آموزش نحوه یافتن نزدیک ترین مکان و ATM در نقشه گوگل مپ اندروید و IOS

آموزش نحوه یافتن نزدیک ترین مکان در گوگل مپ : امروزه شهر ها هر روز در حال رشد و گسترش یافتن هستند و تراکم امکانات و قابلیت ها در آن ها روز به روز در حال افزایش است و همین نکته موجب می شود تا در بسیاری از مواقع در یافتن موقعیت های مورد نظر خود و یا پیدا کردن امکانات مورد نیاز خود دچار مشکل شوید. عدم آدرس یابی به موقع و از همه مهم تر مشکلاتی که شما هنگام یافتن نیاز های خود پیدا می کنید می توانند بخش زیادی از وقت شما را تلف کنند. یکی از امکاناتی که همه ما به ان احتیاج خواهید داشت انواع خدمات بانکی و همین طور ATM ها هستند.

پیدا کردن یک ATM که در نزدیک ترین فاصله به ما باشد و از سوی دیگر ویژگی های مورد نیاز ما یعنی همان بانک ساپورتر مورد نظر ما را داشته باشد٬ در اغلب مواقع سخت و دشوار است. با توجه به همه گیری این مشکل تکنولوژی های هوشمند به کمک افراد شتافته اند و قابلیت های جدیدی را ارائه داده اند که به کمک آن ها شما می توانید سرعت و دقت بیشتری را اعمال کنید. انواع اپلیکیشن های مسیر یاب و یا نقشه های هوشمند از نمونه محصولاتی هستند که می توانند به شما در این زمینه کمک نمایند. یکی از محبوب ترین برنامه ها گوگل مپ Google Map است که در ادامه ضمن معرفی آن ترفند هایی برای کار آسان تر با آن را آموزش خواهیم داد.

یافتن نزدیک ترین مکان در نقشه
یافتن نزدیک ترین مکان در نقشه

یافتن نزدیک ترین مکان در گوگل مپ : نقشه پیش فرض خدمات گوگل

خدمات و سرویس های گوگل به شکل پیش فرض بر روی تمامی سیستم عامل های اندرویدی در دسترس هستند هرچند نسل جدید گوشی های چینی دسترسی به خدمات گوگل را تحریم نموده اند اما همچنان این سرویس ها محبوبیت بسیار زیادی به خود اختصاص داده اند و می توانند کاربری های تلفن های هوشمند را به شکل ویژه ای افزایش بدهند.

همچنین ببینید : دانلود و پنج قابلیت مخفی و کارآمد Google Maps 10.63.3 که تاکنون نمی دانستید

شما می توانید به کمک این سرویس ها سایر فعالیت های مورد نظر خود را از تولید و مدیریت فایل های متنی تا ساخت انواع حساب های کاربری و دسترسی به انواع اپلیکیشن ها و خدمات دیگر انجام دهید. گوگول مپ از خدمات به نسبت جدید تر سرویس گوگل است که در ابتدا تنها به عنوان یک نقشه هوشمند به بازار عرضه شد اما به مرور زمان به واسطه آپدیت ها و ارتقا های جدید این برنامه از یک نقشه هوشمند به یک مسیر یاب و مکان یاب ارتقا یافته است. شما می توانید به کمک این برنامه تصویر و نظرات مربوط به مقصد خود را مشاهده کنید و هم چنین در جدید ترین آپدیت موجود می توانید ضمن مشاهده نزدیک ترین مسیر از مبدا تا مقصد خود از دستیار صوتی این برنامه نیز استفاده نمایید.

گوگل مپ
گوگل مپ

این اپلیکیشن به واسطه آپدیت های جدید خود خدماتی بسیار با کیفیت را متناسب با سطح قدرت سیستم عامل های مختلف ارائه می دهد. این برنامه حجم به نسبت کمی دارد و تاکنون بیش از ۵ میلیارد بار تنها از طریق گوگل پلی دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز ۴.۲ از ۵ را از دیدگاه مخاطبان خود به دست بیاورد. برای استفاده از این اپلیکیشن شما به اتصال اینترنت به همراه اتصال GPS یا همان موقعیت یاب تلفن هوشمندتان نیاز خواهید داشت. با توجه به تحریم ها و همین طور محدودیت هایی که وجود دارد٬ شما برای استفاده از برخی از آیتم ها و قابلیت های این برنامه نیاز به اتصال فیل*تر شک*ن خواهید داشت.

یافتن نزدیک ترین مکان در گوگل مپ : نزدیک ترین ATM رو نشونم بده!!

اگر شما هم گاهی اوقات برای انجام کار های بانکی از طریق ATM ها دچار مشکل می شوید و نمی توانید درگاه مورد نظر خود را پیدا کنید ادامه این متن مختص شما است چرا که قرار است به واسطه آن یاد بگیرید که چطور به کمک گوگل مپ نزدیک ترین ATM های اطراف خود را با توجه به جزئیات شناسایی کنید و به اهداف خود برسید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله یک: به طور حتم شما به شکل پیش فرض این اپلیکیشن را روی تلفن هوشمند خود دارید. قبل از هر کاری گوگل مپ خود را به آخرین نسخه موجود به روز رسانی نمایید تا بتوانید از جدید ترین آیتم ها و همین طور بالا ترین سطح کیفیت بهره مند شوید.

مرحله دو: ابتدا لوکیشن یا موقعیت یاب تلفن هوشمند خود را روشن کنید و به گوگل مپ اجازه دسترسی به اطلاعات لوکیشن خود را با تایید مجوز ها بدهید و سپس فیل*تر شک*ن خود را به همراه اینترنت خود روشن نمایید.

مرحله سه: اپلیکیشن گوگل مپ خود را باز کنید. در صفحه اصلی این اپلیکیشن شما می توانید موقعیت فعلی خود را به کمک یک دایره کوچک آبی رنگ مشاهده نمایید البته در صورتی که مبدا خود را مشخص کرده باشید. در قسمت بالای صفحه شما افزونه هایی را مشاهده می کنید که شامل آیتم های مختلفی هستند. آن ها را به طرفین بکشید تا بتوانید گزینه More یا (بیشتر) را مشاهده نمایید. این گزینه را لمس کنید.

آموزش نحوه یافتن نزدیک ترین مکان در گوگل مپ
آموزش نحوه یافتن نزدیک ترین مکان در گوگل مپ

نکته: شما می توانید از طریق همان کادر جست و جوی بالای صفحه٬ مکان مورد نظر خود را وارد نموده و آن را روی نقشه مشاهده نمایید.

مرحله چهار: شما به صفحه جدیدی منتقل خواهید شد. شما در این صفحه می توانید با انتخاب کردن آیکون های مدنظر خود مانند آیکون رستوران ها٬ روی نقشه لوکیشن تمامی رستوران ها را مشاهده نموده و با لمس آن ها به اطلاعات بیشتر آن ها دسترسی پیدا کنید. در میان سایر گزینه های موجود کمی کاوش کنید تا گزینه ATM را بیایید. حال آن را لمس کنید.

انتخاب ATM و عابر بانک و مکان مورد نظر در نقشه
انتخاب ATM و عابر بانک و مکان مورد نظر در نقشه

مرحله پنج: همان طور که در تصویر نیز مشاهده می کنید انواع ATM های نزدیک به شما با آیکون های قرمز رنگ نمایش داده خواهند شد.

اگر به پایین تصویر دقت کنید کادر هایی را مشاهده می کنید که درون آن ها نام بانک ذکر شده است. شما می توانید با جست و جو میان این کادر ها مشخص کنید که هر علامت قرمز نشان دهنده ATM مخصوص کدام بانک است. مطابق تصویر نشانگر قرمزی که ابعاد بزرگ تری داشته و بی علامت است مربوط به دستگاه ATM بانک ملت می شود.

نمایش نزدیک ترین مکان های اطراف من در گوگل مپ و نقشه
نمایش نزدیک ترین مکان های اطراف من در گوگل مپ و نقشه

مرحله شش: هنگامی که شما بر اساس کادر های پایین صفحه دستگاه ATM مدنظر خود را پیدا نمودید کافی است که آیکون Direction را که در باکسی آبی رنگ جای گرفته است لمس کنید. بدین ترتیب مسیری که شما بایستی از مبدا خود تا مقصد بپیمایید برایتان نمایش داده می شود.

مسیر یابی نزدیکترین راه تا رسیدن به مقصد در گوگل مپ
مسیر یابی نزدیکترین راه تا رسیدن به مقصد در گوگل مپ

در بالای صفحه شما می توانید مشاهده کنید که این مسیر با تاکسی٬ پای پیاده و یا اتوبوس چه میزان به طول می انجامد. به عنوان مثال در تصویر بالا تا دستگاه ATM با پای پیاده حدود ۵ دقیقه و با ماشین سواری چیزی حدود ۴ دقیقه راه خواهد بود و هیچ خط اتوبوسی در دسترس نیست. شما توانید در مواقع مختلف با توجه به اینکه قرار است چطور مسیر را طی کنید٬ افزونه های مختلفی را انتخاب نمایید.

در کادر پایین صفحه شما می توانید مشاهده کنید که چه مسافتی را در واحد متر یا کیلومتر بایستی برای رسیدن به مقصد خود بپیمایید. با لمس گزینه Start شما می توانید حرکت خود را همراه با نقشه آغاز نمایید.

در صورتی که شما می خواهید دقیق تر آدرس را بررسی نمایید می توانید از همان کادر پایین صفحه و این بار با انتخاب گزینه Steps به شکل تیتروار و به همراه راهنما های علامتی٬ مسیر خود را به مراتب  دقیق تر و همراه با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار دهید. با لمس گزینه Show map می توانید به صفحه اصلی نقشه باز گردید.

یافتن نزدیک ترین مکان و ATM
یافتن نزدیک ترین مکان و ATM

نسخه های تحت وب گوگل مپ

در صورتی که به هر دلیلی به اپلیکیشن گوگل مپ دسترسی ندارید می توانید از نسخه تحت وب آن نیز با شرایط گفته شده یعنی اتصال اینترنت٬ اتصال فیل*تر شک*ن و فعال کردن لوکیشن استفاده نمایید. برای دسترسی به این نسخه کافی است که از طریق مرورگر خود که می تواند کروم٬ فایرفاکس و یا هر چیز دیگری باشد عبارت گوگل مپ و یا مستقیما آدرس سایت www.google.com در بخش مپ یا نقشه را وارد نمایید و سپس اولین نتیجه اعلام شده را انتخاب کنید.

وب سایت گوگل مپ نقشه آنلاین
وب سایت گوگل مپ نقشه آنلاین

نسخه تحت وب گوگل مپ کاملا مشابه با نسخه اپلیکیشنی آن است از این رو نیازی به ترفند های جدید نخواهید داشت. نسخه تحت وب ممکن است برخی از قابلیت ها و آیتم های جزئی نسخه اپلیکیشنی را دارا نباشد اما می تواند نیاز های پایه را به خوبی پاسخ بگوید.

جمع بندی

شما می توانید از مراحل و گام هایی که برای پیدا کردن دستگاه ATM در نزدیکی خود عنوان نمودیم به منظور پیدا کردن و موقعیت یابی سایر سازه ها و مراکز اطراف خود نیز استفاده کنید. در صورتی که شما کمی در نقشه کاوش کنید می توانید سایر مکان ها که در این جا خدمات  ATM بود را در تمامی مناطق مشاهده کنید. استفاده هوشمندانه و درست از آچه توسط اپلیکیشن ها و سایر تکنولوژی ها و همین طور فناوری های هوشمند به دست ما می رسند می تواند سبک زندگی ما را به مراتب آسان تر و موفقیت آمیز تر گرداند.

در پایان لازم است عنوان داریم که اپلیکیشن های بسیاری به عنوان موقعیت یاب و یا مسیر یاب در دسترس هستند اما همه آن ها نمی توانند امن باشند و ممکن است از اطلاعات موقعیت شما سوء استفاده کنند و یا به عنوان یک بدافزار به سیستم عامل شما اسیب برسانند از این رو تلاش کنید تا سراغ نمونه های معتبری مانند گوگل مپ یا ویز بروید.

شاید دوست داشته باشید : چگونه تاریخچه جستجو ها و لوکیشن های Google Maps را حذف کنیم

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.