریافت است. این برنامه خدماتی جزئی تر را به شما ارائه می دهد. فضای کاربری سادگی خود را حفظ کرده است اما اطلاعات به خوبی و با دقت دسته بندی می شوند.

دانلود مستقیم WhatsRemoved+‏ ورژن 6.0.9

گام اول:

آخرین نسخه ی موجود این برنامه را تهیه و نصب کنید

گام دوم:

در هنگام نصب برنامه لیستی از اپلیکیشن های خود را مشاهده می کنید. آن برنامه ای که علاقه دارید اطلاعات آن حتی بعد از حذف در این برنامه باقی بماند را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که به برنامه اجازه ی ذخیره ی فایل ها را نیز بدهید تا کاربرد برنامه کامل شود.

برنامه Whats Removed+ بازیابی پیام های حذف شده در واتساپ
برنامه Whats Removed+ بازیابی پیام های حذف شده در واتساپ

گام سوم:

حال شما هر اطلاعاتی را که در برنامه یا برنامه های انتخاب شده حذف کرده اید با توجه به نوع آن می توانید در صفحه ی برنامه مشاهده کنید. تفاوتی که این برنامه دارد شیوه ی منظم دسته بندی اطلاعات است و همچنین پشتیبانی آن از هر نوع فایلی.

برنامه Auto RDM برای بازیابی چت های حذف شده در واتساپ

این برنامه شاید یکی از بهترین انتخاب های شما باشد. این برنامه نه تنها پیام های که پاک می کنید را درون خود جای می دهد بلکه اگر شما پیامی را دریافت کنید( مهم است که نوتیفکشن برای شما به نمایش در بیاید) و سپس شخصی که پیام را برای شما فرستاده است آن را حذف کند شما به کمک این برنامه می توانید آن پیام را برای خود بازیابی کنید. این برنامه هیچ راه حل گام به گامی را طلب نمی کند چرا که کافی است برنامه را نصب کنید و بعد از مجوز های لازم وارد صفحه ی اصلی شوید تا همه چیز مقابل چشمتان قرار بگیرد بدون اینکه نیاز باشد کار خاصی انجام بدهید یا دستور العمل خاصی را اجرا کنید.

در ابتدای نصب به یاد داشته باشید که برنامه های مورد نظر خود را از لیست موجود انتخاب کنید.

شما به کمک این برنامه همچنین می توانید تمام فایل هایی که با واتساپ (یا هر برنامه انتخابی دیگر) دانلود یا آپلود کرده اید را در فضایی مشخص مدیریت کنید .کافی است از نوار پایین صفحه به قسمت Cleaner بروید.

Auto RDM
Auto RDM

این برنامه کاملا رایگان از طریق گوگل پلی قابل دسترسی است.

همچنین ببینید : آموزش نحوه افزودن مخاطب به واتساپ با استفاده از QR کد Whatsapp

برنامه Revine برای بازیابی چت های حذف شده در واتساپ

شما به کمک این برنامه می توانید به شکل تخصصی پیام ها و چت های خود را در تاریخ های مشخص شده مدیریت کنید حتی آن هایی را که پاک کرده اید. این برنامه به شکل تخصصی برای واتساپ طراحی شده است اما می تواند برای برنامه های دیگر هم کار آمد باشد کافی است در صفحه ی اصلی به کمک نوار ابزار پایین صفحه به بخش Apps بروید و سپس به کمک علامت (‌+) که در گوشه ی سمت راست و پایین صفحه قرار دارد برنامه های دیگر را نیز به دلخواه خود اضافه کنید.

به کمک نوار ابزار پایین صفحه در صفحه ی اصلی و رفتن به گزینه ی All شما می توانید به تمام های خود چه حذف شده و چه نشده در تاریخ های گوناگون دسترسی پیدا کنید.

Revine بازگردانی چت های حذف شده واتساپ
Revine بازگردانی چت های حذف شده واتساپ

این برنامه نیز به شکل رایگان عرضه شده است و بهتر است از آن فقط برای بازگردانی پیام های واتساپ خود کمک بگیرید. فضای کاربری ساده و روان و همچنین حجم دیتای کم آن می تواند آن را به برنامه ای مناسب برای شما بدل کند.

برنامه Notification History Log برای بازیابی چت های حذف شده در واتساپ

اگر تاب به اینجا مطلب را به خوبی دنبال کرده باشید متوجه می شوید که سعی بر این بوده تا برنامه هایی بسیار ساده و روان معرفی شوند این برنامه از ساده نیز ساده تر است. برنامه ای بسیار کم حجم و همین طور تنها مناسب اپلیکیشن واتساپ که تمامی فایل های شما را بعد از حذف به همراه چت هایتان مدیریت می کند. فقط کافی است برنامه را نصب کنید و مجوز های لازم را در اختیار آن بگذارید و بعد در همان صفحه ی اصلی بارفتن به بخش Advanced History به تمام چت ها و فایل هایی که در واتساپ حذف کرده اید دسترسی پیدا کنید.

برنامه Notification History Log بازیابی چت های حذف شده
برنامه Notification History Log بازیابی چت های حذف شده

این برنامه هیچ دسته بندی ای را برای شما اعمال نمی کند و فقط اطلاعات را برحسب تاریخ به شما نمایش می دهد .

سه نکته ی مهم که شما باید درمورد این برنامه ها رعایت کنید به ترتیب زیر است :

 1. حتما مطمئن باشید که این برنامه ها را قبل از هر چیزی نصب کنید چرا که فقط در آن صورت می توانند اطلاعاتتان را بازیابی کنند.
 2. نوتیفکشن برنامه ی واتساپتان را فعال کنید تا برنامه ها به خوبی کار کنند.
 3. از آن جایی که این برنامه ها اطلاعات حذف شده ی شما را درون خود نگه می دارند مهم است که در بازه های زمانی مشخصی حافظه ی آن ها را پاک کنید تا به خوبی عمل کنند.

4 نظرها

 1. سلام من یک چتی رو الان پاک کردم استباها و بک اپم روی ماهانه بوده و مال ۲۱ جولای دو هفته پیش اخرین بک اپم راهی هست برگردونم چتی که الان پاک کردم رو

 2. واسه آیفون ۱۲پرومکس هم داره اینارو!!؟؟

 3. من میخوام چت های ۶ماه پیشم برگرده باید چکارکنم؟؟؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.