۶ اپلیکیشن پرطرف‌دار برای حسابداری شخصی در سال 1400

مدیریت درآمد و هزینه‌های شخصی از آن کارهایی است که خیلی زود از دست آدم درمی‌رود. پول‌هایی که به دست آمده، پیش از آنکه فرصتی برای حساب‌کتاب داشته باشیم، تمام می‌شوند. خیلی‌ها به نیمه ماه نرسیده، درآمدهای بالقوه ماه بعد را هم خرج کرده‌اند!

برای مدیریت دخل‌وخرج، به ابزارهایی نیاز داریم که حساب درآمدها و هزینه‌های ما را داشته باشند و بتوانند گزارش‌های کیفی خوبی از وضعیت مالی ما به خودمان بدهند. یکی از این ابزارها، به‌ویژه برای علاقه‌مندان به امکانات گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی هستند.

برخلاف برنامه‌های جامع و پیچیده حسابداری که باید دوره‌های آموزشی آن‌ها را گذرانده باشید، کار با اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی آسان است. هرکسی می‌تواند با نصب یکی از این برنامه‌ها روی گوشی هوشمند، هزینه‌ها و درآمدهای خود و خانواده را ثبت کرده و از امکانات فراوان آن بهره ببرد.

در ادامه، شش برنامه موبایلی برای مدیریت مالی و حسابداری شخصی را معرفی کرده و امکانات آن‌ها را بررسی می‌کنیم. نگاهی به این اپلیکیشن‌ها بیندازید، هرکدام را مناسب‌تر دیدید روی گوشی خود نصب کنید و مدیریت دخل‌وخرج خود را به‌سادگی در دست بگیرید.

۱. مینت

برنامه حسابداری شخصی مینت (Mini) یکی از معروف‌ترین برنامه‌هاست که تصویر کاملی از وضعیت مالی شما ارائه می‌دهد. اگر حساب‌های بانکی را هم به مینت وصل کنید، تراکنش‌های دریافتی را ثبت کرده، دسته‌بندی کرده و بدون نیاز به ورود دستی اطلاعات، حساب‌کتاب را انجام می‌دهد.

با این اپلیکیشن می‌توانید هزینه‌ها و صورت‌حساب‌های خود را پیگیری کنید. علاوه‌بر این‌ها، می‌توانید بودجه‌ای ایجاد کرده و با پایبندی به آن در طول ماه، دخل‌وخرج را مدیریت کنید. این برنامه موبایلی رایگان برای سیستم عامل‌های اندروید (Android) و آی‌اُاس (iOS) در دسترس است.

۲. یو نید ا بادجت

یو نید ا باجت (You Need a Budget) یا YNAB هم برنامه موبایلی حسابداری شخصی است. این برنامه با امکان بودجه‌بندی در حوزه‌های مختلف، به شما کمک می‌کند هزینه‌هایتان را کنترل کنید. می‌توانید حساب جاری را به این برنامه وصل کرده و تراکنش‌های بانکی را تبدیل به داده کنید تا تصویر دقیق‌تری از هزینه‌هایتان داشته باشید.

اگر بیش از حد بودجه موردنظرتان هزینه کنید، قابلیت‌های این اپلیکیشن به شما کمک می‌کنند بودجه را متعادل حفظ کنید. این برنامه موبایلی گزارش‌های دقیقی هم عرضه می‌کند تا چگونگی پیشرفت هزینه‌ها طی ماه را ببینید. استفاده از YNAB برای 34 روز اول رایگان است.

 

۳. پرسونال کپیتال

پرسونال کپیتال (Personal Capital) برنامه مدیریت مالی و دارایی شخصی دیگری است که این امکان را به شما می‌دهد تا دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری های خود را در کنار هزینه‌های روزمره مدیریت کنید. ضمن آنکه می‌توانید حساب‌های بانکی را هم به این اپلیکیشن وصل کنید.

