آموزش نحوه انتقال چت از واتساپ به تلگرام در اندروید و ios

انتقال چت از واتساپ به تلگرام: اپلیکیشن تلگرام در میان سایر پیام رسان های موجود از برنامه هایی است که هربار با ارائه آپدیت خود و خدمات جدیدی که در آپدیت خود ارائه می دهد تمامی کاربران خود را به وجد می آورد. به واسطه تمامی این قابلیت ها و آیتم هایی که برای گفت و گوی راحت تر توسط این اپلیکیشن به کاربران ارائه داده می شود ما شاهد این هستیم که تعداد مخاطبان و استفاده کنندگان از این اپلیکیشن روز به روز در حال افزایش هستند حتی با اینکه این برنامه در ایران محدود شده است و تنها به واسطه فیل*تر ش*کن می توان از امکانات و آیتم های آن استفاده نمود٬ تعداد کاربران ایرانی همچنان با کاهش روبه رو نشده و حتی افزایش نیز داشته است.

از جدید ترین قابلیت ها که در یکی دو نسخه اخیر تلگرام اضافه شده است می توان به امکان انتقال تمامی چت ها و پیام های شما با یک مخاطب در واتساپ به تلگرام اشاره نمود. این قابلیت بسیار مورد توجه و استقبال کاربران قرار گرفت و ما قصد داریم در ادامه این متن به شما بگوییم که چطور می توانید در چندین حرکت بسیار ساده این انتقال را انجام دهید. امید است که این آموزش و اطلاعات مربوطه مورد استفاده شما واقع شود.

انتقال چت از واتساپ به تلگرام
انتقال چت از واتساپ به تلگرام

همچنین ببینید : آموزش نحوه افزودن مخاطب به واتساپ با استفاده از QR کد Whatsapp

زمینه سازی برای انتقال چت از واتساپ به تلگرام

برای اینکه بتوانید مجموعه اطلاعات موجود در صفحه گفت و گو خود و مخاطبانتان را به شکل کامل همراه با انواع فایل ها در فرمت های مختلفی که جابه جا کرده اید و همچنین تمامی پیام ها از ابتدای کار را به تلگرام انتقال دهید٬ چند نکته وجود دارد که بایستی ابتدا آن ها را فراهم کنید و سپس باقی دستور العمل ها را انجام دهید. در زیر شما را در جریان این آماده سازی ها خواهیم گذاشت. این نکات اگر چه بی اهمیت به نظر می رسند اما اگر انجام نشوند کار شما ناقص به اتمام می رسد و یا حتی به اتمام هم نخواهد رسید.

 • دسترسی به کل چت: این نکته به خصوص در مکالمه های بسیار طولانی کاربرد دارد. زمانی که شما با مخاطبتان زیاد چت می کنید و یا چت های شما مربوط به تاریخ های بسیار گذشته می شود٬ دسترسی به پیام های ابتدایی کمی دشوار می شود چرا که بایستی مجددا پیام ها بارگذاری شوند. بهتر است ابتدا خودتان این بارگذاری را انجام دهید و سعی کنید با پایین کشیدن صفحه به چت اولیه خود دسترسی پیدا کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید فرایند انتقال چت با سرعت کمتری انجام می شود و از سوی دیگر در سیستم عامل های ضعیف تر یا تلفن های هوشمند مدل های قدیمی تر ممکن است انتقال به شکلی کامل و اساسی انجام نشود.
 • ایجاد مخاطب: مخاطبی که قرار است شما چت او را از واتساپ به تلگرام انتقال بدهید بهتر است که ابتدا توسط شما در لیست مخاطبین گوشی شما ذخیره شود و برای او نام گذاری انجام بدهید. نکته دیگری که شما می توانید با انجام آن روند انتقال را برای خود ساده تر کنید این است که برای مخاطب مورد نظر یک صفحه چت در تلگرام اگر موجود نیست ایجاد کنید تا مقصد انتقال پیام ها کاملا مشخص باشد. این دو نکته و اجرای آن ها می تواند کار را برای شما ساده تر سازد و انجام آن ها ضرورت نخواهد داشت.
 • عضویت: در صورتی که مخاطب شما حساب تلگرامی ندارد نیازی به نگرانی نخواهد بود چرا که شما می توانید داده های مربوط به چت و گفت و گویتان را به هر صفحه ای که تمایل دارید منتقل کنید و لزومی به انتقال حتمی به صفحه مربوط به مخاطب وجود نخواهد داشت. شما می توانید حتی این پیام ها را در قسمت Saved Massages تلگرام خود ذخیره نمایید.
انتقال چت از واتساپ به تلگرام
انتقال چت از واتساپ به تلگرام

