آموزش جامع رفع ریپورت تلگرام | روش های جدید + رفع بلاکی تلگرام

رفع ریپورت تلگرام از مهمترین دغدغه های کاربران تلگرام است . با توجه به دنیای امروزه و چالش های متفاوت آن پیام رسان ها نقش بسیار مهمی را در خصوص ایجاد تعامل های اجتماعی ایفا می کنند، بدون شک وجود پیام رسان ها توانسته است جنبه های مختلف زندگی ما را بسیار ساده تر و سریع تر پیش ببرد. یکی از این پیام رسان های بسیار محبوب و کاربردی در میان نمونه های موجود اپلیکیشن تلگرام است.

تلگرام حتی با وجود فیلترینگ ها همچنان مورد استفاده اکثریت مردم قرار گرفته است. این اپلیکیشن تمام قابلیت هایی که ممکن است شما برای انتقال پیام ها و یا فایل های خود نیاز داشته باشید را به سادگی در اختیار شما قرار می دهد و حتی خیلی بیشتر از آنچه لازم است را برای شما فراهم آورده است.

شما به کمک این برنامه می توانید امنیت کامل را در حوزه مجازی داشته باشید یکی از این اقدامات امنیتی قابلیت ریپورت است که ممکن است شما هم در گیر آن شده باشید. شما می توانید با دنبال کردن این مطلب با علل ریپورت و نحوه برطرف کردن آن آشنا شوید.

رفع ریپورت تلگرام
رفع ریپورت تلگرام

رفع ریپورت تلگرام: ریپورت report چیست و چرا؟

همینطور ببینید : رفع ریپورت تلگرام نحوه خارج شدن از ریپورت در 2 روش

همان طور که گفته شد ریپورت یکی از اقدامات امنیتی اپلیکیشن تلگرام است که در موارد بسیاری می تواند موثر واقع شود و فضای امن تری را فراهم کند. وقتی شما توسط اپلیکیشن تلگرام ریپورت می شوید دیگر قادر نخواهید بود به کاربرانی که شماره آن ها را ندارید پیام بدهید.

در واقع ریپورت شدگی به فعالیت شما درون گروه هایتان آسیبی نمی رساند و شما می توانید مانند سابق به مخاطبان خود پیام بدهید یا در گروه هایی که عضو هستید فعالیت کنید اما نمی توانید سراغ مخاطبانی بروید که با آیدی با آن ها ارتباط بر قرار می کنید. گزینه ریپورت کردن را شما می توانید هربار که یک شخص بدون اینکه شماره شما را داشته باشد برایتان پیام اسال می کند مشاهده کنید.

ریپورت شدن از سمت تلگرام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به چند مورد از رایج ترین های آن اشاره می کنیم.

دردسر مخفی بودن: قابلیت Last seen recently یکی از ویژگی های جذاب است که به ما کمک می کند وضعیت آنلاینی و یا زمان های بازدید خود از تلگرام را مخفی کنیم اما استفاده طولانی مدت از این قابلیت ممکن است منجر به ریپورت شود.

بدافزار ها: با وجود فیلترینگ تلگرام بسیاری از افراد به استفاده از نسخه های غیر رسمی تلگرام مانند موبوگرام٬ تلگرام فارسی و…روی آورده اند تا مجبور به استفاده از فیلترشکن نباشند. اما این نسخه ها می توانند به شکل بدافزار عمل کنند و باعث ریپورت شدن شما بشوند.

تلگرام telegram
تلگرام telegram

فعالیت غیرمجاز: شما در تلگرام باید یکسری از ضوابط اخلاقی را رعایت کنید. عضو شدن در گروه ها و یا کانال هایی که محتوا های غیر اخلاقی یا غیر مجاز دارند می توانند ریپورت شدگی را برای شما به همراه داشته باشد. همچنین استفاده از استیکر هایی که غیرمجاز هستند و در باکس استیکر تلگرام ذخیره نمی شوند می تواند در ریپورت شدن شما موثر باشند. به یاد داشته باشید که انتشار محتوا های غیرمجاز و غیراخلاقی چه به شکل مستقیم و چه به کمک لینک های نیز باعث ریپورت شدن می شود.

فعالیت بی حد ومرز: اپلیکیشن تلگرام سیاست هایی برای شناخت مزاحمان مجازی دارد یکی از این سیاست ها ارسال پیام به تعداد زیادی (حدود ۱۰۰مخاطب) اکانت در تلگرام است که شما ٬شماره های آن ها را ندارید همچنین اگر شما مدام در حال بررسی پروفایل و صفحه شخصی اکانت هایی که شماره شان را ندارید باشید به عنوان مزاحم شناخته می شوید و ریپورت می شوید. اگر شما مدام از گروه ها و یا کانال های مختلف حذف شوید یا به اصطلاح بیرون انداخته شوید و یا توسط سایر اکانت ها ریپورت شوید سرانجام تلگرام نیز به شکل رسمی شما را ریپورت می کند.

رفع ریپورت تلگرام : چطور از ریپورت در بیایم!!!

ممکن است که حالا شما به هر دلیلی توسط تلگرام ریپورت شوید. البته به گذشت زمان این محدودیت توسط خود تلگرام برداشته می شود اما اگر شما در این خصوص عجله دارید می توانید با توجه به سلیقه خود از راه های مختلفی که در ادامه گفته می شود کمک بگیرید.

رفع ریپورت تلگرام از طریق ربات Spambot

از ایمن ترین و مطمئن ترین روش ها برای رفع ریپورت تلگرام استفاده از این ربات است. شما به کمک آن می توانید در خواست خود را مستقیما ثبت کنید و بعد منتظر نتیجه بمانید برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول:به قسمت سرچ یا جست وجوی تلگرام خود بروید و عبارت @Spambot را وارد کنید. سپس در نتایج جست و جو گزینه اول را انتخاب کنید و در صفحه باز شده برروی گزینه Start ضربه بزنید.

رفع ریپورت تلگرام Spambot
رفع ریپورت تلگرام Spambot

مرحله دوم: از اینجا به بعد روند ثبت شکایت شما آغاز می شود. برروی گزینه This is a mistake ضربه بزنید تا مشخص شود ریپورت شدن شما سوءتفاهم است و شما خلافی انجام نداده اید و بعد برای ثبت نهایی گزینه Yes را لمس کنید.

مرحله سوم: تلگرام در جواب شما نمونه فعالیت هایی که موجب ریپورت شدن می شود را نمایش می دهد که شما با انتخاب گزینه No,I’ll do any of this می توانید ثبت کنید که هیچ کدام از آن فعالیت های مشکل ساز را انجام نداده اید.

مرحله چهارم: در این مرحله تلگرام از شما می خواهد که درخواست خود را در قالب کلمات ثبت کنید و بفرستید شما در صورت تمایل می توانید از متن زیر استفاده کنید.

Dear Telegram Support!

My Telegram Account has been spammed suddenly and I cannot sent message to any contacts whom I don’t have their number and I want to help me and Fix the issue and remove my number from blacklist.

در این متن شما به طور خلاصه به تلگرام اعلام می کنید که ریپورت شدگی شما بی علت است و درخواست خروج از ریپورت را می کنید.

مرحله نهایی: با ثبت درخواست شما تلگرام برای شما پیامی می فرستد که نشان می دهد خواست شما در چه تاریخی بررسی می شود و به مراتب آن مشکل شما برطرف می شود.

رفع ریپورت تلگرام : از اکانت کمکی استفاده کنید!

در این راه حل شما به کمک یک اکانت تلگرام دیگر نیاز خواهید داشت. برای این کار یک اکانت جدید با نام و آیدی و عکس کاملا متفاوت بسازید. حال اکانت ریپورت شده و اکانت جدید را با یکدیگر عوض کنید. این عوض کردن بدین معنی است که عکس پروفایل ها و نام و آیدی دو اکانت را با یکدیگر جابه جا کنید. با گذشت تقریبا ۲۴ساعت یا یک روز ریپورت شدگی رفع خواهد شد و شما می توانید همه چیز را به حالت اول خود بر گردانید.

رفع ریپورت تلگرام : نیرو های کمکی

یکی از راه های دیگر این است که از سایر کاربران تلگرام کمک بگیرید. در این روش لازم است که تعدادی کاربر که شماره شما را ذخیره ندارند و شما هم شماره آن ها را ذخیره نکرده اید به شما پیام بدهند. نکته ای که در خصوص این پیام های مهم است این است که در طول روز چندین بار این پیام ها را به شکل استیکر از طرف اکانت های دیگر دریافت کنید و این روند تا چند روز ادامه پیدا کند. هرچه تعداد اکانت هایی که در این روش شما را همراهی می کنند بیشتر باشد نتیجه نهایی زود تر حاصل می شود. این روش معمولا ۴ الی ۷ روز به طول می انجامد.

رفع ریپورت تلگرام : تماس مستقیم

شما می توانید برای رفع ریپورت تلگرام خود از تماس مستقیم با پشتیبانی و اپراتور تلگرام نیز استفاده کنید. برای این کار :به قسمت تنظیمات تلگرام خود بروید و گزینه Help را انتخاب کنید سپس درلیست جدیدگزینه Ask a Question را لمس کنید. حال در صفحه چت بازشده میتوانید درخواست خود را ثبت کنید . میتوانید از نمونه متنی که پیش تر گفته شد نیز استفاده کنید.

تماس برای رفع ریپورت تلگرام
تماس برای رفع ریپورت تلگرام

همچنین شمامی توانید این متن را به ایمیل تلگرام (Spam.telegram.org) ارسال کنید.به یاد داشته باشیدکه حتما شماره و آیدی اکانت خود را نیز وارد کنید.

بلاک در تلگرام

یکی دیگر از قابلیت هایی که تلگرام درجهت بهبود کیفیت استفاده کاربران ایجاد کرده است امکان بلاک است . زمانی که شما شخصی را بلاک می کنید آن اکانت نمی تواند برای شما پیام ارسال کند و یا پروفایل شما را مشاهده کند . به کمک این آیتم شما میتوانید از شر اکانت های مزاحم و یا پیام های تبلیغاتی آسوده شوید.

نشانه های بلاک شدن

اگر شما توسط یک اکانت بلاک شوید دیگر نمی توانید پروفایل شخص راببینید و آن برای شما حذف می شود . همچنین آخرین بازدید اکانت به شکل last seen a long time ago نمایش داده میشود . درضمن پیام های شما توسط اکانت مورد نظرخوانده نمی شود . با مشاهده این سه علامت میتوانید مطمئن شوید که توسط اکانت مورد نظر بلاک شده اید.

بلاک کردن

شما می توانید با ورود به پروفایل اکانت موردنظر و لمس علامت سه نقطه درگوشه راست صفحه می توانید گزینه بلاک رامشاهده کنید که با لمس و تایید نهایی آن اکانت توسط شما بلاک می شود .

رفع بلاک در تلگرام
رفع بلاک در تلگرام

درحالت بعدی می توانید به قسمت تنظیمات تلگرام بروید و ابتدا گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید و بعد با لمس گزینه Blocked Users به لیست اکانت هایی که بلاک کرده اید دسترسی پیدا می کنید با لمس آیکون +درگوشه سمت راست می توانید اکانت هایی که مایل به بلاک کرد نشان هستید را انتخاب کنید.

آموزش رفع بلاکی در تلگرام

تنها راه رهایی از بلاک شدن ٬ دیلیت اکانت ( حذف اکانت ) است . اگر مایل هستید اطلاعات اکانت خود را نگهدارید به قسمت تنظیمات تلگرام بروید و با ضربه زدن بر روی شماره تلفن همراه ٬ و انتخاب گزینه CHANGE NUMBER آن را پاک کرده و شماره جدیدی را جایگزین کنید و در نهایت اطلاعات اکانت مانند اسم و آیدی را تغییر بدهید .

رفع بلاک در تلگرام
رفع بلاک در تلگرام

روش دیگر انجام دیلیت اکانت است که منجر به پاک شدن کامل اکانت شما و محتوای آن می شود.

همینطور ببینید : دانلود Telegram X نسخه سریع تلگرام

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.