آیا اینستاگرام من هک شده است ؟ | آگاهی از هک شدن اینستاگرام

حساب های کاربری ما در اپلیکیشن های متفاوت حاوی اطلاعات مهمی از ما هستند. جدا از آنچه ما به شکل عمومی به اشتراک می گذاریم در هر حساب کاربری اطلاعات شخصی ای موجود است مانند گفت و گو ها یا فایل های آرشیو شده که اگر به دست افراد دیگر بیوفتند می توانند دردسر ساز شوند.

جدا از اینکه با هک شدن حساب های کاربری اطلاعات ما به خطر می افتند ما باید این را در نظر بگیریم که در شبکه های مجازی مختلف ما به کمک صفحه کابریمان هویت پیدا می کنیم بنابراین اگر کسی بتواند به حساب ما دسترسی پیدا کند در واقع هویت ما را در دست گرفته است و می تواند به اسم ما فعالیت های متفاوتی انجام دهد. با وجود این نکات بسیار مهم است که ما بتوانیم به امنیت حساب های کاربری خود را بالا ببریم و آن را از دسترسی سود جویان دور نگه داریم.

در گذشته انواع اپلیکیشن های مجازی امنیت های سفت و سختی برای کاربران خود فراهم می کردند در حدی که حتی صاحب صفحه به سختی می توانست به اطلاعات دسترسی داشته باشد! اما با گسترش هر چه بیشتر این شبکه های مجازی و افزایش تعداد کاربران برای اینکه بتوانند سهولت و سرعت را برای دسترسی فراهم کنند این سد های امنیتی کم رنگ تر شدند جدا از این هکر ها نیز هوشمند تر شده اند و می توانند به سادگی رمز ها را بشکنند.

آگاهی از هک شدن اینستاگرام
آگاهی از هک شدن اینستاگرام

مهم است که شما سعی کنید رمز های امنیتی مناسبی را برای خود انتخاب کنید و تا جایی که می توانید لایه های امنیتی برای دسترسی به اطلاعات را افزایش بدهید. با کمک گرفتن از برنامه های امنیتی مکمل و معتبر شما می توانید تا حد زیادی امنیت خود را تضمین کنید علاوه بر این تلاش کنید که حتما از نسخه اصلی برنامه ها استفاده کنید و به سراغ بدافزار ها و نرم افزار های مشابه نروید. در ادامه این مطلب در مورد امنیت صفحات اینستاگرامی صحبت می کنیم .امید است که برای شما مناسب و کارگشا باشد.

هک شدن اینستاگرام : آیا هک شده ام؟؟؟

اول اینکه همیشه سعی کنید از رمز های سخت استفاده کنید و نکاتی که پیش تر گفته شد را رعایت کنید و از هک شدن اینستاگرام خود جاوگیری کنید. دوم اینکه هر از چند گاهی مطمئن شوید که جز شما کسی به پیج شما دسترسی ندارد. اگر پیام هایتان بدون اینکه خودتان چک کنید باز می شوند یا حذف می شوند و یا اینکه استوری ها و پست های مختلف دیده می شوند بدون اینکه خودتان در جریان باشید بهتر است که بیشتر به احتمال هک شدن اینستاگرام فکر کنید تا خطا های سیستمی. برای بررسی این نکته مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: وارد صفحه اینستاگرام خود بشوید و به بخش تنظیمات بروید. سپس گزینه Security را انتخاب کنید.

مرحله دوم: در صفحه جدید باز شده سراغ گزینه Login Activity بروید.

مرحله سوم: شما می توانید در صفحه جدید باز شده لوکیشن تلفن همراهی که به صفحه شما دسترسی داشته است را مشاهده کنید. در واقع هر گاه که خودتان یا شخص دیگری اطلاعات حساب کاربری شما را وارد کند و داخل حساب شما شود ٬اطلاعاتش در این بخش ثبت می شود. این بخش محدودیت برای ثبت اطلاعات دارد و شما می توانید اطلاعات ماه اخیر را مشاهده کنید.

Login Activity برای آگاهی از هک شدن اینستاگرام
Login Activity برای آگاهی از هک شدن اینستاگرام

در صورتی که در این لیست مورد مشکوکی پیدا کردید که مربوط به شما نبود ابتدا به کمک سه نقطه کنار اطلاعات صفحه جدیدی را باز کنید و بعد گزینه Log Out را بزنید. با این کار می توانید دسترسی به پیج خود را مسدود کنید.

نشست های فعال در اینستاگرام برای هک شدن اینستاگرام
نشست های فعال در اینستاگرام برای هک شدن اینستاگرام

بعد از اینکه دسترسی را مسدود کردید برای اینکه مانع از ورود مجدد بشوید باید رمز صفحه کاربری خود را تغییر بدهید. برای این کار ابتدا به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بروید و سپس گزینه Security را انتخاب کنید. با این کار صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می شود .در این صفحه گزینه Password را انتخاب کنید تا صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

تغییر پسورد اینستاگرام هک شده
تغییر پسورد اینستاگرام هک شده

در کادر اول رمز فعلی را وارد کنید. کادر دوم رمز جدید که بهتر است طولانی و ترکیبی از اعداد و حروف باشد .در کادر نهایی هم رمز جدید را مجددا تکرار کنید.

نکته: در صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید در همین صفحه گزینه Forgot Password را انتخاب کنید تا رمزتان به ایمیل یا شماره همراهتان ارسال شود.

همچنین ببینید : بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام + بهترین بازدید و افزایش تعامل

هک شدن اینستاگرام : روش دیگر

شما می توانید در صفحه Login Activity صفحه ای مربوط به لوکیشن های دستگاه های متصل شده را در بالای صفحه مشاهده کنید. مانند تصویر پایین:

در پایین هر لوکیشن دو گزینه مشاهده می کنید. یکی گزینه This Was Me که به این معناست که خودتان به صفحه وارد شده اید و دیگری گزینه This Wasn’t Me که به معنی ورود غیر مجاز است. در صورتی که اطلاعات لوکیشن مربوط به شما نیست روی گزینه دوم کلیک کنید تا مستقیما به صفحه تغییر رمز بروید و مانع از دسترسی مجدد اکانت غریبه شوید.

حذف غریبه ها به کمک نسخه های دیگر اینستاگرام

اگر شما اکانت اینستاگرام خود را بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود فعال کرده اید و یا به جای اپلیکیشن آن از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده می کنید و می خواهید از عدم دسترسی ها مطمئن شوید باید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: وارد صفحه اینستاگرام خود بشوید.

نکته: اگر می خواهید به نسخه تحت وب اینستاگرام دسترسی داشته باشید. کافی است که کلمه اینستاگرام را چه فارسی و یا انگلیسی در مرورگر خود خود جست و جو کنید. اولین پیشنهاد شما سایت رسمی اینستاگرام یا instagram.com خواهد بود. دقت کنید که حتما سایت اصلی اینستاگرام باشد.

با وارد شدن به این صفحه شما می توانید با درج نام کاربری صفحه مدنظر خود و همچنین درج رمز مربوطه به صفحه خود وارد شوید .برای حفظ امنیت بیشتر درنظر داشته باشید که اطلاعات مربوط به رمز های خود را ثبت نکنید و حتما از مرورگر های معروف مانند گوگل کروم یا فایر فاکس استفاده کنید تا اطمینان بیشتری داشته باشید

اگر شما نتوانستید وارد سایت شوید و یا اینکه صفحه کاربری خود را بالا بیاورید ابتدا به کمک فیلتر شکن IP خود را تغییر بدهید و سپس مجددا امتحان کنید. نسخه تحت وب مشابه با نسخه ویندوز اینستاگرام است. شما می توانید تمامی خدماتی که در اپلیکیشن اینستاگرام موجود هست را به کار بگیرید اما تفاوت های جزئی در خصوص طراحی فضای کاربری و تنظیمات مربوط به شخصی سازی ها موجود است.

مرحله دوم: در بالای قسمت Home صفحه خود علامت چرخ دنده را مشاهده می کنید. به کمک این آیکون می توانید به گزینه های موجود برای تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

Home
Home

مرحله سوم: شما می توانید در صفحه جدید باز شده گزینه Login Activity را به شکل مستقل و مستقیم مشاهده کنید.

Login Activity
Login Activity

مرحله چهارم: این صفحه همان طور که مشاهده می کنید کاملا مشابه نسخه اپلیکیشنی این اینستاگرام است و شما می توانید دقیقا مانند آنچه پیش تر گفته شد عمل کنید.

حفظ امنیت بیشتر در برابر هک شدن اینستاگرام

اگر پیج اینستاگرامی شما توسط شخصی هک شود همان طور که در ابتدا گفته شد برای شما تبعات منفی زیادی به همراه دارد پس بهتر است که از همان ابتدا حواس خود را جمع کنید و از هک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنید. بدین منظور تا زمانی که مجبور نیستید حساب خود را بر روی دیوایس های دیگر و یا اپلیکیشن های مشابه دیگر Login نکنید.

در صورتی که این کار را کردید به یاد داشته باشید بعد از اتمام کارتان حتما پیج خود را از روی آن ها Log Out کنید و بعد پسورد خود را تغییر بدهید. اگر حساب کاربری خود را به کمک ایمیل خود ساخته اید حتما مراقب امنیت ایمیل خود هم باشید چرا که افراد می توانند به کمک ایمیل هایتان هم به رمز شما دسترسی پیدا کنند.

بهترین کار این است که پیج های خود را بر روی شماره سیم کارت های خود بسازید. در صورتی که به هر دلیلی سیم کارت خود و یا ایمیل خود را از دست دادید به یاد داشته باشید که حتما تمامی حساب های وابسته به آن ها را یا منتقل کنید و یا حذف کنید تا حداقل بتوانید مانع از پیشروی بیشتر افراد سودجو بشوید.

اینستاگرام اندروید
اینستاگرام اندروید

تریلر

اقدامات بعد از هک شدن اینستاگرام

توجه به جزئیات صفحه شما می تواند باعث شود در صورت هک شدن سریع متوجه شوید .همان طور که گفته شد شما به کمک قابلیت خود اینستاگرام می توانید از هک شدن اطمینان حاصل کنید و بهترین و مهم ترین کار بعد از هک شدن تغییر رمز کاربری پیجتان است. بعد از آن در صورتی که متوجه شدید اطلاعات شما به سرقت رفته است حتما به پلیس فتا مراجعه کنید و گزارش بدهید تا تحت پیگیری قرار بگیرد.

مهم است که متوجه شوید به چه طریقی به پیج شما وارد شده اند و از شما سوء استفاده کرده اند تا بتوانید مانع از تکرار این اتفاقات شوید. بهتر است که به دیگران نیز اطلاع بدهید که حساب کاربریتان هک شده است تا اقدامات شخص هکر به پای شما نوشته نشود.

در صورتی که شما هک شدنتان را به موقع به پلیس فتا گزارش ندهید می توانید به دردسر بیوفتید چرا که ممکن است فرد سودجو با هویت مجازی شما مرتکب جرم شده باشد و یا محتوا های نامناسب را به اشتراک گذاشته باشد که با گزارش ندادن شما همه این ها به نام شما ثبت می شود!

همچنین ببینید : ایده ها و روش های درآمد زایی از اینستاگرام

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.