آموزش جامع و گام به گام استفاده از اسنپ و گرفتن تاکسی

آموزش جامع و گام به گام استفاده از اسنپ: اسنپ از سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد، سرویسی مانند سرویس Uber برای کشور ایران که خدمات حمل و نقل مسافر را از طریق برنامه و به طور آنلاین ارائه می دهد. شاید تا به حال تجربه سفر با اپلیکیشن اسنپ را نداشته باشید، اما قطعاً اسم آن را شنیده‌اید و با نحوه کار آن تا حدودی آشنا هستید.

همان طور که گفتیم اسنپ از سه سال قبل تا به حال در افزایش رضایت سفر های درون شهری برای تهرانی ها عملکرد بسیار موفقی داشته است، به طوری که این روز ها بسیاری از افراد برای رفتن به دانشگاه و محل کار شان سفر با خودرو های اسنپ را ترجیح می دهند.

آموزش استفاده از اسنپ
آموزش استفاده از اسنپ

برخی می گویند که پیچیدگی کار با برنامه اسنپ موجب شده که تاکسی و آژانس را برای حمل و نقل به آن ترجیح دهند. در این مقاله به این افراد ثابت خواهیم کرد که استفاده از اسنپ و رزرو خودرو ها در این برنامه آن قدر هم که فکر می کنند سخت نیست.

قبل از وارد شدن به بحث آموزش بهتر است تعریفی کوتاه از اسنپ و رزرو آنلاین خودرو داشته باشیم:

اسنپ چیست؟

احتمالا تا به حال درباره اسنپ، تپسی و اپلیکیشن های مشابه برای دریافت تاکسی شنیده اید.به طور ساده می توانیم در مورد این برنامه بگوییم که اسنپ پلی ارتباطی بین رانندگان شهر و شما است، رانندگانی که می توانید با استفاده از برنامه به طور آنلاین روی نقشه پیدای شان کرده و خودروی آن ها را برای رفتن به مقصد رزرو کنید.

برنامه اسنپ در حال حاضر برای پلتفرم های iOS و اندروید فعال است، و آخرین ورژن آن را می توانید همین حال از اپ استور، گوگل پلی یا کافه بازار دریافت کنید. جهت ثبت اطلاعات شما در دیتابیس نرم افزار،‌ باید ابتدا مراحل ثبت حساب کاربری در اپلیکیشن را طی کنید.

اسنپ
اسنپ

قبل از شروع کار با برنامه، لازم است که موقعیت جغرافیایی و اینترنت شما روشن باشد؛ اینترنت به این دلیل که برنامه قادر به یافتن خودروهای اطراف روی نقشه و رزرو آن ها باشد و موقعیت به خاطر این که راننده بداند که دقیقاً کجای شهر قرار دارید.

پس این که از روشن بودن این دو اطمینان پیدا کردید، زمان درخواست خودرو فرا رسیده است.

آموزش گام به گام استفاده از اسنپ و دریافت خودرو (تاکسی)

از فعال بودن اینترنت و موقعیت جغرافیایی گوشی اطمینان حاصل کنید و سپس وارد برنامه و حساب کاربری تان شوید. اینجا می توانید نقشه شهر و خودرو های اسنپی که در آن تردد می کنند را تماشا کنید.

انتخاب مبدا برای دریافت تاکسی اسنپ
انتخاب مبدا برای دریافت تاکسی اسنپ

به منظور رزرو کردن خودرو، اول از هر کاری باید مبدأ و مقصد سفرتان را مشخص کنید. برای انجام این کار دو راه وجود دارد: مبدأ و مقصد را به شکل دستی تعیین کنید، یا با صدای بلند و شمرده آدرس را به برنامه بگویید.

روش اول از راه دوم اندکی سخت تر است. باید با ضربه زدن روی آیکن گوشه پایین و سمت راست نقشه، مبدا را پیدا و یک بار آن را روی نقشه لمس کنید.حالا باید مجدد روی نقشه بگردید و مقصدتان (برای مثال میدان پلیس) را با ضربه زدن روی نقشه تعیین کنید تا همان طور که در تصویر مشاهده می کنید نشانگر مقصد روی نقشه حک شود.

انتخاب مقصد سفر در اسنپ
انتخاب مقصد سفر در اسنپ

اما به نظر ما استفاده از روش دوم بهتر است یعنی روش جستجوی صوتی. به جای تعیین دستی آدرس، روی نماد ذره بین در گوشه بالا و سمت چپ کلیک کنید تا به صفحه جستجو وارد شوید. نماد میکروفون را مشاهده می کنید؟ روی آن ضربه بزنید تا جستجوی صوتی گوگل برای تان فعال شود.

حالا کافی به اسنپ بگویید که کجا قرار دارید. پس از این کار و مشخص کردن مبدأ، دوباره وارد نقشه شوید و دوباره همین کار را برای تعیین مقصد نیز انجام دهید. زمانی که مبدأ و مقصد مشخص شد، اسنپ با نشان دادن مبلغ کرایه به شما می گوید که روی دکمه «درخواست اسنپ» کلیک کنید.

درخواست اسنپ
درخواست اسنپ

با انجام این کار اسنپ به شکل اتوماتیک نزدیک ترین خودرو به محل شما را می یابد. گزینه درخواست خودرو را انتخاب کنید و تا رسیدن آن منتظر بمانید. این امکان وجود دارد که راننده برای پیدا کردن موقعیت دقیق تان با شما تماس بگیرد.

استفاده از اسنپ : آیا بین راه امکان توقف وجود دارد؟

بله به آسانی. موقعی که در خودرو نشسته و در حال حرکت به سمت مقصدتان هستید، شاید احتیاج داشته باشید که بین راه برای انجام کاری متوقف شوید. اسنپ با در اختیار گذاشتن «گزینه های سفر» این قابلیت را برای شما مهیا کرده است.

زمانی که در خودرو هستید، شما می توانید با انتخاب نماد گزینه ها، روی گزینه توقف در راه کلیک کنید. افزون بر این می توانید قابلیت انتخاب مقصد دوم و سفر رفت و برگشتی را هم در این منو مشاهده کنید.

البته باید بدانید که با تنظیم زمان توقف، با توجه به مدت زمان آن مقداری به مبلغ کرایه تان افزوده می شود.

آیا می توان مسیر سفر را به شکل آنلاین با اعضای خانواده اشتراک گذاری کرد؟

بله، این ویژگی یکی از بزرگ ترین قابلیت های سفر با اسنپ به شمار می آید. برای استفاده از این امکان، فقط باید بعد از آغاز سفر روی نماد  «خبر دادن سفر» در گوشه بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید تا بتوانید لینکی حاوی مشخصات ماشین، راننده اسنپ و زمان آغاز سفر را با مخاطبین تان به اشتراک بگذارید.

آموزش استفاده از اسنپ
آموزش استفاده از اسنپ

دریافت کنندگان این لینک می توانند سفر شما را به شکل آنلاین روی نقشه رصد کنند تا دیگر نگران این موضوع که کجا هستید و چرا دیر کرده اید نشوند.

با استفاده از اسنپ چگونه کرایه را حساب کنیم؟

چنانچه اکانت کاربری تان را از پیش شارژ کرده باشید، مبلغ کرایه به شکل اتوماتیک از حساب تان کسر می شود. پس زمان رسیدن احتیاجی نیست که کار خاصی انجام دهید. موقعی که به مقصد رسیدید صفحه ای نشان داده می شود که علاوه بر مشاهده اعتبار کم شده، می توانید به راننده برای رانندگی، طرز برخورد و بهداشت و نظافت ماشین امتیاز دهید.

اما اگر اکانت کاربری تان به اندازه کافی اعتبار نداشته باشد باید چه کرد؟ هم زمان سفر هم می توانید آن را شارژ کنید. کافی است در منوی کشویی برنامه وارد قسمت «افزایش اعتبار» شوید و بعد از انتخاب مبلغ و عملیات بانکی، به آسانی حساب تان را شارژ کنید.

استفاده از اسنپ  چگونه کدهای تخفیف را وارد کنیم؟

به آسانی و باز هم پیش از این که به مقصد برسید. در ورژن های قبلی اسنپ کد های تخفیف را می بایست قبل از سفر و در تنظیمات برنامه وارد می کردید. اما اکنون در ورژن های جدید امکانی ایجاد شده است که حین سفر هم بتوانید برای انجام این کار اقدام کنید.

به منظور انجام این کار فقط باید کد تخفیف تان را در کادر طوسی رنگ تخفیف ها که در قسمت بالایی برنامه قابل مشاهده است، ثبت کنید.

آموزش استفاده از اسنپ رانندگان
آموزش استفاده از اسنپ رانندگان

توجه داشته باشید که با دعوت از دوستان تان برای استفاده از اسنپ، می توانید کد های تخفیف در سفر جایزه بگیرید. البته بعضی وقت ها خود شرکت اسنپ نیز در مناسبت های گوناگون کد های تخفیف ارائه می دهد که در وب سایت مجموعه و بخش پیام های اپلیکیشن اطلاع رسانی می شود.

اطلاعات سفر را از کجا می توانیم ببینیم؟

تاریخچه همه سفر های شما در سرور های اسنپ ذخیره سازی می شود؛ اطلاعاتی از جمله مسیر هایی که در آن رفت و آمد داشته اید، هزینه هایی که با اپلیکیشن پرداخت کرده اید و مسافت و مدت زمانی که با ماشین های اسنپ در سفر بوده اید.

اما شاید برای تان سوال باشد که این اطلاعات به چه درد مان می خورد؟ برای این که بتوانید سفرهای تان را با اسنپ مدیریت کنید و حساب و کتاب هزینه هایتان را به طور دقیق داشته باشید، این امکان به کارتان می آید. به منظور دسترسی به این اطلاعات کافی است در منوی کشویی  برنامه، روی گزینه «سفرها» کلیک کنید.

چطور از راننده به اسنپ شکایت کنیم؟!

هر چند رانندگان اسنپ پس از عبور از فیلتر های زیادی و با دقت و وسواس زیاد تیم اسنپ استخدام می شوند، اما در هر حال کنترل روی همه آن ها به نظر کار آسانی نیست. به همین منظور اسنپ برای حذف کردن رانندگان خاطی و روی کار آوردن رانندگان خوب به کمک شما نیاز دارد.

آموزش استفاده از اسنپ و شکایت از رانندگان
آموزش استفاده از اسنپ و شکایت از رانندگان

چنانچه راننده تان برای پیدا کردن مسیر شما را مدام سوال پیچ می کرد، یا رانندگی خوبی نداشت، می توانید بعد از رسیدن به مقصدتان به او امتیاز پایین بدهید. به جز این روش از طریق قسمت «پشتیبانی» امکانی ایجاد شده تا توضیحات بیشتری درباره راننده به تیم اسنپ گزارش دهید. گردانندگان سرویس اسنپ این موارد را بررسی می کنند و با رانندگان متخلف برخورد خواهند شد.

جمع بندی

مواردی که در این مقاله گفتیم همه چیزهایی بودند که باید در مورد استفاده از برنامه اسنپ و سفر با آن بدانید. حالا که با آن ها آشنا شدید، آیا هنوز هم بر این باورید که سفر با اسنپ سخت تر از گرفتن آژانس و تاکسی است؟ اکنون برای سفر های درون شهری از ماشین های اسنپ استفاده می کنید؟

همچنین دانلود کنید : دانلود اپلیکیشن بلد Balad 4.34.1 نقشه و مسیریاب سخنگو برای اندروید

توجه: در نظر داشته باشید توضیحاتی که در این محتوا نوشته شده همگی بر طبق جدیدترین ورژن برنامه اسنپ، نگارش شده اند. پس از به روز بودن اسنپ در موبایل تان اطمینان حاصل کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.