آموزش فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ همراه اول و ایرانسل | از تماس های خود مطلع شوید

آموزش فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ : تلفن های هوشمند و شبکه اتصال و برقراری ارتباط سراسری و گسترده باعث شده اند تا ارتباطات بسیار ساده و سریع پیش بروند و موانع برسر راه به شکل چشمیگیری کاهش یافته و حتی حذف شوند. شما می توانید به همراه تلفن هوشمند خود و در دسترس داشتن یک خط تلفن تماس های تصویری و صوتی خود را با افرادی در اقصی نقاط جهان برقرار کنید. به منظور ساده سازی برقراری تماس های فرا مرزی اپراتور های تلفن های هوشمند هر یک شرایط و امکانات ویژه ای را عرضه کرده اند. برای اینکه بتوانید اطلاعات تماس های خود را بررسی کنید و آن ها را برای خود ذخیره کنید می توانید از قابلیت های موجود در تلفن های هوشمند خود و یا قابلیت هایی که اپراتور شما در اختیارتان قرار می دهد کمک بگیرید.

در دسترس داشتن اطلاعات تماس از اهمیت بالایی بهره مند است. بسیاری از تماس های صوتی ما از اهمیت های شغلی برخوردار هستند حتی در برخی از موارد این چنین اطلاعات می توانند اهمیت قضایی نیز داشته باشند. با توجه به این نکات و از همه مهم تر اینکه شما بتوانید به خوبی تماس های ورودی و خروجی خود را کنترل کرده و از سهل انگاری و عدم توجه جلوگیری کنید لازم است حتما نسبت به این قابلیت ها آگاه باشید و از آن ها به شکل کاملا خود را بهره مند سازید. در ادامه این متن ضمن مرور قابلیت های اطلاعات تماس تلفن های هوشمند شما را با قابلیت هایی که اپراتورتان در اختیارتان می گذارد نیز آشنا خواهیم ساخت.

فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ همراه اول و ایرانسل
فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ همراه اول و ایرانسل

قابلیت های پیش فرض در تلفن هوشمند شما

به طور حتم شما مشاهده کرده اید که تماس های ورودی و خروجی شما به همراه اطلاعات جزئی تماس مانند شماره مخاطب٬ تاریخ برقراری تماس٬ زمان شروع تماس و زمان به اتمام رسیدن پیام در لیست تماس هایتان به نمایش در می آید. در صورتی که شما یک تماس را از دست بدهید نیز به واسطه نوتیفکشن ها و اعلان های پیامک تماس بی پاسخ نسبت به آن آگاهی کسب می کنید. در صورتی که این اعلان برای شما به نمایش در نمی آید ممکن است پیامک تماس بی پاسخ  شما غیر فعال بوده باشد. برای بررسی پیامک تماس بی پاسخ و فعال ان کردن این قابلیت شما می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله یک: به قسمت تنظیمات تلفن هوشمند خود بروید. منوی تنظیمات در تلفن های هوشمند با توجه به مدل آن ها می تواند متفاوت باشد اما دستور العمل ها و آیتم های پایه موجود در سایر مدل ها شباهت های زیاد و غیر قابل انکاری دارند.

مرحله دو: در لیست تنظیمات خود به سراغ گزینه Notifications بروید. در صورتی که چنین گزینه ای برای شما وجود ندارد می توانید به سراغ گزینه Phone Services بروید.

گزینه Notifications
گزینه Notifications

مرحله سه: در میان سایر اپلیکیشن های تلفن هوشمند خود به دنبال آیکون Call Management بگردید و آن را انتخاب کنید. نکته ای که در اسن قسمت می توانیم به آن اشاره کنیم این است که شما می توانید در همان ابتدا به کمک کادر سرچ موجود در قسمت تنظیمات عبارت Call Management را جست وجو کنید. بدین نحو شما می توانید بدون توجه به محل قرار گیری دسترسی ها در تلفن هوشمند خود به آنچه نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

پیامک تماس بی پاسخ با برنامه
پیامک تماس بی پاسخ با برنامه

همچنین ببینید : آموزش جامع انتقال تماس و SMS در اندروید + آموزش پیدا کردن تماس های خط دایورت شده

مرحله چهار: شما می توانید در این صفحه تمامی تنظیمات ممکن را برای انواع تماس های خود انجام بدهید. شما می توانید برای تماس های از دست رفته٬ تماس هایی که از سمت شماره های بلاک شده برقرار شده است و یا انواع تماس های دیگر به شکل مجزا تنظیمات را اعمال کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر ما صفحه مربوط به تنظیمات تماس های از دست رفته را باز کرده ایم. گزینه نخست با عنوان Display in status bar در صورت فعال بودن اعلان های تماس های از دست رفته را نمایان می سازد.

اعلان های تماس ها و پیان ها در اندروید
اعلان های تماس ها و پیان ها در اندروید

مرحله پنج: با توجه به سلیقه و نیاز خود انواع تنظیمات را اعمال کرده و سپس آن ها را ثبت کنید.

فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ از طریق اپراتور

نکته ای که وجود دارد این است که تمامی این تنظیمات انجام شده زمانی کاربرد دارند که شما تماس هایی را از دست بدهید که هنگام روشن بودن و فعال بودن خط سیم کارتتان برقرار شده اند. در بسیاری از موقعیت ها این قابلیت به کار شما نمی آید و شما نمی توانید به واسطه آن نسبت به تماس های از دست رفته خود آگاهی کسب کنید. این حالت ها در چند مورد اصلی شامل گزینه های زیر است:

 • هنگامی که تلفن شما خاموش باشد و شخصی با شما تماس برقرار کند٬ شما بعد از روشن کردن تلفن خود اعلان دریافت نمی کنید.
 • در صورتی که تلفن هوشمند خود را در حالت پرواز قرار داده باشید و تماسی با شما گرفته شود بعد از غیرفعال کردن حالت پرواز شما هیچ اعلانی دریافت نمی کنید.
 • در صورتی که در یک منطقه بدون آنتن باشید و تماسی با شما گرفته شود در صورت پر شدن آنتن شما اعلان دریافت نمی کنید.

در هرکدام از این موقعیت ها و یا موقعیت های مشابه شما با محدودیت هایی در خصوص دریافت اعلام مواجه می شوید از این رو می توانید به کمک قابلیت هایی که اپرانور سیم کارتتان در اختیارتان قرار می دهد در چنین موقعیت هایی نیز به واسطه پیامک از تماس های از دست رفته خود آگاهی پیدا کنید. برای استفاده از چنین قابلیتی می توانید مطابق گام ها و مراحل زیر پیش بروید.

فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ همراه اول:

گام یک: ابتدا برای فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ به صفحه پیام های خود بروید و عدد ۰ را به شمار ۹۹۱۴ ارسال کنید. با این کار شما می توانید نسبت به وضعیت فعال بودن و یا غیرفعال بودن این قابلیت در سیم کارت خود آگاهی کسب کنید.

فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ همراه اول
فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ همراه اول

گام دو: اندکی صبر کنید. وضعیت شما به وسیله یک پیامک از شماره ۹۸۹۹۱۴ به شما اطلاع رسانی می شود. در صورتی که پیامکی مشابه تصویر زیر دریافت کردید و مطمئن شدید این سرویس برای شما غیرفعال است٬ سراغ گام بعدی بروید.

گام سه: حال برای فعال سازی این قابلیت٬ مجددا عدد ۱ را به شماره ۹۹۱۴ ارسال کنید.

گام چهار: بعد از ارسال عدد یک٬ شما پیامی تحت عنوان اینکه درخواست شما در حال بررسی است دریافت می کنید. طبق این پیام تا ۳۰ دقیقه دیگر نتیجه غایی به شما اعلام می شود.

