ایده ها و روش های درآمد زایی از اینستاگرام

داشتن یک کسب و کار از نیاز های حیاتی هر انسانی  است. این روز ها با توجه به بالا و پایین های زندگی و همین طور افزایش جمعیت همه افراد نمی توانند شانس این را داشته باشند که به عنوان یک کارمند شروع به کار کنند و یا از یک حقوق ثابت بهره مند باشند. از طرفی هم داشتن تنها یک شغل و یا کار کردن در حرفه های آزاد برای اشخاص دیگر نمی تواند به طور کامل هزینه های یک زندگی را پوشش بدهد.

به خاطر همین دلایل و دلایل بسیار دیگری خیلی از افراد به دنبال این هستند که کسب و کار شخصی خود را داشته باشند و به عبارتی خودشان رئیس خودشان باشند. داشتن کسب و کار شخصی ایده جذاب و موفقی است اما راه اندازی آن از توان همه خارج است. شما برای اینکه بتوانید یک کسب و کار راه بیندازید علاوه بر یک ایده اساسی و کار و تلاش و دانش احتیاج به سرمایه اولیه دارید که خود مساله بزرگی است و برای عده زیادی به شکلی حل نشده باقی می ماند.

اما این مشکل نباید باعث شود که ما دست از تلاش برداریم اگر خوب دقت کنید راه هایی برای موفقیت وجود خواهد داشت یکی از این راه ها شروع یک کسب و کار در فضای مجازی است که اینستاگرام به بهترین شکل این امکان را در اختیار شما قرار می دهد. اگر نسبت به اپلیکیشن اینستاگرام یک دید تجاری داشته باشید متوجه می شوید که اینستاگرام یک بازار عالی در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می دهد.

بازاری بین المللی که فعالیت در آن برای شما رایگان خواهد بود فقط کافی است که هشیارانه و خلاقانه از فضای موجود آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد استفاده تجاری و درآمد زایی از طریق اینستاگرام صحبت می کنیم .امید است با توجه به بحران کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کار ها این متن بتواند به شما کمک کننده باشد.

درآمد زایی از اینستاگرام
درآمد زایی از اینستاگرام

درآمد زایی از اینستاگرام : محدوده درآمد زایی

قبل از اینکه بخواهیم ایده های کار از طریق اینستاگرام برای درآمد زایی از اینستاگرام را بررسی کنیم شاید بهتر باشد اول تعیین کنیم که این روش صرفه اقتصادی دارد یا نه!! درآمد زایی به کمک پیج های اینستاگرامی وابسته به معیار ها و شاخص های زیادی است و همین باعث می شود نتوان مبلغ دقیقی برای آن مشخص کرد اما جالب و وسوسه انگیز است اگر بدانید یک پیج موفق اینستاگرامی با رویکرد تجاری می تواند درآمد روزانه میلیونی داشته باشد.

یعنی شما می توانید تنها به کمک یک اپلیکیشن و تلفن هوشمند خود از خانه خود در هر ۲۴ساعت چندین میلیون درآمد داشته باشید. البته رسیدن به این درآمد با چالش های زیادی همراه است که شما باید بتوانید با صبوری و دانش آن ها را پشت سر بگذارید. با توجه به درآمد نهایی و ویژگی های این نوع کسب و کار می توان گفت که شروع یک کسب و کار اینستاگرامی به صرفه و منطقی است.

درآمد زایی از اینستاگرام : ایده های کسب و کار

اگر شما قصد کردید که به کمک پیج اینستاگرام خود دست به درآمد بزنید در ابتدا لازم است که یک پیج با اعتبار بسازید که یعنی دنبال کننده های فعال زیادی داشته باشید و پیجتان بازخورد های مثبت کسب کند و بعد می توانید از آن برای پروش و به سود رسانی ایده های مختلف تجاری استفاده کنید. در ادامه به شما چند ایده در این خصوص داده می شود.

ایده های درآمد زایی از اینستاگرام
ایده های درآمد زایی از اینستاگرام

پیج فروشگاهی: شما می توانید صفحه اینستاگرام خود را به یک فروشگاه یا مرکز ارائه خدمات تبدیل کنید. اگر صفحه شما دنبال کننده های فعال زیادی دارد می توانید به واسطه آن کالا های مختلف یا خدمات گوناگون را تبلیغ کنید و آن ها را به فروش بگذارید. اغلب این ایده به دو شکل اجرایی می شود.

شما می توانید به عنوان یک توصیه کننده عمل کنید و بعد با توصیه محصولات و خدمات به دیگران و جذب مشتری از صاحبان آن ها دستمزد بگیرید یا به زبان ساده تر برای آن ها بازاریابی کنید و یا اینکه مستقیما کالا ها را در صفحه خود به فروش برسانید و یا خدمات متنوع را عرضه کنید. برای موفقیت در این ایده لازم است که اصول فروش و برخورد با مشتریان در فضای مجازی را رعایت کنید.

پیج بیلبوردی: شما می توانید از صفحه خود به عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنید و به واسطه تعداد دنبال کنندگان و اعتبار خود در مجازی از صاحبان کسب و کار های مختلف تبلیغات قبول کنید و در ازای آن پول بگیرید. انجام دادن تبلیغات صرف می تواند یکی از ساده ترین روش های درآمد زایی از طریق اینستاگرام باشد که البته قبل از هرچیز نیازمند داشتن یک صفحه معروف و پر

بازده است.

جالب است بدانید که این روش می تواند به شکل های مختلفی صورت بگیرد مثلا شما می توانید کسب و کار های نوپا را معروف کنید و اسم آن ها را بین مردم جا بیندازید که اصطلاحا به آن برندینگ گفته می شود. در این روش اگر بتوانید موفق عمل کنید به سود خوبی خواهید رسید. شکل دیگر آن تبلیغ برای سایت های مختلف است .

بسیاری از سایت ها به کمک بازدید های خود کسب درآمد می کنند از این رو برایشان مهم است که لینک های آن ها زیاد مورد استفاده قرار بگیرد در اینجا شما می توانید با قرار دادن لینک آن ها در پیج خود و تبلیغ و تشویق مردم برای بازدید از آن ها به درآمد برسید. سایت هایی که مسابقات مختلف را پشتیبانی می کنند نمونه ای از این سایت ها هستند.

همچنین ببینید : آموزش اشتراک گذاری پست در استوری اینستاگرام

درآمد زایی از اینستاگرام : تضمین و افزایش درآمد

بعد از اینکه توانستید از پیج خود به درآمد برسید لازم است که هم بتوانید جایگاه خود را در این حوزه حفظ کنید و هم اینکه بتوانید درآمد خود را افزایش بدهید. به این منظور شما لازم است که تعداد دنبال کنندگان واقعی و فعال خود را بالا ببرید و هم اینکه نام صفحه خود را معروف کنید تا سفارش های بیشتری بگیرید. برای رسیدن به این اهداف از قابلیت استوری های اینستاگرام غافل نشوید.

اینستاگرام اندروید و ای او اس
اینستاگرام اندروید و ای او اس

حتما استوری های جذاب و چشم گیر تولید کنید و منظم آن ها را منتشر کنید چراکه همیشه استوری ها بیشتر از پست ها دیده می شوند و بازخورد کسب می کنند. جدا از استوری حتما از آیتم لایو اینستاگرام هم استفاده کنید. این آیتم به شما این اجازه را می دهد تا بهتر با دنبال کنندگان خود ارتباط برقرار کنید و از آن مهم تر می توانید اهداف تجاری خود را بسیار بهتر جلو ببرید پس یک برنامه دقیق برای لایو گذاری داشته باشید.

قبل از لایو گرفتن با دنبال کننده های خود هماهنگ شوید تا لایو شما بیشترین بازدید را کسب کند همچنین سعی کنید در هنگام لایو اوقات جذابی را برای فالوئر های خود به وجود بیاورید و حضور آن ها را دوام ببخشید.

نکته بسیار مهم دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که باید محتوای پیج خود را جذاب نگه دارید. سعی کنید پست ها و محتوا های متنوع بارگذاری کنید و تمام صفحه خود را با تبلیغات پر نکنید تا دنبال کننده های خود را از دست ندهید. در این بین با دیگر اینفلوئنسر ها و پیج های معروف همکاری کنید و بخواهید که برای شما تبلیغ کنند تا تعداد فالوئر هایتان افزایش پیدا کند.

درآمد زایی از اینستاگرام : راه های دیگر کسب درآمد

اگر شما صاحب یک پیج معروف و با بازده نیستید برای شما سخت خواهد شد که روش های بالا را عملی کنید اما لازم نیست که نگران باشید چرا که به لطف همین کسب و کار های اینستاگرامی بسیاری از شغل های جانبی و جدید به وجود آمده است. در ادامه به شما چند نمونه از این فعالیت ها معرفی می شود.

تولید محتوا: اغلب افرادی که پیج اینستاگرامی دارند به دنبال جذب دنبال کننده هستند و برای این کار نیاز به محتوا های مناسب دارند. شما می توانید با توجه به توانایی های خود برای آن ها این محتوا ها را تولید کنید و بعد به آن ها بفروشید. شما می توانید محتوا های متنی٬ تصویری و ویدئویی با کیفیت تولید کنید و بعد آن ها را به صاحبان پیج های مختلف عرضه کنید.

ادمین: ادمینی صفحه های اینستاگرام می توان گفت از شغل های نو ظهور است برای انجام دادن این کار لازم است که به خوبی در مورد اپلیکیشن اینستاگرام و مسائل مربوط به آن اطلاعات کسب کنید و بعد از این اطلاعات برای به موفقیت رساندن پیج های مختلف اینستاگرامی استفاده کنید.

درآمد زایی از اینستاگرام
درآمد زایی از اینستاگرام

بسیاری از افراد هزینه های زیادی می کنند تا یک ادمین استخدام کرده و بدین واسطه فعالیت های پیج خود را به یک متخصص بسپارند و از این راه به یک پیج اینستاگرامی موفق دست پیدا کنند. حتی بسیاری از صاحبان پیج های معروف فعالیت های مربوط به پیج خود را به ادمین ها میسپارند تا برای آن ها روند سفارش گیری و تبلیغات را مدیریت کنند.

بلاگری: بلاگر ها به دو شیوه فعالیت می کنند آن ها می توانند هنر خود را به دیگران از روش آموزش انتقال بدهند و یا برای تبلیغات محصولات مختلف فعالیت کنند مانند تبلیغات لباس و لوازم آرایشی. برای این کار شما می توانید با استعداد خود توجه صاحبان برند های مختلف را جلب کنید و بعد برای آن ها در صفحه های مجازی محتوا های تبلیغاتی بسازید. این نوع فعالیت تا حد زیادی شبیه به کار مدل ها است.

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

آموزش نوشتن کپشن جذاب برای اینستاگرام

آموزش نوشتن کپشن : اینستاگرام از شبکه های بسیار محبوب جهانی است که مخاطبان و …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *