آموزش نحوه برداشتن واتر مارک و حذف متن از تصویر با اپلیکیشن ویرایش تصویر Snapseed گوگل

آموزش نحوه برداشتن واتر مارک و حذف متن از تصویر : ویرایش تصاویر یکی از مهارت های مورد نیاز و ضروری این روز ها است. تصویربرداری و ثبت تصاویر اگرچه در گذشته کاری دشوار بوده است و تنها به واسطه افراد حرفه ای انجام می گرفته است اما امروزه هر کسی که یک تلفن هوشمند داشته باشد می تواند به سادگی عکس بگیرد و آن ها را به کمک حافظه های هوشمند و یا رسانه های تصویری برای خود نگهداری کند. پیشرفت در صنعت عکاسی برای عموم مردم به همین قابلیت محدود نشده است و حالا هرکس که بخواهد می تواند به واسطه آیتم ها و قابلیت های پیش فرض موجود در تلفن های هوشمند تصاویر خود را از وجوه مختلف ادیت کند و آن ها را مطابق با سلیقه خود ویرایش نماید.

به دنبال استقبال بی نظیر مردم از آیتم های ادیت تصویر و گسترش استفاده از عکس ها٬ تیم های توسعه دهنده اپلیکیشن هایی را برای دسترسی ها و قابلیت های بیشتر در ادیت تصاویر طراحی و تولید کردند. شما به عنوان یک کاربر تلفن هوشمند انتخاب های زیادی برای اپلیکیشن ادیت تصاویر خواهید داشت که این نکته می تواند کمی تهیه و استفاده از این اپلیکیشن ها را دشوار کند. در ادامه این متن ضمن معرفی یکی از بهترین اپلیکیشن های ادیت تصویر به شما٬ یعنی برنامه Snapseed شما را با محیط کاربری آن و امکاناتی که برای شما فراهم کرده است آشنا خواهیم نمود. امید است که مورد استفاده شما حین ویرایش تصاویر قرار بگیرد.

آموزش نحوه حذف متن از تصویر
آموزش نحوه حذف متن از تصویر

آشنایی با اپلیکیشن Snapseed

اپلیکیشن Snapseed استفاده شده در آموزش حذف متن از تصویر از محصولات تیم برنامه سازی Google LLC است. این تیم برنامه نویسی تمامی سرویس ها و خدماتی که گوگل برای تلفن های هوشمند به شکل پیش فرض ارائه می دهد را طراحی و تولید کرده است و می توان گفت که این اپلیکیشن نیز از نمونه محصولات همین تیم است که این عنوان خود تضمین کننده کیفیت و کارایی برنامه خواهد بود. با این وجود لازم است برای جلب اعتماد بیشتر شما بگوییم که این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز ۴.۵ از ۵ را از دیدگاه مخاطبان خود به دست بیاورد. این اعداد و ارقام نشان دهنده محبوبیت و مطلوبیت این نرم افزار ادیت و ویرایش تصویر موبایلی است.

همچنین ببینید : تنظیم حاشیه رنگی تصاویر در برنامه Pics Art

محیط کاربری و کیفیت اجرا

هنگامی که از ابزاری مورد استفاده عموم مردم صحبت می کنیم بسیار مهم است که این ابزار ساده باشد و کاربری آسانی نیز داشته باشد به خصوص وقتی در حوزه اپلیکیشن ها و سیستم عامل ها صحبت می کنیم اهمیت این موضوع دوچندان نیز می شود. طراحان این اپلیکیشن به خوبی این موضوع را مدنظر خود قرار داده اند. شما می توانید از یک محیط کاربری بی نهایت ساده حین استفاده و کار با این برنامه٬ بهره مند شوید. تمامی آیتم ها و قابلیت ها به خوبی دسته بندی شده اند و به واسطه کلمات و نماد های تصویری کارایی آن ها و حوزه عملکردشان توضیح داده شده است.

از سوی دیگر به کارگیری این آیتم ها و استفاده از آن ها برای ویرایش تصاویر عملی بی نهایت ساده خواهد بود و هرکس با هر سطح دانش و توانایی می تواند به خوبی و با کیفیت از آن ها استفاده کند. همه جانبگی و عمومیت این اپلیکیشن زمانی به پایان می رسد که شما متوجه حجم بسیار اندک آن و سازگاری بسیار خوب آن با سایر سطح قدرت سیستم عامل های اندرویدی می شوید. بر خلاف اغلب اپلیکیشن های ادیت تصویر که در حجم های بالا و متناسب با سیستم عامل های قوی طراحی می شوند٬ اپلیکیشن Snapseed سبک و سازگار با سایر تلفن های هوشمند طراحی شده است تا به کاربران هوشمند با گستردگی بیشتری خدمات ارائه کند.

آموزش نحوه فتوشاپ در اندروید
آموزش نحوه فتوشاپ در اندروید

حذف متن از تصویر، واتر مارک ها و نماد های اضافی از تصاویر

یکی از قابلیت های جذاب و پر استفاده ای که شما حین کار با این اپلیکیشن به آن بر می خورید٬ قابلیت حذف نوشته ها و واتر مارک ها از روی تصاویر است. این کار بسیار ساده و تنها با چند لمس ساده صورت خواهد گرفت. نکته ای که وجود دارد این است که شما باید به صاحب اثر امانت دار باشید. در صورتی که با حذف امضای صاحب عکس از روی تصویر آن را در فضا های مختلف منتشر کنید و یا سایر استفاده های شخصی را روی آن اعمال کنید٬ کار شما غیر قانونی تلقی می شود و صاحب اثر می تواند از شما شکایت کند. بنابراین خود به استفاده درست و یا سوءاستفاده از این قابلیت پیش از هر استفاده ای بیندیشید.

برای حذف واتر مارک ها یا حذف متن از تصویر شما مراحل زیر را در پیش خواهید داشت:

مرحله یک: لازم است که شما این اپلیکیشن را از گوگل پلی و یا سایر منابع مورد اطمینان خود دانلود کنید. به یاد داشته باشید که این اپلیکیشن به شکل رایگان ارائه داده می شود و شامل هیچ گونه پرداخت های درون برنامه ای نیز نیست. در صورتی که از پیش این اپلیکیشن را نصب کرده اید حتماً آن را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید تا بتوانید از جدید ترین قابلیت ها در یک محیط بدون باگ بهره مند شوید.

مرحله دو: وارد برنامه شوید. در ابتدای کار لازم است که شما یکسری از مجوز های مورد نیاز اپلیکیشن برای دسترسی به محیط گالری خود را تایید کنید. با توجه به تیم تولید کننده این اپلیکیشن و منبع معتبری که دانلود را از آن انجام داده اید نیازی به نگرانی در خصوص حریم شخصی نخواهد بود.

مرحله سه: در صفحه اصلی اپلیکیشن علامت (+) را لمس کنید. شما به محیط مدیریت فایل های خود و فایل های تصویری دسترسی پیدا خواهید کرد. از میان گزینه های موجود فایل مدنظر خود را انتخاب کنید.

افزودن تصویر برای حذف متن روی تصویر در اندروید
افزودن تصویر برای حذف متن روی تصویر در اندروید

مرحله چهار: تصویر انتخابی شما در صفحه جدیدی از اپلیکیشن Snapseed مشابه آنچه در زیر مشاهده می کنید بارگذاری می شود. از نوار ابزار پایین صفحه کمک بگیرید و وارد گزینه TOOLS شوید.

گزینه ها و ابزار ها برای حذف متن از تصویر
گزینه ها و ابزار ها برای حذف متن از تصویر

مرحله پنج: لیستی جدید مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که حاوی ابزارک های متنوع برای ادیت تصاویر است. در این بخش برای حذف نوشته ها و واترمارک ها ما به گزینه Healing احتیاج خواهیم داشت. این گزینه را لمس کنید.

