آموزش اشتراک گذاری پست در استوری اینستاگرام

دیده شدن و موفقیت یک پیج در اینستاگرام می تواند تبعات مثبت بسیار زیادی برای صاحب پیج داشته باشد .شما برای اینکه بتوانید محتوای پیج خود را به خوبی منتشر کنید و بازخورد های قوی و موثر بگیرید لازم است فعالیت های مختلفی برای صفحه خود انجام بدهید. یکی از این راه حل ها کمک گرفتن از استوری اینستاگرام است. استوری های اینستاگرام با توجه به ویژگی خود می توانند شانس بیشتری برای دیده شدن توسط مخاطبان مختلف داشته باشید .توانایی تولید یک استوری جذاب از آن دست مهارت هایی است که شما باید با تمرین و آزمون و خطا آن را به دست بیاورید .جدا از اینکه شما از استوری ها برای محتوا گذاری های مختلف استفاده می کنید می توانید از آن در جهت اطلاع رسانی های مختلف درمورد پیج خود نیز استفاده کنید. یکی از این موارد خبر رسانی می تواند اطلاع دادن در مورد پست گذاری های خود است. اگر شما درون صفحه خود یک پست جدید می گذارید و یا قصد دارید توجه مخاطبان را به یکی از پست های پیج خود جلب کنید می توانید با استوری کردن آن پست تا حد زیادی بازخورد بگیرید. جدا از این ممکن است شما پستی را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید و بعد بخواهید آن را به همه مخاطبان خود معرفی کنید در این صورت نیز می توانید از قابلیت استوری کردن پست ها استفاده کنید. یکی از استفاده های رایج از این قابلیت برای انجام تبلیغات است. شما می توانید به سادگی و با کمک استوری پیج های مختلف را تبلیغ کنید. در ادامه این مطلب به شما راهنمایی هایی برای استفاده از این ویژگی ارائه می کنیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

استوری کردن پست در اینستاگرام
استوری کردن پست در اینستاگرام

چطور پست را استوری کنیم؟ | اشتراک گذاری پست در استوری اینستاگرام

اگر تصمیم به این گرفتید که یک پست را استوری کنید کافی است ابتدا بر روی پست ضربه بزنید تا آن برای شما کاملا نمایش داده شود. سپس لازم است که از آیکون های زیر پست کمک بگیرید. آیکونی که شبیه به موشک است را لمس کنید.

دکمه اشتراک گذاری پست
دکمه اشتراک گذاری پست

با لمس این آیکون برای شما یک لیست نمایش داده می شود که می توانید از میان آن ها مخاطبانی را که قصد دارید آن پست را برایشان ارسال کنید را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید پست مدنظر را استوری کنید باید اولین گزینه یا همان Add post to your story را انتخاب کنید با این کار پست انتخابی شما در صفحه استوری نمایش داده می شود.

اشتراک گذاری پست در استوری
اشتراک گذاری پست در استوری

بدین صورت مخاطبان می توانند با مشاهده استوری شما و ضربه زدن برروی صفحه مستقیما پست را مشاهده کنند. این کار دسترسی به پست را آسان تر و احتمال دیده شدن و گرفتن بازخورد بالا می رود.

انجام تنظیمات دیگر

درست است که به کمک این روش شما می توانید پست خود را به مخاطب عرضه کنید اما برای اینکه توجه مخاطبان را به سوی خود جذب کنید لازم است اقدامات تکمیلی دیگری را نیز انجام بدهید. شما می توانید به کمک استفاده از آیتم هایی که اینستاگرام در اختیارتان قرار می دهد استوری جذاب تر و قابل توجه تر تولید کنید تا بازخورد مثبت بیشتری را به سوی خود جلب کنید. بدین منظور شما را با برخی آیتم ها آشنا می کنیم.

بعد از اینکه شما با دنبال کردن مراحل گفته شده پست خود را استوری کردید صفحه ای مطابق با صفحه زیر مشاهده می کنید.

اشتراک گذاری پست در استوری
اشتراک گذاری پست در استوری

از سمت راست شما با لمس اولین آیکون می توانید به آیتم ها و قابلیت هایی برای اضافه کردن متن به استوری دست پیدا کنید. شما می توانید فونت نوشته خود را از میان پیشنهادات انتخاب کنید و بعد به کمک پالت رنگ یا از رنگ های موجود برای نوشته خود استفاده کنید .همین طور می توانید تغییرات دیگری مانند پاراگراف بندی و قاب بندی نوشته را اعمال کنید.

آیکون بعدی به شما این امکانات را می دهد تا تغییرات شکلی را اعمال کنید. در بالای صفحه شما انواع قلم مو ها را خواهید داشت که هر کدام نقش مختلفی را ایجاد می کنند. در پایین صفحه نیز شما انواع و اقسام رنگ ها را مشاهده خواهید کرد که می توانید مورد استفاده قرار بدهید. اگر مایل هستید که رنگ زمینه را به کلی تغییر بدهید کافی است یکی از قلم ها را انتخاب کنید و بعد از مشخص کردن رنگ مورد علاقه خود با لمس چند ثانیه ای صفحه می توانید رنگ زمینه را به کلی تغییر بدهید.

تغیرات در استوری
تغیرات در استوری

آیکون بعدی به شما امکان دسترسی به استیکر ها و ایموجی های اینستاگرام را می دهد. شما می توانید به کمک جست و جو در این بخش نمونه هایی را که مناسب با محتوای شما و  سلیقه شما است را انتخاب کنید و به استوری اضافه کنید.

آیکون بعدی به شما این امکان را می دهد تا استوری خود را درون گالری خود ذخیره کنید.

آیکون نهایی به شما اجازه دسترسی به فیلتر های اینستاگرام را می دهد. شما به کمک این فیلتر ها می توانید جذابیت ظاهری استوری خود را به سادگی افزایش بدهید.

استفاده درست و خلاقانه از انواع این آیتم ها می تواند باعث بازدید بیشتر استوری شما و به مراتب آن پست ها و به طور کلی پیج شما شود و بدین ترتیب پیج شما موفق و محبوب عمل کند.

عوامل احتمالی مزاحم

ممکن است برخی از کاربران هنگام استوری کردن پست های خود دچار مشکل شوند و نتوانند این کار را انجام دهند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید ابتدا لازم است تا چند نکته ای که ذکر می شود را بررسی کنید شاید مشکل شما بدین صورت بتواند برطرف شود.

-حتما اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت کنید. این قابلیت در نسخه های جدید این برنامه اضافه شده است. پس ابتدا اپلیکیشن خود را به روزرسانی کنید و بعد مجددا امتحان کنید.

-این قابلیت در نسخه اینستاگرام برای سیستم عامل های ios موجود نیست پس شما اگر صاحب گوشی های اپل هستید لازم است اکانت خود را به نسخه کامپیوتری اپلیکیشن یا یک تلفن هوشمند اندرویدی منتقل کنید.

-داشتن چند اکانت اینستاگرام با وجود اینکه پذیرفته شده و ممکن است اما احتمال دارد باعث بروز برخی از اشکالات یا نقص ها در اکانت شما شود که یکی از نمونه های آن عدم توانایی برای استوری کردن پست هاست. برای رفع این مشکل در حین نگه داشتن سایر اکانت های خود می توانید اکانت مورد نظر خود را به کمک نسخه تحت وب این اپلیکیشن یا حتی نسخه کامپیوتری و به تنهایی اجرا کنید.

-وقتی که شما می خواهید یک پست مربوط به پیج دیگری را استوری کنید در صورتی که ادمین یا کاربر اصلی آن پیج امکان اشتراک گذاری را برای پست های خود فعال نکرده باشد شما نمی توانید آن را استوری کنید. در این صورت تنها راه چاره این است که با ادمین پیج صحبت کنید و این مشکل را بر طرف کنید.

چطور امکان اشتراک گذاری را غیرفعال کنیم؟

اگر شما صاحب یک پیج کاری هستید و قصد دارید که پیج خود را گسترش بدهید و محبوبیت کسب کنید بهتر است که امکان اشتراگ گذاری پست ها و محتوا هایتان را فعال نگه دارید چرا که همین به اشتراک گذاری مخاطبان می تواند باعث دیده شدن پیج شما شود اما اگر به هر دلیلی قصد این کار را دارید می توانید در ساده ترین را پیج خود را پرایوت یا خصوصی کنید با اینکار دنبال کننده های شما نمی توانند پست ها یا استوری های شما را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اگر مایل نیستید که پیج خود را پرایوت کنید می توانید ابتدا به قسمت تنظیمات اینستاگرام بروید و سپس گزینه Privacy را انتخاب کنید. از میان گزینه های موجود به بخش Story بروید. حال در بخش Sharing دو حالت Allow Resharing to Story و Allow Sharing را غیر فعال کنید.

غیرفعالسازی اشتراک گذاری پست
غیرفعالسازی اشتراک گذاری پست

با انجام دادن این مراحل دیگر افراد نمی توانند پست های شما را استوری کنند و یا استوری ها و پست های شما را برای دیگران بفرستند.

تریلر

انتشار پست بدون آیدی

ممکن است که شما بخواهید پستی مربوط به پیج دیگر را بدون اینکه آیدی پیج و ارتباط آن با پیج مربوطه مشخص شود از طریق استوری خود نشر بدهید. در این صورت شما می توانید از انواع اپلیکیشن های کمکی برای دانلود از اینستاگرام استفاده کنید و سپس به شکل معمول با کمک گرفتن از محتوای گالری خود استوری را باز تولید کنید. به یاد داشته باشید که نشر یک محتوا بدون اینکه منبع آن ذکر شود کاری غیر اخلاقی است و حتی می تواند برای شما تبعات قانونی نیز به همراه داشته باشد.

شما بهتر است که با انتشار پست به شکل اخلاقی در استوری خود تعاملات خود را با دیگر پیج ها بالا ببرید و با همین کار به پیشرفت و گسترش پیج خود کمک کنید نه اینکه به عنوان یک کپی کار و دزد اطلاعات عمل کنید و خود را بی اعتبار کنید.

همچنین ببینید : آموزش فعالسازی دارک مود اینستاگرام | تم شب (تیره) برای اینستاگرام

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

آموزش نوشتن کپشن جذاب برای اینستاگرام

آموزش نوشتن کپشن : اینستاگرام از شبکه های بسیار محبوب جهانی است که مخاطبان و …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *