آموزش برش و سانسور فیلم ها با KineMaster در اندروید

آموزش برش و سانسور فیلم ها در اندروید: دنیا تکنولوژی و فناوری این روز ها باعث شده است تا همه ما به کمک تلفن های هوشمند خود و اپلیکیشن های کمکی نصب شده بر روی آن ها مهارت های مختلفی را به سادگی کسب کنیم و بعد مورد استفاده قرار بدهیم. اگر تا چندی پیش گرفتن ویدئو و ویرایش و تدوین آن تنها از دست عده محدودی از افراد به کمک ابزارآلات و لوازم حرفه ای و پیچیده بر می آمد اما امروزه همه می توانند با کمی تلاش و تمرین هر ویدئویی را که می خواهند ادیت کنند. برای تنظیم ویدئو ها شما به اپلیکیشن های زیادی دسترسی دارید که می توانید به کمک آیتم ها و ابزار های آن ها انواع ادیت ها و تدوین ها را درون تلفن هوشمند خود اجرا کنید.

از میان سایر اپلیکیشن های موجود به طور مسلم انتخاب بهترین ها برای سانسور فیلم دشوار خواهد بود. ما به شما برنامه کاین مستر یا Kine Master را پیشنهاد می دهیم. این برنامه به شما این اجازه را می دهد تا انواع تدوین های پایه و پیشرفته را روی ویدئو های خود پیاده سازی کنید. در ادامه این متن ضمن آشنا سازی شما با این اپلیکیشن و قابلیت های آن به شما آموزش می دهیم که چطور ویدئو های خود را برش بزنید و یا قسمت هایی از آن را سانسور کنید.

اپلیکیشن KineMaster

اپلیکیشن کاین مستر KineMaster یک ابزار ویدئویی برای ویرایش و سانسور فیلم ها

احتمالا قبلا طی آموزش های دیگر این برنامه همانند: آموزش صداگذاری روی فیلم در اندروید + ویدیو با این اپلیکیشن آشنا شده اید. استودیو برنامه سازی Kine Master Corporation یکی از استودیو های مطرح در حوزه تولید انواع اپلیکیشن های کمکی برای طراحی و تدوین ویدئو است و تا کنون برنامه های متعددی مانند Video Stabilizer یا Speed Ramp for Kine Master را طراحی و تولید کرده است و به بازار ارائه داده است. اپلیکیشن  Kine Master نیز از نمونه محصولات همین استودیو است که توانسته بسیار موفق ظاهر شود.

این اپلیکیشن تاکنون بیش از صد میلیون بار دانلود شده است که این رقم برای دانلود یک برنامه بسیار شگفت انگیز است. علاوه بر این ها این برنامه توانسته است امتیاز ۴.۴ از ۵ را از دیدگاه مخاطبان به خود اختصاص دهد. از بارز ترین ویژگی های این برنامه می توان به محیط کاربری حرفه ای آن اشاره نمود.

اپلیکیشن ویرایش فیلم KineMaster
اپلیکیشن ویرایش فیلم KineMaster

در فضای این برنامه شما می توانید با یک طراحی منحصر به فرد و از همه مهم تر به سرعت و سادگی به انواع آیتم ها و ابزار های تدوین دسترسی پیدا کنید. بدین ترتیب می توان گفت که همه می توانند به سادگی از این اپلکیشن استفاده کنند بدون اینکه مشکلی داشته باشند. شما می توانید برنامه Kine Master را به طور کاملا رایگان و بدون نیاز به پرداخت های درون برنامه ای از طریق گوگل پلی و یا سایر منابع معتبر مانند اپ استور تهیه کرده و به سادگی نصب کنید. برای اینکه یک اجرای با کیفیت از برنامه داشته باشید شما نیاز به سیستم عاملی با سطح متوسط دارید. حجم اپلیکیشن چندان زیاد نیست که همین نکته به اجرای روان تر برنامه منجر می شود.

دسترسی های این اپلیکیشن به محیط گالری شما محدود می شود و فایل های ادیت شده شما را در محیط حافظه تلفن هوشمندتان نگه می دارد. همین نکته نشان دهنده امنیت برنامه است. شما می توانید بدون نیاز به اتصال اینترنت از آیتم ها و خدمات این اپلیکیشن بهره مند شوید.

گام به گام تا برش و سانسور فیلم ها

حذف کردن و سانسور قسمت هایی از یک ویدئو از نمونه آیتم های ساده و ابتدایی برای ویرایش یک ویدئو است که شما می توانید به سادگی آن را اجرا کنید. ممکن است حین ضبط یک ویدئو شما به موقع نتوانید ویدئو را به اتمام برسانید و یا حین ضبط ویدئو صحنه ای را ضبط کنید که مایل نیستید درون ویدئو باقی بماند در چنین اوقاتی می توانید به کمک آیتم برش ویدئو سکانس ها و صحنه هایی که دوست ندارید و یا اضافی هستند را حذف کنید. برای این منظور می توانید گام ها و مراحل زیر را در پیش بگیرید.

گام یک : برنامه Kine Master را از منبع مطمئن مدنظر خود دانلود کنید. در صورتی که این اپلیکیشن را از پیش برای خود نصب کرده اید حتما آن را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید. با این کار می توانید از آیتم های بیشتر با کیفیت بالا تر بهره مند شوید.

گام دو: وارد اپلیکیشن Kine Master شوید.

گام سه: در صفحه اصلی و یا Home  برنامه به کمک آیکون ویدئو به همراه پلاس (+) به قسمت گالری خود وارد شوید و از میان فایل های ویدئویی خود٬ فیلم مدنظر خود را برای شروع سانسور فیلم انتخاب کنید. در صورتی که اولین بار است از این اپلیکیشن استفاده می کنید لازم است که یکسری از مجوز ها برای دسترسی به فایل های تصویری و ویدئویی را به برنامه بدهید.

سانسور فیلم ها با KineMaster
سانسور فیلم ها با KineMaster

یک آموزش کاربردی : 5 برنامه چسباندن ویدیو به یکدیگر برای اندروید

گام چهار: در این قسمت لازم است که شما مشخص کنید می خواهید ویدئو شما در چه قابی پخش شود. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ابعاد متفاوتی برای شما در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید که این قاب ها با توجه به فرمت پخش ویدئو در اینستاگرام٬ یوتوب و یا قسمت IGTV اینستاگرام هماهنگ شده است و شما می توانید با توجه به سلیقه ٬نیاز و هدف خود از میان آن ها دست به انتخاب بزنید. در اینجا ما قاب ۱:۱ را که مخصوص پخش ویدئو به عنوان پست اینستاگرام است را انتخاب می کنیم.

انتخاب سایز ویدئو برای سانسور
انتخاب سایز ویدئو برای سانسور

گام پنج: در این قسمت شما می توانید ویدئو خود را برای سانسور فیلم انتخاب کنید. همان طور که مشاهده می کنید انواع فایل های ویدئویی شما به نمایش در آمده است. شما می توانید به کمک پوشه های مشخص شده و یا آیتم ویدئوی بالای صفحه به قسمت های مشخص حافظه تلفن هوشمند خود بروید و فایل های خود را مشخصا بیابید و انتخاب کنید.

انتخاب ویدیو برای شروع سانسور فیلم
انتخاب ویدیو برای شروع سانسور فیلم

گام شش: بعد از انتخاب ویدئو خود برروی علامت تیک بالای صفحه بزنید.

گام هفت: در صفحه جدید باز شده برای سانسور فیلم برروی گزینه Layer بزنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید. ویدئو منتخب شما در حال پخش است. در قسمت زیر می توانید ویدئو را سکانس به سکانس پیش ببرید و در کادر بالا می توانید هر سکانس را واضح مشاهده کنید.

گزینه Layer
گزینه Layer

گام هشت: یک لیست جدید به شکل هلال برای شما باز خواهد شد. از میان گزینه ها به سراغ آیتم Hand writing بروید.

گام نه: شما به صفحه جدیدی منتقل می شوید. در قسمت کادر ابزار شما دو سرفصل دارید. سر فصلی که آیکونی مانند سه خط افقی دارد را فعال کنید. مانند آنچه در تصویر می بینید سر فصل فعال شده قرمز رنگ می شود.

ابزار ها در kineMaster
ابزار ها در kineMaster

گام ده: در لیست این سر فصل گزینه Trim/Split را که با آیکونی شبیه به قیچی مشخص شده است را انتخاب کنید.

گام یازده: مستطیل زرد و نارنجی رنگ موجود در زیر نوار فیلم را آنقدر بکشید تا کل نوار فیلم را پوشش بدهد.

گام دوازده: از لیست موجود با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

  • Trim to Left of Playhead : در صورتی که این آیتم را مشخص کنید تمام سکانس هایی که قبل از خط قرمز قرار داده اید حذف می شوند.
  • Trim to Righ of Playhead :با فعال کردن این گزینه سکانس های موجود در قسمت راست خط قرمز حذف می شوند.
  • Split at Playhead : شما می توانید با فعال کردن این گزینه سکانس های میانی را از ویدئو خود حذف کنید.

با توجه به خواست خود یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و سکانس های مدنظر خود را پاک کنید.

گام دوازده: در صورتی که تغییرات نهایی خود را اعمال کردید می توانید گزینه تیک موجود در بالای صفحه را انتخاب کنید.

گام سیزده: ویدئو شما با حذفیات و برش هایی که اعمال کرده اید (ویدئو سانسور شده) در حافظه گالری شما ذخیره خواهد شد.

سانسور های صدا و سیمایی

اگر قصد دارید یک سکانس یا عنصری درون یک سکانس را بپوشانید و یا به کمک فیلتر های موجود مانند کاری که صدا و سیما انجام می دهد٬ آن را شطرنجی کنید به کمک همین برنامه و طی کردن مراحل زیر می توانید به این خواسته خود برسید.

در ابتدای کار مانند گام یک تا گام هفت آموزش قبلی پیش بروید. در طی این مراحل شما می توانید ویدئو خود را انتخاب کرده و آن را به صفحه اعمال تغییرات ببرید.

گام هشت: در ادامه روند سانسور فیلم در لیست باز شده سراغ گزینه Effect بروید.

گزینه Effect در منو ویرایش ویدئو
گزینه Effect در منو ویرایش ویدئو

گام نه: به شکل پیش فرض برای شما افکت یا فیلتر شطرنجی فعال است. در صورتی که می خواهید افکت های بیشتری در اختیار داشته باشید می توانید از گزینه Get More استفاده کنید و در حین متصل بودن به اینترنت٬ افکت های جدید را برای خود دانلود کنید.

گزینه Effect در منو ویرایش ویدئو
گزینه Effect در منو ویرایش ویدئو

گام ده: حال به سادگی با انتخاب سکانس یا سکانس های مورد نظر خود می توانید افکت شطرنجی را اعمال کنید. می توانید با حرکت دست خود ابعاد فیلتر شطرنجی را کوچک و بزرگ کنید و روی یک عنصر مشخص بیندازید.

گام یازده: با اعمال تغییرات نهایی خود می توانید علامت تیک بالای صفحه را بزنید و ویدئوی خود را در حافظه ذخیره کنید.

در پایان

برنامه Kine Master پتانسیل های زیادی در اختیار شما قرار داده است شما می توانید با جست و جوی بیشتر در محیط برنامه و آشنایی با انواع آیتم ها در کنار تکرار و تمرین٬ ویدئو های جذابی را تدوین کنید. لازم است که حتما از خلاقیت و صبر و حوصله خود در حین کار ادیت ویدئو ها استفاده کنید.

همچنین ببینید : معرفی بهترین نرم افزارهای ساخت فیلم برای اندروید (از آسان تا حرفه ای)

جمع امتیازها: 2 میانگین: 3.5

همینطور بررسی کنید

دانلود برنامه PREQUEL – فتوشاپ اندروید | آموزش ویرایش تصاویر و فیلم ها به کمک آن

اپلیکیشن PREQUEL برنامه ای است که می تواند ابزاری بسیار مناسب برای کاربران تلفن های …

یک نظر

  1. عالی و مفید بود، متشکر

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *