ترفند های تغییر و بازیابی پسورد اینستاگرام در اندروید و ایفون | بازیابی اکانت هک شده

پسورد ها در دنیای این روز ها عضوی جدا نشدنی برای ما هستند. برای دسترسی کامل به ساده ترین چیز ها ما احتیاج به پسورد ها داریم. به لطف همین رمز ها امنیت و حفاظت از اطلاعات بسیار ساده تر شده است. یکی از مهم ترین مواقعی که ما از رمز ها استفاده می کنیم هنگامی است که می خواهیم حساب های کاربری مختلف خود را برای خود شخصی سازی کنیم و دسترسی به آن ها را محدود کنیم.

انواع و اقسام حساب های کاربری ما نیاز به پسورد ها دارند و بعد به کمک همین رمز ها و نام های کاربری می توانند به ما هویت ببخشند. فراموش کردن پسورد به معنی از دست دادن حساب کاربری است و این اتفاق برای همه ما پیش آمده است. به دلیل تنوع زیاد پسورد ها و اجباری که برای ساخت رمز های پیچیده و طولانی وجود دارد عده زیادی از ما رمز های خود را فراموش می کنیم و به همین علت دسترسی خود به حساب های کاربریمان را از دست می دهیم.

روش های متعددی برای حفاظت از پسورد ها و جلوگیری از فراموش کردن آن ها وجود دارد اپلیکیشن های زیادی در این خصوص موجود هستند که می توانند در این خصوص به شما کمک کنند حتی بسیاری از متخصصان حوزه کامپیوتر هستند که می توانند برای شما رمز هایتان و حساب هایتان را بازیابی کنند. در ادامه ما به شما چند راه حل ساده برای بازیابی پسورد اینستاگرام را آموزش می دهیم. اپلیکیشن اینستاگرام این روز ها تبدیل به یک برنامه محبوب در میان ایرانیان شده است و تعداد کاربران فعال زیادی دارد.

بازیابی پسورد اینستاگرام
بازیابی پسورد اینستاگرام

اغلب افراد حداقل یک اکانت فعال در اینستاگرام دارند. فراموش کردن پسورد دسترسی به جساب اینستاگرام باعث می شود که ما به کلی پیج خود را از دست بدهیم و این اتفاق می تواند برای افرادی که پیج های محبوب و فعال دارند بسیار سنگین تمام شود و تبعات منفی آن بیش از حد سنگین باشد. اگر به هر دلیلی پسورد دسترسی به اکانت اینستاگرام خود را فراموش کردید و یا از دست دادید به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به هر کاری حتما مراحل زیر را پیاده کنید.

کمک گرفتن از اطلاعات ساخت اکانت برای بازیابی پسورد اینستاگرام

زمانی که شما یک اکانت اینستاگرام instagram می سازید شما می توانید آن اکانت را به واسطه اطلاعات هویتی زیادی مانند شماره تلفنتان ٬ایمیلتان و یا حتی حساب کاربری فیسبوک تان بسازید. توصیه ما به شما این است که حتما از هر سه این گزینه ها برای ساخت اکانت خود استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید با بروز هرگونه مشکلی برای صفحه تان در اینستاگرام می توانید به سادگی آن را مجددا بازیابی کنید و همچنین اکانت خود را ایمن تر کرده اید.

اگر که پیج خود را تنها به کمک حساب ایمیل خود و یا خط همراه خود ساخته اید همین الان وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و در صفحه مخصوص خود با انتخاب گزینه Edit Profile ٬ آدرس ایمیل خود یا شماره همراه خود و یا حساب فیسبوک تان را اضافه کنید تا بدین شکل دسترسی به حساب خود را ساده تر کنید.

اگر شما این اقدامات را انجام داده باشید هنگامی که می خواهید اکانت خود را Login کنید در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده باشید تنها با وارد کردن نام کاربری حساب خود و یا ایمیلی که با آن حساب را ساخته اید و سپس لمس گزینه Forgot Password یا Get help signing in می توانید به راهی برای دسترسی به اکانتتان دست پیدا کنید. لمس این گزینه به شما یکسری آیتم ها نمایش می دهد.

با توجه به این آیتم ها به شما گفته می شود ما می توانیم رمز شما را برایتان ایمیل کنیم یا به شماره همراهتان بفرستیم و یا از طریق فیسبوک به شما اجازه دسترسی بدهیم. شما می توانید با توجه به اطلاعاتی که هنگام ساخت اکانت وارد کرده اید هر کدام از این گزینه ها را به میل خود انتخاب کنید و بعد بی دردسر به حساب خود دسترسی پیدا کنید. به شما در ادامه به شکل جزئی تر در مورد انتخاب هر آیتم می گوییم.

اپلیکیشن اینستاگرام
اپلیکیشن اینستاگرام

تغییر و یا بازیابی پسورد اکانت شما نباید به آسانی و توسط هر شخص قابل انجام باشد زیرا رمز و اطلاعات  اینستاگرام شما در معرض هک قرار خواهد گرفت .

ارسال رمز به حساب ایمیل برای بازیابی پسورد اینستاگرام

اگر شما از اینستاگرام بخواهید که اجازه دسترسی را از طریق ایمیلتان به شما بدهد. به جای اینکه رمز عددی شما به شکل مستقیم به شما تحویل داده شود بیشتر به شما یک لینک داده می شود. شما باید وارد ایمیل های خود بشوید و بعد میان ایمیل های خود به دنبال ایمیل اینستاگرام بگردید .کمی صبور باشید ممکن است فرایند ارسال این ایمیل کمی طول بکشد.

به یاد داشته باشید که علاوه بر گشتن قسمت in box حتما پوشه اسپم ها را هم جست و جو کنید. وقتی ایمیل مربوطه اینستاگرام را باز کنید عبارت (Reset your Instagram password) را به رنگ آبی مشاهده می کنید.

اگر این عبارت را لمس کنید وارد صفحه ای می شوید که اینستاگرام از شما می خواهد یک رمز جدید معرفی کنید. با ثبت رمز جدید شما به حسابتان دسترسی پیدا کرده اید و همچنین رمز خود را تغییر داده اید.

ارسال رمز به کمک شماره همراه برای بازیابی پسورد اینستاگرام

این آیتم ساده ترین راه ممکن است .وقتی شما از این راه استفاده می کنید اینستاگرام به شماره همراهی که با آن حساب اینستاگرام خود را ساخته اید یک پیام ارسال می کند البته این پیام با نام فرستنده FACE BOOK برای شما ارسال می شود. در این پیام یا پسورد اصلی اینستاگرامتان ارسال می شود و یا یک کد برای بازیابی. در هر دو صورت با وارد کرد محتوای پیام شما اجازه دسترسی به حساب کاربری خود را خواهید داشت.

اگر برای شما این پیام وارد نشد می توانید مجددا اعلام در خواست کنید. همچنین ممکن است با اتصال فیلتر شکن این کد برای شما راحت تر ارسال شود. بعد از سه بار اعلام درخواست کد و دریافت نکردن پیام اینستاگرام با شما تماس می گیرد و کد بازیابی حساب را برای شما به شکل پیام صوتی پخش می کند.

آموزش بازیابی رمز اینستاگرام
آموزش بازیابی رمز اینستاگرام

دسترسی به حساب اینستاگرام به کمک فیسبوک برای بازیابی پسورد اینستاگرام

اگر اکانت اینستاگرام شما به حساب فیسبوک تان هم متصل است شما با انتخاب آیتم Login with Facebook به حساب خود دسترسی پیدا کنید. با لمس این گزینه در صفحه فیسبوکتان امکان تغییر رمز اکانت اینستاگرامتان موجود می شود و شما می توانید به سادگی یک رمز جدید برای خود بسازید و بدین صورت مجددا به حسابتان دسترسی پیدا کنید.

نکته: شما می توانید از این آیتم ها هنگامی که از نسخه تحت وب اینستاگرام را اجرا می کنید٬ هم استفاده کنید.

همچنین ببینید : آیا اینستاگرام من هک شده است ؟ | آگاهی از هک شدن اینستاگرام

نکته: بعد از اینکه رمز خود را بازیابی کردید بهتر است حتما پسورد اینستاگرام خود را تغییر بدهید. انجام این عمل برای افزایش امنیت حساب شما لازم است. برای اینکه بتوانید رمز اینستاگرام را پس از بازیابی تغییر دهید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله یک: وارد حساب اینستاگرام خود شوید و در قسمت تنظیمات اینستاگرام وارد صفحه Security شوید.

مرحله دو: در صفحه جدید باز شده گزینه Password را لمس کنید.

مرحله سه: در صفحه جدید مطابق تصویر زیر شما سه کادر مشاهده می کنید. کادر اول مخصوص وارد کردن رمز فعلی حسابتان است. کادر دوم مختص رمز جدید و کادر نهایی برای تکرار مجدد رمز جدید است. با دنبال کردن این مراحل می توانید پسورد حساب خود را به سادگی تغییر بدهید.

تغییر پسورد اینستاگرام
تغییر پسورد اینستاگرام

بازیابی پسورد اینستاگرام : مشکلاتی که ممکن است با آن روبه رو شوید

درست است که این امکانات برای شما موجود هستند و به سادگی به شما کمک می کنند اما باز هم ممکن است شما به مشکلاتی در این بین بربخورید در ادامه به رایج ترین آن ها اشاره می کنیم.

به حساب ایمیل خود دسترسی ندارم: اگر در میان آیتم های موجود تنها راه بازیابی برای شما حساب ایمیلتان است و به آن دسترسی ندارید. بهترین کار این است که حساب ایمیل خود را بازیابی کنید. برای بازیابی حساب ایمیلتان هم آیتم هایی موجود است که شما با استفاده از آن ها می توانید به راحتی حساب خود را در دست بگیرید.

هیچ کدام از آیتم ها شامل حالم نمی شود: اگر نمی توانید از هیچ کدام از آیتم های موجود استفاده کنید باید بگوییم که اوضاع برای شما نگران کننده است و بهتر است که یک امانت جدید برای خود بسازید ممکن است عده ای از متخصصین بتوانند پیج را برای شما بازیابی کنند. اما شما هیچ مدرکی برای اثبات مالکیت خود ندارید و این می تواند مانع از هر اقدام دیگری برای شما شود.

کد ها و لینک های کمکی برای من ارسال نمی شوند: بعضی از افراد می گویند که لینک های کمکی و یا پیام برای آن ها ارسال نمی شود در این خصوص بهتر است اول بررسی کنید که آیا اطلاعات خود را به درستی وارد کرده اید یانه؟ ممکن است به دلیل اشتباه در وارد کردن اطلاعات این مشکل به وجود آمده باشد اما امکان دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که حساب شما کاملا از سوی اینستاگرام مسدود شده باشد.

در این حالت یعنی شما با اکانت خود قوانین اینستاگرام را نقص کرده اید و اینستاگرام مانع از فعالیت شما شده است. در این حالت شما هیچ چاره ای جز بیخیال شدن و ساختن یک حساب کاربری جدید نخواهید داشت.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.