آموزش جامع دسته بندی پست اینستاگرام در اندروید و IOS

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب و پرکاربرد است. شما به کمک این شبکه اجتماعی می توانید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و با آن ها انواع و اقسام اطلاعات و محتواها را به اشتراک بگذارید. البته اینستاگرام چیزی بیشتر از یک شبکه اطلاع رسانی و اشتراک گذاری محلی و کوچک است.

در اینستاگرام شما می توانید به شکل بین المللی با افراد ارتباط برقرار کنید و با آن ها تعامل کنید. علاوه بر این ها اینستاگرام یکی از بزرگترین بازار ها برای خرید و فروش و تبلیغات است و شما می توانید فعالان بسیاری را در این شبکه پیدا کنید. صفحات کاربری شما در این شبکه می توانند به عنوان شرکت شما عمل کنند و محلی مناسب برای انتشار محتوا باشد.

دسته بندی پست اینستاگرام
دسته بندی پست اینستاگرام

لیست محتوا گذاری در اینستاگرام

اینستاگرام بستری برای شما فراهم کرده است تا بتوانید محتوا های خود را در قالب های متفاوت و به خوبی نشر دهید. امکان انتشار محتوا های ویدئویی کوتاه با مدت زمان یک دقیقه و یا پست های اسلایدی تا 10 صفحه به شما کمک می کنند تا بتوانید محتوای ویدئویی را به شکل داستانی انتشار دهید همچنین وجود آیتمی مانند igtv به شما این امکان را می دهد تا ویدئو هایی با مدت زمان بسیار طولانی تر را نیز منتشر کنید.

همچنین ببینید : آموزش ویرایش ویدیو برای یوتیوب و اینستاگرام با اپلیکیشن Tempo

آموزش نحوه دسته بندی پست اینستاگرام

وقتی که تعداد پست های شما در صفحه کاربری تان افزایش می یابد و زیاد می شود یکی از مشکلات اساسی برای بازدید کنندگان از صفحه شما پیدا کردن پستی مشخص است. فرض کنیم که شما یک صفحه کاربری برای معرفی انواع گیاهان ه دارویی دارید. حال یک کاربر می خواهد گیاه های دارویی آرامش بخش را از میان انبوه پست های شما پیدا کند.

به طور حتم دچار مشکل شده و باید زمان زیادی را صرف جست و جو و بررسی محتوا های شما بکند و این امر ممکن است باعث پشیمان شدن کاربر و ترک صفحه شما شود که در نهایت منجر به کاهش بازدید ها و بازخورد های ثبت شده برای شما می شود.

دسته بندی پست اینستاگرام
دسته بندی پست اینستاگرام

شما به عنوان یک ادمین می توانید پست های خود را دسته بندی کنید تا مخاطب شما بتواند به کمک این دسته بندی ها به سادگی به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. برای اینکه به این آیتم دسترسی پیدا کنید لازم است که طبق گام های زیر پیش بروید.

گام اول: اول از همه لازم است که اپلیکیشن اینستاگرام خود را به روز کنید. آیتم دسته بندی پست ها قابلیتی است که به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است و برای دستیابی به آن احتیاج به نسخه جدید خواهید داشت. جدا از اینها سعی کنید آپدیت های برنامه را به شکل منظم انجام دهید تا از بروز نقص های فنی و یا حفره های امنیتی در امان بمانید.

گام دوم :وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و سپس به صفحه مربوط به اکانت خود بروید.

گام سوم: در قسمت بالای صفحه و سمت راست شما می توانید در کنار آیکون سه خط یا همبرگر یک آیکون به شکل مثبت (+) مشاهده کنید. آن را لمس کنید.

دسته بندی پست اینستاگرام
دسته بندی پست اینستاگرام

گام چهارم: با لمس آیکون پلاس برای شما یک منوی جدید باز می شود که حاوی آیتم های گوناگون است. شما می توانید با کمک آیتم هایی که برای شما نمایش داده می شود امور مربوط به استوری ها و هایلایت ها و پست های خود را مدیریت کنید و آنها را آن طور که می خواهید بچینید. اما برای دسته بندی و طبقه بندی پست ها لازم است که شما به آخرین گزینه یا (Guide) مراجعه کنید.

guide و راهنما در اینستاگرام
Guide و راهنما در اینستاگرام

گام پنجم: برای شما صفحه ای مشابه تصویر زیر به نمایش در می آید. دو گزینه برای شما وجود خواهد داشت.

انتخاب نوع دسته بندی در اینستاگرام
انتخاب نوع دسته بندی در اینستاگرام

Places: با استفاده از این گزینه شما می توانید پست های و محتوا هایتان را بر اساس لوکیشن هایی که برای آن ها مشخص شده اند بیابید. حتی شما می توانید پست هایی که در لوکیشن مدنظر شما توسط دیگران به اشتراک گذاشته شده اند را نیز مشاهده کنید.

Posts: این همان بخشی است که شما برای طبقه بندی و دسته بندی پست هایتان باید به آن رجوع کنید.

گام ششم: صفحه ای برای شما نمایش داده می شود. در نوار ابزار پایین آن شما می توانید بین پست هایی که خودتان منتشر کرده اید (your posts) یا پست هایی که دیگران منتشر کرده اند و شما برای خودتان ذخیره کرده اید (saved) انتخاب کنید. اگر شما به قسمت saved بروید می توانید پست های ذخیره شده خود را بر اساس موضوعات طبقه بندی کنید تا دسترسی به آن ها برایتان ساده تر شود.

این یک فعالیت شخصی برای خودتان خواهد بود. اما اگر قصد دسته بندی پست های خود را دارید در همین صفحه پست های مدنظر خود را از میان مجموع پست هایتان انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اولین پستی که آن را علامت می زنید تبدیل به کاور دسته بندی شما خواهد شد.

ذخیره دسته بندی
ذخیره دسته بندی

گام هفتم: بعد از اینکه پست های مدنظر خود را انتخاب کردید. علامت Next را که در قسمت چپ بالای صفحه قرار دارد لمس کنید.

گام هشتم: صفحه جدیدی که برای شما باز می شود به شما این امکان را می دهد تا پست های انتخابی خود را در دسته تنظیم و مدیریت کنید. در قسمت add title می توانید برای هر پست یک عنوان مشخص کنید البته پر کردن این قسمت واجب است و حتما باید آن را انجام بدهید. همچنین اگر قصد دارید که پستی را تعویض کنید یا از دسته بندی خود حذف کنید می توانید از آیکون سه نقطه در گوشه تصویر کمک بگیرید.

اگر هم میخواهید به دسته خود پست جدید اضافه کنید از قسمت add posts که در پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید. بعد از اینکه تغییرات نهایی را انجام دادید Next در بالای صفحه را لمس کنید.

افزودن پست به دسته بندی پست اینستاگرام
افزودن پست به دسته بندی پست اینستاگرام

گام نهم: در صفحه جدید دسته بندی شما نمایش داده می شود. اگر می خواهید آن را در صفحه خود به اشتراک بگذارید بر روی کادر share ضربه بزنید و اگر مایل هستید که این دسته بندی را برای خود ذخیره کنید و قصد ندارید آن را انتشار دهید از گزینه save as draft کمک بگیرید.

save as draft
save as draft

گام دهم: با لمس کردن گزینه share دسته بندی که اعمال کرده اید در صفحه تان نمایش داده می شود. حال اگر دقت کنید در صفحه اصلی شما یک ستون جدید با آیکون guide اضافه شده است. کاربر می تواند با مراجعه به این بخش محتوا های دسته بندی شده شما را تماشا کند.

مشاهده دسته بندی ها در اینستاگرام
مشاهده دسته بندی ها در اینستاگرام

با لمس دسته بندی می توانید یک لیست جدید را مشاهده کنید که به کمک گزینه های آن امکاناتی برای حذف طبقه بندی و یا ویرایش و کپی کردن آن در اختیار بگیرید.

دسته بندی جدید
دسته بندی جدید

چرایی استفاده از Guide برای دسته بندی پست اینستاگرام

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم مهم ترین مزیت استفاده از این قابلیت راحت تر شدن کاربر و بازدید کننده پیج شما خواهد بود. با دسته بندی شدن درست پست ها مخاطب شما می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی آنچه را که می خواهد مشاهده کند و همین امر باعث جذب بیشتر بازدید کنندگان خواهد شد.

علاوه بر این به لطف وجود همچین قابلیتی شما می توانید شانس بیشتری برای پست ها و محتواهایتان به دست بیاورید. به کمک این آیتم محتوا های شما بهتر دیده می شوند و در میان سایر محتواهایتان گم نمی شوند. البته مهم است که در استفاده از این آیتم خلاقیت و هشیاری به خرج دهید.

استفاده از عنوان های جذاب و همچنین کاور های مناسب و مهم تر از همه انتخاب هوشمندانه زیرمجموعه ها از نکاتی هستند که می توانند برای شما بازخورد های مناسبی را ثبت کنند.

همچنین ببینید : معرفی برخی از امکانات کاربردی اینستاگرام که هر کاربر باید بداند

در پایان….

باتوجه به اینکه این روز ها همه چیز به نوعی به فضای مجازی وصل می شود مهم است که خودتان را با این فضا هماهنگ کنید و دانش خود را با توجه به گسترش آن به روز نگه دارید. به روزرسانی های مربوط به اپلیکیشن ها را به شکل منظم انجام دهید و همچنین در هنگام به روز رسانی توضیحات مربوط به نسخه جدید را مطالعه کنید تا از آیتم های جدید با خبر شوید. به یاد داشته باشید که خلاقیت خود را حفظ کنید و از بقیه کپی نکنید. با وابستگی به سلیقه خود می توانید یک صفحه منحصر به فرد داشته باشید که مخاطبان را بیشتر تحت تاثیر می گذارد.

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

آموزش جدید ترین روش های افزایش و جذب فالوور اینستاگرام

جذب فالوور اینستاگرام: یکی از پررنگ ترین دغدغه کاربران اینستاگرام instagram افزایش فالوور است. چراکه …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *