آموزش کار با اینترنت
آموزش کار با اینترنت

آموزش ساخت شماره مجازی آمریکا — معرفی 2 اپلیکیشن رایگان و کاربردی

با گسترش فضای مجازی و اتباطات این چنینی شاهد این هستیم که هویت هر کاربر پشت IP، شماره تلفن و پروفایل‌های مجازی جای گرفته است. همه ما به واسطه شماره‌های تماس خود می‌توانیم به عنوان عضوی از شبکه اینترنت و مسیرهای ارتباطی فعالیت کنیم و همچنین با سایر افراد در اقصی نقاط دنیا ارتباط برقرار نماییم. این شیوه از ارتباطات اگر چه توانسته است مزایا و فرصت‌های بسیاری را در اختیار افراد قرار دهد اما امنیت اطلاعات آنها و حریم شخصی کاربران را با سستی و نقاط ضعف بسیاری همراه ساخته است.

با توجه به این مسئله است که نکاتی همچون آموزش کار با اینترنت و آموزش حفاظت از اطلاعات در اینترنت تبدیل به دو گزینه مهم برای توجه و حساسیت شده‌اند. راه‌های بسیاری وجود خواهد داشت که شما می‌توانید با استفاده از آنها امنیت خود را در فضای مجازی و به طور کلی اینترنت افزایش دهید.

ساخت شماره مجازی آمریکا
ساخت شماره مجازی آمریکا

آشنایی با شماره مجازی به بیان ساده

همه ما با سیم کارت‌های تلفن‌های همراه و شماره‌های تماس آشنایی داریم. این دست از شماره‌ها که توسط انواع اپراتورهای تلفن همراه در اختیار کاربران قرار می‌گیرند به ما امکان ثبت هویت در فضای مجازی و برقراری تماس با سایر صاحبان سیم کارت‌ها را خواهند داد. هر شماره تماس با توجه به پیش شماره‌ها و الگوریتم اعداد آن به یک کشور خاص با یک IP مشخص اختصاص پیدا می‌کند. به عنوان مثال تمامی شماره‌های تلفن‌های همراه در ایران با پیش شماره 098 شناخته می‌شوند.

شماره‌های مجازی نیز ماهیت و کاربری کاملاً مشابه شماره‌های معمول خواهند داشت با این تفاوت که شماره در واقعیت وجود ندارد و به اسم شخصی خاص و یا مالکیت فرد مشخصی ثبت نشده است. این دست از شماره‌ها اغلب قابل پیگیری نیستند و یا بسیار سخت می‌توان رد فعالیت‌ها و اطلاعات مربوط به آنها را آشکار نمود. جالب است بدانید که شماره‌های مجازی در انواع مختلفی در دسترس خواهند بود که هر یک به شما دامنه فعالیت‌های مشخصی را ارائه می‌دهد. بیشتر شماره‌های مجازی که در دسترس بوده و می‌توان از آنها استفاده نمود با پیش شماره‌های آمریکا و یا کانادا طراحی می‌شوند.

ساخت شماره مجازی آمریکا و یا کانادا عملی آسان است از این رو بسیاری از افراد به منظور پیش برد اهداف خود ترجیح می‌دهند که این دست از شماره‌ها را جایگزین شماره‌های همراه معمول سازند. لازم است در این بخش اضافه کنیم که استفاده از شماره مجازی هیچ گونه منع قانونی نخواهد داشت مگر اینکه شما از این شماره در جهت اهداف سوء و انجام کارهای خلاف استفاده نمایید.

دستاوردهای ساخت شماره مجازی آمریکا

کمک گرفتن از شماره‌های مجازی و آشنایی با آنها امروزه به طور قابل توجهی افزایش یافته است و شما می‌توانید افراد زیادی را بیابید که از این دست از شماره‌ها برای اکانت‌های مجازی خود و حتی برقراری تماس استفاده می‌کنند. از نمونه دستاوردهایی که شماره‌های مجازی می‌توانند برای شما به دنبال داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ساخت چندین اکانت

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، یکی از موارد استفاده اصلی از شماره‌های مجازی ساخت اکانت‌های مجازی است. شما این امکان را خواهید داشت تا با توجه به شرایط خود به واسطه شماره مجازی علاوه بر اکانت‌هایی که با شماره‌های اصلی خود ساخته‌اید؛ در همان شبکه‌های مجازی بسازید. به زبان ساده شما این امکان را دارید به سادگی بیش از یک حساب تلگرام، اینستاگرام و… را برای خود با شماره تماس بسازید و مدیریت نمایید.

