آموزش استفاده از قابلیت Nearby Share گوگل پلی و اشتراک برنامه ها در اندروید

امروزه با توجه به پیشروی افراد به سمت تکنولوژی، مسئله اشتراک گذاری فایل و اپلیکیشن های گوشی موبایل بسیار اهمیت پیدا کرده است. چرا که همه ما در گوشی های هوشمند خود برنامه ها و بازی‌ هایی داریم که بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را به خود اختصاص داده اند. از همین جهت کاملا طبیعی است اگر قصد به اشتراک گذاری بعضی از این اپلیکیشن ها را با دوستان و اطرافیانمان و یا با سایر کاربران داشته باشیم.

باید بگوییم که خوشبختانه ارسال برنامه‌ ها با سایر کاربران در سیستم عامل دستگاه های اندروید تبدیل به موضوعی بسیار آسان و امکان‌ پذیر شده است. در واقع اندروید مدل‌ های آسانی برای اشتراک‌ گذاری بازی یا برنامه ها با دیگر کاربران اندرویدی طراحی و ایجاد کرده است که در این مقاله به توضیح آن ها می پردازیم.

Nearby Share
Nearby Share

ویژگی Nearby Share چیست؟

یکی از روش های انتقال و اشتراک گذاری برنامه ها استفاده از قابلیت Nearby Share می  باشد که در ادامه به توضیح کامل آن و روش استفاده از این اپلیکیشن می پردازیم.

همچنین ببینید : آموزش اشتراک گذاری پست در استوری اینستاگرام

در واقع می توانیم بگوییم امکان Nearby Share یکی از ویژگی های سیستم عامل اندروید به حساب می آید که به AirDrop در آیپد، آیفون و مک بسیار شبیه است. برای استفاده از این برنامه نیازی به نصب اپلیکیشن های اشتراک گذای مانند SHAREit  و هم چنین نیازی نیست که به تبادل اطلاعات مخاطبان بپردازید و یا جهت انجام فرایند اشتراک‌ گذاری در شبکه کاربرانی باشید که می خواهید اطلاعاتی برایشان بفرستید. تنها شرط لازم برای فرستادن برنامه های به دستگاه اندرویدی طرف مقابل تان این است که از لحاظ فیزیکی در فاصله نزدیکی از فرد مورد نظر تان قرار داشته باشید.

فروشگاه گوگل پلی امکان Nearby Share را به جهت فرستادن اپلیکیشن و بازی‌ ها برای دیگر اشخاص در اختیار کاربران قرار داده است. پس این قابلیت می تواند برای شما بسیار کارآمد و مناسب باشد چرا که فایل و برنامه‌ ها را به‌ شکل مستقیم از راه فروشگاه اپلیکیشن ارسال می کند و دیگر لازم نیست که گیرنده آن را دانلود کند. او می تواند به آسانی و بدون دانلود دستی، اقدام به نصب و راه اندازی آن فایل کند.

چطور برنامه ها را با قابلیت Nearby Share در گوگل پلی استور اندروید به اشتراک بگذاریم؟

برای استفاده از این قابلیت و اشتراک گذاری برنامه ها و بازی ها با دیگر کاربران اندرویدی باید مطابق موارد زیر جلو بروید:

1.برای شروع کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن پلی استور را در گوشی یا تبلت اندروید خودتان باز کنید.

در صورتی که به هر دلیلی این اپلیکیشن به شکل پیش فرض روی دستگاه تان قرار نگرفته است، باید ابتدا به دانلود گوگل پلی استور بپردازید. پس از باز کردن برنامه آیکن همبرگر یا همان سه خط افقی را که موجود در سمت چپ قسمت بالای صفحه است،‌لمس کنید.

 • در ادامه شما باید روی گزینه “My Apps & Games” یا “برنامه‌ ها و بازی‌ های من” را از این منو کلیک کنید.
My Apps & Games
My Apps & Games
 • اکنون باید در صفحه ای که باز شده است به برگه “اشتراک‌ گذاری” یا “Share” بروید.
 • جهت استفاده از قابلیت Nearby Share و شروع اشتراک گذاری باید گزینه “Send” یا همان “ارسال” را انتخاب کنید.
 Nearby Share در گوگل پلی
Nearby Share در گوگل پلی
 • دقت کنید که در این قسمت امکان دارد گوگل پلی درخواستی با مضمون صدور مجوز دسترسی به موقعیت مکانی به شما ارائه دهد؛ در این صورت باید گزینه “Continue” یا “ادامه” را کلیک کنید.
 • حال باید برای ادامه ی روند روی یکی از گزینه‌ های مربوط به صدور مجوز را (یعنی یکی از دو مورد اول) ضربه بزنید.
 • در این مرحله لیستی از تمام برنامه ها و بازی‌ هایی که شما روی دستگاه تان نصب دارید، برای تان قابل مشاهده خواهد بود. اکنون باید هر کدام از آن ها را که برای اشتراک‌ گذاری لازم دارید، انتخاب کرده و بعد باید آیکن ارسال (Send) که در گوشه سمت راست، قسمت بالا صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.
 • در اینجای کار مخاطب گیرنده نیز می بایست برنامه پلی استور خود را باز کند و روی گزینه “دریافت” یا همان “Receive” ضربه بزند.
Receive در گوگل پلی
Receive در گوگل پلی
 • بعد از این که عنوان دستگاه گیرنده مورد نظر تان را پیدا کردید، باید روی آن یک ضربه بزنید.
 • حال روی دستگاه شما و مخاطب گیرنده باید یک کد به نمایش در بیاید. در ابتدا اجازه دهید تا این کد از جانب شما و فرد گیرنده مورد بررسی قرار گیرد و چنانچه صحت آن‌ توسط هر دوی شما به تایید رسید، می توانید گزینه “دریافت” یا همان “Receive” را بزنید.
 • در این جا برنامه ها و بازی های مورد نظر شما ارسال شده و فرد گیرنده قادر خواهد بود به منظور استفاده از آن ها و بدون نیاز به دانلود کردن برنامه ها، تنها با زدن گزینه “نصب” یا همان “Install” به مقصود خود برسد.

اکنون دیگر کار شما با قابلیت جذاب و کارآمد Nearby پلی استور به آخر رسیده است و می توانید در پایان ارسال برنامه ها ارتباط را لغو کرده و گزینه “disconnect” را کلیک کنید.

آموزش نحوه ارسال لینک مستقیم از گوگل پلی

اشتراک گذاری نرم افزار ها و بازی ها با این شیوه دانش کم تری لازم دارد و می توان گفت که شاید کمی راحت تر هم باشد. اما نیاز است بدانید که استفاده از این راه تنها برای مواقعی مناسب است که مخاطب گیرنده به‌ طور فیزیکی در فاصله نزدیکی از شما حاضر نیست.

انجام این کار به روش زیر است:

 • برای این کار ابتدا باید وارد گوگل پلی تان شوید. در آن جا بازی یا برنامه مورد نظر تان را که می خواهید با فرد دیگری به اشتراک‌ بگذارید پیدا کنید و روی منوی سه نقطه موجود در گوشه سمت راست صفحه قسمت بالا، کلیک کنید.
گزینه ها در گوگل پلی
گزینه ها در گوگل پلی
 • حال از میان گزینه های باز شده در منو باید روی گزینه “Share” یا “اشتراک‌ گذاری” را ضربه بزنید.

همچنین ببینید : 4 برنامه هات اسپات وای فای برای اشتراک گذاری اینترنت اندروید

Share اشتراک گذاری مستقیم اپلیکیشن در گوگل پلی
Share اشتراک گذاری مستقیم اپلیکیشن در گوگل پلی
 • اکنون منوی مربوط به اشتراک‌ گذاری اندروید برای شما قابل مشاهده خواهد بود. حال می‌ توانید گزینه “Copy” را لمس کنید تا لینک مورد نظر تان ذخیره شود و سپس بتوانید آن را به‌ شکل پیام برای دوستان تان در گفتگوهای پیام رسان های اجتماعی ارسال کنید.
Copy
Copy

همانطور که گفتیم این تمام کاری بود که شما باید به منظور اشتراک‌ گذاری لینک برنامه یا بازی مورد نظر تان انجام دهید. بعد از اینکه لینک را برای هر کاربری که قصد داشتید ارسال کردید، مخاطب شما می‌ تواند با کلیک کردن روی لینک، به طور مستقیم وارد صفحه برنامه در گوگل پلی شود و به آسانی و بدون جست و جو در فضای وب و پلی استور برای پیدا کردنش، آن را دانلود و نصب کند.

چگونه از منوی اشتراک گذاری “Share Menu“در برنامه های اندروید استفاده کنیم

سیستم عامل اندروید به کلیه اپلیکیشن ها این اجازه را می دهد تا فایل، بازی و برنامه ها را با یکدیگر اشتراک گذاری کنند. به عنوان نمونه اگر شما در حال تماشای یک عکس در برنامه گالری هستید، قادر خواهید بود با استفاده از منوی اشتراک گذاری، عکس مد نظر تان را به برنامه ایمیل فرستاده تا بتوانید آن را توسط ایمیل تان برای یک فرد دیگر ارسال کنید. همچنین این امکان وجود دارد که اگر شما با استفاده از مرورگر تان در حال گشت و گذار در بین صفحات وب هستید، پیوند یا لینک صفحه وب را به برنامه پیام رسان های متنی اشتراک گذاری کنید و به این ترتیب آن را با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

Share Menu
Share Menu

تقریبا در همه برنامه ها نماد اشتراک گذاری وجود دارد اما در بعضی از برنامه ها هم به جای استفاده از نماد، کلمه Share به کار برده شده است.  جای گزینه اشتراک گذاری معمولا در هر برنامه ای متفاوت است زیرا برنامه نویس ها مکان این گزینه ها را انتخاب می کنند که کجا قرار بگیرد. با وجود این می توانید گزینه اشتراک گذاری را در قسمت پایین فایل ها پیدا کنید. بعضی اوقات نیز لازم است که اول گزینه سه نقطه را انتخاب کنید تا از منوی نمایش داده شده به گزینه اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید.

بعد از اینکه گزینه اشتراک گذاری را پیدا کردید، روی آن ضربه بزنید. پس از آن خواهید دید اپلیکیشن هایی که امکان اشتراک گذاری فایل یا داده های شما را دارند برای تان نمایش داده می شوند. بر حسب نیاز و تمایل خود یکی از اپلیکیشن ها را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

سعی کردیم مطلبی جامع در مورد ارسال اپلیکیشن و بازی ها به دستگاه های اندرویدی ارائه دهیم. در پایان باید بگوییم با توجه به مطالب بالا استفاده از هر یک از امکانات گفته شده مشروط بر حضور مخاطب در فاصله فیزیکی اطراف شماست. که برای هر دو صورت یعنی حضور یا عدم حضور گیرنده در کنار شما،‌ راهکار هایی ارائه شد که بنا بر اقتضای شرایط و تمایل خودتان می تواند از آن ها استفاده کنید.

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

دانلود والپیپر و تصاویر زمینه iphone 13, iphone 13 pro, iphone 13 pro max

دانلود والپیپر و تصاویر زمینه iphone 13 : روز گذشته شاهد مراسم معرفی سری آیفون …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *