چگونه هکر شویم با گوشی؟ – نحوه نفوذ به گوشی دیگران

با توجه به اینکه امروزه همه ما حجم عظیمی از اطلاعات خود را از طریق تلفن‌های هوشمند، حساب‌های کاربری، اپلیکیشن‌ها و مواردی از این دست ذخیره می‌کنیم؛ هکرها و سودجویان فعال در این بخش توانسته‌اند با پیاده سازی انواع ترفندها فعالیت‌های مجرمانه خود را به پیش ببرند. می‌توان گفت گسترش فضای مجازی با توجه به تمامی نکات مثبت و فرصت‌هایی که ایجاد کرده است؛ باعث افزایش چشمگیر کلاهبرداری‌های اینترنتی، اخاذی به واسطه عکس و فیلم‌های لو رفته و مواردی از این دست شده است.

2- متن جایگزین شود:
برای اینکه بتوان با این وضعیت مقابله نمود، طراحان تلفن‌های هوشمند و به طور کلی طراحان فعال در حوزه ساخت سیستم عامل و نرم افزار در تلاش برای افزودن سدهای امنیتی و افزایش مقاومت آنها هستند. با وجود تمامی این تلاش‌ها در خصوص افزایش امنیت سرویس‌های هوشمند همچنان سوءاستفاده‌های اینترنتی بسیاری رخ می‌دهد. با توجه به این مسئله مهم است که شما خود نیز از دیدگاه یک هکر به امنیت دستگاه خود نظر کنید و سپس سعی کنید تا آموزش امنیت شبکه، آموزش شبکه‌های کامپیوتری و مواردی از این دست را در سطح آموزش عمومی بگذرانید. در ادامه این متن به معرفی هکرها و شیوه‌های فعالیت آنها خواهیم پرداخت.

آموزش هکری
آموزش هکری

انواع هکرهای فعال

در ابتدای کار لازم است تعاریفی برای واژه هک و هکر ارائه دهیم. هک که به لاتین (Hack) خوانده می‌شود به معنی نفوذ است. هنگامی که شما از ترکیب هک کردن و یا فرایند Hacking استفاده می‌کنید در حقیقت به فرایند نفوذ کردن اشاره دارید. امروزه هک کردن به طور ویژه برای فرایندهای نفوذ به یک شبکه یا یک رایانه مورد استفاده واقع می‌شود. حال شخص هکر به فردی گفته می‌شود که عملیات نفوذ کردن را به شبکه یا هر چیز دیگر اجرا می‌نماید. جالب است بدانید که هکرها خود به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و می‌توانند به شکل تکی و یا گروهی فعالیت خود را برای دستیابی به اهداف خیر یا شر سازماندهی نمایند. در زیر شما را با انواع دسته بندی‌های شناخته شده برای هکرها آشنا خواهیم کرد.

 • هکر کلاه سیاه

هکرهای کلاه سیاه به افرادی گفته می‌شود که با استفاده از مهارت‌های نفوذ خود به شبکه اقدام به استخراج اطلاعات افراد و یا شرکت‌ها می‌نماید و سپس بدین واسطه دست به اخاذی زده و یا به طور کلی سیستم شخص مقابل را از بین می‌برند. تاکنون نمونه‌های معروف بسیاری از فعالیت هکرهای کلاه سیاه در دنیا اتفاق افتاده است که از شناخته شده‌ترین آنها می‌توان به هک اطلاعاتی شرکت اکوئیفاکس در سال 2017 اشاره نمود.

لازم است اشاره کنیم که اطلاعاتی که توسط هکرهای کلاه سیاه استخراج می‌شوند؛ درون محیط داک وب به افراد مختلف به فروش خواهد رسید. در نمونه ذکر شده نیز پس از هک و نفوذ به شبکه این شرکت اطلاعات چندین میلیون شهروند ایالات متحده به دست هکرهای کلاه سیاه افتاد و سپس درون محیط تاریک اینترنت به فروش رسید. فعالیت مربوط به هکرهای کلاه سیاه اغلب مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌ها و یا اشخاص خاص می‌شود. این هکرها به دنبال اخاذی مستقیم نیستند و اطلاعات کسب شده خود را نفر سوم می‌فروشند.

 • هکر انتحاری

دسته‌ای بی پروا از هکرها هستند که پس از نفوذ خود به درون شبکه به دنبال راه‌هایی برای افشاگری عمومی اطلاعات و یا از بین بردن کامل شبکه هستند. این دسته از هکرها اغلب اهدافی مانند انتقام، افشاگری، اعلان جنگ و یا اخاذی دارند. جالب است بدانید که هکرهای انتخاری تلاشی برای پوشاندن اثر خود در شبکه نمی‌کنند و این خود هستند که حمله و نفوذ خود را به اطلاع صاحبان شبکه می‌رسانند.

هکر گوشی
هکر گوشی
 • هکر کلاه خاکستری

این دسته از هکرها رفتاری شبیه به رابین هود و یا شبیه به جایزه بگیران دارند. هکرهای کلاه خاکستری فعالیت‌های نفوذ خود را برای دستیابی به دو دسته از اهداف انجام می‌دهند. اول اینکه تلاش می‌کنند تا با نفوذ به یک شبکه و به دست آوردن اطلاعات؛ اقداماتی عام‌المنفعه و یا در جهت عدالت انجام دهند. دوم اینکه این هکرها پس از نفوذ به شبکه به صاحبان آنها اطلاع داده و سعی در گرفتن جایزه خواهند داشت چرا که توانسته‌اند حفره امنیتی شبکه را پیدا کنند.

در روش اول می‌توان گفت با اینکه فعالیتی غیرقانونی را به انجام می‌رسانند لااقل هدفی سازنده و مثبت در ذهن دارند. در روش دوم این هکرها با کار خود باعث جلب توجه طراحان شبکه به سوی نقاط ضعف آن می‌شوند و بدین ترتیب می‌توانند به بهبود امنیت شبکه مذکور کمک نمایند. این دسته از هکرها اغلب از روی سرگرمی، هیجان و یا شیطنت دست به نفوذ به شبکه و هک می‌زنند.

 • هکر کلاه سفید

این دسته از افراد از مهارت‌های خود در خصوص نفوذ به شبکه در جهتی کاملاً قانونی و مثبت استفاده می‌کنند. هکر کلاه سفید مستقیماً توسط سازمان‌ها و یا صاحبان یک شبکه استخدام خواهد شد و تلاش می‌کند تا انواع راه‌های نفوذی که ممکن است یک هکر سودجو از آن استفاده نماید را شناسایی نموده و سپس آنها را اصلاح نمایند. فعالیت یک هکر کلاه سفید به طور مستمر ادامه خواهد داشت و همواره در تلاش برای کشف نقاط ضعف شبکه، مقابله با حملات سایر هکرها، جبران آسیب‌های وارد شده و بهبود وضعیت شبکه هستند. تمامی سازمان‌ها و شرکت‌هایی که به امنیت سیستم و اطلاعات خود اهمیت می‌دهند.

به طور حتم از هکرهای کلاه سفید کمک می‌گیرند. این نوع هکرها به واسطه سپری کردن آموزش امنیت شبکه و آموزش شبکه‌های کامپیوتری در فرادرس می‌توانند مانع از نفوذ سودجویان شوند.

برای مشاهده مجموعه آموزش شبکه های کامپیوتری — کلیک کنید

 • جوجه اسکریپتی

به جرأت می‌توان گفت خطرناک‌ترین هکرهایی که وجود دارند همین هکرای تازه کار و یا جوجه اسکریپتی‌ها هستند. این دسته از افراد صرفاً به بهانه کنجکاوی و یا تلاش برای امتحان مسائل جدید دست به حمله‌های نفوذ می‌زنند. عدم آگاهی از تبعات حمله نفوذ، نداشتن هیچ گونه نقشه‌ای برای پیشبرد حمله، عدم آماده سازی اقدامات محافظه کارانه حین حمله و… از جمله عواملی هستند که باعث خطرناک شدن این هکرها می‌شوند.

هکرهای آماتور صرفاً با توجه به دسترسی به اینترنت اقدام به یادگیری روش‌های پیاده سازی حمله‌های نفوذ می‌کنند و یا ابزارهای هک اطلاعات را از طریق دارک وب و یا سایر محیط‌ها دانلود می‌کنند. این دسته از افراد اطلاعات کاملی در خصوص کاری که انجام می‌دهند ندارند.

هکر گوشی
هکر گوشی
 • هکتیویست

این دسته از هکرها تلاش می‌کنند تا با استفاده از قدرت فضای مجازی موج جدیدی از علایق و انتخابات را میان مردم راه بیندازند. اصطلاح هکتیویست برای اولین بار در سال 1994 مورد استفاده واقع شد. این افراد صبور، آگاه و با نیات سیاسی یا اجتماعی خاص هستند که اطلاعات و سلایق جدید را با در دست گرفتن مدیریت انواع شبکه‌ها تغییر می‌دهند.

 • هکر کلاه قرمز

هکرهای کلاه قرمز دشمن و تهدید اصلی هکرهای کلاه سیاه محسوب می‌شوند. این دسته از هکرها به دنبال این هستند که نشانه‌های هکرهای کلاه سیاه را پیدا کنند و سپس ضمن نفوذ به سیستم آنها، اقداماتی در جهت نابودی کامل آنها را به انجام برسانند.

 • هکر شبکه اجتماعی

این دسته از افراد هکرهایی هستند که با سپری کردن آموزش عمومی و ابتدایی در زمینه نفوذ به شبکه و صرفاً با استفاده از ترفندهای مختلف در تلاش هستند تا اطلاعات افراد عضو شبکه‌های اجتماعی را به سرقت ببرند. این دسته از هکرها با نیاتی خراب کارانه فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند و در تلاشند تا به اخاذی و یا بی آبرویی افراد دست بزنند. جالب است بدانید که هر شخصی می‌تواند با محافظه کاری و دقت در عملکرد خود به سادگی در برابر طعمه‌ها و حقه‌های یک هکر شبکه اجتماعی مقاومت نماید.

هکر گوشی
هکر گوشی

همان طور که قابل مشاهده است این روزها افراد مهارت‌های خود را در خصوص دخل، تصرف و حفظ امنیت اطلاعات به چالش می‌کشانند. مهم است به واسطه سپری کردن آموزش امنیت شبکه و آموزش شبکه‌های کامپیوتری نه در سطح آموزش عمومی بلکه تخصصی؛ به مقابله با هکرها بپردازید.

آموزش هکری: دفاع در برابر هکرها

شما به عنوان یک شخص فعال در دنیای اینترنت و به عنوان کسی که از ابزارآلات هوشمند برای انجام کارها و ثبت اطلاعات خود استفاده می‌نماید، لازم است که بدانید چطور می‌توان در برابر هکرها مقاومت نمود. در مقیاس‌های گسترده شما جز پیاده سازی آموزش امنیت شبکه و آموزش شبکه‌های کامپیوتری عملاً هیچ راهی برای محافظت از شبکه نخواهید داشت اما می‌توانید با پیش گرفتن برخی از اصول و اهمیت دادن به نکات متعدد، امنیت اطلاعات شخصی خودتان را تا حد زیادی تضمین نمایید. در ادامه به نمونه‌ای از این دستورالعمل‌ها محافظتی در برابر هکرها اشاره خواهیم کرد.

آموزش هکری: طراحی رمز عبور

: باید بدانید که در انواع حملات نفوذ سرعت نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. مهم است که هکر بتواند پیش از اینکه توسط ناظران و یا هوش مصنوعی شناخته شود، به شبکه نفوذ کرده و کار خود را انجام دهد. در طی این فرایند هر رمز عبور به معنی یک اتلاف وقت است. هر چه رمز عبور پیچیده‌تر و دشوارتر باشد، هکر مجبور به صرف زمان بیشتری برای رمز گشایی است.

با توجه به این مسئله مهم است که برای دسترسی به انوع اطلاعات حتی موارد به ظاهر کم اهمیت از رمزهایی طولانی، سخت و ترکیبی استفاده نمایید. سعی کنید تعداد کاراکترها را بیش از 8 مورد تنظیم کنید و از ترکیب اعداد، حروف و نشانه‌ها در کنار هم کمک بگیرید. هکرهای تازه کار اغلب از شکستن رمزهای پیچیده باز می‌مانند. افراد حرفه‌ای نیز بایستی وقت بیشتری را صرف نمایند که همین نکته شانس شما برای شناسایی هکر را افزایش خواهد داد.

