آموزش جامع بلاک و ریپورت اینستاگرام در اندروید و IOS

آموزش بلاک و ریپورت اینستاگرام: اینستاگرام instagram از نمونه اپلیکیشن هایی است که به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید با سایر دوستان خود به شکلی جدید و بدون هر گونه محدودیت ارتباط برقرار کنید. اینستاگرام با توجه به محبوبیت و گستردگی که در همه جای دنیا از آن برخوردار است تبدیل به یکی از بهترین ابزار های ارتباط جمعی شده است. کار با این اپلیکیشن با توجه به آپدیت های منظمی که برای آن ارائه داده می شود نیاز به دقت و هشیاری زیادی خواهد داشت. شما می توانید به کمک این برنامه اتباطات مجازی خود را با توجه به خواست و سلیقه و اهداف خود هدایت کنید. همین ویژگی ها باعث می شود تا فعالیت در آن بسیار رضایت بخش باشد.

با توجه به اینکه ساختن حساب های کاربری در این اپلیکیشن آسان است و ممکن است محتوا هایی آسیب زننده، توهین آمیز و به طور کلی نامناسب در این فضا نشر پیدا کند؛ اینستاگرام این قابلیت را به وجود آورده است تا در کنار فیلتر ها و حساسیت های نظارتی این شبکه بر روی محتوا ها افراد نیز بتوانند موارد نا مناسب را از دید خود کنار بزنند و یا گامی در جهت شناسایی آن ها به عنوان یک محتوای نا مناسب بر دارند. آشنایی با این قابلیت ها به شما کمک خواهد کرد تا فضای اینستاگرام را برای خود سالم تر سازید و هر چه بیشتر سلیقه خود را در این اپلیکیشن پیاده سازی نمایید.

بلاک و ریپورت در اینستاگرام
بلاک و ریپورت در اینستاگرام

در ادامه این متن به شما ترفند هایی را برای رسیدن به این اهداف معرفی خواهیم کرد و همچنین به شما کمک خواهیم کرد تا چطور حساب خود را از دید اکانت هایی که می خواهید کاملا پنهان کنید. امید است که مورد استفاده شما واقع شود.

ریپورت اینستاگرام گامی در جهت از بین بردن اکانت های ناسالم اینستاگرام

شبکه های اجتماعی این روز ها از محبوب ترین ابزار ها و اپلیکیشن هایی هستند که بر روی تلفن های هوشمند و دستگاه های مشابه نصب می شوند و از آن ها استفاده می شود. این شبکه ها با هدف آسان سازی ارتباطات و تجربه های جدید کاری و سرگرمی به شکل مجازی به وجود آمده اند اما متاسفانه همچنان دسته ای از افراد هستند که فرهنگ استفاده از این ابزار ها را ندارند و از آن ها برای انتشار محتوا های نا مناسب و یا ایجاد مزاحمت برای افراد دیگر استفاده می کنند.

حتما ببینید : آشنایی با اصطلاحات اینستاگرام (آماری) + تحلیل استوری

اینستاگرام به شکل جدی به واسطه انواع فیلتر های خود تلاش می کنند تا چنین حساب های کاربری را شناسایی کند و اقدام به حذف و محدود کردن آن ها کند. چنین تلاشی با وجود حجم بسیار بالای حساب های کاربری می تواند با نقص هایی همراه باشد و آنچنان جامع انجام نشود. اینستاگرام با علم به چنین مشکلی اقدام به اضافه ساختن آیتمی به نام Report کرده است.

instagram block report
instagram block report

قابلیت ریپورت به کاربران این اجازه را خواهد داد تا بتوانند پیج های نا مناسب را به اینستاگرام گزارش بدهند و یا انواع مزاحمت ها و سودجویی ها را ثبت نمایند. شما می توانید با استفاده به جا از این آیتم گامی مهم در پاک سازی فضای اینستاگرام بردارید. برای اینکه بتوانید یک پیج را ریپورت نمایید لازم است که مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

نکته: مهم خواهد بود که قبل از انجام هر اقدامی ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را به آخرین نسخه موجود به روز رسانی نمایید. با انجام این کار علاوه بر اینکه می توانید از قابلیت ها و آیتم های جدید این برنامه بهره مند شوید خواهید توانست از یک نسخه بدون باگ و حفره امنیتی استفاده نمایید.

مرحله یک: وارد حساب اینستاگرام خود شوید. به سراغ پیجی که قصد ریپورت آن را دارید مراجعه کنید و وارد صفحه پروفایل او شوید.

مرحله دو: در صفحه پروفایل پیج مدنظر می توانید علامت سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست و بالا را مشاهده کنید. آن را لمس کنید.

آموزش ریپورت اینستاگرام
آموزش ریپورت اینستاگرام

مرحله سه: یک لیست جدید برای شما در قسمت پایین صفحه به نمایش در خواهد آمد. از میان گزینه های موجود، گزینه Report… را انتخاب نمایید.

گزینه ریپورت در اینستاگرام
گزینه ریپورت در اینستاگرام

مرحله چهار: شما می توانید یک صفحه جدید را مشاهده نمایید. در این صفحه با توجه به انتخاب شما دو گزینه مختلف وجود خواهد داشت. در ادامه با توجه به انتخاب شما مراحل را توضیح خواهیم داد.

  • It’s spam: با انتخاب این گزینه شما مشخص می کنید که پیج مدنظر محتوای فیک و مخرب نشر می دهد. شما می توانید از این گزینه هنگامی که مطمئن هستید پیج مورد نظر فیک است و یا به شکل کپی فعالیت می کند نیز به شکل ویژه استفاده کنید.
  • It’s inappropriate: این گزینه به شما آیتم های زیر مجموعه بیشتری را ارائه خواهد داد تا بتوانید به شکل دقیق تر مشخص کنید که چرا قصد دارید پیج مدنظر را ریپورت کنید. گزینه های زیر مجموعه می تواند شامل آیتم هایی مانند Nudity or Sexual activity( محتوا های مستهجن جنسی و انواع پورنوگرافی های تابو) ،Hate speech or symbois (نفرت پراکنی ها و انواع توهین ها و ری اکشن های منفی و زننده مانند ناسزا گویی) ،Violence or dangerouse organizations ( انواع محتوا های خشونت آمیز و یا انواع گروه ها و یا تشکل های خشونت آمیز و خطرناک) ، Sale of illegal or regulated goods (فروش انواع اسلحه و یا آلات غیر مجاز و ممنوعه) و…. شوند.

با انتخاب هر کدام از این گزینه ها و ثبت اطمینان خود می توانید گزارش و یا همان ریپورت خود را اعلام کنید. اینستاگرام اغلب هنگامی که تعداد ریپورت های هر پیج افزایش پیدا کند به شکل جدی اقدام به بررسی محتوای آن پیج و برخورد با آن خواهد کرد.

اینستاگرام
اینستاگرام

شما اگر بخواهید می توانید به شکل مجزا و به واسطه علامت سه نقطه بالای پست ها و استوری ها اقدام به ریپورت آن ها نمایید. با این کار شما اعتراض خود را تنها به یک محتوا نشان خواهید داد نه به کل پیج. با ثبت ریپوت های زیاد برای یک پست و یا استوری اینستاگرام خود اقدام به حذف آن خواهد کرد و یا به صاحب اکانت هشدار می دهد. این چنین اقداماتی می تواند زودتر نتیجه داشته باشد.

نکته: شما برای اینکه بتوانید ریپورت یک پیج و یا یک پست و استوری را انجام بدهید نیاز خواهید داشت که ابتدا در کنار اتصال اینترنت، اتصال فیل*تر شک*ن خود را نیز برقرار کنید و همچنین مطمئن باشید که حساب فیسبوک دارید و همگام سازی آن را با حساب اینستاگرام خود انجام داده اید.

بلاک تضمینی با قابلیت جدید اینستاگرام

بلاک کردن یکی از آیتم های بسیار پر استفاده اینستاگرام است که به واسطه آپدیت جدید اینستاگرام توانسته است بسیار کارآمد تر از سابق برای کاربران در اختیار قرار بگیرد. بلاک کردن اغلب یکی از ترفند هایی است که افراد از آن برای پنهان ساختن خود استفاده می کنند. هنگامی که شما اقدام به بلاک کردن یک حساب می کنید، حساب مدنظر نمی تواند به هیچ عنوان اثری از شما در اینستاگرام پیدا کند. امکان نمایش عکس پروفایل، آیدی، تعداد پست ها و یا فالوئر ها و فالوئینگ ها، ارسال هرگونه پیام و یا درخواست تماس و به طور خلاصه هر شکلی از ارتباط در اینستاگرام با بلاک کردن از بین خواهد رفت. برای اینکه بتوانید یک حساب را بلاک کنید، مراحل زیر را دنبال نمایید.

مرحله یک: وارد حساب اینستاگرام خود شوید و سپس به سراغ صفحه پروفایل پیجی بروید که قصد بلاک کردن آن را دارید.

مرحله دو: از سه نقطه عمودی گوشه بالای صفحه استفاده کنید و آن را لمس نمایید.

مرحله سه: یک لیست جدید در قسمت پایین صفحه به نمایش در خواهد آمد. از لیست موجود گزینه Block را انتخاب نمایید.

مرحله چهار: نکته جالب و جذاب قابلیت بلاک اینستاگرام که به تازگی اضافه شده است در همین قسمت نهفته شده است. همان طور که مانند تصویر زیر مشاهده می کنید دو گزینه مختلف برای شما به نمایش در آمده است.

بلاک و ریپورت اینستاگرام
بلاک و ریپورت اینستاگرام

اگر گزینه اول را انتخاب کنید، شما علاوه بر اکانت مدنظر می توانید تمامی اکانت هایی را که با این شماره پشت اکانت ساخته شده اند و یا ممکن است ساخته شوند را بلاک نمایید. با فعال سازی این گزینه شما می توانید تمامی پیج های شخص مقابلتان را که با اطلاعات پایه مشابه ساخته شده اند و یا در آینده ممکن است ساخته شوند را بلاک کنید.

در صورت انتخاب گزینه دوم شما تنها خواهید توانست کانت مدنظر را بلاک کنید و آیتم های بالا برایتان در دسترس نخواهند بود.

مرحله پنج: پس از اینکه با توجه به میل خود یکی از گزینه ها را انتخاب نمودید می توانید گزینه Block را لمس کنید تا فرایند بلاک به پایان برسد.

پس از بلاک نمودن پروفایل اکانت مدنظرتان به شکل زیر برایتان به نمایش در خواهد آمد. با لمس گزینه Unblock می توانید بلاک را رفع کنید.

نمایش اکانت های بلاک شده

جالب است بدانید که تمامی اکانت هایی که اقدام به بلاک کردن آن ها می کنید، به شکل یک لیست در حساب شما ذخیره می شوند. اگر به هر دلیلی مایل هستید که این لیست را مشاهده کنید و به آن دسترسی داشته باشید می توانید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

مرحله یک: وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید و به صفحه پروفایل شخصی خود بروید. از سه خط افقی بالای صفحه کمک بگیرید تا یک لیست جدید برایتان باز شود.

مرحله دو: از لیست جدید باز شده گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب نمایید.

مرحله سه: شما به یک صفحه جدید منتقل خواهید شد. از میان گزینه های موجود آیتم Privacy را انتخاب نمایید.

مرحله چهار: برای اینکه بتوانید لیست حساب های بلاک شده خود را مشاهده کنید، گزینه Blocked Accounts را انتخاب نمایید.

Blocked Accounts
Blocked Accounts

با طی کردن این مراحل شما خواهید توانست به لیست بلاکی های خود دسترسی پیدا کنید و از همین طریق می توانید اگر مایل هستید آن ها را رفع بلاک کنید.

در پایان بلاک و ریپورت اینستاگرام

اینستاگرام توانسته است با تهیه و تعبیه آیتم ها و قابلیت های مختلف کاری کند تا کاربران بتوانند در عین داشتن آزادی، حریم شخصی خود را حفظ نمایند و حتی برای بهبود فضای مجازی تلاش کنند. به یاد داشته باشید استفاده از این قابلیت ها نیاز به آگاهی و هوشمندی شما خواهد داشت. با به کار گیری درست این آیتم ها شما می توانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

حتما ببینید : آموزش چند نکته برای افزایش فالوور اینستاگرام – آسان و سریع میلیونی شوید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.