در این برنامه موبایلی می‌توانید داده‌ها را براساس حساب، کلاس دارایی یا امنیت فردی پیگیری کنید. مقایسه داده‌ها با معیارهای موجود در بازار، این امکان را به شما می‌دهد که تعیین کنید آیا در مسیر دستیابی به اهداف سرمایه‌گذاری خود هستید یا نه. این اپلیکیشن برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آی‌اُاس در دسترس است.

۴. کلریتی مانی

کلریتی مانی (Clarity Money) علاوه بر امکانات معمول برنامه‌های حسابداری شخصی در مدیریت درآمد و هزینه‌ها، در یافتن و لغو اشتراک‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید هم کمک می‌کند. این اپلیکیشن رفتار مالی شما را تحلیل هم کرده و برای بهبود سلامت مالی، توصیه‌هایی می‌کند!

با کلریتی مانی می‌توانید به‌طور منظم پس‌انداز کرده و برای پس‌اندازتان هدفی تعیین کنید؛ حتی چند صندوق پس‌انداز با اهداف مختلف ایجاد کنید. با این برنامه موبایلی رایگان می‌توانید در مسیر بودجه ماهیانه خود قدم بردارید، و نه‌تنها حساب دخل‌وخرج را داشته باشید، بلکه به اهداف مالی بالاتری هم دست پیدا کنید.

۵. پریسم

پریسم (Prism) همه صورت‌حساب‌ها و حساب‌های مالی شما را یک‌جا نشان داده و تصویر کاملی از وضعیت مالی ارائه می‌کند. این اپلیکیشن صورت‌حساب‌ها را به‌طور خودکار بررسی کرده و برای جلوگیری از تأخیر در پرداخت، با قابلیت یادآوری موعد پرداخت، به شما خبر می‌دهد.

می‌توانید قبض‌های خود را هم به این برنامه موبایلی اضافه کنید. و با درگاه پرداخت این برنامه، مدیریت قبض‌ها و پرداخت‌ها را به‌اسانی انجام بدهید. اپلیکیشن پریسم برای اندروید و آی‌اُاس در دسترس بوده و طرح‌های استفاده رایگان هم دارد.

۶. اسپندی

اسپندی (Spendee) این قابلیت را دارد که کیف پول مشترکی با اعضای خانواده یا دوستان خود ایجاد کرده و برای مدیریت هزینه‌های مشترک از آن استفاده کنید. تراکنش های بانکی خود را هم می‌توانید در اسپندی وارد کرده و اجازه دهید برنامه آن‌ها را دسته‌بندی کرده و مدیریت هزینه‌ها را برعهده بگیرد.

علاوه بر این‌ها، می‌توانید هزینه‌های نقدی را هم به‌صورت دستی وارد کنید تا تصویر دقیق‌تری از وضعیت مالی خود داشته باشید. اسپندی این امکان را به شما می‌دهد که با بودجه‌بندی دقیق برای هر گروه از هزینه‌های روزمره، و پیگیری روند پیشرفت خود در قبال این بودجه تعریف‌شده، جلوی هزینه‌های اضافی را بگیرید.

حالا نوبت شماست!

در این نوشته شش اپلیکیشن حسابداری شخصی پرطرف‌دار جهانی را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آی‌اُاس معرفی کردیم. آیا شما هم از این برنامه‌های مالی استفاده می‌کنید؟ آیا از اپلیکیشن‌های خارجی استفاده می‌کنید یا ایرانی؟ تراکنش‌های روزانه مثل خرید بسته اینترنت ایرانسل و …، انتقال وجه اینترنتی و … رو با کدوم اپلیکیشن انجام می‌دید؟

نام اپلیکیشن محبوب خودتان را پایین همین نوشته با ما و سایر خواننده‌های این مطلب به اشتراک بگذارید؛ و بگویید چه قابلیت‌هایی در اپلیکیشن حسابداری شخصی برای شما مهم‌تر است. ارائه گزارش‌های دقیق از هزینه‌های ماهیانه؟ یا حتی داشتن درگاه پرداخت مطمئن و هوشمند برای تراکنش‌های روزانه و … ؟

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.