آموزش و نکات جلوگیری از هک شدن گوشی اندرویدی

جلوگیری از هک شدن گوشی از مهمترین عوامل است که باید به آن توجه بسیاری شود . تلفن های هوشمند ما شبیه به گاو صندوق اطلاعات ما عمل می کنند هر گونه تهدیدی که برای حافظه ی سیستم تلفن هوشمند ما به وجود بیاید می تواند برای ما اثرات منفی و زیان بار زیادی به همراه داشته باشد. همچنین تلفن های هوشمند ما علاوه بر اینکه حاوی اطلاعاتی مانند عکس ها و فیلم ها و پیام های شخصی هستند کلید دسترسی ما به سایر حساب های کاربریمان نیز هستند. بنابراین اگر به هر نحوی اطلاعات تلفن هوشمند شما در معرض خطر قرار بگیرد و یا کنترل آن به دست شخص دیگری بیوفتد شما در موقعیت بدی قرار خواهید گرفت و حتی ممکن است به واسطه ی اطلاعاتتان مورد سوء استفاده قرار بگیرید.

البته نسل جدید تلفن های هوشمند و همین طور انواع و اقسام شبکه های ارتباطی تاکنون بسیار پیشرفت کرده اند و امنیت آن ها به مراتب بیشتر شده است و همین طور موانع زیادی بر سر راه افراد سودجو در این حوزه قرار گرفته است اما همچنان خطر و احتمال هک شدن تلفن های هوشمند و سیستم های هوشمند و لو رفتن اطلاعات از آن خطرات شایع است که متوجه تعداد زیادی از افراد می شود. در ادامه به شما راه حل هایی ارائه می شود که شما با عمل به آن ها می توانید تا حد زیادی خطر هک شدن را از خود دور کنید.

اندروید
اندروید

همچنین ببینید : دانلود Lucky Patcher 8.9.3 برای هک بازی اندروید + مود و آموزش لاکی پچر

به روزرسانی منظم سیستم عامل برای جلوگیری از هک شدن گوشی

حتما همه ی شما متوجه پیام های هشداری که برای آپدیت سیستم عامل نمایش داده می شوند شده اید .اکثر افراد نسبت به آن ها بی توجهی می کنند و چون تلفن هوشمندشان بدون مشکل کار می کند نیازی به آپدیت سیستم عامل نمی بینند. اما باید توجه داشته باشید که در هر آپدیت شما می توانید سیستم عاملی داشته باشید که درز های امنیتی آن شناسایی شده است و سپس به خوبی برطرف شده است از این رو امنیت بهتری برای شما فراهم آمده است.

بروزرسانی سیستم اندروید
بروزرسانی سیستم اندروید

درست است که این به روزرسانی ها حجم دیتای زیادی استفاده می کنند اما لازم و ضروری هستند همچنین شما می توانید از آپدیت های امنیتی که برای سیستم عامل مخصوص شما ارائه می شود نیز استفاده کنید تا هرچه بیشتر خیالتان از امنیت تلفن هوشمندتان آسوده شود.

دوری از موارد مشکوک

به یاد داشته باشید که ممکن است کنجکاوی شما کار دستتان بدهد .نخواهید که همه ی اپلیکیشن های عجیب و غریب و ناشناخته را نصب و امتحان کنید. در این مورد شما به دوستانتان یا سایت های مختلف اینترنتی نمی توانید به هیچ وجه اطمینان کنید.

تلفن هوشمند شما می تواند به سادگی توسط نصب یک اپلیکیشن هک شود. برخی از برنامه های موبایلی بی نام و نشان که ممکن است کنجکاوی شما را به سمت خود جلب کند تنها یک کارایی دارند و آن هم ورود بی اجازه و آسیب رساندن به سیستم عامل شما است.  در نتیجه اگر با یک اپلیکیشن جدید مواجه می شوید حتما کاملا آن را بررسی کنید و در مورد منبع آن و کارآییش به خوبی نخقیق کنید تا مطمئن شوید یا به سادگی بیخیال آن ها شوید.