ساخت شماره مجازی آمریکا
ساخت شماره مجازی آمریکا
 • دور زدن تحریم‌ها

تحریم‌های جهانی که علیه ایران وجود دارد در بخش‌های مختلفی باعث دشواری و محدودیت‌ها برای شهروندان ایرانی شده است. یکی از بخش‌هایی که تحریم‌های اثر محدود کننده بسیاری روی آن گذاشته است، حوزه استفاده از انواع اپلیکیشن‌ها و خدمات مجازی مانند ساختن حساب‌های کاربری برای دستگاه‌ هوشمند و مواردی از این دست است. اغلب اوقات ما تلاش می‌کنیم تا با استفاده از انواع فیل*تر شک*ن‌ها و یا همان تغییر IP با این محدودیت‌ها مبارزه نماییم اما چنین راهبردی در تمامی موقعیت‌ها کاربرد نخواهد داشت. در صورتی که شما به ساخت شماره مجازی آمریکا و یا کانادا بپردازید و سپس به واسطه آن حساب‌های مختلفی مانند ایمیل بسازید؛ دیگر به هنگام بهره مندی از خدمات سایر اپلیکیشن‌ها و محیط‌های مجازی به عنوان یک کاربر ایرانی شناخته نمی‌شوید و می‌توانید تحریم‌های موجود را در سطح بالا و به شکل گسترده دور بزنید.

 • کاهش هزینه‌ها

یکی از قابلیت‌های جالب توجه در خصوص شماره‌های مجازی این است که شما می‌توانید به واسطه آنها حتی تماس‌های تلفنی را نیز برقرار کنید. این ویژگی می‌تواند به هنگام تماس با مخاطبانی خارجی باعث کاهش هزینه‌های تماس شما به شکل جدی شود. برقراری تماس تلفنی با کشورهای دیگر به واسطه سیم‌ کارت‌های معمولی نیز قابل انجام خواهد بود و حتی در داخل کشور سیم کارت‌های مخصوصی برای برقراری به صرفه‌تر تماس‌های خارجی در دسترس هست. با این وجود استفاده از شماره مجازی در چنین موقعیتی می‌تواند هزینه‌های شما را به شکلی گسترده‌تر کاهش دهد.

 • حفظ حریم شخصی

هنگامی که شما به واسطه شماره تماس خود وارد فضای مجازی می‌شوید و از آن در جهت تکمیل اطلاعات اکانت‌های مجازی خود استفاده می‌کنید در حقیقت این فرصت را ایجاد کرده‌اید تا افراد سودجو بتوانند به شماره شما و اطلاعات مکانی دقیق شما دست پیدا کنند و حتی ممکن است با در دست داشتن شماره تماس شما و استفاده از انواع لینک‌های آسیب زا، به سیستم شما حمله کنند. در صورتی که شما از شماره مجازی برای ساخت اکانت‌های مجازی خود استفاده نمایید عملاً تمامی این مشکلات و خطرات را از میان برداشته‌اید و می‌توانید بیش از پیش امنیت حریم شخصی خود را برقرار سازید.

موارد ذکر شده به عنوان نمونه‌ای از دستاوردهای ساخت شماره مجازی آمریکا شناخته می‌شود. از میان این مزایا می‌توان گفت که حفظ امنیت حریم شخصی به عنوان مهم‌ترین دستاورد خواهد بود. شما برای رسیدن به این امنیت علاوه بر کمک گرفتن از شماره‌های مجازی می‌توانید با سپری کردن دوره‌های آموزش حفاظت از اطلاعات در اینترنت و آموزش کار با اینترنت و پیاده سازی دستورات گفته شده نیز به سطح بالایی از امنیت دست پیدا کنید. فرادرس آموزش‌های متنوع و کاربردی بسیاری را در خصوص افزایش امنیت درون فضای مجازی در اختیار شما قرار خواهد داد.

آموزش کار با اینترنت
آموزش کار با اینترنت

شیوه‌های ساخت شماره مجازی آمریکا

تا به اینجا به مزایای بسیار شماره‌های مجازی و فرصت‌هایی که می‌توانند در اختیار شما قرار دهند اشاره نمودیم. حال ممکن است این سؤال برایتان به وجود بیاید که چطور می‌توان شماره مجازی را ساخت و آن را در اختیار گرفت. باید بدانید که روش‌ها و ابزارهای متعددی در این بخش وجود خواهند داشت که به شما برای ساخت شماره مجازی دلخواهتان کمک می‌کنند. در ادامه این متن می‌توانید با نمونه‌ای از این ابزارها آشنا شوید.:

 • اپلیکیشن Textnow

در صورتی که می‌خواهید به شکل رایگان و بدون دردسر شماره مجازی مخصوص خود را بسازید، این اپلیکیشن می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. امکان دانلود این اپلیکیشن از طریق انواع مارکت‌های هوشمند برای شما وجود خواهد داشت. شماره‌هایی که شما به واسطه اپلیکیشن Textnow ساخته می‌شوند به شما امکان استفاده از قابلیت‌هایی نظیر:

 • برقراری تماس‌های صوتی به طور مستقیم با شماره مجازی
 • امکان ارسال و دریافت پیام‌ها به طور مستقیم با شماره مجازی
 • ساخت انواع اکانت‌های مجازی و حساب‌های کاربری مختلف مانند ایمیل و…

شما پس از نصب این برنامه می‌توانید با مشخص کردن کد دلخواه خود که متعلق به کانادا و یا ایالات آمریکا است؛ از میان انواع شماره‌های مجازی پیشنهاد شده دست به انتخاب بزنید. مهم‌ترین نکته در خصوص این برنامه محیط کار ساده آن است.

 • اپلیکیشن NextPlus

این اپلیکیشن نیز یکی دیگر از روش‌های کاملاً رایگان برای ساخت و تهیه شماره‌های مجازی محسوب می‌شود. شما می‌توانید بدون نیاز به هرگونه پرداخت درون برنامه‌ای با استفاده از این اپلیکیشن انواع خدمات برقراری ارتباط مانند ارسال و دریافت پیام، برقراری تماس به شکل دو طرفه، ساخت حساب‌های مجازی و… در اختیار شما قرار خواهد گرفت. نکته ویژه در خصوص اپلیکیشن NextPlus این است که به سادگی با تمامی سیستم عامل‌های موبایلی سازگاری پیدا خواهد کرد و حتی به شما قابلیت‌های ارتباطی اجتماعی ویژه‌ای را درون محیط خود ارائه خواهد داد.

برای ساخت شماره مجازی اپلیکیشن‌های بسیاری مانند TextPlus،  Text Free & Call Free،  Text Me،  Talkatone Calling و… در دسترس خواهد بود. شما می‌توانید با توجه به خدماتی که به آنها نیاز دارید و همچنین با توجه به شرایط خود از میان انواع این اپلیکیشن‌ها دست به انتخاب بزنید. اغلب این اپلیکیشن‌ها رایگان هستند و کار با آنها دشواری چندانی نخواهد داشت. می‌توانید با انتخاب یک اپلیکیشن مناسب به سادگی شماره مجازی خود را با کد آمریکا و یا کد کانادا بسازید و از قابلیت‌های آن استفاده نمایید.

آموزش حفاظت از اطلاعات در اینترنت
آموزش حفاظت از اطلاعات در اینترنت

معایب و محدودیت‌های شماره مجازی

گفتیم که یکی از توصیه‌های آموزش حافظت از اطلاعات در اینترنت و آموزش کار با اینترنت؛ جایگزینی شماره‌های مجازی با شماره‌های معمول برای ساخت اکانت‌ها و حساب‌های مجازی است. روش‌های ساخت شماره مجازی آسان و متعدد خواهد بود و شما می‌توانید با ساخت آن از مزایا و امکانات بسیاری بهره مند شوید. در کنار اینها نباید فراموش کنید که تهیه شماره مجازی می‌تواند برای شما معایب و یا محدودیت‌هایی نیز به همراه داشته باشد. از جمله معایب استفاده از این شماره‌های مجازی می‌توان به دو مورد زیر اشاره نمود:

