هک اطلاعات از طریق پیج اینستاگرام | جلو گیری از هک شدن در اینستاگرام

شما به کمک حساب کاربری اینستاگرام خود دسترسی های زیادی پیدا می کنید شما می توانید با افراد دیگر صحبت کنید و محتوا های زیادی را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این اکانت اینستاگرام شما دسترسی زیادی هم به اطلاعات شخصی شما دارد و همین باعث می شود سوءاستفاده کنندگان زیادی به دنبال راهی برای سودجویی (هک اینستاگرام شما) باشند مخصوصا اگر شما صاحب یک صفحه موفق هستید حتما می دانید که این روز ها پیج های اینستاگرامی موفق ارزش تجاری بسیار زیادی دارند.

با وجود تمامی این نکات شما باید نسبت به هک شدن اطلاعات خود و هک اینستاگرام خود همیشه هوشیار باشید و اقدامات زیادی را برای جلوگیری از آن انجام بدهید. در ادامه این مطلب بیشتر در این باره صحبت می کنیم. امید است که مناسب و سودمند برای شما باشد.

هک اینستاگرام
هک اینستاگرام

چطوری هک اینستاگرام ما اتفاق می افتد؟؟

در ادامه توضیحات پست آیا اینستاگرام من هک شده است ؟ | آگاهی از هک شدن اینستاگرام لازم است که بدانید یک هکر یا فرد سود جو چطور می تواند شما را هک کند. البته بهتر است که از این اطلاعات برای آگاهی شخصی و عملکرد هوشمندانه خود استفاده کنید و از آن سودجویی نکنید! روش های مختلفی برای دسترسی به اکانت اینستاگرام وجود دارد. هر کس که بتواند از سد رمز امینتی شما بگذرد صاحب پیج شما خواهد بود و بعد به سادگی می تواند آن را از چنگ شما در بیاورد. نمونه ای از این راه ها عبارتند از:

اپلیکیشن های هک: هر برنامه مهمی که در مایکت ها موجود باشد حتما یک اپلیکیشن وجود دارد که به واسطه آن می شود برنامه اصلی را هک کرد. اپلیکیشن اینستاگرام نیز از این قائده مستثنی نیست و شما می توانید اپلیکیشن های هک اینستاگرامی زیادی مانند Kids Guard Pro و Hoverwatch موجود هستند که در این راه استفاده می شوند. نکته ای که در این خصوص می توان ذکر کرد اپلیکیشن هایی هستند که شما برای هک کردن اطلاعات اینستاگرام دیگران تهیه می کنید و بعد متوجه می شوید که به سادگی اطلاعات خودتان هک شده است .پس اصلا سراغ این دست اپلیکیشن ها نروید که علاوه بر پیگرد های قانونی می تواند اطلاعات خودتان را هم به تاراج ببرد.

متخصصان: حتما فیلم های زیادی را مشاهده کرده اید که هکر هایی به کمک لپ تاپ هایشان و تند تند زدن کلید های کیبورد اطلاعات را هک می کنند خب باید گفت که کاملا واقعی هستند. افراد حرفه ای می توانند به کمک تخصص خود و نرم افزار های خود به سادگی رمزهای شما را بشکنند و به سادگی به اطلاعات شما دست پیدا کنند. البته نگران نباشید یک فرد حرفه ای کمتر امکان دارد به سراغ یک پیج ساده اینستاگرامی برود.

مهندسی اجتماعی: در این روش خودتان باعث هک شدن خودتان می شوید. در این روش یک فرد با نزدیک شدن به شما و ایجاد صمیمیت می تواند به سادگی در میان حرف ها رمزتان را از خودتان بدون هیچ اعمال فشاری بگیرد. این حرکت را هم حتما در فیلم ها دیده اید پس دقت کنید که رمز های شما خصوصی ترین اطلاعات شما هستند پس به سادگی آن ها را افشا نکنید.

هک اپلیکیشن اینستاگرام
هک اپلیکیشن اینستاگرام

هک اینستاگرام : آیا هک شده ام ؟؟

شاید با خود فکر کنید که باید از کجا بفهمم که هک شده ام اگر همچنان براساس فیلم ها پیش برویم در اغلب موارد فرد بخت برگشته بسیار دیر متوجه می شود که اطلاعاتش هک شده و کلی ضرر می دهد اما در مورد حساب اینستاگرام اینطور نخواهد بود و شما با کمی هشیاری و دقت می توانید هک شدن خود را تشخیص دهید. اول اینکه همیشه قسمت Login Activity اینستاگرام خود را چک کنید تا ورود های مشکوک به حسابتان را متوجه شوید.

بعد اینکه به پست ها و استوری های خود دقت کنید آیا میان آن ها چیزی هست که از آن آگاهی نداشته باشید؟ آیا پست یا استوری را لایک یا مشاهده کرده اید بدون اینکه یادتان بیاید؟ آیا تعداد فالوئینگ هایتان بدون اینکه کاری انجام بدهید بالا میرود و یا بدون اکسپت کردن ریکوئست ها تعداد دنبال کنندگانتان افزایش می یابد؟ آیا پیام های دایرکتتان خود به خود باز می شوند و یا پاک می شوند؟آیایک دفعه بدون هیچ علتی حساب کاربریتان ناپدید می شود و دیگر نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید(در این حالت باید بدانید که نه تنها هک شده اید بلکه هکر محترم رمزتان را هم تغییر داده است)؟ هر کدام از این نشانه ها می توانند خبر از  هک شدن حساب شما را بدهند پس همیشه به این نکات دقت کنید و حتی اگر شک کردید اقدامات امنیتی لازم را انجام بدهید.

تریلر

اقدامات امنیتی لازم برای مقابله با هک اینستاگرام

اگر حسابی متوجه خطر هک شدن قرار گرفته اید لازم است که اقدامات زیر را دنبال کنید تا خطر و آسیب هک شدن را به حداقل برسانید.

همچنین ببینید : آموزش خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن ( قابلیت Restrict ) + ویدئو

رمز های امنیتی: پسوردی که شما برای حساب کاربریتان انتخاب می کنید اساسی ترین و قوی ترین سد موجود دربرابر هکر هااست پس از آن سرسری رد نشوید. اول اینکه رمز های سخت و طولانی انتخاب کنید. رمز های زیر ۶کاراکتر را از لیست خود خط بزنید. سعی کنید که رمزتان متشکل از حروف و اعداد و نماد ها باشد تا شکستن آن سخت باشد در مرحله بعدی سعی کنید هر چند وقت یکبار رمز خود را تغییر بدهید تا امنیت را بالا ببرید. تنبل نباشید و همه اکانت های خود را بایک رمز و برای یک عمر سروسامان ندهید.

لایه امنیتی بیشتر: اپلیکیشن اینستاگرام اینجا به داد شما رسیده است و با قرار دادن قابلیت تایید دومرحله ای یک سد امنیتی بیشتر دراختیارتان قرار داده است. بااین حالت شما برای دسترسی به اکانت خود اگر به سیم کارت و تلفن خود دسترسی نداشتید لازم است از کد های ریکاوری خود استفاده کنید و در غیر این صورت مانند زمانی که می خواهید اینترنتی خرید کنید و رمز برایتان ارسال می شود هروقت کسی بخواهد وارد حساب شما بشود و یا خودتان خواستید به حساب دسترسی پیدا کنید برایتان رمز جدید ارسال می شود که لازم است آن ها را هم همراه رمز اصلی وارد کنید.مرحله یک:وارد قسمت تنظیمات( setting)اینستاگرام بشوید و به قسمت security بروید.

مرحله دو :در صفحه باز شده گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

گزینه Two-Factor Authentication
گزینه Two-Factor Authentication

مرحه سه: برروی Get Started ضربه بزنید.

مرحله چهار: گزینه Text Massage را فعال کنید.

احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام
احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام

مرحله پنج: با قبول شرایط وارد صفحه ای می شوید که لازم است شماره همراه خودرا وارد کنید. ابتدا کد کشور را انتخاب کنید و بعد شماره موبایل خود را بزنید.

مرحله شش: یک کد ۶رقمی برای شما پیامک می شود با وارد کردن این کد فعال کردن قابلیت تمام می شود و شما به کد های ریکاوری هم دسترسی پیدا می کنید. دقت کنید که امنیت کد های ریکاوری خود را حفظ کنید.زین پس با هربار وارد حساب شدن رمز جدید برای شما ارسال می شود.

حفاظت از لایه های امنیتی: دقت کنید که رمز های خود را به هیچ عنوان به کسی نگویید و یا آن ها را در جلوی چشم دیگران یادداشت نکنید. در ضمن به شدت مراقب ایمیل حساب کاربری اینستاگرام خود باشید. اگر شما نتوانید از رمز های خود و همچنین ایمیل خود محافظت کنید دیگران مراحل سختی را برای دسترسی به اطلاعاتتان در پیش نخواهند داشت.

اپلیکیشن اینستاگرام: خود برنامه اینستاگرام اقدامات امنیتی را برای حفاظت از حریم شما تعبیه کرده است که شما با نصب کردن نسخه های متفرقه این اپلیکیشن همه آن ها را نادیده می گیرید. پس حتما اپلیکیشن خود را به شکل نسخه رسمی و اصلی تهیه کنید و همیشه آن را از گوگل پلی یا اپ استور با توجه به مدل تلفن هوشمند خود دانلود کنید. در ضمن آپدیت ها را جدی بگیرید چرا که در هر آپدیت روزنه های امینیتی برطرف می شوند و امنیت برنامه بالا تر می رود.

هک اپلیکیشن اینستاگرام
هک اپلیکیشن اینستاگرام

ویژگی های پیج: پیج هایی که پرایوت هستند یا حالت خصوصی دارند به شکل بالقوه از امنیت بیشتری بهره مند خواهند بود پس اگر برایتان فرقی ندارد بهتر است پیجتان را خصوصی کنید و همچنین اهمیت Log Out را ندید نگیرید. حتما اگر اکانت خود را برروی گوشی یا سیستم دیگری بالا آوردید بعد از پایان کار Log Out کنید و سپس پسوردتان را تغییر بدهید تا هر چه بیشتر امنیتتان را حفظ کنید. این نکته در خصوص اپلیکیشن های فالوئر بگیر یا موارد مشابه به آن که لازم است حساب خود را برروی آن بالا بیاورید نیز هست تا جای ممکن از این اپلیکیشن ها یا ربات ها استفاده نکنید امنیت مهم تر از تعداد دنبال کنندگان است.

بیخیال نشوید: اگر به هر دلیلی پیجتان هک شد بیخیال آن نشوید حتما به پلیس فتا شکایت کنید و اگر رمز صفحه تان توسط شخص سودجو تغییر کرد و دسترسی شما به آن قطع شد حتما با کمک گرفتن از افراد حرفه ای و معتمد پیج خود و اطلاعات آن را بازیابی کنید. با هک شدن اطلاعاتتان به نوعی هویت مجازی شما و اطلاعاتتان مورد سرقت قرار گرفته است منطقی نیست که نسبت به آن بی توجه و بیخیال عمل کنید.

همچنین ببینید : چند نکته کاربردی جهت افزایش امنیت پیج اینستاگرام

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

آموزش نوشتن کپشن جذاب برای اینستاگرام

آموزش نوشتن کپشن : اینستاگرام از شبکه های بسیار محبوب جهانی است که مخاطبان و …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *