اندازه گیری ضربان

آموزش نحوه اندازه گیری ضربان قلب و تنفس در Google Fit با گوشی اندروید

آموزش اندازه گیری ضربان قلب : آیا می دانستید بدون احتیاج به هیچ گونه تجهیزات پزشکی می توانید خودتان را معاینه کنید؟ فقط کافی است برنامه Google Fit را دانلود و نصب کنید تا پس از آن به سادگی بتوانید وضعیت تنفس و ضربان قلب تان را بررسی و کنترل کنید.

در این مقاله می خواهیم به شیوه چک کردن ضربان قلب و تنفس با استفاده از گوشی های موبایل اندرویدی بپردازیم. گوشی های موبایل هوشمند می توانند ابزارهای بسیار خوبی جهت اندازه گیری اطلاعات مربوط به سلامتی ما باشند. با کمک برنامه گوگل فیت می توانید در هر زمان و مکانی که باشید، ضربان قلب تان را بی اینکه به تجهیزات دیگری احتیاج داشته باشید، اندازه گیری کنید. اپلیکیشن های زیادی در زمینه سلامتی و تندرستی مانند Endomondo، Fitness and Bodybuilding، aktiBody، کرفس ،YAZIO و … .جود دارند اما اینبار قصد معرفی ویژگی های اپلیکیشن سلامتی و متناسب اندام گوگل را معرفی کنیم.

 

از دیگر قابلیت های این برنامه این است که این اپلیکیشن در زمان انجام تمرینات ورزشی هم می تواند اطلاعات مربوط به سلامتی شما را با دقت بالایی در اختیارتان بگذارد. تمام آنچه که شما برای این کار نیاز دارید اپلیکیشن Google Fit و استفاده از امکانات خوب گوشی موبایل اندرویدی تان می باشد. این برنامه در آغاز به عنوان یکی از اپلیکیشن های اصلی در گوشی موبایل گوگل پیکسل ارائه شد اما اکنون برای شمار زیادی از گوشی های اندرویدی در دسترس است.

اندازه گیری ضربان قلب با گوگل فیت
اندازه گیری ضربان قلب با گوگل فیت

البته علی‌رقم کاربردی بودن این برنامه باید به خاطر داشته باشید که اندازه گیری ضربان قلب و تنفس در Google Fit یک اندازه گیری ابتدایی است و دقتی را که تجهیزات پزشکی برای این کار دارند، را نخواهد داشت. بنابراین به این اندازه گیری ها با دید جنبه تشخیصی نگاه نکنید. اما در همین حد هم می تواند در بسیاری از موقع ضروری به کارتان بیاید.

دانلود google fit ورژن 2.57.16-132

همچنین ببینید : دانلود Weight Diary 3.6.4 – برنامه کنترل وزن و قند خون در اندروید

مراحل نحوه کنترل ضربان قلب با گوگل فیت در گوشی های اندرویدی

در بیشتر موبایل های هوشمند اپلیکیشن های ابتدایی برای Track یا اندازه گیری میزان ضربان قلب یا اندازه گیری تنفس تعبیه شده است که خوب است در هنگام انتخاب گوشی موبایل به این نکته نیز توجه داشته باشید. در گوشی های موبایل مدل سامسونگ اپلیکیشن S Health به طور پیش فرض بر روی موبایل قرار گرفته شده است. در ادامه با مراحل تنظیم اندازه گیری ضربان قلب و تنفس در برنامه Google Fit ما را همراهی کنید.

مرحله اول: وارد اپلیکیشن Google Fit شوید و Sign in کنید.

اول لازم است وارد برنامه Google Fit شوید و با کمک اکانت گوگل تان در برنامه Sign in کنید.چنانچه از قبل برنامه را بر روی گوشی تان نداشتید می توانید آن را از پلی استور گوگل دریافت کنید.

مرحله دوم: اطلاعات تان را در اپلیکیشن گوگل فیت وارد کنید.

اگر برای نخستین بار است که وارد برنامه Google Fit در گوشی موبایل یا تبلت اندرویدی تان می شوید از شما درخواست می شود که اطلاعات تان را وارد کنید. این داده ها شامل وزن، جنسیت، قد و تاریخ تولد می باشد. اطلاعات را تکمیل کنید و بعد بر روی گزینه Next بزنید.

مرحله سوم: ضبط خودکار فعالیت ها را در Google Fit فعال کنید

این گزینه به خواست و تمایل شما بستگی دارد و کاملاً اختیاری است. در این مرحله اگر دوست داشته باشید که اطلاعات فعالیت هایی که انجام می دهید به طور اتوماتیک ضبط شود، می توانید گزینه Turn On را کلیک کنید. اگر نه بر روی گزینه No Thanks ضربه زده و به مرحله بعدی بروید.

اندازه گیری ضربان قلب با google fit
اندازه گیری ضربان قلب با google fit

مرحله چهارم: گزینه Check Your Heart Rate را کلیک کنید

دوباره وارد اپلیکیشن شوید و گزینه Check Your Heart Rate و یا  Heart Rate را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید. پس از آن گزینه Get Started  را انتخاب کنید. اگر شما هیچ یک از این گزینه ها را ندیدید این قابلیت برای گوشی موبایل اندرویدی شما فعال نمی باشد.

مرحله پنجم: مشاهده توضیحات اپلیکیشن بر روی صفحه موبایل

در این مرحله برای تان توضیح داده می شود که چگونه با کمک دوربین گوشی هوشمند اندرویدی تان قادر خواهید بود ضربان قلب تان را اندازه گیری کنید. سپس گزینه Next را انتخاب کنید تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله ششم: انگشت تان را بر روی دوربین قرار دهید

در این مرحله دستور العمل شیوه قرار دادن انگشت بر روی سنسور دوربین توضیح داده خواهد شد. دوباره گزینه Next را انتخاب کنید.

قرار دادن انگشت روی دوربین برای ضربان قلب
قرار دادن انگشت روی دوربین برای ضربان قلب

مرحله هفتم: اجازه دسترسی Google Fit به دوربین را بدهید

در این مرحله برنامه گوگل فیت می خواهد تا اجازه دسترسی به عکس گرفتن و ضبط ویدئو را به آن بدهید. به این منظور بر روی گزینه While using the app کلیک کنید تا در زمان استفاده از اپلیکیشن، به دوربین تان دسترسی داشته باشد.

مرحله هشتم: انگشت دست تان را بر روی سنسور دوربین قرار دهید

در این مرحله شما باید یکی از انگشت های دست تان را بر روی لنز دوربین بگذارید و گزینه Start Measurement را انتخاب کنید.

مرحله نهم: تا انتهای فرایند اندازه گیری انگشت خود را بر روی سنسور نگه دارید

یک نمودار دایره ای مانند بر روی تصویر نشان داده خواهد شد. انگشت تان را تا پایان تکمیل خط دور نمودار از روی دوربین تکان ندهید. اگر در فضایی تاریک قرار دارید می توانید از چراغ قوه گوشی تان استفاده کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که اندازه گیری ضربان قلب تان به طور کامل انجام شده است.

مرحله دهم: گزینه Save Measurement را انتخاب کنید

پس از پایان مرحله قبلی، می توانید نتیجه را ببینید و گزینه Save Measurement را لمس کنید تا داده های ضبط شده بر روی حساب کاربری تان به ثبت برسد.

ذخیره و نمایش اطلاعت در google fit
ذخیره و نمایش اطلاعت در google fit

مراحل تنظیم کنترل تنفس با استفاده Google Fit در موبایل اندرویدی

زمانی که در حال ورزش کردن هستید یا حتی در شرایط عادی، میزان تنفس می تواند بیانگر نشانه های متفاوتی از استرس یا سایر موارد داشته باشد. اگر در حین تمرینات ورزشی بتوانید میزان تنفس تان را اندازه گیری کنید این مسئله به شما برای تنظیم تنفس و عملکرد بهتر بدن کمک خواهد کرد. علاوه بر کنترل ضربان قلب، با استفاده از Google Fit می توانید میزان تنفس تان را هم اندازه بگیرید.

آموزش اندازه گیری ضربان قلب و تفنس
آموزش اندازه گیری ضربان قلب و تفنس

مرحله اول: وارد قسمت Track Your Respiratory Rate بشوید

پس از اینکه اپلیکیشن را باز کردید وارد بخش Track Your Respiratory Rate شوید و بر روی گزینه  Respiratory Rate کلیک کنید. همانند قابلیت کنترل ضربان قلب که اشاره کردیم، اگر در مورد این آیتم نیز هیچ یک از گزینه ها گفته شده را مشاهده نکردید امکان دارد این اپلیکیشن بر روی تبلت یا گوشی اندرویدی شما غیر فعال باشد.

همچنین دانلود کنید : معرفی اپلیکیشن ورزشی کاهش وزن آقاین و خانم ها: کاهش وزن در 30 روز

مرحله دوم: توضیحات داده شده را مشاهده و گزینه Next را انتخاب کنید

در این مرحله توضیحاتی بر روی صفحه نمایشگر گوشی موبایل تان مشاهده خواهید کرد. این توضیحات به شما می فهماند که شیوه قرار گرفتن در مقابل دوربین به چه صورت باید باشد. پس از آن بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله سوم: توضیح شیوه اسکن صورت توسط دوربین

در این مرحله شیوه قرار گرفتن درست صورت و اسکن آن برای شما توضیح داده خواهد شد. همینطور در این مرحله گفته می شود که هیچ مانعی نباید بر روی صورت یا در اطراف آن وجود داشته باشد. سپس می توانید بر روی گزینه Next  کلیک کنید.

اسکن چهره در google fit
اسکن چهره در google fit

مرحله چهارم: گزینه Start Measurement را انتخاب کنید.

پس از این که آماده شدید بر روی گزینه Start Measurement کلیک کنید تا اندازه گیری شروع شود.

مرحله پنجم: اجازه دسترسی Google Fit به دوربین موبایل را بدهید

در این مرحله برنامه گوگل فیت از شما درخواست می کند که اجازه دسترسی اپلیکیشن را به منظور ضبط ویدئو و ثبت تصویر به برنامه بدهید.

مرحله ششم: در کادر نشان داده شده قرار بگیرید

کادری برای شما بر روی صفحه نمایشگر گوشی باز خواهد شد که بر اساس توضیحات مراحل قبل، باید تنظیم کنید که درست در مقابل آن قرار  گرفته باشید. بلافاصله پس از این که قسمت سر و سینه شما درست تشخیص داده شود، اندازه گیری شروع می شود. تا زمانی که فرایند انجام این کار به پایان برسد، شکیبا باشید.

مرحله هفتم: اندازه گیری را ثبت و ذخیره کنید

وقتی اندازه گیری ها تمام شد، شما می توانید نتایج آن را مشاهده کنید. بعد گزینه Save Measurement را انتخاب کنید تا داده ها ذخیره سازی شوند.

Google Fit تا چه اندازه دقیق است؟

در پایان باید بگوییم هر چند گوگل ادعا کرده است که تلاش بسیار زیادی کرده تا این پایش تنفس، فارغ از ظاهر بدن، سن یا رنگ پوست برای تمام کاربران دقت زیادی داشته باشد اما طبق معمول، این ویژگی ‌های جدید Google Fit قرار نیست جایگزینی برای تجهیزات پزشکی پیشرفته باشند و برای اقدامات مهم، باید نزد یک پزشک مراجعه کنید. بنابراین مسلماً زمان استفاده از برنامه Google Fit نباید انتظار همان دقتی را داشته باشید که با مراجعه به پزشک و استفاده از تجهیزات پزشکی مشاهده می کنید. در شرایط ضروری به هیچ وجه نباید به نتایج این برنامه اکتفا کنید اما در حین ورزش و برای کنترل معمولی ضربان قلب و تنفس شما برنامه مفیدی می باشد و استفاده از برنامه Google Fit همچنان یک راه ساده و تا حدودی کارآمد به منظور مراقبت از سلامتی و نظارت بر تناسب اندام می باشد.

برنامه کاربردی Google Fit را به تمامی کاربران سیستم عامل اندروید که به سلامتی و تندرستی شان اهمیت می دهند پیشنهاد می کنیم.

بازی کنید : دانلود Dentist Bling 0.4.3 – بازی شبیه سازی “دندانپزشک حرفه ای” اندروید + مود

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.