گام پنج: در مرحله نهایی فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ در صورتی که درخواست شما با موفقیت به ثبت رسیده باشد شما پیامی مشابه پیام زیر دریافت می کنید.

پیامک فعالسازی سرویس تماس
پیامک فعالسازی سرویس تماس

برای سنجیدن این قابلیت ابتدا تلفن هوشمند خود را خاموش کنید و یا در حالت پرواز قرار بدهید و سپس به کمک یک تلفن دیگر خط خود را شماره گیری کنید. حال تلفن خود را روشن کنید و یا حالت پرواز را غیر فعال کنید. مشاهده می کنید که با چند دقیقه تاخیر برای شما پیامکی محتوی شماره تماس از دست رفته به همراه اطلاعات ساعت و تاریخ دقیق تماس برای شما ارسال می شود.

راه حلی دیگر: یکی دیگر از راه هایی که شما به واسطه آن می توانید نسبت به وضعیت فعال یا غیرفعال بودن این قابلیت برای خود٬ آگاهی کسب کنید این است که به جای ارسال پیامک به کمک سیم کارت خود کد USSD مخصوص را شماره گیری نمایید. کد مناسب برای این موقعیت( ستاره ۱۰ ستاره دویست و چهل و سه مربع) است. در نتیجه شماره گیری این کد شما می توانید به کمک یک پیامک نسبت به وضعیت خود آگاهی پیدا کنید.

فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ ایرانسل :

این سرویس بطور اتوماتیک در ایرانسل فعال است و نیاز به فعالسازی دوباره آن نیست.

کد ussd فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ
کد ussd فعالسازی پیامک تماس بی پاسخ

غیر فعال سازی پیامک تماس بی پاسخ :

در صورتی که به هر دلیلی مایل بودید این قابلیت را برای خود غیر فعال کنید می توانید به سادگی عدد ۵ را به همان شماره ۹۹۱۴ ارسال کنید. با ارسال عدد ۵ شما پیامی مبتنی بر بررسی درخواستتان دریافت می کنید و در بازه زمانی ۳۰ دقیقه بعد از ثبت درخواست به وسیله یک پیامک دیگر غیرفعال شدن این قابلیت برای شما اعلام می شود.

قابلیت ها و نکات مثبت تماس بان

به قابلیت ارسال پیام اطلاعیه در خصوص تماس های از دست رفته از طریق اپراتور ٬تماس بان می گویند. فعال ساختن این قابلیت می تواند برای شما نکات مثبت بسیاری به همراه داشته باشد که در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم نمود.

 • مهم ترین ویژگی مثبت قابلیت تماس بان رایگان بودن آن است. بدین معنی که شما هیچ هزینه ای بابت پیامک ها و استفاده از این سرویس متقبل نمی شوید.
 • از دیگر نکات مثبت این قابلیت این است شما چه با داشتن خط اعتباری و چه داشتن خط دائم می توانید از این قابلیت بهره مند شوید.
 • این قابلیت می تواند به شما اطلاعاتی بسیار جامع و کامل درخصوص تماس های از دست رفته به همراه داشته باشد. بدین معنی که شما می توانید در خصوص شماره تماس یا تماس های از دست رفته٬ تعداد دفعات تماس٬ تاریخ تماس٬ ساعت برقراری تماس کاملا از طریق پیام آگاه شوید.
 • کنترل و بررسی دقیق اطلاعات تماس به وسیله قابلیت تماس بان به شما این اجازه را می دهد تا از هرگونه تبعات منفی از دست رفتن تماس به دور بمانید.

در آخر

شما به کمک افزایش آگاهی خود نسبت به تلفن های هوشمند و یا قابلیت هایی که سیستم عامل ها و اپراتور ها ارائه می دهند می توانید دسترسی ها و استفاده های خود را گسترده تر و مفید تر کنید.

جمع امتیازها: 1 میانگین: 4

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *