آموزش جامع دایرکت اینستاگرام | دایرکت چیست و نحوه استفاده صحیح آن چگونه است ؟

دایرکت اینستاگرام instagram direct یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام است، امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که اکانت اینستاگرام نداشته باشد یا با این برنامه آشنایی نداشته باشد. این اپلیکیشن با این که تنها ده سال از تولید و انتشار آن می گذرد اما توانسته است بسیار محبوب و رضایت بخش عمل کند به شکلی که امروزه تبدیل به یکی از پرمخاطب ترین برنامه ها در دنیا شده است.

این اپلیکیشن به کمک ساختار ساده و جذاب و پرکاربرد خود توانسته است عده زیادی را مجذوب خود کند. اپلیکیشن اینستاگرام با ایجاد بستری منحصر به فرد برای به اشتراک گذاری محتوا های تصویری و ویدئویی باعث ایجاد موج جدیدی از فعالیت های اجتماعی شده است. جالب است بدانید که این شبکه اجتماعی توانسته است بستری مناسب برای کسب و کار ها فراهم کند. حتی امروزه به شکل ویژه از اینستاگرام به عنوان یک رسانه برای تبلغات پر بازده استفاده می شود.

به مرور زمان و با ارائه آپدیت های جدید امکانات این اپلیکیشن چیزی بسیار بیشتر از صرفا اشتراک گذاری ویدئو ها شد .شما می توانید امروزه به کمک این برنامه می توانید ادیت های بسیاری را به کمک فیلتر ها انجام بدهید و یا می توانید تماس های تصویری برقرار کنید. قابلیت اضافه کردن محتواهای متنی و همین طور امکان ثبت نظرات نیز توانایی های این برنامه را پیش از پیش کامل و جامع کرده است.

دایرکت اینستاگرام
دایرکت اینستاگرام

دایرکت و پیام رسانی

وجود قابلیتی که شما بتوانید با کاربر اصلی یک پیج به شکل خصوصی صحبت کنید حتما مهم و مورد نیاز است که خوشبختانه اینستاگرام توانسته این قابلیت را به خوبی و با تمام امکانات جانبی لازم به کاربران خود عرضه کند. دایرکت در ابتدا حالتی بسیار ابتدایی و همین طور پر نقص داشت اما شما در آپدیت های جدید آن می توانید به راحتی از آن برای چت کردن استفاده کنید. در ادامه شما را با بخش های مختلف دایرکت اینستاگرام و همین طور خدمات مختلف آن آشنا می کنیم.

نکته: همه شما به طور حتم با وجود فضای کاربری ساده و روان این اپلیکیشن می توانید بدون نیاز به هیچ گونه آموزشی از دایرکت استفاده کنید اما برای شرایط خاص و ایجاد توضیحات تکمیلی و کامل مطالب می تواند برای شما موثر واقع شود. در واقع مطالعه آن ها دور از لطف نخواهد بود.

در ابتدا: شما برای اینکه وارد قسمت دایرکت های خود بشوید لازم است که در صفحه اصلی این اپلیکیشن یا به اصطلاح صفحه (Home) در قسمت بالا و سمت راست آیکون پیام را لمس کنید.

دکمه دایرکت اینستاگرام
دکمه دایرکت اینستاگرام

خوب است بدانید که اگر برای شما در قسمت دایرکت پیامی فرستاده شود قبل از اینکه شما آن را باز کنید وجود پیام به کمک دایره ای قرمز رنگ بر روی آیکون دایرکت به شما نمایش داده می شود. عددی که درون دایره نمایش داده می شود نمایانگر پیج است.برای مثال در این تصویر عدد یک نشان دهنده این است که شما پیامی از سوی یک کاربر پیج دارید.

صفحه ابتدایی دایرکت: اگر شما تاکنون از دایرکت صفحه خود استفاده نکرده اید یعنی نه پیامی ارسال کرده و نه پیامی دریافت کرده اید .دایرکت شما مشابه تصویر زیر خواهد بود.

صفحه اصلی دایرکت direct
صفحه اصلی دایرکت direct

Suggestions : در قسمت Suggestions شما می توانید لیست افرادی که دنبال می کنید یا آن ها شما را دنبال می کنند را ببینید که برای ایجاد گفت و گو به شما پیشنهاد داده شده اند. شما با ضربه زدن به روی هر کدام می توانید وارد صفحه چت یا گفت و گو با او شوید.

Send a Message : اگر شما مایل نبودید که از راه قبل برای ایجاد گفت و گو استفاده کنید می توانید بر روی قسمت Send a Message بزنید تا لیستی مشابه برای شما نمایش داده شود و مجددا با ضربه زدن بر روی پیج مورد نظر مکالمه را با کاربر اصلی آن آغاز کنید.

Search : اگر شما قصد داشتید که با ادمین پیجی چت کنید که آن را دنبال نمی کنید و یا از دنبال کنندگان شما نیست بهتر است از کادر طوسی رنگ بالای صفحه که قابلیت جست و جوی پیج ها را برای شما فراهم می کند استفاده کنید. روی قسمت Search را لمس کنید و بعد آیدی یا آدرس پیج مدنظر خود را تایپ کنید و در نهایت با لمس گزینه پیج مورد نظر وارد صفحه گفت و گو با او شوید.

Video Chat : از قابلیت های جذاب و کاربردی اینستاگرام همین قابلیت تماس تصویری یا گفت و گوی تصویری است .اگر شما مایل هستید که با کاربر یا صاحب پیجی تماس تصویری بر قرار کنید کافی است که بر روی آیکون دوربین که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد ضربه بزنید و بعد به کمک لیست نمایش داده شده یا قابلیت جست و جو مخاطب یا مخاطبان خود را برای تماس تصویری انتخاب کنید و سپس بر روی آیکون Start بزنید تا تماس شروع شود.

Chat : یکی دیگر از روش های شروع به گفت و گو در قسمت دایرکت اینستاگرم ضربه زدن بر روی آیتم مدادی است که در گوشه بالا سمت راست کنار دوربین قرار دارد. ویژگی متفاوتی که این بخش به شما ارائه می کند این است که شما می توانید در اینجا گفت و گو های چند نفره را داشته باشید. کافی است بعد از ضربه زدن روی آیکون مربوطه از طریق لیستی که به شما نمایش داده می شود فرد یا افرادی را که مایل به گفت و گو با آن ها هستید را انتخاب کرده و بعد بر روی گزینه Chat که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید تا بتوانید گفت و گو ها و چت های خود را آغاز کنید.

همچنین ببینید : آموزش مدیریت مصرف اینترنت اینستاگرام در اندروید + مدیریت زمان استفاده

دایرکت: آیتم های صفحه شخصی گفت و گو

قابلیت ها و آیتم هایی که اپلیکیشن اینستاگرام به شما عرضه می کند شامل جزئیاتی در قسمت گفت و گوی شخصی شما هم می شود. بعد از اینکه وارد صفحه گفت و گو با ادمین پیج مورد نظر خود شدید می توانید در بالا و پایین صفحه آیکون ها و آیتم های متنوعی را مشاهده کنید که به شما در حین گفت و گو یا چت می توانید از آن ها استفاده کنید.

آیتم های بالای صفحه دایرکت

گزینه های بالای صفحه دایرکت
گزینه های بالای صفحه دایرکت

شما به کمک فلشی که در سمت چپ کادر قرار دارد به شما این امکان را می دهد تا از صفحه گفت و گو خارج شوید.

علامت دوربین به شما این اجازه را می دهد تا با فرد مورد نظر تماس تصویری یا گفت و گوی تصویری را بر قرار کنید.

علامت پرچم کوچکی که مشاهده می کنید به شما کمک می کند تا بتوانید گفت و گو چت خود را با این فرد علامت دار کنید. با یکبار ضربه زدن بر روی این آیکون نوار چت شما با یک علامت زرد رنگ نشان دار می شود و همچنین آیکون سیاه رنگ می شود و با دو بار ضربه زدن بر روی آن نشان حذف می شود.

آیکون نهایی به شما کمک می کند تا تنظیماتی را به شکل ویژه برای چت خود با این مخاطب اعمال کنید. شما می توانید نوتیفکشن های مربوط به این گفت و گو را در این قسمت صدا دار یا بی صدا کنید. همچنین می توانید فرد را بلاک یا ریپورت هم بکنید.

اطلاعات شخص در دایرکت اینستاگرام
اطلاعات شخص در دایرکت اینستاگرام

دایرکت: آیتم های پایین صفحه

درنوار پایین صفحه شما می توانید با لمس آیکون دوربین در گوشه سمت چپ برای مخاطب خود به کمک دوربین عکس ارسال کنید. در صفحه جدید باز شده شما می توانید از انواع فیلتر ها و آیتم های اینستاگرام برای ویرایش عکس استفاده کنید. شما قابلیت ارسال ویدئو را نیز خواهید داشت.

آیکون میکروفون در نوار ابزار پایین صفحه شما می توانید برای مخاطب خود فایل های صوتی یا صدای ضبط شده خود را به شکل وویس ارسال کنید.

آیکون بعدی به شما اجازه دسترسی به گالری تان را می دهد و شما می توانید به کمک آن به عکس ها و ویدئو های داخل گالریتان را با مخاطب خود به شکل خصوصی به اشتراک بگذارید.

شما می توانید در این نوار ابزار حتی نمونه های گیف های آماده را نیز مشاهده کنید همچنین شما می توانید گیف های مختلف را به این محموعه اضافه کنید.

به کمک آیکون قلب نیز شما می توانید برای مخاطب خود قلب قرمز بفرستید.

تریلر

دایرکت: آیتم های مجزای هر پیام

شما می توانید در قسمت چت ها و گفت و گو خود با نگه داشتن چند ثانیه ای هر باکس پیام گزینه ها و آیتم های جدید منحصر به هر پیام را داشته باشید.

گزینه های پیام فرستاده شده در دایرکت
گزینه های پیام فرستاده شده در دایرکت

Unsend Message: با این گزینه می توانید پیام مورد نظر را برای طرفین پاک کنید.

Copy Text: متن پیام شما کپی خواهد شد.

Save Quick Reply: قابلیت جدید اضافه شده که به شما این امکان را می دهد در ادامه یا مرتبط با آن پیام مجددا پیام بدهید همان قابلیت ریپلای در پیام رسان ها است.

Like: نظر مثبت شما به پیام را به وسیله یک قلب کوچک قرمز کنار باکس پیام نمایش می دهد.

به یاد داشته باشید که این آیتم ها با توجه به آخرین به روز رسانی اپلیکیشن اینستاگرام در مایکت ها توضیح داده شده است.

همچنین ببینید : معرفی چند بخش مهم اینستاگرام که احتمالا از آنها بی خبرید !

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.