قوانین پایه طراحی اپلیکیشن اندروید را بیاموزید

اندروید یکی از محبوب ترین پلتفرم های گوشی تلفن همراه می باشد. در حال حاضر، افراد  زیادی در سراسر دنیا از گوشی های تلفن همراه بر پایه اندروید استفاده می کنند. این به شما به عنوان یک طراح فرصت می دهد تا اپلیکیشنی را طراحی کنید که برای میلیون ها نفر قابل استفاده باشد. در عین حال، ممکن است شروع به کار طراحی اپلیکیشن اندروید بسیار طاقت فرسا باشد، به خصوص اگر تجربه زیادی در طراحی اپلیکیشن های تلفن همراه نداشته باشید. در ادامه به نکات مهم در طراحی اپلیکیشن های تلفن همراه اندروید می پردازیم:

مانند سایر رشته ها، برای یادگیری موارد جدید باید برخی قوانین پایه و اساسی برای طراحی و اجرا را بیاموزید. این قوانین، پایه محکمی برای طراحی شما ایجاد می کنند. به کمک این قوانین ابتدایی و اولیه می توانید از نحوه طراحی اپلیکیشن سر در آورید.

زبان طراحی اندروید را بیاموزید

Homepage - Material Design

این یک واقعیت است که بهترین اپلیکیشن های ارائه شده به بازار طبق قوانینی که در دستورالعمل های سیستم عامل ارائه شده است، طراحی می شوند. وقتی نوبت به طراحی یک اپلیکیشن اندروید میرسد، یادگیری طراحی مواد یا Material Design باید اولین قدم برای شما به عنوان یک طراح اپلیکیشن باشد. طراحی متریال چیزهایی فراتر از دستورالعمل های پلتفرم می باشد. این سندی است که زبان بصری را توصیف می کند. همانطور که گوگل می گوید: ما خود را به چالش کشیدیم تا یک زبان بصری برای کاربران خود ایجاد کنیم که اصول کلاسیک طراحی خود را با نوآوری و امکان فناوری و علم تلفیق کند.

یک سلسله مراتب بصری قوی ایجاد کنید

بدون داشتن سلسله مراتب بصری مناسب در رابط کاربری خود نمی توانید تجربه کاربری عالی ای را ایجاد کنید. به همین دلیل است که وقتی صحبت از اپلیکیشن های اندروید می شود، عناصر بنیادی طراحی متریال شبکه ها و فضای خالی هستند. شما باید بر حذف تمام عناصر کاملا تزئینی تمرکز کنید و بر آنچه واقعا مهم است، مانند محتوا، تمرکز کنید.

استفاده از الگوهای رایج سیستم

بسیاری از طراحان معتقدند که وقتی نوبت به تولید یک محصول جدید می رسد باید هر الگوی تعاملی اپلیکیشن خود را از ابتدا طراحی کنند. اکیدا توصیه می شود از ادامه این مسیر خودداری کنید. هر مولفه سفارشی که با زبان طراحی متریال متفاوت باشد، می تواند بار شناختی را بر روی کاربران افزایش دهد. اما حتی اگر موفق به ایجاد یک مولفه سفارشی شوید، راه حل شما هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت. شما نه تنها برای طراحی ان ها بلکه برای پیاده سازی ان ها در مرحله توسعه وقت زیادی را صرف خواهید کرد. مولفه های استاندارد (طرح بندی استاندارد، ناوبری، طرح های رنگی و غیره) از نظر سرمایه گذاری اولیه و پشتیبانی طولانی مدت باعث کاهش راندمان طراحی و مهندسی می شوند. اندروید و iOS هر دو الگوهای زیادی دارند که به عنوان استاندار صنعت در نظر گرفته می شوند.

از حرکت برای توصیف روابط فضایی بین نمادها استفاده کنید

وقتی صحبت از طراحی مسطح می شود، ایجاد روابط قوی بین صفحات مختلف یا عناصر IUIممکن است دشوار باشد. بدون اتصال منطقی و واضح، کاربران ممکن است از نحوه اتصال صفحات مختلف به هم تعجب کنند. ابزاری که به ایجاد این اتصال کمک می کند انیمیشن می باشد. استعاره متریال توجه زیادی را به طراحی حرکت نشان می دهد زیرا نه تنها به انتقال معنای رابط کاربری کمک می کند، بلکه رابط کاربری را پویاتر می کند.

قابلیت دسترسی را فراموش نکنید

در تلاش برای ساخت یک اپلیکیشن زیبا، بسیاری از طراحان یک قاعده اساسی طراحی خوب را نادیده می گیرند و آن قابلیت دسترسی است. قابلیت دسترسی همان چیزی است که به کاربران در همه توانایی ها امکان استفاده موفقیت آمیز از رابط کاربری را می دهد. همانطور که طرح متریال می گوید: یک محصول خوب با طراحی خوب برای همه افراد با هر نوع توانایی از جمله افراد کم بینا، نابینا، کم شنوا و ناشنوا در دسترس است.

از قابلیت های گوشی تلفن همراه استفاده کنید

بهترین ویژگی های مخفی خانواده گلکسی اس 10 سامسونگ که باید بدانید ( قسمت اول ) – وبلاگ موبایل آبی

دستگاه های تلفن همراه مدرن دارای اجزای سخت افزاری زیادی هستند که می توانند برای سهولت زندگی کاربران استفاده شوند. دوربین، بلوتوث، شتاب سنج و غیره، همه این موارد می توانند یک تجربه غنی را ایجاد کنند. برای مثال، وقتی نوبت به پر کردن فرم می رسد، می توانید به جای اینکه از کاربر درباره مکان فعلی خود سوال کنید، تنها درخواست دسترسی به سرویس موقعیت مکانی را بدهید و جزئیات مورد نیاز را به طور خودکار پر کنید. این کار باعث صرفه جویی در وقت با ارزش کاربران نیز می شود.

برند خود را تقویت کنید

وقتی نوبت به طراحی یک اپلیکیشن می رسد، یکی از اهداف شما باید انتقال شخصیت برند باشد. شما باید محصولی ایجاد کنید که نشان دهنده هویت برند شما باید. طراحان از ابزارهای قدرتمندی می توانند استفاده کنند تا برند اپلیکیشن خود را تقویت کنند: مانند استفاده از رنگ ها، نمایه ها و غیره.

طرح خود را نمونه سازی و آزمایش کنید

به هنگام طراحی یک اپلیکیشن تلفن همراه، چاره ای جز ارائه نمونه اولیه و آزمایش طرح نیست. سعی نکنید درست از اولین نمونه خود یک طرح عالی ایجاد کنید. در اکر موارد، این کار غیر ممکن است و در عوض آماده تکرار محصول خود باشید تا به محصول نهایی قابل عرضه برسید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.