Healing در اندروید
Healing در اندروید

مرحله شش: تصویر شما مجدداً در صفحه جدیدی بارگذاری می شود. شما در این بخش می توانید با با کشیدن انگشتان خود برروی نوشته یا واترمارک مورد نظرتان آن را انتخاب کرده و حذف کنید. هنگامی که شما بخش مورد نظر خود را انتخاب می کنید٬ رنگ قرمز روی محل مورد نظر شما نمایش داده می شود. در اینجا ما قصد داریم عبارت ( اپلیکیشن Snapseed) را حذف کنیم. دقت کنید هنگامی که شما دست خود را از روی صفحه نمایشگر بردارید٬ به شکل خودکار حذف انجام می شود. شما می توانید تا چندین بار این عمل را تکرار کنید و اگر دچار اشتباه شدید به واسطه فلش های زیر صفحه به حرکت قبل خود برگردید و یا حرکتی را که حذف کردید را مجدداً بازگردانی کنید.

انتخاب محدوده حذف واتر مارک و نوشتن در اندروید
انتخاب محدوده حذف واتر مارک و نوشتن در اندروید

در صورتی که تمامی تغییرات خود را اعمال کردید گزینه تیک پایین صفحه را لمس کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

مرحله هفت: تصویر شما با حذف نوشته نمایان می شود. در صورتی که می خواهید تصویر را بدون هیچ تغییر دیگری ذخیره کنید. در همین صفحه به کمک نوار ابزار پایین صفحه وارد بخش EXPORT شوید و گزینه Save را انتخاب نمایید. شما می توانید در این بخش برای اشتراک گذاری تصویر خود و همچنین تغییر فرمت نهایی آن نیز اقدام کنید.

ذخیره تصویر فتوشاپ شده در اندروید
ذخیره تصویر فتوشاپ شده در اندروید

نکته: استفاده از این قابلیت زمانی با کیفیت ۱۰۰٪ شما را به نتیجه می رساند که حذف نوشته ها و واترمارک ها را از روی زمینه های ساده و تک رنگ انجام دهید. هنگام استفاده از این قابلیت در زمینه های طرح دار و یا چند رنگ نتیجه نهایی ممکن است چندان جالب نباشد.

سایر آیتم ها

شما در صفحه اصلی به کمک بخش LOOKS در نوار ابزار پایین صفحه می توانید فیلتر های مختلفی را اعمال کنید. فیلتر های این بخش ساده هستند و اغلب تنها برروی رنگ تاثیر می گذارند. برای دسترسی به فیلتر های حرفه ای تر و متنوع تر شما می توانید در همان لیست TOOLS به سراغ آیتم هایی مانند White Balance٬ Brush٬ HDR Scape ٬Glamour Glow ٬Tonal Contrast ٬Drama Vintage  و… بروید. شما در محیط این اپلیکیشن به سایر قابلیت ها برای قاب بندی و برش تصاویر نیز دسترسی خواهید داشت و می توانید آن ها را بچرخانید و یا با زوایای مختلف به نمایش بگذارید.

طراحی عکس نوشته ها

اپلیکیشن Snapseed فتوشاپ در اندروید، قابلیت ها و آیتم های متنوع و جذابی برای اضافه کردن نوشته ها روی عکس در اختیار کاربران خود قرار می دهد که استفاده از آن می تواند شما را به سایر اپلیکیشن هایی که با این هدف ساخته می شوند بی نیاز بکند. برای دسترسی به این آیتم باید در بخش TOOLS گزینه Text را انتخاب نمایید. همانطور که می توانید در تصویر مشاهده کنید شما علاوه بر قالب های جذاب و گوناگون که به واسطه آن ها نوشته شما به متن اضافه می شود٬ به امکاناتی برای تغییر رنگ نوشته ها و قالب ها و همچنین استفاده از فونت های مختلف نیز دسترسی خواهید داشت. آیتم های این بخش خود به تنهایی تمامی قابلیت ها یک اپلیکیشن تخصصی عکس نوشته ساز را در اختیار شما قرار می دهد.

نوشتن روی تصوی در اندروید
نوشتن روی تصوی در اندروید

 

برای دانلود اپلیکیشن به پست زیر مراجعه کنید :

معرفی و دانلود اپلیکیشن ویرایش عکس Snapseed

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.