آموزش حذف ریکوئست مسیج در دایرکت اینستاگرام | جلوگیری دایرکت غریبه

آموزش حذف ریکوئست مسیج: ویژگی ارسال پیام خصوصی در اینستاگرام با عنوان دایرکت (Direct) شناخته شده است. فکر کنید که با استفاده از امکان جستجو در اینستاگرام به طور اتفاقی به اکانت یکی از دوستان قدیمی تان برخورد کردید. در این شرایط اگر نخواهید از طریق قسمت کامنت ها با او تماس برقرار کنید، به چه شکل دیگری می توانید با او تماس داشته باشید و صحبت کنید؟ اینجاست که ویژگی ارسال پیام خصوصی یا دایرکت اینستاگرام خودش را نشان می دهد.

ویژگی دایرکت اینستاگرام به کاربران اجازه می ‌دهد تا با استفاده از پیام خصوصی با یکدیگر رابطه داشته باشند. حتی امکان ساخت گروه و گفتگوی چندین نفره از طریق بخش دایرکت اینستاگرام مهیا شده است.

حذف ریکوئست مسیج
حذف ریکوئست مسیج

این ویژگی به شدت از طرف کاربران مورد توجه قرار گرفت و با کمک آن محدودیت ‌های ارتباطی کاربران این پیام رسان از بین می رود. ما در این مقاله می خواهیم طی پرسش و پاسخ‌ هایی، اطلاعات جامعی در رابطه با شیوه استفاده از ویژگی دایرکت اینستاگرام و چگونگی غیرفعال سازی آن، ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

همچنین ببینید : آموزش خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن ( قابلیت Restrict ) + ویدئو

چطور از ویژگی دایرکت اینستاگرام استفاده کرده و برای افراد مورد نظر پیام خصوصی بفرستیم؟

شما از دو راه می‌ توانید در برنامه اینستاگرام، برای کاربران دایرکت یا پیام خصوصی بفرستید. در راه اول باید به صفحه هوم (Home) اینستاگرام بروید. انتقال به این صفحه با انتخاب آیکن یا نماد خانه در منوی زیرین اپلیکیشن اینستاگرام امکان پذیر می باشد. در این حالت لیست آخرین پست ‌های دوستان تان را خواهید دید یا به اصطلاح فیدی (Feed) از آخرین فعالیت ‌های فالویینگ ‌های شما نمایش داده می‌ شود.

در گوشه قسمت راست صفحه نامبرده شده یک آیکن شبیه به مکعب می بینید. این نماد را لمس کنید. در این شرایط وارد قسمتی با عنوان Direct می ‌شوید. این قسمت که در واقع همان بخش دایرکت اینستاگرام است و لیست تمام مکالمات شخصی شما در آن دیده می شود. در گوشه سمت راست تصویر یک آیکن “به اضافه” وجود دارد.

برای حذف ریکوئست مسیج روی این آیکن ضربه بزنید و پس از آن گزینه Send Message را انتخاب نمایید. حال باید نام کاربری فرد مد نظرتان را وارد کرده و سپس می ‌توانید پیام خصوصی مورد نظرتان را با استفاده از ویژگی دایرکت اینستاگرام برای او بفرستید.

اما ارسال دایرکت اینستاگرام از راه دیگری هم امکان پذیر است. شما می ‌توانید با رفتن به پروفایل یا صفحه اصلی اکانت هر کاربر و پس از آن انتخاب آیکن سه نقطه موجود در گوشه سمت راست صفحه و لمس گزینه Send Message هم نسبت به ارسال پیام خصوصی یا در اصطلاح دایرکت برای وی اقدام کنید. ارسال دایرکت برای اکانت ‌های خصوصی (Private) و عمومی (Public) امکان پذیر است.

خاموش کردن و حذف ریکوئست مسیج برای تمام کاربران

اگر در اینستاگرام کاربری را دنبال نکرده باشید، پیام ‌های آن فرد در بخش Requests ذخیره سازی می‌ شوند. با اعمال تنظیماتی می‌ توانید به‌ طور کامل این پیغام‌ ها را حذف کنید.

instagram
instagram

به ‌طور پیش ‌فرض، اگر فردی که در اینستاگرام دنبال نکرده ‌اید پیامی بفرستد، پیام ‌ها در قسمتی مجزا به نام Requests ذخیره می ‌شوند. اگر نمی ‌خواهید قسمت Message requests از کاربران ناشناس را در اینستاگرام ببینید، می‌ توانید به ‌طور کامل این قسمت را غیر فعال کنید.

حذف ریکوئست مسیج با ویژگی Don’t Receive Requests

یکپارچه ‌سازی مسنجر فیسبوک با اینستاگرام موجب شد بسیاری از امکانات این شبکه اجتماعی (مانند تم‌ ها، پاسخ ‌های ایموجی و خیلی از موارد دیگر) به پلتفرم پیام‌ رسانی اینستاگرام هم منتقل شود. ویژگی غیرفعال ‌سازی درخواست ‌های پیام برای چت های جدید یکی از این امکانات است. موقعی که این ویژگی فعال باشد فقط کاربرانی که در اینستاگرام دنبال کرده ‌اید یا در فهرست تماس تان هستند می ‌توانند برایتان پیام بفرستند.

گزینه  Message روی پروفایل شما قابل رویت است اما با غیرفعال‌ سازی ویژگی Message requests حتی اگر کاربری برای فرستادن پیام تلاش کند، با پیام زیر مواجه خواهد شد:

The user cant recieve your message. They don’t allow new message requests from everyone

آموزش غیرفعال سازی Message Requests در اینستاگرام

می ‌توانید ویژگی Message requests را از قسمت Privacy در Settings غیرفعال کنید.

-در آغاز برای حذف ریکوئست مسیج، برنامه اینستاگرام آیفون یا اندروید را باز کنید. در مرحله ‌ی بعدی گزینه Profile در گوشه‌ی راست پایین صفحه‌ی نمایشگر را انتخاب کنید.

-صفحه‌ی پروفایل تان را باز کنید و گزینه منو (سه خط) در گوشه‌ی راست بالای صفحه‌ی نمایش را لمس کنید.

-در منوی باز شده روی گزینه‌ی Settings ضربه بزنید.

تنظیمات اینستاگرام
تنظیمات اینستاگرام

-در قسمت Settings گزینه Privacy را انتخاب کنید و سپس در این بخش گزینه Messages را لمس کنید.

-صفحه را اسکرول کنید و قسمت Other People را پیدا کنید. گزینه Others on Instagram را انتخاب کنید.

خاموش کردن ریکوئست مسیج اینستاگرام
خاموش کردن ریکوئست مسیج اینستاگرام

-زیر قسمت Others on Instagram، گزینه Don’t Receive Requests را لمس کنید.

خاموش کردن Request messages اینستاگرام
خاموش کردن Request messages اینستاگرام

همچنین ببینید : 5 برنامه چت فیک اینستاگرام : دایرکت جعلی بفرستید و بگیرید

با چند بار ضربه زدن روی نماد بازگشت از صفحه‌ی تنظیمات خارج شوید. اکنون درخواست پیام یا Message request اینستاگرام شما در حالت غیرفعال است. چنانچه کاربر ناشناسی به شما پیام بدهد اعلان پیغام را دریافت نمی ‌کنید و هیچ پیامی در قسمت Requests نمی بینید. در صورت ادغام حساب ‌های کاربری پیام ‌رسانی اینستاگرام و فیسبوک امکان دارد کاربرهای فیسبوک به‌ طور مستقیم در اینستاگرام به شما پیام بدهند؛ اما اگر از این پیام رسان هم نمی خواهید پیامی دریافت کنید نگران نباشید، برنامه اینستاگرام گزینه ‌ای به منظور غیرفعال ‌سازی پیام از سوی کاربران فیسبوک هم دارد.

حذف ریکوئست مسیج برای بعضی کاربران

شما با مراجعه به صفحه هوم یا فید حساب کاربری تان و انتخاب آیکن مکعب موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه می ‌توانید به لیست تمام دایرکت‌ های دریافت شده تان دسترسی پیدا و آن ‌ها را مدیریت کنید. اگر فردی که شما  او را دنبال نمی ‌کنید برای شما دایرکت ارسال کند، این پیغام به طور یک درخواست ظاهر شده و حاوی دو گزینه Decline و Allow می باشد که با لمس گزینه Decline می ‌توانید دریافت دایرکت از طرف او را متوقف کنید و با کلیک روی گزینه Allow دریافت دایرکت از سمت او را قبول کنید.

چگونه با استفاده از ویژگی دایرکت اینستاگرام یک تصویر یا ویدیو را برای فردی بفرستیم؟

ارسال تصویر و ویدیو با استفاده از ویژگی دایرکت اینستاگرام هم امکان پذیر است و به دو شکل قابل انجام می باشد. در روش نخست باید به صفحه هوم (Home) اینستاگرام بروید. انتقال به این صفحه با انتخاب آیکن یا نماد خانه در منوی زیرین برنامه اینستاگرام امکانپذیر است. در گوشه سمت راست صفحه یاد شده یک نماد شبیه به مکعب می بینید، آن را انتخاب کنید. در این حالت وارد قسمتی با عنوان Direct خواهید شد. در گوشه سمت راست تصویر یک نماد “به اضافه” وجود دارد. این نماد را انتخاب کنید و پس از آن گزینه Send Photo or Video را لمس کنید. حال باید تصویر یا ویدیوی مورد نظرتان را از قسمت گالری دستگاه اندرویدی تان انتخاب کنید. با تایپ نام کاربری یا به اصطلاح یوزرنیم فرد مورد نظرتان می ‌توانید ویدیو یا تصویر منتخب را از راه دایرکت برای او بفرستید.

برای ارسال ویدیو و تصویر از طریق دایرکت اینستاگرام راه دیگری نیز وجود دارد. در این راه باید اول به پروفایل یا صفحه اصلی اکانت کاربر مورد نظرتان بروید. سپس نماد سه نقطه موجود در گوشه سمت راست صفحه را انتخاب و گزینه Send Message را لمس کنید. در قسمت زیرین صفحه، نماد دوربین را لمس کنید تا دوربین دستگاه فعال شود. در این حالت می ‌توانید با ضبط یک تصویر، آن را برای فرد مورد نظر بفرستید. همچنین با فعال شدن دوربین دستگاه نمادی در قسمت سمت چپ و پایین صفحه نمایان می‌ شود که شما را به قسمت گالری منتقل می کند. با مراجعه به این قسمت می‌ توانید هر ویدیو یا تصویری را که نیاز دارید انتخاب و برای کاربری که در صفحه دایرکت آن هستید بفرستید.

چطور یک پست اینستاگرام را از راه دایرکت ارسال کنیم؟

شما می ‌توانید پست ‌هایی که در صفحه فید یا هوم اکانت تان می بینید را به شکل دایرکت در اینستاگرام برای دیگر کاربران مورد نظرتان ارسال کنید. برای انجام این عمل فقط باید مراحل گفته شده در زیر را انجام دهید:

 • در قسمت زیرین پست مورد نظرتان یک نماد فلش خمیده است که باید آن را لمس کنید.
 • اکنون فرد یا افرادی که می خواهید پست مورد نظر به عنوان دایرکت برای شان فرستاده شود را انتخاب کنید.
 • حال روی گزینه Send ضربه بزنید.

با انجام مراحل بالا، پست مد نظرتان برای کاربر یا کاربرانی که انتخاب کرده ‌اید فرستاده می ‌شود. با کمک روش دیگری هم می ‌توانید پست ‌های اینستاگرام را به طور دایرکت برای افراد مد نظرتان بفرستید. در این راه از طریق قسمت کامنت ‌ها اقدام می ‌شود:

 • به قسمت کامنت ‌های زیر پست مد نظر بروید و اکانت کاربری که می خواهید آن پست برای او دایرکت شود را منشن کنید.
 • روی گزینه Send ضربه بزنید. نماد دایره ‌ای و حاوی یک فلش موجود را انتخاب کنید تا وضعیت ارسال به عنوان یک پیام خصوصی تغییر وضعیت کند.

نتیجه گیری حذف ریکوئست مسیج

در این مقاله سعی کردیم با شما چند نکته کاربردی از اینستاگرام را درمیان بگذاریم. همانطور که دیدید در این برنامه می توانید مانع ارتباط فرد یا افرادی شوید که تمایلی به ارتباط با آن ها ندارید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.