تنظیم حاشیه رنگی تصاویر در برنامه Pics Art

آموزش حاشیه رنگی تصاویر : این روز ها ادیت و ویرایش تصاویر دیگر محدود به افرادی با مهارت های خاص و ابزارآلات پیچیده نمی شود. به لطف پیشرفت تکنولوژی امروزه همه افراد می توانند ابتدا به کمک تلفن های هوشمند و دوربین های قوی و با کیفیت آن ها تصاویری حرفه ای ثبت کنند و بعد می توانند با استفاده از انواع اپلیکیشن های ادیت و ویرایش تصویر که هم نسخه های موبایلی دارند و هم در نسخه های ویندوزی طراحی و تولید می شوند٬ عکس های خود را آن طور که دوست دارند ویرایش کنند. ویرایش تصویر می تواند چیزی بیشتر از تنظیم افکت ها و فیلتر ها برای تنظیم کیفیت تصاویر باشد. شما می توانید به وسیله به کارگیری درست آیتم ها و ابزارک ها تصاویر خود را برای موقعیت های خاص و مهم ادیت کنید.

یکی از برنامه هایی که می تواند به شما در این مسیر کمک کند اپلیکیشن Pics Art است. شما می توانید به کمک این برنامه انواع ادیت های ممکن برای یک عکس را به سادگی و به کمک تلفن هوشمند خود پیش ببرید. نرم افزار هایی مانند فتوشاپ که به شکل ویژه در نسخه های ویندوزی استفاده می شود امکانات حرفه ای و متنوع اما سختی دارند شما می توانید به کمک Pics Art و برنامه هایی مشابه تمام آن امکانات را در گوشی تلفن خود با دسترسی آسان تر و مجموعه ای به مراتب کامل تر در اختیار خود بگیرید. در ادامه بیشتر در مورد این برنامه و امکانات ویژه ای که برای کادر بندی و تنظیم حاشیه رنگی تصاویر در اختیارتان می گذارد صحبت خواهیم کرد.

تنظیم حاشیه رنگی تصاویر
تنظیم حاشیه رنگی تصاویر

همچنین ببینید :آموزش اضافه کردن امضا بر روی عکس ها به کمک پیکس آرت PicsArt

حاشیه رنگی تصاویر : آشنایی کلی با Pics Art

برنامه Pics Art یکی از مشهور ترین و محبوب ترین برنامه های ادیت تصاویر است. می توان گفت بخش عمده محبوبیت این برنامه بعد از کیفیت و تنوع امکانات مربوط به فضای آن است. این اپلیکیشن علاوه بر قابلیت های ادیت خود یک شبکه اجتماعی است که به شکل ویژه برای تصاویر ادیت شده توسط خود برنامه اختصاص یافته است. شما می توانید در ابتدای نصب برنامه به کمک آدرس ایمیل خود و یا شماره همراه خود یک صفحه کاربری برای خود بسازید. این صفحه کاربری برای شما دو استفاده عمده خواهد داشت.

  • اول اینکه تمامی اطلاعات شما و فعالیت هایی که به کمک این اپلیکیشن انجام داده اید در این حساب و یا صفحه کاربری ذخیره می شود و بدین ترتیب شما می توانید به سادگی برروی سیستم های دیگر به آن دسترسی پیدا کنید و حتی اگر عکس یا اطلاعاتی از شما به شکل سهوا و نا خواسته حذف شد می توانید به این واسطه آن را مجدداً بازیابی کنید.
  • دومین ویژگی این حساب کاربری این است که شما می توانید تصاویر و محتوا های به اشتراک گذاشته شده توسط سایر کاربران را مشاهده کنید و حتی خود می توانید تصاویری را که با Pics Art ادیت کرده اید را با سایرین به اشتراک بگذارید. به وسلیه جست و جو کردن انواع هشتگ ها شما می توانید ایده های مختلفی در خصوص آن چه می خواهید دریافت کنید و خلاصه اینکه استفاده خود از برنامه را به حداکثر برسانید.
PicsArt
PicsArt

این برنامه توسط استودیویی با همین نام طراحی و تولید شده است و در کنار آن انواع اپلیکیشن های تکمیلی مانند PicsArt Color و PicsArt Animator و… نیز در دسترس هستند. این اپلیکیشن تا کنون بیش از ده میلیون بار دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز ۴.۵ از ۵ را از دیدگاه مخاطبان به خود اختصاص دهد. نکته ای که لازم است در خصوص اجرای این برنامه بگوییم این است که شما می توانید به دو شکل آفلاین و آنلاین از آن استفاده کنید. اگر قصد دارید در پک استیکر ها جست و جو کنید و یا صفحات دیگر کاربران را تماشا کنید لازم است اتصال اینترنت خود را به همراه فیل*تر ش*کن برقرار کنید. این برنامه حجم مناسبی دارد و بیشتر مناسب سیستم عامل های قوی است.

حاشیه رنگی تصاویر برای عناصر درون تصویر

شما به واسطه ادیت هایی که انجام می دهید مشخص می کنید که یک تصویر قرار است چه استفاده ای داشته باشد. در تصاویری که برای اخبار استفاده می شوند و یا یک عنصر قرار است در آن ها مهم تر دیده شود اغلب از تکنیک حاشیه استفاده می کنند. بدین معنی که برای تصویر مدنظر یک حاشیه کاملاً متفاوت با کل تصویر در نظر گرفته می شود تا بدین واسطه توجه مخاطب را به شکلی ویژه تر و محسوس تر به سمت خود جلب کند.

البته از این تکنیک می توان در هر موقعیتی با توجه به سلیقه استفاده نمود. برای اینکه بتوانید حاشیه اندازی را با Pics Art انجام دهید در ادامه این متن ما را همراهی کنید و مراحل را قدم به قدم با ما به پیش بیایید.

مرحله یک: اپلیکیشن Pics Art را دانلود کنید و یا اگر آن را روی تلفن هوشمند خود دارید آن را به آخرین نسخه موجود به روزرسانی کنید.

مرحله دو: درصفحه اصلی این برنامه و یا همان صفحه Home به کمک علامت پلاس (+) که درون دایره صورتی قرار گرفته است اقدام به انتخاب تصویر کنید.

انتخاب تصویر برای ویرایش در picsart
انتخاب تصویر برای ویرایش در picsart

مرحله سه: در صفحه باز شده شما می توانید تصاویر مورد نظر خود را از طریق گالری٬ دوربین گوشی و عکس در لحظه و یا گزینه های موجود به شکل پیش فرض برای بک گراند و یا همان زمینه انتخاب کنید. به منظور اینکه نتایج و مراحل واضح تر دیده شود ما از قسمت Color Backgrounds یک زمینه سفید رنگ را انتخاب می کنیم. شما می توانید کاملا با توجه به سلیقه و خواست شخصی خود دست به انتخاب بزنید و هیچ محدودیتی متوجه شما نیست.

شما می توانید در این بخش به کمک آیتم Tools و سپس انتخاب ابزار Crop ابعاد و زاویه تصویر زمینه خود را تنظیم کنید.

crop
crop

مرحله چهار: بعد از اعمال تنظیمات اولیه و تایید آن ها به کمک نوار ابزار پایین صفحه و انتخاب گزینه Add Photo مجددا به گالری دسترسی پیدا کنید و از میان تصاویر موجود٬ آن گزینه را که می خواهید به تصویر اصلی خود اضافه کنید را انتخاب کنید. در اینجا ما قصد داریم تصویر یک سیب را به زمینه خود اضافه کنیم. شما می توانید در این قسمت از یک تا هر چند تا تصویری را که می خواهید انتخاب کنید و سپس گزینه Add را لمس کنید.

مرحله چهار
مرحله چهار

مرحله پنج: تصویر شما به صفحه اضافه می شود و یک نوار ابزار جدید مخصوص این تصویر در پایین صفحه اضافه می شود. به کمک این نوار ابزار٬ گزینه Cut Out را که به شکل یک قیچی است انتخاب کنید.

در این مرحله شما با کشیدن انگشت خود در حاشیه تصویر٬ عنصر مورد نظر را که در اینجا یک سیب است را از زمینه خود جدا می کنید و به شکل مفرد مورد استفاده قرار می دهید. هنگامی که به خوبی حاشیه را مشخص کردید به کمک علامت فلش بالای صفحه به مرحله بعد بروید.

انتخاب مکان حاشیه رنگی تصاویر
انتخاب مکان حاشیه رنگی تصاویر

مرحله شش: در این قسمت شما می توانید تنظیمات و تغییرات نهایی برش را به وسیله سه آیتم پایین صفحه انجام دهید. آیتم قلم به شما این امکان را می دهد تا قسمت های جا مانده را مشخص کنید. با آیتم پاک کن می توانید اضافات را حذف کنید و با فعال کردن آیتم چشم می توانید نتیجه کار خود و جداسازی خود را دقیق تر ببینید.

در صورتی که از تغییرات خود راضی بودید می توانید به کمک گزینه Save که در بالای صفحه قرار دارد تغییرات را ثبت کنید.

مرحله هفت: در این قسمت بهتر است که به کمک آیکون های گوشه تصویر ابعاد آن و محل قرار گیری آن را در زمینه خود مشخص کنید.

مرحله هشت: از نوار ابزار پایین صفحه کمک بگیرید و گزینه Border را انتخاب کنید.

مرحله نه: نور ابزاری جدید در پایین صفحه برای شما به نمایش در خواهد آمد. شما می توانید به کمک نشانگر افقی Thickness شما می توانید ضخامت حاشیه را مشخص کنید. برای مثال ما اینجا عدد ۵۵ را برای ضخامت در نظر گرفته ایم. به کمک انواع دایره های رنگی زیر نیز می توانید رنگ حاشیه را مشخص کنید. در اینجا ما رنگ مشکی را انتخاب کرده ایم. بعد از اینکه حاشیه نهایی را برای خود تنظیم کردید وقت این است که به کمک تیک بالای صفحه تغییرات خود را ذخیره کنید.

تصویر دارای حاشیه رنگی
تصویر دارای حاشیه رنگی

نکته: اگر می خواهید تنظیمات و تغییراتی را صرفا برای این تصویر انجام دهید( در اینجا تصویر سیب) در همین مراحل و به کمک نوار ابزار اصلی انجام دهید. گزینه هایی مانند Effects و… به شما این امکان را می دهند تا هر تغییری را که مایل هستید اعمال کنید.

مرحله ده: تصویر شما با حاشیه تعیین شده به زمینه اصلی اضافه خواهد شد. شما می توانید به کمک نوار ابزار پایین صفحه هرگونه تغییرات کلی را که دوست دارید اعمال کنید. در صورتی که از تصویر نهایی خود رضایت دارید آیکون فلش بالای صفحه را لمس کنید تا تصویر شما به انتخابتان ذخیره شده و یا به اشتراک گذاشته شود.

در پایان…

شما می توانید از این تکنیک با توجه به سلیقه و خلاقیتتان در قسمت ها و تنظیمات متنوعی استفاده کنید و تصاویری جذاب و منحصر به خود تولید کنید. با تمرین کردن با این اپلیکیشن می توانید تصویر هایی بسیار با کیفیت تر به مرور زمان ادیت بزنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.