آموزش نحوه ساخت استیکر متحرک در واتس اپ

استیکر متحرک واتس اپ: مسنجر های مختلف این روز ها به ما کمک می کنند تا فرایند های ارسال و انتقال پیام و حتی فایل ها بسیار آسان و سریع تر از سابق به واسطه تلفن های هوشمند انجام شوند. بستر اینترنت و اپلیکیشن های بی شماری که وجود دارند به شما این امکان را می دهند تا تقریبا بدون وجود هیچ محدودیتی با سایر دوستان خود ارتباط برقرار کنید. اپلیکیشن واتساپ یکی از همین دست مسنجر ها است که اگر چه در ابتدا تنها به منظور برقراری تماس های صوتی و تصویری اینترنتی طراحی و تولید شده بود اما حال استفاده از آن به عنوان پیام رسان و در جهت انتقال فایل ها بسیار مرسوم است.

چت کردن در محیط واتساپ به محدودیت های زیادی گاها همراه است و اغلب افراد نسبت به آن احساس نا رضایتی می کنند اما با این وجود همچنان قابلیت هایی وجود دارد که می تواند مورد توجه قرار بگیرد و کیفیت گفت وگو های اینترنتی شما را افزایش بدهد. استیکر ها یکی از همین قابلیت ها هستند که به شما این امکان را می دهند تا بتوانید به مراتب آسان تر حس و حال خود را هنگام چت کردن به مخاطب خود انتقال بدهید. انواع استیکر های معمولی و حرکتی می توانند مکالمات را آسان تر و هیجان انگیز تر پیش ببرند. در ادامه علاوه بر اینکه بیشتر در مورد استیکر ها و کاربرد های آن ها صحبت می کنیم به شما آموزش می دهیم تا پک استیکر اختصاصی متحرک واتس اپ خود را بسازید.

پک استیکر متحرک واتس اپ
پک استیکر متحرک واتس اپ

آداب استفاده از استیکر متحرک واتس اپ

با توجه به اینکه این روز ها کرونا تبدیل به مانعی جدی برای ملاقات های حضوری شده است به همین منظور اهمیت و کاربرد چت های شما بسیار بیشتر از سابق شده است. نکته ای که بسیار مهم است این است که شما لازم است آدابی را حین چت کردن و یا گفت و گو های اینترنتی با افراد عالی مقام تر از خودتان رعایت کنید. از جمله این آداب عدم استفاده از استیکر های معمول است.

استیکر هایی که جنبه های فانتزی و طنز دارند به هیچ عنوان مناسب استفاده در مکالمه هایی به جز چت های دوستانه نیستند. البته می توان برای چنین موقعیت هایی نیز از استیکر های ساده و رسمی استفاده نمود. کاربرد توانایی ساخت استیک های اختصاصی در این جا است که به چشم می آید. با داشتن چنین توانایی شما می توانید با توجه به موقعیت های مختلف استیکر های گوناگونی تهیه کنید و سپس از آن ها به شکلی متناسب استفاده کنید. از سوی دیگر داشتن پک های استیکر اختصاصی متحرک واتس اپ به شما این امکان را می دهد تا همواره منحصر به فرد عمل کنید و در چت ها و مکالمه های خود همیشه متفاوت عمل کنید.

ساخت پک های استیکر متحرک واتس اپ

با توجه به اینکه اپلیکیشن های پیام رسان بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و همچنین کاربران زیادی از آن ها استفاده می کنند٬ اپلیکیشن های جانبی زیادی برای تکمیل و گسترش کارایی آن ها طراحی شده اند و مورد استفاده واقع می شوند. در ادامه این متن ما به شما دو نمونه از اپلیکیشن های محبوبی را که در این زمینه به شما کمک می کنند را معرفی کرده و شیوه کار با آن ها را به شما آموزش می دهیم.

استیکر متحرک واتساپ
استیکر متحرک واتساپ

ساخت گیف با اپلیکیشن GIF Maker

این اپلیکیشن یکی از محصولات محبوب و معروف طراحی های گرافیکی است که کاربرد های آن به طور کلی در سه دسته GIF Maker٬ GIF Editor و Video Maker یعنی طراحی و ادیت گیف ها و تولید ویدئو ها تقسیم می شود. این اپلیکیشن تاکنون بیش از ده میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز ۴.۷ از ۵ را از دیدگاه مخاطبان به خود اختصاص بدهد.

دانلود مستقیم برنامه GIF Maker

از ویژگی های مثبت این برنامه می توان به حجم اندک آن و همچنین سازگاری آن با سایر سطوح قدرت سیستم عامل ها اشاره نمود. شما می توانید به سادگی و یه واسطه دستور العمل های ساده طرح های استیکر های خود را به شکل گیف بسازید تا در مرحله بعد آن ها را به عنوان استیکر در واتساپ مورد استفاده قرار بدهید. برای کار با این برنامه گام های زیر را در پیش خواهید داشت:

گام یک: لازم است ابتدا این اپلیکیشن را از طریق گوگل پلی دانلود کنید و برروی تلفن هوشمند خود نصب کنید. این برنامه رایگان است. در صورتی که از پیش از این برنامه استفاده کرده اید بهتر است که آن را به آخرین نسخه موجود به روزرسانی کنید.

گام دو: پس از نصب برنامه لازم است شما مجوز های دسترسی به محتوای گالری را به برنامه بدهید. در ابتدای نصب به واسطه آموزش های تصویری قابلیت های برنامه برای شما نشان داده می شود.

گام سه: شما به صفحه اصلی برنامه که مشابه تصویر زیر است دسترسی پیدا خواهید کرد. شما نیاز دارید که یک گیف تهیه کنید. می توانید با توجه به گزینه های موجود عکس ها و یا ویدئو های خود را به گیف تبدیل کنید. در اینجا به واسطه انتخاب گزینه Images→GIF تصویر مدنظر خود را به گیف تبدیل خواهیم کرد.

ساخت گیف
ساخت گیف

گام چهار: از طریق گالری خود عکس هایی را که مایل هستید به عنوان گیف از آن ها استفاده شود را انتخاب کنید. حداقل تعداد مجاز دو عکس است. پس از انتخاب عکس ها٬ تیک بالای صفحه را لمس کنید.

گام پنج: با کمی منتظر ماندن گیف شما آماده است. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید به واسطه گزینه های موجود در نوار ابزار شما می توانید ادیت های مورد نظر خود را اعمال کنید.

ذخیره گیف برای استیکر متحرک واتس اپ
ذخیره گیف برای استیکر متحرک واتس اپ

Manage: در این گزینه شما می توانید به گیف خود تصاویر٬ ویدئو ها و آیتم های دیگر را حذف و اضافه کنید.

Speed: سرعت نمایش گیف و توالی تصاویر را با این گزینه تعیین کنید.

Decoration: در این قسمت شما می توانید انواع استیکر ها و حروف و نوشته ها را به متن خود اضافه کنید.

Adjustment: قاب بندی هر تصویر گیف و کلیت آن را از این آیکون تنظیم کنید.

Colour: تنظیم رنگ و نور و فیلتر های تصویری از این قسمت ممکن می شود.

Direction: شما می توانید توالی نمایش تصاویر را از این بخش تغییر دهید.

Drawing: شما به انواع قلم ها و پاک کن و پالت رنگ دسترسی دارید تا بتوانید به کمک حرکت انگشت طراحی کنید.

گام شش: با اعمال تغییرات نهایی حال با لمس تیک بالای صفحه گیف خود را در گالری ذخیره نمایید.

به همین ترتیب شما هر تعداد گیفی که مایل هستید را با طی این مرحل بسازید. به یاد داشته باشید که این گیف ها قرار است استیکر های متحرک شما باشند.

تبدیل گیف ها به استیکر متحرک واتس اپ با اپلیکیشن Sticker Maker

این برنامه از نمونه اپلیکیشن هایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید گیف ها و تصاویر خود را به عنوان استیکر به برنامه واتساپ اضافه کنید. از مزیت های این برنامه می توان به رایگان بودن٬ کم حجم بودن٬ آسانی استفاده اشاره نمود. نکته مثبت دیگر این اپلیکیشن این است که شما می توانید به شک تک موردی نیز به واتساپ خود استیکر اضافه کنید. برای اضافه کردن گیف های خود به شکل استیکر مراحل زیر را پیش ببرید.

دانلود برنامه Sticker Maker

مرحله یک: این برنامه را از طریق گوگل پلی دانلود کرده و نصب کنید. درصورتی که از پیش این برنامه را نصب کرده اید٬ برای به روز رسانی آن اقدام کنید.

مرحله دو: پس از اینکه مجوز های مورد نیاز این اپلیکیشن را در ابتدای نصب تایید کنید صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود. با لمس گزینه CRATE NEW STICKER می توانید مراحل اضافه کردن استیکر متحرک واتس اپ را آغاز کنید.

ساخت استیکر متحرک واتساپ
ساخت استیکر متحرک واتساپ

مرحله سه: شما به صفحه گالری خود هدایت می شوید. از میان فایل های خود٬ فایل مربوط به گیف مدنظر خود را انتخاب نمایید.

نکته: در صورتی که می خواهید استیکر معمولی بسازید می توانید از تصاویر گالری انتخاب کنید.

مرحله چهار: گیف شما به صفحه با نوار ابزار منتقل می شود. شما می توانید در این بخش قاب نمایش را تعیین کنید. حتی اگر مایل باشید می توانید از گزینه Auto Crop استفاده کرده و بدین ترتیب به شکل هوشمند زمینه گیف خود را به شکل هوشمند برش بزنید. با اعمال تغییرات خود با زدن گزینه NEXT در بالای صفحه به مرحله بعدی بروید.

برش گیف برای ساخت استیکر
برش گیف برای ساخت استیکر

مرحله پنج: شما می توانید در این صفحه تغییرات بیشتری از جمله اضافه کردن استیکر و نوشته٬ کشیدن طرح به شکل دستی را اعمال کنید. در این قسمت دقت کنید تا روی آیکون Move علامت قفل نباشد. در صورتی که چنین علامتی را  مانند عکس مشاهده کردید روی آیکون ضربه بزنید تا مشکل حرکتی برطرف شود. با اعمال تغییرات نهایی آیکون SAVE موجود بالای صفحه را لمس کنید.

ذخیره استیکر متحرک
ذخیره استیکر متحرک

مرحله شش: مشابه تصویر زیر٬ گیف شما به شکل استیکر به واتساپ اضافه خواهد شد. این کار ممکن است کمی زمان بر باشد.

نکته: شما می توانید با تکرار این مراحل استیکر های بیشتری را به شکل حرکتی یا معمولی طراحی کنید. در صورتی که می خواهید تمام استیکر های خود را در یک پک بگنجانید در هنگام ذخیره نهایی یا همان مرحله پنج تصویری مشابه عکس زیر برای شما نمایش داده می شود. با انتخاب گزینه My Sticker استیکر جدید شما به مجموعه قبلی اضافه می شود. در صورتی هم که می خواهید یک پک جدید ایجاد کنید گزینه Add new pack را انتخاب کنید.

جمع امتیازها: 17 میانگین: 3.8

همینطور بررسی کنید

چگونه در یک گوشی دو اکانت واتساپ، و یا در دو دستگاه یک حساب واتساپ داشته باشیم

حتما شما هم با پیام رسان محبوب و مشهور واتساپ آشنایی دارید. این پیام رسان …

2 نظرها

 1. سلام
  من اپِ آخر رو دانلود کردم ولی گیف هایی ک ساخته بودم رو بالا نیاورد که به واتساپ اضافه‌کنم
  چیکار باید کنم؟

 2. میشه عکس اون برنامه که با هاش استبکر درس میکنن رو بزارید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *