چطور به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنیم؟ | افزایش لایک و فالوور با اکسپلور

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار جذاب و محبوب میان مردم است که افراد زیادی از بستر های ایجاد شده آن نه تنها برای سرگرمی بلکه برای کسب درآمد و یادگیری نیز استفاده می کنند. ساز و کار اینستاگرام برای کسب درآمد بسیار ساده است. شما تنها کافی است که پیجی داشته باشید که بتواند دیده شود. هنگامی که محتوای تولید شده شما بتواند بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود جلب کند و یا به صفحات اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند٬ آنگاه این فرصت برای شما ایجاد می شود تا بتوانید بازاریابی و تبلیغات را برای محصول خود و یا محصولات و خدمات دیگر صاحبان کسب و کار ها انجام دهید.

داشتن یک پیج مناسب که دنبال کنندگان زیادی در کنار تعامل بالا دارد می تواند شروعی برای موفقیت شما در زمینه های مختلف شود. در ادامه این متن بیشتر در خصوص کسب و کار های اینستاگرامی و چگونگی راه یابی به اکسپلور اینستاگرام صحبت خواهیم کرد.

اکسپلور اینستاگرام
اکسپلور اینستاگرام

همچنین ببینید : همه چیز درباره ‎اکسپلور اینستاگرام | از معروف شدن تا افزایش فالوور

یک پیج و هزاران کار

فضای مجازی٬ دنیایی است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و جذابیت هایی که ایجاد کرده است بسیار بیشتر از دنیای واقعی افراد را به خود مشغول می کند. علاوه بر این ها سبک زندگی جدیدی که به واسطه کرونا ترویج یافته است افراد را به استفاده و اتکای بیشتر به دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی مجبور می سازد. همه افراد می توانند با کسب آگاهی و به کارگیری خلاقیت خود از این توجه حداکثری عموم مردم و همچنین قابلیت هایی که شبکه های اجتماعی گوناگون مانند اینستاگرام به آن ها ارائه می کنند به نفع خود استفاده کرده و کسب و کار خود را رونق بدهند. ساده ترین روش استفاده از تبلیغات برای کسب و کار خود و فروش های اینترنتی است.

شیوه دیگر انجام تبلیغات برای دیگران است. در هر کدام از این دو روش شما انتخاب های گوناگونی پیش رو خواهید داشت که بایستی با توجه به شرایط و توانایی های خود از میان آن ها دست به انتخاب بزنید. مهم است که شما بتوانید یک پیج و یا صفحه کاربری مناسب داشته باشید که فضای آن را با انواع محتوا هایی مرتبط به موضوع فعالیت خود پر کنید. شیوه فعالیت شما و هوشمندی و خلاقیت شما در محتوا هایی که تولید می کنید در کنار اراده و استمرار شما می تواند تعیین کند که میزان موفقیت و محبوبیت پیج شما تا چه اندازه باشد.

افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام
افزایش لایک و فالوور در اینستاگرام

سیاست های اینستاگرام

تمامی شبکه های اجتماعی مجازی ساز و کار خود را بر اساس الگوریتم هایی به پیش می برد تا تنها کاربران واقعی با تعاملات واقعی بتوانند به فعالیت خود به شکل گسترده ادامه بدهند و بدین ترتیب اصالت و قابلیت استناد اپلیکیشن حفظ شود. هنگامی که شما به عنوان یک کاربر نسبت به این الگوریتم ها آشنایی داشته باشید و بتوانید فعالیت های خود را براساس آن ها پیش ببرید آنگاه به موفقیت خواهید رسید. اینستاگرام از آیتم های زیادی برای کمک به پیج های فعال استفاده می کند. گزینه هایی مانند لیست های Suggestion و از همه مهم تر صفحه اکسپلور از جمله این آیتم های کمک کننده هستند.

در صورتی که پیج شما و همچنین پست ها و یا استوری های شما به این قسمت ها راه پیدا کنند شانس آن ها برای دیده شدن توسط افراد بیشتر٬ افزایش خواهد یافت و رشد پیج و یا صفحه کاربری آن ها دقیق تر و اصولی تر رخ خواهد داد. راهیابی به اکسپلور اینستاگرام به واسطه محتوای خوب و تعامل خوب ممکن می شود. در ادامه به شما راه هایی را که می تواند این دو مهم را به شما ارائه بدهند را معرفی خواهیم کرد. با به کارگیری همزمان آن ها می توانید به پیشرفت و بیشتر دیده شدن پیج خود امید داشته باشید.

هماهنگی تعداد فالوئر با نرخ تعامل

با توجه به افزای محبوبیت اینستاگرام و روشن شدن بستر ها و قابلیت ها موجود در آن٬ راه های میان بر بسیاری برای موفقیت پیدا شدند. تعداد فالوئر ها یکی از واضح ترین و ابتدایی ترین معیار هایی است که به واسطه آن محبوبیت پیج ها و معروفیت آن ها سنجیده می شود از این رو افراد گاها به واسطه روش های گوناگونی مانند کمپین های فالو٬ ربات ها و یا اپلیکیشن های فالوئر بگیر٬ ترفند فالو و آنفالو٬ خرید فالوئر و شیوه هایی این چنینی اقدام به افزایش تعداد فالوئر های خود می کنند. اما این روش ها موجب می شوند تا عدد های نمایش داده شده در بالای پیج شما تماما فیک و غیرقابل استناد باشند.

رفتن به اکپسلور اینستاگرام
رفتن به اکپسلور اینستاگرام

چرا که این روش ها به شما فالوئر هایی نامرئی ارائه می دهد که نه محتوا های شما را بازدید می کنند و نه لایک می کنند و نه با شما تعامل می کنند. بدین ترتیب اینستاگرام متوجه این اختلاف و عدم ناهماهنگی میان تعداد فالوئر ها و نرخ تعامل شده است و پیج شما را از صفحات واقعی و معتبر به حساب نمی آورد و شما را به صفحات اکسپلور راه نمی دهد.

محتوایی با ارزش نگهداری برای اکسپلور اینستاگرام

یکی از معیار هایی که می تواند نرخ تعامل شما را بالا ببرد و کاری کند که اینستاگرام شما را به عنوان یک صفحه فعال و واقعی تشخیص دهد٬ میزان ذخیره و ارسال پست های شما توسط دیگر افراد است. هر چه پست های شما بیشتر توسط افراد Share شوند و یا ذخیره شوند علاوه بر گسترش دایره بازدیدکنندگان٬ تعامل بیشتری را برای شما به نمایش می گذارند. اگر می خواهید به چنین دستاوردی برسید باید محتوایی تولید کنید که ارزش ذخیره شدن و یا بازنشر را داشته باشد. اغلب محتوا هایی که سبک آموزشی دارند و یا حاوی پیشنهادات برای افراد هستند شانس بیشتری برای ذخیره شدن و بازنشر داده شدن دارند.

نکته: امکان بررسی موارد ذخیره و یا بازنشر پست ها در پیج های پابلیک در دسترس است که شما می توانید با مراجعه به پست خود و رفتن به قسمت View Insights که در پایین هر پست نمایش داده شده است به آمار های بازدید٬ ذخیره سازی و ارسال پست خود به شکل ویژه دسترسی پیدا کنید.

رعایت آداب آپلود پست برای اکسپلور اینستاگرام

هنگامی که شما می خواهید پست خود را بارگذاری کنید مهم است که دو نکته اصلی را در نظر بگیرید تا هم شانس دیده شدن پست خود را افزایش بدهید و هم نرخ تعامل خود را افزایش بدهید. این دو نکته به شرح زیر است:

  • بررسی تعداد آنلاین ها: شما باید زمانی پست خود را آپلود کنید که بیشترین درصد از فالوئر هایتان آنلاین باشند. برای بررسی این گزینه می توانید از آیتم Insights که در صفحه پروفایل شما قرار دارد استفاده کنید. در این بخش به واسطه نمودار ها به شما نشان داده می شود که در هربازه ساعتی چند درصد از فالوئر های شما آنلاین هستند. ساعتی را که بیشترین درصد را به خود اختصاص داده است را برای آپلود انتخاب کنید.
  • پاسخ گویی سریع: توصیه می شود که حداقل تا یک ساعت بعد از بارگذاری پست خود آنلاین بمانید و بلافاصله کامنت هایی که برای شما گذاشته می شود را بررسی کنید و پاسخ بدهید. خوب است که کامنت های مثبت را پین کنید. درصورتی که تعداد کامنت های شما کم است می توانید از دیگر پیج های خود و یا دوستان خود کمک بگیرید و بدین واسطه کامنت های معنی دار و مرتبط به محتوا ٬برای پست خود بگذارید. همیشه نسبت به کامنت ها حساس باشید و تعامل خود با فالوئر های خود را حفظ کنید.
instagram explore
instagram explore

جذاب و جلب توجه کردن

اینستاگرام و سایر فضا های این چنینی به واسطه جذابیت های بصری فعالیت خود را پیش می برند و در صورتی که شما نیز می خواهید در این راه موفقیت خود را حفظ کنید لازم است که حتما جذابیت های بصری خوبی را ایجاد کنید. این جذابیت به دیزاین پیج و پست ها مربوط می شود. حتما برای پست های خود از صفحات کاور و عناوین جذاب استفاده کنید تا مخاطب را برای دیدن پست تررغیب کند. از سوی دیگر برای دیزاین پیج خود می توانید از یک استایل خاص استفاده کنید تا بدین شکل صفحه شما منحصر به فرد باشد. اپلیکیشن های زیادی هستند که به شما برای تولید کاور های پست ها و یا کاور هایلایت ها کمک می کنند از نمونه های آن می توان به برنامه های Post Maker٬ Story Art اشاره نمود.

استمرار در عین خلاقیت برای اکسپلور اینستاگرام

ایجاد محبوبیت واقعی و نرخ تعامل بالا برای یک پیج اینستاگرامی کاری نیست که شما بتوانید در یک هفته و یا یک ماه به آن دست پیدا کنید. شما باید حسابی برای این فعالیت وقت بگذارید. باید محتوا گذاری های منظمی داشته باشید و در میان راه ناامید نشوید بدین واسطه اینستاگرام شما را فعال تشخیص می دهد. از سوی دیگر شما باید خلاقیت و آگاهی خود را مدام به روز کنید. در صورتی که یک محتوا نمی تواند بازخورد مناسبی به سمت خود جلب کند باید اشکالات آن را شناسایی کنید و سپس آن را با توجه به سلیقه مخاطبان خود اصلاح کنید. سعی کنید کپی کار نباشید و از ایده های شخصی خود استفاده کنید. با رعایت این دو اصل مهم شما شانس زیادی برای دیده شدن و راهیابی به اکسپلور اینستاگرام خواهید داشت.

اکسپلور اینستاگرام
اکسپلور اینستاگرام

همچنین ببینید : فالوئر فیک اینستاگرام خوب یا بد ؟ | بزرگترین اشتباه جبران ناپذیر

در انتها…

صداقت و شخصیت مداری ویژگی های مهمی هستند که می توانند حتی در فضای مجازی برای شما موفقیت به عمل بیاورند. انتشار محتوا های نژاد پرستانه٬ جنسیت زده و یا توهین آمیز و غیر اخلاقی می تواند برای شما تبعاتی مانند بلاک شدن را به همراه داشته باشد. اگر از این فضا با تبلیغات کسب درآمد می کنید به هیچ عنوان به تبلیغات دروغ روی نیاورید چرا که اعتبار و محبوبیت خود را از دست خواهید داد.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.