آموزش جامع مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل (لاک اسکرین) اندروید

مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل: تقریباً تمام افراد برای گوشی تلفن همراه شان را به طرق مختلفی قفل می گذارند تا کسی نتواند به حریم خصوصی شان وارد شود و یا این که به اطلاعات خصوصی آن‌ ها دسترسی پیدا کند، در این مسئله هیچ استثنایی بین کاربران اندروید و آیفون نیست.

همان‌ گونه که می‌ دانید یکی از قابلیت های سیستم ‌عامل اندروید نمایان کردن هشدار ها و اعلان ها از جمله پیام کوتاه و یا پیغام از دیگر برنامه ‌های پیام ‌رسان در صفحه قفل گوشی می باشد. این ویژگی به کاربران این امکان را می ‌دهد که پیش ‌نمایشی از ایمیل‌ ها، پیام ‌های متنی و… را بدون باز کردن قفل گوشی ببینند. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد مخصوصاً موقعی که کاربران نگران لاگین های غیر مجاز به گوشی موبایل شان هستند.

مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل
مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل

با این‌ وجود برخی از کاربران تمایلی به استفاده از این قابلیت نداشته و می خواهند که اطلاعات شخصی آن‌ ها در صفحه قفل گوشی قابل ‌رویت باشد از این سو به دنبال شیوه ای برای غیر فعال کردن این ویژگی هستند. اگر شما نیز از این گروه کاربران هستید با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

همچنین ببینید : دانلود IObit Applock – Face Lock v2.5.0 اپلیکیشن قفل گذاری روی برنامه ها

نوتیفیکیشن چیست؟

ابتدا خوب است کمی واژه نوتیفیکیشن را برای خودمان حلاجی کنیم. در واقع واژه نوتیفیکیشن به انگلیسی: notification عنوان یک ابزار برای اطلاع رسانی است. به کمک نوتیفیکیشن همیشه می توانید پیغامی برای کاربران تان ارسال کنید، و با آن ها به طور دائم در ارتباط باشید.

در حقیقت نوتیفیکیشن یک ابزار ارتباطی است، آن هم یک ابزار ارتباطی پیشرفته و نوین. نوتیفیکیشن ابزاری است که نسبت به دیگر ابزار ها برتری خاص خود را دارد. که در آخر مقاله به برخی از این برتری ها اشاره کرده ایم.

نوتیفیکیشن و اعلان
نوتیفیکیشن و اعلان

به زبان بسیار ساده، نوتیفیکیشن به پیغام های قابل کلیکی گفته می شود که در صفحه دسکتاپ کاربر به نمایش در می آیند حتی موقعی که اصلاً مرورگر کاربر باز نباشد.

آموزش مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل اندروید

از آن جا که شاید بعضی دوست نداشته باشند محتوای پیام روی صفحه نمایش داده شود بر آن شدیم تا در این مقاله روند مخفی کردن نمایش متن نوتیفیکیشن یا اعلان ها بر روی سرویس های اندروید در هنگامی که صفحه نمایشگر آن قفل است، را آموزش دهیم. حتماً می دانید که مخفی کردن نمایش متن اعلان ها بر روی دستگاه های آیفون نیز امکان پذیر است اما این آموزش مختص اندرویدی هاست.

 • به منظور متوقف کردن نمایش اعلان ها در صفحه قفل اندروید برای شروع به بخش Settings بروید و در این قسمت به گزینه Apps & Notifications مراجعه کنید.
 • پس از آن روی گزینه Notifications کلیک کنید.
ورود به بخش نوتیفیکیشن و اعلان
ورود به بخش نوتیفیکیشن و اعلان
 • صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و وارد قسمت اعلان ها در صفحه قفل (Notifications on Lock Screen) شوید. اول باید روی گزینه Notifications on Lock Screen کلیک کنید.
 • اگر می خواهید همه نوتیفیکیشن ‌ها را مخفی کنید، گزینه Don’t Show any Notification را لمس کنید. می ‌توانید روی گزینه Hide Silent Conversations and Notifications هم کلیک کنید.
مخفی کردن نام و متن پیام در صفحه قفل
مخفی کردن نام و متن پیام در صفحه قفل

به ‌عنوان راه‌ حلی منطقی و خارج شدن از حالت تهاجمی، می ‌توانید روی گزینه نوتیفیکیشن ‌های حساس (Sensitive Notifications) کلیک کنید.

در آخر بعد از انجام دادن مراحل گفته شده، محتوای اعلان ‌های شما در صفحه قفل به نمایش در نخواهد آمد.

آموزشی شگفت انگیز: آموزش فعالسازی قفل صوتی در اندروید | گوشی خود را با صدای خود باز کنید

سوالات متداول درمورد مخفی کردن اعلان ها در صفحه قفل اندروید

1– چگونه محتوای اعلان ها را مخفی کنیم؟

ابتدا تنظیمات را باز کنید به بخش عمومی (General) بروید. روی اپلیکیشن ها و اعلان ها (یا صدا و نوتیفیکیشن ها در ورژن های قدیمی اندروید) کلیک کنید. گزینه اعلان ها و سپس قفل صفحه (Lock screen) را لمس کنید. گزینه «فقط مخفی کردن اعلان های حساس» یا «همه اعلان ها را مخفی کنید»، را انتخاب کنید.

2– «محتوای اعلان حساس را مخفی کنید» چیست؟

در اصل، به جای نشان دادن همه نوتیفیکیشن ها در قفل صفحه، این تنظیم به شما امکان را می دهد که فقط نوتیفیکیشن های مربوط به اپلیکیشن مورد نظر خودتان را ببینید. در این نوع تنظیم، تا وقتی که گوشی شما قفل باشد، محتوای پیام یا نوتیفیکیشن، نمایش داده نخواهد شد.

3– چگونه می توانیم نوتیفیکیشن یک محتوای حساس را روی صفحه قفل خود مخفی نگه کنیم؟

انگشت تان را بالای صفحه گوشی قرار دهید و به سمت پایین بکشید، روی چرخ تنظیمات کلیک بزنید. وقتی که در تنظیمات هستید، روی گزینه قفل صفحه نمایش و امنیت ضربه بزنید و گزینه اعلانات در بخش قفل صفحه را انتخاب کنید. چنانچه تنها می خواهید اطلاعات یک اپلیکیشن خاص را پنهان کنید، فقط باید دکمه کشویی را به سمت راست آن اپلیکیشن تغییر دهید.

اعلان های مخفی شده در ایفون
اعلان های مخفی شده در ایفون

4– چرا نوتیفیکیشن های من می گویند محتوا مخفی است؟

در صفحه تنظیمات نوتیفیکیشن ها، اپلیکیشنی را که تمایل ندارید محتوای اعلان های آن دیده شود را پیدا کنید. پیغام «محتوا مخفی شده اند» وقتی مشاهده می شود که شما نمایش محتوای نوتیفیکیشن یک برنامه خاص را پنهان کرده باشید.

5– چگونه پیام «محتوای پنهان شده» را غیر فعال کنیم؟

تنظیمات موبایل تان را باز کنید؛ قسمت «قفل صفحه نمایش و امنیت» را پیدا کنید. روی گزینه « نوتیفیکیشن ها» کلیک کنید. «پنهان کردن محتوا» احتمالاً همان چیزی است که دنبالش بودید. اکنون باید دکمه کشویی آن را به سمت چپ بکشانید تا غیر فعال شود و از این به بعد محتوا روی صفحه قفل قابل نمایش خواهد بود.

6– چطور می توانیم نمایش نوتیفیکیشن ها را شخصی سازی کنیم؟

انگشت خود را بالای صفحه گوشی قرار دهید و به سمت پایین بکشید و روی چرخ تنظیمات ضربه بزنید. هنگامی که در تنظیمات هستید، قفل صفحه نمایش و امنیت را انتخاب کنید و روی گزینه اعلانات در قسمت قفل صفحه ضربه بزنید. اگر فقط می خواهید اطلاعات یک برنامه خاص را مخفی کنید، کافی است دکمه کشویی را به سمت راست آن برنامه تغییر دهید.

7– چگونه می توانم هنگام دریافت نوتیفیکیشن صفحه را روشن کنم؟

برای روشن نگه داشتن صفحه قفل گوشی موبایل زمان روشن شدن نوتیفیکیشن ها، روی گزینه تنظیمات و سپس صفحه نمایش کلیک کنید، پس از آن تنظیمات Ambient Display را غیر فعال نمایید.

اعلان های مخفی شده در اندروید
اعلان های مخفی شده در اندروید

8– چطور همه نوتیفیکیشن ها را خاموش کنیم؟

 • در تلفن خود، از بالای صفحه انگشت تان را رو به پایین بکشید تا نوتیفیکیشن های خود را ببینید.
 • روی گزینه نوتیفیکیشن ضربه بزنید و نگه دارید، پس از آن، تنظیمات را انتخاب کنید.
 • حال تنظیمات تان را انتخاب کنید: به منظور خاموش کردن بعضی یا همه نوتیفیکیشن ها، روی خاموش کردن نوتیفیکیشن ها کلیک کنید.

9– چگونه  نوتیفیکیشن های ناخواسته را متوقف کنیم؟

برای این کار می توانید با لمس گزینه تنظیمات و سپس نوتیفیکیشن ها، نوتیفیکیشن های یک اپلیکیشن خاص به طور کامل خاموش یا غیر فعال کنید. روی یک برنامه کلیک کنید، سپس گزینه Block all را فعال نمایید. همچنین می توانید هشدارهای یک اپلیکیشن را روی بی صدا تنظیم کنید. اما به خاطر داشته باشید، حتی نوتیفیکیشن های بی صدا نیز می توانند وسوسه ‌انگیز باشند.

10– چگونه نوتیفیکیشن ها را مجددا تنظیم کنیم؟

به پایین بروید و گزینه «Media storage» را انتخاب کنید. در این تنظیمات، گزینه «Open by default» را لمس کنید و در صورت وجود دکمه «Clear defaults» را انتخاب کنید. با این کار پیش فرض حذف شده و برنامه کنترل صدا و اعلان در دستگاه اندروید شما دوباره تنظیم خواهد شد. به عقب برگردید و اعلان یا زنگ مورد علاقه تان را تنظیم کنید.

بعضی از مزایا و قابلیت های جذاب نوتیفیکیشن:

ارتباط موثر با کاربران خود:

از این سرویس (notification) یا همان اعلان می توانید برای آگاه کردن کاربران تان از رویدادی خاص استفاده کنید. یا به او خبر بدهید که نرم افزار، وب سایت، وبلاگ شما، فروشگاه اینترنتی شما و… به روز رسانی شده اند. همچنین می توانید برای افراد پیشنهاد، خرید، شرکت در یک رویداد، نظرسنجی و… را ارسال کنید.

نوتیفییشن اندروید notofication
نوتیفییشن اندروید notofication

شناخت بیشتر رفتار و عملکرد مشتریان و کاربران:

به طور قطع یکی از بهترین ویژگی های نوتیفیکیشن این است که می توانید اطلاعات با ارزشی را از رفتار مشتریان و کاربران تان به دست بیاورید. برای مثال این که چه وقت هایی کاربران شما پیغام هایتان را چک می کنند و همچنین اطلاعاتی در مورد موقعیت های مکانی ای که کاربران تان در آن حضور داردند.

راحتی استفاده از آن:

یکی از قابلیت ها و مزیت های خوب دیگر نوتیفیکیشن ها این است که آن ها بسیار ساده هستند، آن ها با ظاهر کاربر پسند و زیبایی که دارند موجب می شوند افراد در جواب شان پاسخی ارسال کنند.

نوتیفیکیشن همچنین پیچیدگی خاصی ندارند، برای سازندگان هم برای نمونه از ارسال پیامک ارزان تر هستند و امکان ارتباط تعاملی با کاربر را فراهم می کند.

مزایایی که در چند خط بالا گفته شد تنها بخشی از فواید نوتیفیکیشن ها هستند، حال آنکه این سرویس امکانات بسیار زیاد دیگری نیز دارد که در صورت تمایل می توانید به مرور با آن ها آشنا شوید.

چه سیستم هایی از سرویس اعلان پشتیبانی می کنند:

شما از سرویس نوتیفیکیشن می توانید بر روی تمامی سیستم های زیر استفاده کنید:

سیستم های مدیریت محتوا:

تقریبا می توان گفت بیشتر سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس، جوملا، دروپال و… از سرویس نوتیفیکیشن پشتیبانی می کنند.

اسکریپت های آپلود سنتر:

شما می توانید از نوتیفیکیشن بر روی اسکریپت های آپلود سنتر، نظیر کلیجا، میهالیسم و… نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید : 5 برنامه صفحه قفل اندروید : دسترسی به اطلاعات گوشی بدون زدن رمز

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.