seokar

سئو کلاه سیاه چیست؟ تکنیک های اشتباه این روش بهینه سازی

سئو کلاه سیاه یا  Black hat seo که در حال حاضر جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است یکی از راه های بهینه سازی     وب سایت ها برای موتور های جستجو بشمار میرود . البته این روش در تضاد کامل با روش سئو کلاه سفید قرار دارد زیرا ؛ تکنیک های غیرقانونی را برای افزایش رتبه برای یک وب سایت در گوگل در خود جای داده است .

پا گذاشتن در مسیر سئو کلاه سیاه داوطلبان و علاقه مندان ویژه خودش را دارد ؛ چرا که در زمانی کوتاه تر و صرف هزینه ای اندک تر وب سایتشان را به رتبه مورده نظرشان در موتور های جستجو میرسانند ؛ به ویژه گوگل . ولی نباید برایشان به دور از انتظار باشد که در انتهای راه از طریق الگوریتم های گوگل مورد مجازات قرار گیرند و یکباره با سقوط اعتبارشان در گوگل مواجه می شود و در آخر در صفحات نتایج جستجو حذف می گردند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مشاوره سئو به مقاله زیر مراجعه شود:

https://seokar.com/service/advice

نه … به سئو کلاه سیاه

حال که سئو کلاه سیاه ما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با صرف هزینه ای اندک به هدفمان میرساند و می توانیم جایگاه خوبی را برای وب سایتمان در گوگل رقم بزنیم ؛ پس چرا باید به آن نه بگوییم ؟

در اینجا 3 دلیل محکم و آشکاررا برایتان بیان می داریم که با اعتماد کامل بتوانیم به آن نه بگوییم :

1.تاثیر منفی ان بر رتبه بندی و باز شدن صفحاتش در نتایج جستجو :

شما این راه را از هر طریقی و با کمک هر تکنیکی که طی کنید در نهایت میزان بازدید وب سایتتان کاهش و رتبه تان را در موتور های جستجو از دست می دهید . طبیعتا شما دیگر درآمدی مانند گذشته از وب سایتتان نخواهید داشت زیرا کاربران و بازدید های بسیاری را از دست داده اید که متأسفانه می تواند ورشکستگی و تعطیلی کامل کسب و کارتان را رقم بزند .

 1. شما در سئو کلاه سیاه یک موفقیت بسیار کوتاه مدت را تجربه خواهید کرد :

امکان دارد شما با پا گذاشتن در این مسیر شاهد بدست آوردن درآمد خوب و بازدید های زیادی باشید ، ولی این تجربه شیرین مدت زیادی دوام نمی آورد زیرا  ؛ در میانه راه گوگل تکنیک های غیر قانونی بکار رفته وب سایت شما را تشخیص می دهد و در نهایت تلخی حذف شدن از موتور های جستجو جای خودش را به آن شیرینی کوتاه مدت خواهد داد .

 1. سئو کلاه سیاه تلاشی برای رفع نیاز کاربر ندارد :

تکنیک های بکار رفته در سئو کلاه سیاه فقط برای بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو صورت میگیرد . تمرکز و تلاشی برای یافتن پاسخ کاربران ندارد ؛ در صورتی که اولین هدف وب سایت باید تلاش برای ارائه بهترین مطالب برای کاربر باشد ، که این امر به خودی خود میزان بازدید را کاهش می دهد .

سئو کلاه سیاه و تکنیک هایی متضاد با قوانین گوگل

سئو کلاه سیاه با طی کردن مسیری برای رسیدن هر چه سریعتر به نتیجه مطلوب یعنی بدست اوردن رتبه بالا در موتور های جستجو تکنیک های بسیاری را بکار می گیردکه با قوانین گوگل بسیار تضاد دارد ؛ در میان این تکنیک ها به چند تکنیک معمول اشاره می کنیم :

1.متن مخفی :

مالک یا مسئول وب سایت متن سفیدی را روی پس زمینه سفید قرار می دهد و طبیعتأ کاربر موفق به مطالعه آن نمی گردد ، اما موتور های جستجو آن را می خوانند . این ترفند یا تکنیک که در آن محتوایی قرار داده می شود که کاربر قادر به مطالعه آن نباشد ؛ ولی این امر توسط موتور های جستجو صورت پذیرد یکی از تکنیک های معمول بشمار می رود .

 1. خریدن بک لینک :

بسیاری از شرکت ها به صاحبان وب سایت ها پیشنهاد می دهند که برایشان بک لینک بخرند ، این امر نه تنها موجب کاهش اعتماد گوگل میگردد در آخر نیز جریمه ای برای وب سایت را به همراه خواهد داشت .

 1. بمباران کلید واژه ها :

در سئو کلاه سفید یکی از تکنیک هایی که بسیار کلیدی و مهم بشمار میرود و موجب افزایش رتبه سایت همسان با قوانین گوگل        می گردد ، استفاده مکرر از کلید واژه هاست ، اما این تکنیک باید با دقت و به میزان و در جای مناسب پیاده شود . بمباران واژه ها موجب کم شدن محتوا مفید برای کاربر می گردد ؛ و کاربر در برخورد با محتوا با سیلی از کلید واژه ها روبرو خواهد شد که نه تنها نیازشان را رفع نکرده است ، بلکه زمان زیادی را از او ربوده است . این تکنیک معمول که برای فریب دادن موتور های جستجو انجام میگیرد در نهایت شناسایی می گردد .

چطور از وسوسه رفتن به سوی سئو کلاه سیاه نجات پیدا کنیم

 • یکی از راه کار ها تولید محتوایی کاملا با کیفیت و دور از سیل کلمات کلیدی است .
 • تمام تلاش و تمرکزتان پاسخ به نیاز کاربران باشد نه به کارگیری انواع تکنیک ها برای فریب موتور های جستجو .
 • با تغییر در فعل و فاعل و آرایش جملات محتوا دیگران را کپی نکنید .
 • از خرید لینک به جد بپرهیزید و به جای آن تلاشتان را بر آن دارید تا به روز جلو بروید .

 

جمع بندی

سئو کلاه سیاه که یکی از روش های بهینه سازی سایت است و کوتاهترین و کم هزینه ترین راه برای رسیدن به رتبه مطلوب در موتورهای جستجو است ولی از طرف دیگر در تضاد کامل با قوانین گوگل وجود دارد ؛ که این امر موجب سلب اعتماد از سوی گوگل می شود . در متن بالا نمونه های از تکنیک های معمول در سئو کلاه سیاه را بیان کردیم و اینکه چطور گوگل آن ها را شناسایی می کند و البته بیان کردیم چگونه می توانیم  در دام سئو کلاه سیاه گرفتار نشویم .

منبع مقاله

https://seokar.com

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.