انتخاب منبع مطمئن

مهم است که حتما شما برنامه های مورد نظر خود را از مایکت های معتبری مانند گوگل پلی یا اپ استور تهیه کنید .برنامه های این مایکت ها علاوه بر اینکه از پیش از لحاظ کیفیت سنجیده شده اند٬ امنیت آن ها نیز تضمین شده است و نمی توانند خطری برای سیستم عامل شما به خودی خود ایجاد بکنند.

این روز ها سایت های زیادی وجود دارند که اپلیکیشن های مختلف را عرضه می کنند به یاد داشته باشید که برای دانلود حتما از لینک مایکی آن استفاده کنید و فقط نسخه ی اصلی برنامه را نصب کنید با عمل کردن به این نکته و نکته ی قبل می توانید نگرانی خود در مورد فایل های نصبی را به حداقل برسانید و امنیت تلفن هوشمند خود را پیش از پیش تضمین کنید.

افزایش لایه های امنیتی برای جلوگیری از هک شدن گوشی

برای اینکه بتوانید به خوبی از اطلاعات خود در برابر هکر ها محافظت کنید لازم است که حتما دیوار ها و همچنین سد های زیادی را برای دسترسی به اطلاعات خود ایجاد کنید .یکی از این موانع رمز های امنیتی است.

افزایش امنیت گوشی اندروید
افزایش امنیت گوشی اندروید

بهتر است که همیشه برای انتخاب رمز حساب های کاربریتان مانند ایمیل وقت بگذارید و رمز های پیچیده تر را امتحان کنید همچنین خوب می شود اگر برروی برنامه های مهم خود رمز های امنیتی بگذارید با این کار می توانید هکر ها را به دردسر بیندازید و دسترسی آن ها را مشکل کنید.

تنبل نباشید

خیلی از افراد برای اینکه بتوانند دسترسی خود را به حساب های کاربری تحت وبشان ساده و راحت کنند از حالت حفظ رمز و یوزر نیم و همین طور اتصال خودکار مرورگر هایشان استفاده می کنند.

مرورگر شما به خودی خود امنیت بالایی دارد و خطری از این جهت شما را تهدید نمی کند اما یک هکر می تواند به سادگی و با ورود به حریم شخصی شما بدون هیچ دردسری وارد حساب های شخصیتان شود. از این رو بهتر است دست از تنبلی بردارید و هر بار با رعایت گزینه های امنیتی رمز و نام کاربری خود را برای دسترسی وارد کنید.

شبکه های وای فای برای جلوگیری از هک شدن گوشی

وسوسه ی وصل شدن به شبکه های وای فای رایگان و بدون رمز متوجه همه ی ما است اما باید دربرابر آن خود را کنترل کنیم .همیشه قبل از وصل شدن به یک شبکه ی وای فای از امنیت و سلامت آن مطمئن شوید و به هیچ عنوان به شبکه های رایگان و بدون رمز که اطلاعی در مورد منبع آن ندارید متصل نشوید این کار می تواند به سادگی اطلاعات شما را در معرض تاراج و استفاده ی افراد سودجو بگذارد.

شبکه وای فای
شبکه وای فای

مجهز شدن به سلاح

شما باید بتوانید امنیت تلفن هوشمند خود را به شکل ۲۴ساعته بررسی کنید تا بتوانید از نفوذ یک عامل بیرونی جلوگیری کنید شما می توانید این کار را به کمک نصب آنتی ویروس ها و فایروال ها انجام دهید. در ابتدا مهم است که آنتی ویروس و فایروال مناسب و قدرتمند و ایمنی را از منبع معتبر تهیه کنید و سپس فعال کنید با اینکار تلفن هوشمند شما ۲۴ساعته تمام فضای سیستم خود را جست وجو و اسکن می کند تا موارد مشکوک و خطر ساز را پیدا کرده و شما را متوجه آن ها بکنند.

همچنین این دست برنامه ها می توانند دسترسی های اضافی سایر اپلیکیشن های شما را به اینترنت و… را تشخیص داده و به جلوی آن را بگیرند. پس حتما توجه داشته باشید که تلفن هوشمند خود را به این دو سلاح مجهز کنید و امکان هک شدن اطلاعات خود را کاهش دهید.

سرسری نصب نکنید

درست است که دانلود و تهیه ی اپلیکیشن ها از منابع معتبر می تواند در جلوگیری از هک شدن اطلاعات و آسیب جانبی موثر باشد اما کافی نیست. لازم است که شما در ابتدای نصب هر برنامه ای به دقت لیست دسترسی ها و مجوز های لازمه ی آن را مطالعه کنید و تا بتوانید موارد مشکوک را پیدا کرده و جلوی آن را قبل از بروز هر گونه مشکلی بگیرید. برای مثال احتیاج به دسترسی به وای فای برای یک برنامه ی آفلاین یک مورد مشکوک است که شما باید به آن توجه کنید.

مدیریت بلوتوث برای جلوگیری از هک شدن گوشی

روشن بودن بلوتوث شما و همین طور اتصال تلفن شما به این واسطه با سایر گجت ها می تواند یک راه ساده و آسان برای ورود به فضای شخصی تلفن هوشمند شما به افراد سودجو می دهد .همیشه دقت کنید که در مواقع غیر لزوم حتما بلوتوث خود را خاموش کنید و دقت کنید که به چه سیستمی اتصال پیدا می کنید و همچنین چه فایلی از این طریق دریافت می کنید.

هک از طریق بلوتوث
هک از طریق بلوتوث

جلوگیری از هک شدن گوشی با بررسی دقیق حجم مصرفی دیتا

لازم است این نکته را بدانید که اغلب زمانی که تلفن هوشمند شما به وسیله ی یک عامل بیرونی هک می شود این اطلاعات به کمک اینترنت جابه جا می شوند. رد واضحی که این جابه جایی اطلاعات به جا می گذارد افزایش حجم دیتای مصرفی برنامه ی واسطه ای است. در نتیجه بهتر است مصرف دیتای برنامه های مختلف خود را بررسی کنید و اگر مصرف دیتای اپلیکیشنی بیش از مقدار طبیعی بود لازم است که به آن مشکوک شوید و بیشتر درمورد آن بررسی انجام دهید.

جلوگیری از هک شدن گوشی با استفاده از ابزار گوگل

استفاده از ابزار های جانبی نیز می تواند موثر باشد شما می توانید برای امنیت بیشتر حساب های کاربری خود درون گوگل از برنامه Google Authenticator استفاده کنید. این برنامه به شکل کاملا رایگان از طریق گوگل پلی قابل دانلود است. حجم کمی دارد و استفاده از آن ساده و کاربردی و با اطمینان است. به کمک این برنامه شما می توانید یک لایه ی امنیتی جدید برای اکانت ها و حساب های خود ایجاد کنید و جلوی هک شدن آن ها را با قدرت بیشتری بگیرید. این برنامه را تهیه و نصب کنید و سپس در صفحه ی اصلی آن اکانت و حسابی که می خواهید وارد لیست امنیت کنید را وارد کنید.

هک از طریق گوگل
هک از طریق گوگل

بهتر است که اطلاعات بسیار مهم خود را تا جایی که امکان دارد درون تلفن هوشمند خود نگاه ندارید. همیشه رمز های سخت و پیچیده انتخاب کنید و در حفظ و نگهداری دقیق آن ها کوشا باشید. مطمئن باشید که برای تعمیرات تلفن هوشمند خود را به نمایندگی های معتبر ببرید و همچنین از اتصال تلفن هوشمند خود به رایانه های ناشناس خود داری کنید.

متفرقه : آموزش هک بازی PUBG نسخه اندروید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.