آموزش کامل ردیابی گوشی گم شده | اندروید و IOS

آموزش کامل ردیابی گوشی و تلفن همراه اندرویدی و ای او اس در این پست داده شده است .  اگر تلفن همراه شما گم شده است و یا کسی آن را از شما دزدیده است قطعا دچار شوک بزرگی خواهید شد و راه های بسیاری را برای یافتن آن امتحان خواهید کرد. امروزه قصد داریم تا روش هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید تلفن همراه خود را بیابید.

متاسفانه امروزه بسیاری گزارشات از سرقت تلفن های همراه حاکی اند. به همین دلایل بسیاری افراد به دنبال روش های یافتن گوشی می باشند. در این حین بسیاری افراد کلاه بردار مطالب و اطلاعات غیر واقعی در ارتباط با این مسئله منتشر می کنند که سبب گمراهی افراد مال باخته می شود. همچنین این مطالب ممکن است علاوه بر گمراهی و اتلاف زمان، هزینه های مالی نیز بر عهده افراد بگذارد. به همین دلیل این مقاله را منتشر کرده ایم تا در این زمینه روشنگری ایجاد شود و افراد با اگاهی بیشتری در این زمینه اقدام به عمل آورند. در ان مقاله سرویسی معرفی خواهد شد که شما میتوانید گوشی از دست رفته خود را پیدا کنید.

ردیابی گوشی گم شده
ردیابی گوشی گم شده

تقریبا در جامعه امروز فردی را پیدا نمیکنید که از تلفن های همراه استفاده نکند. استفاده از تلفن های همراه از جمله ملزمات زندگی ماست و بدون آن ها بخش بزرگی از قابلیت ها را در اختیار نخواهیم داشت. شاید برای بسیاری از شما پیش امده باشد که تلفن همراه خود را گم کرده باشید و یا گوشی شما مورد سرقت قرار گرفته باشد. در چنین شرایطی قطعا نمیتوانید با کسی تماس بگیرید و معضلات بسیاری برای شما پیش خواهد آمد. علاوه بر ان در شرایط اقتصادی کنونی گم شدن و یا به سرقت رفتن گوشی میتواند برای شما بسیار هزینه بر باشد و از خیلی جهات شما را دچار ضرر خواهد کرد.

روش های ردیابی گوشی و پیدا کردن تلفن همراه سرقت شده :

بسیاری افراد راه های بسیاری را برای پیدا کردن گوشی خود پیشنهاد میدهد که هر کدام از آن ها دارای دردسر های بسیاری است. علاوه بر آن نمیتوان چندان مطمئن بود که گوشی از چه طریقی پیدا خواهد شد و یا اینکه اصلا این عمل امکان پذیر است و یا خیر؟ شرکت های سازنده تلفن های همراه برای این مشکل اقداماتی را انجام داده اند که دانستن آن ها خالی از لطف نخواهد بود و میتواند در صورت لزوم برای شما کارساز واقع شود.

همانطور که اشاره شد با قیمت های بسیار گزاف تلفن های همراه امروزی واقعا از دست دادن گوشی معضل بسیار سختی خواهد بود. به همین دلیل افراد حاضر اند حتی با صرف مبالغی گوشی خود را پیدا کنند. علاوه بر قیمت گزاف تلفن های همراه، برخی افراد بر روی اطلاعات موجود بر روی گوشی خود نیز بسیار حساس هستند و حاضر نیستند به هیچ قیمتی آن را از دست بدهند. یافتن گوشی از راه دور روشی رسمی دارد که در ادامه به ان اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که تنها روش معتبر برای ردیابی گوشی همین مورد بوده و دیگر روش ها از سوی ما تایید نمی شوند.

ردیابی گوشی سرقت شده
ردیابی گوشی سرقت شده

یکی از سرویس هایی که شما را در این راه همراهی خواهد کرد، سامانه همیاب 24 می باشد. شما میتوانید با استفاده از این سرویس با صرف هزینه ای بسیار کم در مقابل قیمت گوشی ها، اقدام به یافتن تلفن همراه خود کنید. این سامانه بسیار مفید بوده است و استفاده از آن قطعا توصیه می شود. در ادامه توضیحات بسیاری را در مورد این سامانه و شیوه استفاده از آن برای شما بازگو خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

ردیابی گوشی : همیاب ۲۴ چیست؟

اپلیکیشن همیاب 24
اپلیکیشن همیاب 24

این سامانه برای ردیابی گوشی و تبلت و لپ تاپ های سرقت و یا گم شده استفاده می شود. این سامانه کاملاً معتبر بوده و میتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. این سامانه توسط معاونت اجتماعی قوه قضاییه و با همکاری اپراتور های مخابرات و بسیاری از نهاد های معتبر کشور پشتیبانی شده است و به منظور اعلام سرقت و مفقود شدن گوشی و دیگر لوازم الکترونیکی شما ساخته شده است. این سامانه روند پیگیری یافتن را برای شما بسیار ساده تر خواهد کرد و با این سامانه قادر خواهید بود تا با سرعت بالاتری مراحل مربوطه را طی کرده و احتمال یافتن گوشی و یا تبلب و لپ تاپ  خود را بالاتر ببرید.

این سامانه دارای دو قابلیت اصلی می باشد که “استعلام رجیستری گوشی” و “استعلام سرقتی گوشی تبلت و لپ تاپ” می باشند. با استفاده از این دو قابلیت خرید و فروش دستگاه های الکترونیکی با امنیت بالاتری انجام خواهد شد. بسیاری از سارقان تلفن همراه اقدام به فروختن آن ها میکنند و در صورت فروش دستگاه شما در بازار میتوانید آن را پیگیری کرده و برای بازپس گیری آن اقدامات لازم را به عمل آورید. پیش از انتشار این سامانه بسیاری از تلفن های سرقت شده در بازار سیاه فروخته می شدند و به سختی میتوانستیم آن ها پیگیری کنیم اما در حال حاضر با همکاری های به عمل آمده از سوی مراجع مرتبط این امر بسیار رضایت بخش تر شده است و امکان بالایی وجود دارد که گوشی شما پیدا شود.

ردیابی گوشی دزدیده شده
ردیابی گوشی دزدیده شده

چگونه گوشی سرقت شده را ردیابی کنیم؟

پیش از هرچیز باید توجه داشته باشید که ردیابی در حقیقت توسط شما انجام نخواهد شد و شما با ارسال درخواست به سامانه مربوطه از مراجع مربوط درخواست می کنید تا این موضوع را برای شما پیگیری کنند. تقریباً ممکن نیست که بتوانید گوشی خود را پیگیری کرده و لوکیشن فعلی آن را بدست آورید. برخی برنامه ها برای انجام این کار وجود دارند که باید آن ها را از پیش بر روی تلفن خود نصب کرده باشید و آن را با یک گوشی دیگر ست کرده باشید تا در مواقع اینچنینی بتوانید از آن ها کمک بگیرید. هرچند این روش ها نیز ممکن است نیاز به اتصال به اینترنت و روشن بودن گوشی داشته باشند و در مواقع لازم کارایی خوبی نداشته باشند.

ردیابی گوشی دزدیده شده
ردیابی گوشی دزدیده شده

اگر دچار این مشکل شده اید و گوشی شما توسط سرقت شده است باید مراحل پیگیری و ردیابی را به دقت انجام دهید تا بتوانید نتیجه مثبتی را دریافت کنید. دقت داشته باشید که عجله کردن چندان به روند ردیابی گوشی کمک نخواهد کرد و برعکس باعث خواهد شد تا اقدامات را به درستی انجام ندهید. پس صبور باشید و سعی کنید به دقت هرکدام از مراحلی که لازم است را انجام دهید. همیشه حفظ آرامش به شما کمک خواهد کرد.

نخستین کاری که همیشه در صورت مفقود شدن و یا به سرقت رفتن گوشی به شما پیشنهاد میشود این است که فوراً سیم کارت خود را بسوزانید تا از سو استفاده های احتمالی جلوگیری به عمل آید. سپس باید درخواستی مبنی بر مفقود و یا سرقت شدن گوشی به همراه اول بفرستید. پس از ثبت درخواست و سپری کردن مدت زمان لازم شما از روند ردیابی اطلاع کسب خواهید کرد و لازم نیست اقدام دیگری را انجام دهید.

ردیابی گوشی از طریق همراه اول
ردیابی گوشی از طریق همراه اول

تریلر

مراحل فعالسازی سرویس ردیابی همراه اول

1- کد IMEI که بر روی جعبه گوشی شما نوشته شده است را پیدا کنید. این کد خاص گوشی شما می باشد و به نوعی شماره شناسه هر تلفنی محسوب می شود.

2- کد دستوری زیر را در یک تلفن همراه دیگر شماره گیری کنید:
*111*2141*IMEI#

پس از انجام این مراحل درخواست شما ثبت خواهد شد. با انجام این کار پس از گذشت ده روز سامانه به جست و جوی گوشی شما خواهد پرداخت. پس از گذشتن مدت طی شده شما اطلاعیه ای دریافت خواهید کرد. اگر سامانه بتواند گوشی شما را ردیابی کند شما ملزم به پرداخت مبلغ سه هزار تومان خواهید بود. همچنین لازم به ذکر است که شما کد پیگیری دریافت خواهید کرد که با استفاده از آن میتوانید به انجام مراحل حقوقی لازم بپردازید و به بازپس گیری گوشی خود اقدام کنید.

همچنین این سامانه قابلیتی ایجاد کرده که در طول این ده روز میتوانید از وضعیت ردیابی تلفن خود اطلاع حاصل کنید. برای انجام این کار کافی است تا کد #111*2140* را شماره گیری کنید.

توجه داشته باشید که تنها سامانه رسمی برای یافتن گوشی های سرقت و یا مفقود شده همین می باشد و اپلیکیشن های ردیابی دیگر ممکن است امن نبوده و یا حتی کلاهبرداری باشند پس از استفاده از آن ها خودداری کنید.

همچنین اگر تجربه استفاده از این سامانه و پیگیری مراحل مربوطه را دارا هستید میتوانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین ببینید : چه کسی از طریق گوشیتان شما را ردیابی می کند؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.