مدیریت فایل های واتساپ | آموزش حذف فایل های اضافی در واتس اپ

نکته ای که در خصوص استفاده از واتساپ و مدیریت فایل های واتساپ وجود دارد ذخیره سازی فایل های دانلودی است. اگر شما از این برنامه استفاده کرده باشید متوجه هستید که فایل های ویدئویی و تصویری بلافاصله بعد از دانلود به شکل خودکار در گالری شما ذخیره می شوند بدون اینکه شما انتقال آن ها را تایید کنید از این رو ممکن است برخی دچار مشکل شوند و نا راضی باشند. ما به شما در ادامه می گوییم که چطور می توانید مانع از انتقال خودکار فایل ها به قسمت گالری خود شوید.

همچنین ببینید : آموزش جلوگیری از هک شدن اکانت Whatsapp

مدیریت فایل های واتساپ با تغییر تنظیمات واتساپ

زمانی که شما اپلیکیشن واتساپ را دانلود می کنید و نصب می کنید این برنامه به طور پیش فرض یکسری از تنظیمات را برای شما اعمال می کند و لازم است که شما آن را با توجه به سلیقه و نیاز های خود تغییر بدهید. برای اینکه مانع از انتقال خودکار فایل های تصویری و ویدئویی به گالری خود شوید گام های زیر را به ترتیب با ما طی کنید.

گام اول: اپلیکیشن واتساپ خود را به آخرین نسخه منتشر شده تبدیل کنید. البته این قابلیت در همه نسخه های واتساپ وجود دارد اما مهم است که شما حتما اپلیکیشن های خود را منظما آپدیت کنید. بعد از این کار وارد برنامه واتساپ شوید.

گام دوم: در صفحه اصلی واتساپ به کمک آیکون سه نقطه که در قسمت سمت چپ بالای اسکرین در نسخه انگلیسی قرار گرفته است را لمس کنید.( اگر منوی شما فارسی است جهت قرار گیری آیکون ها متفاوت است و اغلب در سمت راست هستند.)

گزینه منو در واتس اپ
گزینه منو در واتس اپ

گام سوم: با لمس سه نقطه برای شما یک لیست جدید باز می شود. از میان گزینه های لیست جدید وارد آخرین آیتم یا گزینه setting (تنظیمات) شوید.

انتخاب گزینه تنظیمات واتساپ
انتخاب گزینه تنظیمات واتساپ

گام چهارم: شما وارد یک صفحه جدید می شوید. در این صفحه شما می توانید تمامی ویژگی ها و تنظیمات مربوط به اکانت خود را مدیریت کرده و تغییر دهید. در اینجا با توجه به موضوع مورد بحث وارد بخش Chats یا گفت وگو ها شوید.

بخش فایل های واتساپ
بخش فایل های واتساپ

گام پنجم: همان طور که مشاهده می کنید این صفحه به بخش های مختلفی تقسیم شده است. برای تنظیم انتقال فایل ها شما باید به گزینه Media visibility یا (قابلیت دید رسانه ای) در بخش Chat setting یا (تنظیمات گفت و گو) توجه کنید. اگر شما مایل هستید تا فایل های تصویری و ویدئویی خودکار به گالری انتقال نیابند این آیتم را غیرفعال کنید.

Media visibility در مدیریت فایل های واتساپ
Media visibility در مدیریت فایل های واتساپ

نکته: وقتی که شما این آیتم را غیرفعال می کنید. می توانید فایل ها را به انتخاب شخصی خود به درون گالری خود انتقال بدهید. البته تمامی فایل هایی که شما دانلود می کنید درون فضای کش اپلیکیشن واتساپ ذخیره می شود.

شما برای دسترسی به حافظه کش باید ابتدا به قسمت مدیریت فایل های تلفن هوشمند خود بروید و سپس از میان آن ها فایلی با اسم واتساپ را انتخاب کنید. در صفحه ای که برای شما باز می شود سه فایل متفاوت وجود دارد اگر می خواهید به فایل های دانلودی خود دست پیدا کنید به قسمت Media بروید.

مانند تصویر زیر مشاهده می کنید که فایل های دانلودی شما به قسمت های مختلفی دسته بندی شده است. می توانید باتوجه به فرمت فایل در پوشه های ویدئو ٬تصاویر و… بیابید. شما در این بخش به فایل های ارسالی و دریافتی و حتی لینک ها هم دسترسی خواهید داشت.

مدیریت فایل های واتساپ
مدیریت فایل های واتساپ

نکته+: با غیرفعال کردن این آیتم فایل هایی که در گذشته دریافت کرده اید و به گالری هدایت شده اند پاک نمی شوند بلکه فایل های جدید که دانلود می کنید دیگر به گالری منتقل نمی شوند.

مدیریت فایل های واتساپ با منع دانلود خودکار در واتساپ

یکی دیگر از تنظیمات پیش فرضی که شما می توانید در اغلب پیام رسان ها مانند واتساپ مشاهده کنید قابلیت دانلود خودکار فایل ها است که یکی از مهم ترین بخش های مدیریت فایل های واتساپ به شمار می‌آید. طبق این قابلیت هر فایلی که ممکن است برای شما ارسال شود خود به خود باز خواهد شد.

این قابلیت باعث می شود که حجم اینترنت شما به شکل قابل توجهی مصرف شود. شما می توانید با طی کردن چند گام بسیار ساده از این اتفاق جلوگیری کنید. برای اینکه از دانلود خودکار فایل ها در واتساپ جلوگیری کنید گام های زیر را با ترتیب ذکر شده طی کنید.

گام اول: اپلیکیشن واتساپ را باز کنید و سپس در صفحه اصلی آن به کمک آیکون سه نقطه که در بالای اسکرین قرار گرفته است را لمس کنید.

گام دوم: در لیست باز شده گزینه های متفاوتی را مشاهده می کنید که گزینه مدنظر ما در این جا تنظیمات یا setting است.

گام سوم: در صفحه جدید باز شده گزینه Data and storage usage را انتخاب کنید.

گام چهارم: صفحه ای مشابه صفحه زیر برای شما باز خواهد شد. این صفحه برای شما حاوی اطلاعات مهمی نیز هست که به ترتیب برای شما می گوییم.

 

Usage: این قسمت خود دارای دو آیتم مهم است .یکی از این آیتم ها Network usage است. شما می توانید در زیر این عبارت حجم داده های دریافتی خود یا received را در کنار حجم داده هایی که ارسال کرده اید یا sent مشاهده کنید. نکته جالب در خصوص این بخش این است که حجم نمایش داده شده مربوط به کل داده هایی است که شما از ابتدای نصب این اکانت دریافت یا ارسال کرده اید و محدود به داده های ذخیره شده نمی شود.

Storage usage: نوشته ای که شما در پایین این عبارت مشاهده می کنید نشان گر حجم داده هایی است که شما توسط واتساپ دریافت کر

آموزش حذف فایل های اضافی در واتس اپ
آموزش حذف فایل های اضافی در واتس اپ

ده و برای خود ذخیره کرده اید.

سرفصل بعدی که شما می توانید در این بخش مشاهده کنید Media auto-download است. این سرفصل خود دارای بخش های زیادی است و شما می توانید به کمک آیتم های این بخش دانلود داده ها توسط واتساپ را با توجه به سلیقه خود مدیریت کنید. در ادامه به ترتیب درمورد قابلیت هایی که هر بخش به شما ارائه می دهد توضیح می دهیم.

When using mobile data: این بخش مخصوص به تنظیمات دانلود داده ها توسط اینترنت سیم کارت شما است. به توضیح واضح تر باید گفت تنظیماتی که شما در این بخش اعمال می کنید تنها شامل زمانی است که از داده های موبایل خود برای اتصال به اینترنت و کار با واتساپ استفاده می کنید.

با لمس این گزینه برای شما یک لیست مشابه تصویر زیر به نمایش در می آید که در واقع فرمت های مختلف فایل ها را مشخص کرده است. با علامت زدن هریک از گزینه ها ٬فایل هایی با آن فرمت که برای شما ارسال می شوند به شکل خودکار دانلود می گردند.

برای مثال اگر شما گزینه Audio را مانند تصویر فعال کنید آنگاه تمامی فایل های صوتی و همچنین وویس های ارسالی خودکار برای شما دانلود می شوند. اگر می خواهید هیچ فایلی به شکل خودکار دانلود نشود تمامی گزینه ها را غیرفعال کنید و در نهایت آیکون Ok را لمس کنید تا تنظیمات شما ثبت شود.

خاموش کردن دانلود خودکار واتساپ
خاموش کردن دانلود خودکار واتساپ

When connected on Wi-Fi: این بخش نیز مخصوص زمانی است که شما به واسطه اتصال به وای فای به واتساپ خود دسترسی پیدا کرده اید. در این بخش هم شما می توانید مانند چیزی که پیش تر گفته شد عمل کنید و تنظیمات دلخواه خود را پیاده کنید.

When roaming: گزینه نهایی هم که واضح است. این بخش نیز مخصوص زمانی است که از سرویس رومینگ برای اتصال استفاده می کنید و شیوه کار مانند همان چیزی است که گفته شد.

قسمت نهایی این صفحه شامل Call setting است و شما می توانید تنها یک گزینه شامل Low data usage را مشاهده کنید. با فعال کردن این آیتم شما می توانید مصرف دیتای خود هنگم استفاده از واتساپ را کاهش بدهید .در واقعع این آیتم یکی از قابلیت های واتساپ برای صرفه جویی در مصرف اینترنت است که شما می توانید از آن استفاده کنید.

در پایان

نرم افزار های موبایلی به خصوص پیام رسان ها می توانند برای ما سبک زندگی روان تر و آسان تری را به همراه بیاورند در این بین ما می توانیم با تسلط پیدا کردن در خصوص ویژگی های آن ها هم استفاده بیشتری ببریم و هم اینکه زحمت های خود را کمتر کنیم.

به طور مثال در خصوص همین دو ترفند شما می توانید با تنظیم دستی آن هم در مصرف اینترنت خود به شکل قابل توجهی صرفه جویی کنید و هم اینکه می توانید به خوبی فضای حافظه تلفن هوشمند خود را مدیریت کنید و زحمت تشخیص اطلاعات اضافی از اطلاعات اصلی و حذف آن ها را از دوش خود بردارید و در نهایت و مهم تر اطلاعات اصلی و مورد نیاز شما بدین صورت مشخص تر خواهند بود. امید است که این متن توانسته باشد به شما کمک کند.

همچنین ببینید : آموزش نحوه افزودن مخاطب به واتساپ با استفاده از QR کد Whatsapp

2 نظرها

  1. محمدصادق سلطانی

    سلام و وقت بخیر من یه مشکلی با واتساپ پیدا کردم که هرچی میگردم مشکلشو پیدا نمیکنم و برام خیلی عجیبه ، فایل هایی که برام ارسال میشه تو گالری نمایش داده میشه اما تو file manager نمیاد حتی یکبار واتساپ رو حذف و دوباره نصب کردم که دیگه پوشه ای به نام واتساپ تو مدیریت فایل نساخت ممنون میشم راهنماییم کنید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.