هکر گوشی
هکر گوشی

آموزش هکری: کمک گرفتن از آنتی ویروس‌ها

یک ویروس اطلاعاتی در صورتی که وارد سیستم و یا شبکه شما شود می‌تواند تمامی سدهای امنیتی را از کار بیندازد و یا ادامه فعالیت شبکه را با مشکل مواجه سازد. ویروس‌ها از طریق انواع راه‌های ارتباطی دستگاه قابل ورود خواهند بود. مهم است که شبکه و یا سیستم نسبت به ورود اطلاعات حساس باشد و چه بهتر اینکه از یک آنتی ویروس قوی به عنوان ابزار پشتیبانی استفاده شود. آنتی ویروس‌ها به طور خودکار فضای سیستم شما را کاوش خواهند کرد و انواع عواملی را که مشکوک هستند را اطلاع می‌دهند. علاوه بر این آنتی ویروس‌ها انواع داده‌ها و فایل‌های ورودی دستگاه را اسکن می‌کنند تا محتواهای ویروسی و آسیب زننده را پیش از ورود شناسایی نمایند.

آموزش هکری : ایمل‌های فیشینگ

یکی از راه‌های ساده برای ایجاد اختلال در سیستم و نفوذ به آن کمک گرفتن از لینک‌های آسیب زا است. اغلب هکرها تلاش می‌کنند تا با ارسال ایمیل‌هایی تحت عنوان فیشینگ شما را وادار به استفاده از لینک‌های مخرب خود کنند. برای مقابله با این روش لازم است حتماً امنیت و اعتبار فرستنده یک ایمیل را با توجه به آدرس مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که تمامی لینک‌هایی که از سوی منابع ناشناس برای شما فرستاده می‌شوند؛ مشکوک به حساب می‌آیند از این رو برای باز کردن آنها از محیط‌های سیستم باز یا ایندکس‌ها کمک بگیرید تا بدین ترتیب مانع از حملات احتمالی شوید.

آموزش هکری: حساس باشید

در این قسمت اموزش هکری به مواردی که باید حساسیت به خرج بدید خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه این روزها تکنولوژی و فناوری‌های جدید سرعت زندگی همه‌مان را افزایش داده است، اغلب به فرایند‌های بررسی و اعتبار سنجی با توجه به وقت گیر بودن آنها اهمیت نمی‌دهیم. علاوه بر اینها افراد دیگر زحمت به خاطر سپردن اطلاعات را به خود نمی‌دهند و ترجیح خود را بر روی ثبت اطلاعات در حافظه‌های هوشمند می‌گذارند.

این دو عملکرد موجب افزایش موفقیت هکرها خواهد شد. با توجه به اینکه شما وقت کافی را برای اعتبار سنجی مجوزهای درخواست شده، پیام‌های دریافت شده و مواردی از این دست نمی‌گذارید؛ هکرها به سادگی با محتواهای ویروسی و اسپم می‌توانند به شما ضربه بزنند. از سوی دیگر با عدم نگهداری ایمن از پسوردها و کدهای امنیتی خود آنها را به سادگی در اختیار سودجویان قرار خواهید داد.

با عمل کردن به این نکات و اصلاح رفتارهای اشتباه‌تان در این بخش می‌توانید شانس خود در دفاع مقابل هکرها را به شکل قابل توجی افزایش دهید.

هک با گوشی
هک با گوشی

جمع بندی چگونه هکر شویم با گوشی

برای مقابله با یک هکر ابتدا بایستی مثل خود او فکر کنید و انواع روش‌های ممکن را شناسایی نمایید. در نهایت می‌توانید در مسیرهای حدسی خود، امنیت را افزایش دهید. انواع آموزش امنیت شبکه و آموزش شبکه‌های کامپیوتری حتی در سطح آموزش عمومی می‌تواند منجر به افزایش مقاومت دربرابر هکرها شود.

پیاده سازی فرایندهای امنیتی تخصصی نیاز به صرف زمان زیاد و مهارت‌های بالا خواهد داشت که اگر از آنها بهره مند نیستید، می‌توانید از متخصصین فعال در این زمینه‌ها کمک بخواهید. لازم است یادآور شویم انواع فعالیت‌هایی که در جهت نقص حریم شخصی افراد انجام می‌شوند، غیرقانونی شناخته شده و پیگیری قانونی می‌شوند.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.