آموزش حفظ امنیت دوربین جلو گوشی | جلوگیری از هک دوربین تلفن همراه

حفظ امنیت دوربین جلو گوشی یکی از مهمترین عواملی است که باید تامین شود . امنیت الکترونیک یکی از مسائلی است که بسیاری از ما در مورد آن دغدغه هایی داریم. هیچ کس نمیتواند تضمین صد درصدی در مورد امنیت یک دیوایس را بدهد. از این جهت این موضوع برای بسیاری از ما پرسش برانگیز می شود.

گاهی حتی مسئله امنیت به اندازه ای حاد می شود که در سطح های سیاسی و … نیز موضوی تاثیرگذار است. مسئله هک شدن و نبود امنیت چندان شباهتی به فیلم های هالیوودی ندارد. اما با این حال بسیاری کاربران دوست دارند تا از این جهت خود را مصون بدانند و با ریسک بسیار کمتری به انجام فعالیت های الکترونیکی خود بپردازند.

آموزش حفظ امنیت دوربین جلوی گوشی
آموزش حفظ امنیت دوربین جلوی گوشی

یکی از مواردی که بسیاری ادعای هک شدن بسیار ان را می دهند، دوربین جلوی گوشی است. حتی در فیلم های هالیوودی نیز دیده می شود که هکر به راحتی به دوربین شخص مقابل دسترسی پیدا کرده و وی را زیر نظر می گیرد. احتمالا دیده اید که برخی افراد ادعا می کنند که دوربین سلفی به راحتی قابل هک شدن است و هکر می تواند شما و فعالیت هایتان را بدون اینکه متوجه آن باشید زیر نظر بگیرد. اما این ادعا تا چه حد صحیح است و در برابر ان چه اقداماتی می توان به عمل آورد؟

همچنین ببینید : معرفی و دانلود Aicut : دوربین جدید برای عکاسی در اندروید

آیا دوربین جلوی گوشی قابل هک شدن است؟

قطعا شما به عنوان یک کاربر حق دارید تا حریم خصوصی تان حفظ شود. با وجود این که در این موضوع شکی نیست اما باید بدانید که در بسیاری از موارد ادعا های مطرح شده چندان صحیح نیستند و هک شدن دیواس های الکترونیک به دانش بسیار بالایی نیاز دارد که عمده کاربران فاقد آن هستند.

اما افرادی هم هستند که دانش لازم برای انجام این کار را دارند. شرکت های سازنده سیستم عامل های تلفن همراه در صدد برآمدند تا بتوانند این مشکل را به خوبی حل کنند. این شرکت ها علاوه بر اپدیت های امنیتی که برای دستگاه های خود عرضه می کنند قابلیت هایی نیز برای کاربران در نظر گرفته اند که در ادامه به بررسی ان ها خواهیم پرداخت.

حفظ امنیت دوربین جلوی گوشی اپل ایفون
حفظ امنیت دوربین جلوی گوشی اپل ایفون

حتماً شما هم شنیده اید که گفته می شود امنیت اپل بسیار بالاتر از اندروید است. ممکن است این ادعا صحیح و یا غلط باشد. اما در مورد امنیت دوربین جلو شرکت اپل به روزرسانی انجام داد که توسط آن نقطه سبز رنگی در کنار دوربین جلو نمایش داده می شد. این نور سبز تنها زمانی برای شما قابل مشاهده بود که شما در حال استفاده از دوربین سلفی خوب بوده باشید و در غیر این صورت چیزی دیده نمی شد.

این آپدیت در iOS 14 برای کاربران در دسترس قرار گرفت و بسیاری از کسانی که چندان به موضوع هک شدن دوربین جلو اهمیت نمی دادند هم از این اپدیت شگفت زده شدند. دادن چنین آپدیتی قطعا برای آگاهی و بیشتر کردن امنیت تلفن ها تاثیرگذار بوده اما در نقطه مقابل به شایعات پارانویید نیز دامن زده است.

چگونه امنیت دوربین جلوی گوشی خود را حفظ کنیم؟

پس از عرضه این اپدیت کاربران تلفن های اندرویدی نیز فقدان چنین موردی را احساس می کردند. بسیاری کاربران در انتظار این بودند که گوگل نیز چنین آپدیتی برای سیستم عامل خود عرضه کند. اما باید بگوییم که چنین اتفاقی تاکنون رخ نداده است. اگر از گوشی های اندرویدی استفاده می کنید و به این قابلیت احساس نیاز دارید راه حلی برای شما خواهیم آورد. برای این کار ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

اپلیکیشن Access Dots

اپی که می خواهیم به شما معرفی کنیم دقیقا عملکرد مشابهی را دارا است. این اپ Access Dots نام دارد. این اپ توسط برنامه نویسی به نام Jagan2 ساخته شده و برای علاقه مندان در دسترس قرار گرفته است. شما با استفاده از این اپ قادرخواهید بود تا حریم خصوصی خود را به خوبی حفظ کرده و از فعالیت هایی که در دوربین جلوی شما در جریان است اطلاع حاصل کنید. پس از عرضه این اپ بسیاری از کاربران اندروید اقدام به نصب آن کردند که توصیه ما به شما نیز استفاده از این اپلیکیشن می باشد.

Access Dots
Access Dots

توجه داشته باشید که این اپ علاوه بر دوربین جلو، هنگام استفاده از میکروفون نیز به شما اطلاع خواهد داد تا خیال شما از مسائل امنیتی بسیار راحت تر باشد. نرم افزار Access Dots با نمایش نقطه ای نارنجی و یا سبز رنگ در قسمت بالایی موبایل شما را از این رخداد ها مطلع خواهد کرد.

اندروید 9 به بعد این قابلیت قرار داده شده تا در هنگام استفاده یک اپلیکیشن از میکروفون به شما اعلانی نمایش داده شود. اگر از اندروید های قدیمی تر استفاده می کنید به شما توصیه می شود تا از اپ نام برده استفاده کنید. بسیاری از کاربران اندروید های جدید تر حتی این نوتیفیکیشن را به طور کلی از کار می اندازند و توجهی به این مسئله ندارند.

به طور کلی موضوع امنیت و حریم شخصی الکترونیک موضوعی کاملاً فردی است و شما می توانید با توجه به احساس نیاز تان آن را محدود کرده و یا گسترش دهید. این تفکر درست نیست که بگوییم شما همیشه در خطر هستید و هکر ها در کمین اند تا شما را از طریق دوربین جلویتان زیر نظر بگیرند.

دانلود مستقیم ورژن 2.0

تریلر برنامه

حفظ امنیت دوربین جلو : اپلیکیشن Access Dots چه امکاناتی برای ما فراهم می کند؟

به هر نحو که به این موضوع نگاه کنید قطعا مطلع شدن از استفاده مخیانه به سود شما خواهد بود. تنها موضوعی که ممکن است در مورد این اپ جای بحث داشته باشد این است که آیا دسترسی هایی که شما به این اپ می دهید کاملاً امن هستند و آیا در جهات منفی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و یا خیر. با وجود این شک، تنها راه مطلع شدن از استفاده های مخفیانه از دوربین جلو همین می باشد و هنوز آپدیتی کاملاً مطمئن و امن برای آن عرضه نشده است.

قطعاً در ورژن های آینده اندروید شاهد چنین تغییراتی خواهیم بود تا استفاده را برای کاربران امن تر کنند. با وجود شک های بسیار در مورد امنیت خود اپلیکیشن Access Dots اما تاکنون کابران و متخصصین امنیت اشاره ای به ناامن بودن آن نکرده اند و شما با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید.

امنیت دوربین جلو
امنیت دوربین جلو

این اپ دارای دو نسخه رایگان و قابل پرداخت است که امکانات آن ها متفاوت می باشد. البته این اطمینان را به شما می دهیم که با نسخه رایگان این اپ نیز میتوانید موارد ذکر شده را به طور کامل داشته باشید. اما اگر مایل باشید می توانید با استفاده از پرداخت درون برنامه ای و حمایت از سازندگان اپ، به امکانات کاستومایز کردن نیز دست پیدا کنید و تنظیمات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای مثال می توانید با خرید نسخه کامل، سایز نقطه اعلان مربوطه را به میل خود تغییر دهید تا بهتر متوجه استفاده های غیر مجاز شوید. همچنین قادر هستید گزارش های مختلفی از استفاده های پیشین نیز دریافت کنید که به شما کمک می کند اپ های مشکوک خود را بشناسید. بهترین کار این است که اپ را برای مدتی در گوشی خود نگاه دارید تا اگر استفاده ای غیر مجاز در حال انجام است از آن اطلاع پیدا کرده و جلوی آن را بگیرید. داشتن این اپ به صورت دائمی بسته به نیاز شما است و لازم نیست چندان بر روی آن حساس باشید.

امنیت دوربین جلو اندروید
امنیت دوربین جلو اندروید

همانطور که اشاره شد استفاده از این اپ و برنامه های کمکی امنیتی کاملا اختیاری است. اما همیشه به امنیت تلفن همراه خود توجه داشته باشید و سعی کنید حریم شخصی خود را رعایت کرده تا بدون دغدغه نیاز های الکترونیکی خود را رفع کنید. همچنین اگر موارد مشابهی می شناسید که می توانند در حفظ امنیت کاربر کمک کننده باشند حتماً آن ها را با ما در میان بگذارید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.