 • محدودیت زمانی

همان طور که به هنگام ارائه توضیحات و معرفی شماره مجازی پرداختیم، اشاره کردیم که شماره‌های مجازی به طور رسمی ثبت نشده‌اند و قابلیت ردیابی به آسانی نخواهند داشت. وجود این ویژگی‌ها بدین معنی است که شماره‌های مجازی با محدودیت‌هایی در خصوص زمان دسترسی روبه رو هستند. به بیان ساده‌تر شما پس از ساخت یک شماره مجازی به واسطه انواع اپلیکیشن‌های معرفی شده؛ مدت زمان مشخصی امکان استفاده از آن را خواهید داشت و پس از اتمام آن بازه زمانی، شماره مجازی و اطلاعات ثبت شده به واسطه آن دیگر در دسترس نخواهد بود. با توجه به این نکته مهم است که شما اطلاعات مهم خود را روی این شماره‌ها ثبت نکنید و یا حداقل برای آنها نسخه بک آپی را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید. هر شماره مجازی با توجه به ویژگی‌های خود تا مدت مشخصی قابل استفاده خواهد بود.

 • چندین مالک

هنگامی که شما یک شماره معمولی را تهیه می‌کنید؛ آن شماره با نام شما ثبت خواهد شد و این نکته بدین معنی است که هیچ شخص دیگری نمی‌تواند صاحب شماره شما باشد و از آن استفاده نماید. در خصوص شماره‌های مجازی اما چنین قانون و شرایطی صدق نخواهد کرد. تقریباً تمامی اپلیکیشن‌هایی که شماره‌های مجازی را به شکل رایگان و بدون محدودیت به افراد ارائه می‌دهند امکان دارد که آن شماره را هم زمان به چندین شخص بدهند. چنین حالتی می‌تواند برای شما دردسر ساز شود. توصیه می‌شود که اگر از طریق اپلیکیشن‌های رایگان شماره مجازی دریافت می‌کنید؛ اطلاعات مهم خود را به واسطه آن ثبت نکنید و حساب‌های کاربری اصلی خود را به کمک آنها نسازید. استفاده اصلی از این شماره‌ها به شکل بی خطر محدود به برقراری تماس‌های صوتی و ارسال و دریافت پیام می‌شود.

لازم است در این بخش اشاره کنیم که شرکت‌ها و نهادهایی هستند که به شما این امکان را خواهند داد تا با پرداخت پول؛ شماره‌های مجازی بدون این معایب را خریداری نمایید. این دست از شماره‌های مجازی منحصراً مخصوص به شما خواهند بود و در اختیار اشخاص دیگر قرار نمی‌گیرند از سوی دیگر محدودیت زمانی برای آنها تعریف نشده است. منظور از ساخت شماره مجازی آمریکا در جهت افزایش امنیت که در دوره‌های آموزش کار با اینترنت و آموش حفاظت از اطلاعات در اینترنت ذکر می‌شود؛ همین شماره‌های غیر رایگان است. فرادرس در خصوص چگونگی تهیه این دست از شماره‌ها آموزش‌ها و نکات بسیار مفیدی ارائه داده است.

شماره مجازی امریکا
شماره مجازی امریکا

جمع بندی آموزش ساخت شماره مجازی امریکا

ساخت شماره مجازی آمریکا و یا کانادا یکی از ترفندهایی است که می‌تواند به شما کمک بسیاری در خصوص کاهش هزینه‌ها و همچنین افزایش امنیت حین فعالیت در اینترنت را بدهد. فرادرس با علم به مزایای استفاده از شماره‌های مجازی و ساخت آنها مطالبی گسترده و جامع را در خصوص این موضوعات ارائه داده است و از سوی دیگر تلاش کرده است تا با طراحی دوره‌های آموزشی حرفه‌ای مانند آموزش کار با اینترنت و آموزش حفاظت از اطلاعات در اینترنت به شما کمک کند تا بهترین و امن‌ترین عملکرد ممکن را حین کار با فضای مجازی و فعالیت در این عرصه داشته باشید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.