گام به گام تا انتقال چت از واتساپ به تلگرام

اگر تا به اینجای کار تمامی آماده سازی ها را انجام داده اید حال می توانید با دنبال کردن گام ها و مراحل زیر٬ روند انتقال فایل های خود را آغاز نمایید.

گام یک: ابتدا قبل از هر کاری به واسطه گوگل پلی یا اپ استور و یا هر منبع دیگری که از آن برای دانلود برنامه های خود استفاده می کنید٬ اپلیکیشن واتساپ خود را به آخرین نسخه موجود به روز رسانی کنید.

نکته: اغلب افراد به واسطه اینکه برنامه واتساپ در نسخه های به روز رسانی شده خود خدمات جدید و یا آیتم های جدید ارائه نمی دهد٬ از انجام به روز رسانی ها و آپدیت ها سر باز می زنند اما باید بدانید که در نسخه های جدید باگ ها و سوراخ های امنیتی برطرف می شوند و بدین واسطه شما می توانید استفاده ای ایمن تر و روان تر از اپلیکیشن داشته باشید٬ پس همواره اپلیکیشن واتساپ خود را به نسخه های جدید به روز رسانی کنید.

گام دو: اپلیکیشن واتساپ خود را باز کنید و از میان لیست مخاطبین و چت های آن ها به سراغ چت مورد نظر خود که قصد انتقال آن را دارید بروید.

گام سه: در صفحه چت مورد نظرتان به کمک نواری که در بالای صفحه قرار دارد٬ آیکون سه نقطه افقی را که در سمت راست قرار دارد انتخاب نمایید. (در صورتی که سیستم عامل شما با زبان فارسی تنظیم شده باشد این علامت در گوشه دیگر اسکرین قرار خواهد داشت.)

انتقال چت از واتساپ به تلگرام
انتقال چت از واتساپ به تلگرام

گام چهار: با لمس این آیکون برای شما یک لیست جدید باز خواهد شد که حاوی گزینه های مختلفی است. از میان گزینه های موجود٬ آخرین گزینه یا گزینه More (بیشتر) گزینه ای است که بایستی آن را انتخاب نمایید.

گرفتن خروجی از پیام های واتس اپ
گرفتن خروجی از پیام های واتس اپ

گام پنج: با انتخاب گزینه More مجددا لیستی جدید برای شما نمایش داده خواهد شد. این لیست به شما امکان انجام اقدامات زیادی در خصوص چت هایتان به شما خواهد داد. که با توضیح مختصری آن ها را برایتان شرح خواهیم داد.

گزینه انتقال چت از واتس اپ به تلگرام
گزینه انتقال چت از واتس اپ به تلگرام

Report :با انتخاب این گزینه می توانید ضمن اینکه تمامی چت های مخاطب مورد نظر خود را کاملا پاک می کنید٬ شخص مورد نظر را نیز بلاک کرده و امکان رد و بدل کردن پیام و گفت و گو را میان خودتان سلب کنید.

Block: با انتخاب این گزینه مخاطب دیگر نمی تواند به شما پیام بدهد و یا پروفایل شما را تماشا کند. پیام هایی که شخص برای شما ارسال خواهد کرد هیچ گاه به دست شما نخواهند رسید.

Clear chat: تمامی پیام هایی که رد و بدل کرده اید به طور کامل و یکجا حذف خواهند شد. استفاده از این گزینه می تواند انتخاب خوبی برای خالی کردن حافظه چت های واتساپ شما باشد.

Add shortcut: در صورتی که مخاطبی دارید که زیاد با او چت می کنید و می خواهید صفحه گفت و گویتان راحت تر در دسترستان قرار بگیرد می توانید از این گزینه استفاده کنید تا آیکون دسترسی به صفحه چت برروی اسکرین اصلی و یا هر صفحه ای از تلفن هوشمندتان که مایل هستید ظاهر شود.

در میان تمامی این گزینه ها و امکاناتی که برای شما فراهم می کنند برای انتقال چت هایتان در این لیست شما به گزینه Export chat نیاز خواهد داشت و بایستی آن را انتخاب نمایید.

گام شش: با لمس این گزینه کادری در وسط صفحه برای شما ظاهر خواهد شد که حاوی دو گزینه مختلف است. انتخاب از میان این دو گزینه کاملا بستگی به خواست و سلیقه شما خواهد داشت. در زیر می توانید مشاهده کنید که انتخاب هر کدام از این آیتم ها می تواند چه شرایطی را برای شما ایجاد نماید.

گزینه انتقال چت از واتس اپ به تلگرام
گزینه انتقال چت از واتس اپ به تلگرام

WITHOUT MEDIA: با انتخاب این گزینه تنها پیام های متنی که با مخاطب خود به شکل دو طرفه رد و بدل کرده اید انتقال پیدا خواهند کرد.

INCLUDE MEDIA: با انتخاب این گزینه علاوه بر پیام های متنی دو طرفه شما تمامی فایل های صوتی و تصویری و ویدئویی و متنی که با یکدیگر رد و بدل کرده اید نیز منتقل خواهند شد.

شما می توانید هر یک از این دو گزینه را که مدنظر شما است را به سادگی انتخاب نمایید. طبیعتا انتقال به همراه فایل ها می تواند کمی وقت گیر تر باشد.

گام هفت: با انتخاب حالت مورد نظرتان صفحه ای مشابه صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که به شما شیوه های مختلف انتقال را و ابزار های متفاوت را نشان خواهد داد. از میان سایر گزینه های موجود اپلیکیشن تلگرام را انتخاب نمایید.

پنجره اشتراک پیام های واتس اپ به دیگر مسنجر ها
پنجره اشتراک پیام های واتس اپ به دیگر مسنجر ها

گام هشت: شما به صفحه تلگرام خود انتقال خواهید یافت. حال می توانید با انتخاب صفحه مخاطب مورد نظر خود از لیست موجود و یا جست و جو کردن صفحه مورد نظر به واسطه لمس علامت ذره بین در بالای صفحه ٬ مقصد انتقال را مشخص نمایید. با انتخاب مقصد و صرف کمی زمان انتقال انجام خواهد شد.

وارد کردن چت ها در تلگرام و پیوی مورد نظر
وارد کردن چت ها در تلگرام و پیوی مورد نظر

نکته: برای اینکه بتوانید صفحه مدنظر خود را در تلگرام مشخص نمایید بایستی حتما در تلگرام کانکت شوید. بدین منظور اتصال اینترنت خود را به همراه فیل*تر شک*ن برقرار نمایید.

در پایان

استفاده از این قابلیت می تواند به شما این امکان را بدهد تا با دقت و شرایط بسیار بهتری گفت و گو ها و چت های خود را با تمامی داده هایی که در این میان رد و بدل می کنید٬ مدیریت کرده و برای خود حفظ کنید. این قابلیت و آیتم در تمامی نسخه های جدید تلگرام و تلفن های هوشمندی که قابلیت استفاده و اجرای این نسخه را دارند در دسترس خواهد بود و شما می توانید به کمک همین راه حل هایی که گفته شد آن را انجام دهید. امید است آنچه گفته شد کاملا مناسب و چاره ساز شما بوده باشد.

همچنین ببینید : آموزش دیلیت اکانت تلگرام Delete Account Telegram

2 نظرها

 1. از اطلاع رسانی و تحقیقات شما و انتشار آن جهت استفاده بهینه دیگر کاربران .بسیار سپاس گذاری میکنم..وتوفیق روز افزون شما را از خداوند خواستارم.با احترام .واحد پرموز

 2. واحمدپرموز

  بسیار سپاس گذاری میکنم .از اطلاع رسانی وتحقیقاتککککککککووووووو ذتج

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.