رفع ریپورت اینستاگرام- راهنمای خارج شدن از ریپورت Instagram

اپلیکیشن اینستاگرام توانسته است در مدت کوتاهی به یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب تبدیل شود. این اتفاق جدا از اینکه به واسطه قابلیت‌های به روز و آیتم‌های متعدد رخ داده است، تا حد زیادی تحت تأثیر قوانین و الگوریتم‌های خاص این شبکه است. شبکه اینستاگرام به واسطه الگوریتم‌هایی که برای کاربران خود و شیوه‌های فعالیت آنها تنظیم نموده است توانسته امنیت و رضایت خاطر آنها را تا حد زیادی فراهم آورد.

یکی از آیتم‌های محافظتی و نظارتی اینستاگرام، ریپورت است. ریپورت ترفندی است که به واسطه آن پیج‌هایی با منشأ فیک و یا محتوای مجرمانه و آسیب زننده از سوی مردم به اینستاگرام شناسانده می‌شوند. از سوی دیگر ریپورت اقدامی است که اینستاگرام به کمک آن پیج‌هایی را که طبق الگوریتم‌های مجاز فعالیت نمی‌کنند را تنبیه می‌نماید. شما می‌توانید به کمک سپری نمودن دوره‌های آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام و یا به طور کلی آموزش اینستاگرام به خوبی با ریپورت و نحوه رفع ریپورت اینستاگرام آشنا شوید. در زیر به ارائه اطلاعاتی کلی در این خصوص خواهیم پرداخت.

آموزش الگوریتم اینستاگرام – کلیک کنید

آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام
آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام چیست و چرا انجام می شود؟

همان طور که پیش‌تر گفتیم یکی از دلایل محبوبیت اینستاگرام میان کاربران به واسطه تلاش‌هایی است که این شبکه در جهت حفظ امنیت و سلامت محیط خود می‌کند. ریپورت کردن از جمله اقدامات اینستاگرام برای بهبود وضعیت این شبکه است. به طور کلی ریپورت می‌تواند با دو دسته کاربران مبارزه کند:

 • دسته اول کاربرانی هستند که که مطابق الگوریتم‌ها و محدودیت‌های اینستاگرام برای تعداد لایک، فالو و آنفالو در بازه‌های زمانی مشخص عمل نمی‌کنند.
 • دسته دوم شامل کاربرانی خواهد شد که محتواهایی غیر قانونی، کپی و جعلی و مواردی مشابه را با سایرین به اشتراک می‌گذارند. انواع محتواهای مجرمانه، تشویق به جرم و خشونت و خود آزاری نیز در این دسته قرار خواهند گرفت.

هر کاربر این امکان را خواهد داشت تا پیج‌ها و یا محتواهایی را که احساس می‌کند در دسته محتواهای غیر قانونی جای می‌گیرد را به کمک ریپورت کردن به اینستاگرام معرفی نماید. علاوه بر این خود اینستاگرام با توجه به ریز فعالیت‌های هر پیج در صورت شکستن قوانین اقدام به ریپورت کردن پیج مدنظر خواهد کرد. در صورتی که ریپورت به معنی واقعی و به شکل دقیق اجرا شود می‌توان انتظار داشت که فضای اینستاگرام و کاربران فعال در آن غربال شده و شرایطی سالم‌تر پیدا خواهند کرد. لازم است به این نکته اشاره کنیم که ریپورت می‌تواند در خصوص یک پیج، پست، استوری و حتی کامنت اجرا شود.

شما می‌توانید مشخصاً در صورت مشاهده موارد زیر اقدام به ریپورت کردن یک پیج یا محتوا نمایید:

 • محتوایی اسپم و یا دروغین نشر داده شده باشد.
 • محتوا به عنوان کپی یا جعل از محتوا یا برند شما یا شخصی دیگر است.
 • محتوا غیر اخلاقی است و شامل مواردی مانند پورنو گرافی و نمونه‌هایی از این دست می‌شود.
 • محتوا دارای پیامی تهدید آمیز است.
 • محتوا به عنوان تبلیغی برای اعمال ناشایست و یا مجرمانه محسوب می‌شود.
 • محتوا زمینه‌های جرم و جنایت را آماده سازی می‌کند مانند فروش غیر قانونی اسلحه، مواد مخدر، نوشیدنی‌های الکلی و…

آموزش ریپورت کردن پست و استوری در اینستاگرام

همانطور که گفته شد می توانید یک محتوا را در اینستاگرام ریپورت کنید و به عنوان محتوای غیر قانونی به اینستاگرام گزارش دهید. برای این کار کافیه مطابق تصویر زیر روی گزینه های هر پست که به شکل سه نقطه در کنار هر پست وجود دارد کلیک کنید و در نهایت گزینه ریپورت یا گزارش را انتخاب کنید.

آموزش ریپورت اینستاگرام
آموزش ریپورت اینستاگرام

در صورت مشاهده چنین مواری حتماً محتوا و پیج مربوطه را ریپورت کنید. برای ریپورت پیج، استوری و یا پست‌ها می‌توانید از علامت سه نقطه درج شده در کنار آنها کمک بگیرید. برای ریپورت کردن کامنت‌ها اما کافی است که کامنت مدنظر را لمس نموده و چند لحظه نگهدارید تا آیتم‌ ریپورت برای شما ظاهر شود. با انتخاب کردن گزینه ریپورت، اینستاگرام به شما گزینه‌هایی را نمایش خواهد داد. شما می‌توانید با تطابق دادن دلیلی ریپورت خود با گزینه‌های ارائه داده شده، شکایت خود را به ثبت برسانید.

توجه داشته باشید که شما نیز به عنوان یک کاربر مسئول هستید تا محتواهایی مناسب را نشر دهید و در صورتی که موارد گفته شده درون فعالیت‌های شما مشاهده شود، شما نیز به عنوان یک هدف ریپورت شناخته می‌شود. با سپری کردن دوره‌های آموزش اینستاگرام شما می‌توانید با دقت بالاتری با موارد منجر به ریپورت آشنا شوید. لازم به ذکر است که انجام چنین فعالیت‌هایی منجر به بسته شدن کامل پیج شده و حتی شخص از باز کردن حساب مجددی با شماره تلفن و ایمیل خود محروم می‌شود.

دوره های آموزش اینستاگرام از سایت فرادرس – کلیک کنید

چرا ریپورت می شویم؟

همانطور که اشاره کردیم بسیاری از اوقات اینستاگرام خود برخی از کاربران را به عنوان کاربر فیک و یا ربات شناسایی می‌کند و تصمیم به ریپورت کردن پیج آنها می‌گیرد. در چنین مواری عملکرد شما در اینستاگرام مورد سنجش واقع می‌شود. در صورتی که اعمال زیر را انجام دهید به احتمال زیاد از سوی اینستاگرام ریپورت خواهید شد.

 • فالو و آنفالو: طبق الگوریتم‌های این شبکه که شما می‌توانید در دوره‌های آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام به طور دقیق با آنها آشنا شوید، یکسری محدودیت در تعداد فالو کردن و یا آنفالو کردن‌های روزانه برای هر کاربر تعریف شده است. حال اگر شما در این بازه بیش از این مقدار دست به فالو/ آنفالو بزنید از سوی اینستاگرام ریپورت می‌شوید.
 • لایک و کامنت: توجه داشته باشید که محدودیت‌های اینستاگرام شامل تعداد لایک و کامنت‌هایی که به شکل روزانه ثبت می‌کنید نیز می‌شود. در خصوص لایک و کامنت بیشتر فاصله زمانی میان آنها تا تعداد آنها مهم است. بدین معنی که اگر در مدت کوتاهی به طور ناگهانی چندین پست را لایک کنید و یا چندین کامنت بگذارید در خطر ریپورت واقع می‌شوید.
 • استفاده از ربات‌ها و یا اپلیکیشن‌های جانبی: بسیاری از افراد که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام و یا دیده شدن بیشتر در این شبکه هستند تلاش می‌کنند تا با استفاده از راه‌های میان بر سریع‌تر دنبال کنندگان و تعاملات پیج خود را افزایش دهند. ربات‌ها و اپلیکیشن‌های جانبی که با هدف گرفتن فالوئر و لایک و کامنت غیر منطقی طراحی شده‌اند از جمله ابزارهایی هستند که افراد به سراغ آنها می‌روند. لازم است یادآور شویم که اینستاگرام به سادگی استفاده شما از این آیتم‌ها را تشخیص داده و در نتیجه آن شما را ریپورت می‌کند.
 • استفاده از vpn: هنگامی که شما از انواع فیلت*تر شک*ن استفاده می‌کنید، به هنگام ورود به اینستاگرام IP گوناگونی خواهید داشت. این تغییر باعث می‌شود اینستاگرام تصور کند چندین کاربر صاحب یک صفحه هستند از این رو اقدام به ریپورت کردن شما کند.
 • انتشار بی حساب پست: به طور متوسط روزانه یک الی 2 پست برای انتشار در صفحه مناسب خواهد بود. بیش از این مقدار باعث قرار گرفتن شما در معرض ریپورت می‌شود. در صورتی که قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارید تلاش کنید پست‌هایی با کیفیت در تعداد کم طراحی و منتشر نمایید.
کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام

تمامی این عواملی که به آنها اشاره کردیم از جمله تخلفاتی هستند که از کاربران فیک و یا پیج‌هایی که محتوای ضعیف دارند، سر خواهند زد. درصورتی که پیج شما به واسطه چنین دلایلی از سوی اینستاگرام ریپورت شود، یک ضربه جدی به اعتبار پیج شما و در نتیجه آن کسب درآمد شما از اینستاگرام وارد خواهد شد. در صورتی که دوره‌های آموزشی فرادرس با سرفصل‌های آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام و آموزش اینستاگرام به طور کلی را پشت سر بگذارید می‌توانید بدون خطر ریپورت با بالاترین سرعت ممکن در اینستاگرام دیده شوید.

راهکارهای رفع ریپورت اینستاگرام

در صورتی که شما ریپورت شوید در طول مدت مشخصی اجازه لایک کردن، کامنت گذاشتن، ارسال پیام در دایرکت سایر کاربران و حتی انتشار پست جدید را از شما سلب خواهد شد. چنین محدودیت‌های عملکردی باعث می‌شود تا شما نتوانید فعالیت‌های مربوط به پیج خود را به درستی و طبق برنامه پیش ببرید. لازم است اضافه کنیم که اگر علت ریپورت به واسطه کپی کاری و محتوای مجرمانه باشد رفع ریپورت اینستاگرام آسان نخواهد بود و حتی امکان حذف شدن دائمی اکانت وجود خواهد داشت. در صورتی که به دلیل عملکرد اشتباه خود ریپورت شده‌اید می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

 • تغییر پشتیبان حساب: هنگام ساخت حساب کاربری شما یک شماره تلفن و یا آدرس ایمیل را به عنوان پشتیبان حساب خود وارد خواهید کرد. در صورتی که ریپورت شده‌اید می‌توانید به قسمت Edit Profile بروید و سپس آدرس ایمیل و یا شماره تلفن وارد شده را تغییر دهید. با این کار محدودیت‌های ریپورت برای شما حذف خواهند شد.
 • اظهار پشیمانی: یکی دیگر از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید این است که به بخش تنظیمات اینستاگرام خود بروید و سپس وارد قسمت Help شوید. در این صفحه آیتمی با عنوان Report Problem مشاهده خواهید کرد. با انتخاب این آیتم و ارسال متنی با مضمون عدم توانایی برای بهره مندی از قابلیت‌های اینستاگرام و تعهد برای اجرای قوانین پس از این، پشیمانی خود را ابراز نمایید. انتظار می‌رود پس از این اقدام عرض چند ساعت محدودیت‌های ریپورت برای شما برطرف شود.
 • معجزه کامنت: در صورتی که همچنان امکان انتشار پست در اینستاگرام را دارید می‌توانید پستی منتشر کرده و فالوئرهای خود بخواهید برایتان کامنت معنادار به زبان انگلیسی ثبت کنند. این روش به اینستاگرام نشان می‌دهد که شما و پیجتان فیک نیستید و فعالیت‌هایی مؤثر انجام می‌دهید.
 • صبر کردن: در صورتی که علت ریپورت شدن شما چندان جدی نباشد و یا دفعه اولی باشد که ریپورت می‌شوید با گذشت بازه 3 الی 7 روزه به طور خود به خودی محدودیت‌های ریپورت برای شما حذف خواهند شد از این رو آسان است اگر فقط صبر کنید.
 • اثر تبلیغات: یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند به رفع ریپورت کمک کند، تبلیغ پیج شما توسط سایر پیج‌ها است. انواع روش‌ها مانند تگ شدن پیج شما روی انواع پست‌ها و یا شات شدن پیج شما توسط سایر کاربران به اینستاگرام نشان می‌دهد که شما فیک نیستید و با سایرین تعامل دارید. این ترفند مشابه کامنت‌ها عمل می‌کند.
 • تکمیل اطلاعات: توجه داشته باشید که نداشتن عکس پروفایل و یا نداشتن بیو و توضیحات معرفی کننده شما باعث می‌شود تا اینستاگرام نسبت به فیک بودن شما بیش از پیش مطمئن شود. شما می‌توانید با اضافه کردن اطلاعات در بیو، تنظیم عکس پروفایل و مواردی از این دست ثابت کنید که فیک نیستید.
 • کمک از پشتیبان: یکی دیگر از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید ارسال ایمیل به پشتبانان اینستاگرام است. در متن این ایمل لازم است که به زبان انگلیسی توضیح دهید که فیک نیستید و دیگر اقداماتی بر خلاف الگوریتم‌های اینستاگرام انجام نمی‌دهید. دوره آموزش اینستاگرام به شما اطلاعات کافی در خصوص متن ایمیل و نمونه‌های پیشنهادی را ارائه خواهد داد.

انواع این روش‌ها می‌توانند به شما برای رفع ریپورت اینستاگرام کمک کنند. سایت فرادرس با ارائه آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام و آموزش اینستاگرام به طور کلی شما را با انواع دلایل ریپورت و ترفندهای رفع آن با سرعت بالا آشنا خواهد ساخت. چنین آموزش‌هایی به شما برای کسب درآمد از اینستاگرام بدون مشکل و محدودیت کمک‌ خواهند کرد.

کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام

بلاک شدن توسط اینستاگرام

علاوه بر ریپورت مشکل دیگری نیز تحت عنوان بلاک شدن وجود خواهد داشت که تبعاتی مشابه محدودیت‌های ریپورت برای شما به همراه خواهد داشت. بلاک شدن می‌تواند در نتیجه ارسال دایرکت بیش از حد به افرادی که با شما تعامل ندارند و یا تعدد دفعات بلاک شدن شما توسط سایر کاربران نیز باشد. در صورتی که شما از سوی اینستاگرام بلاک شده باشید به هنگام ارسال دایرکت، لایک کردن و کامنت گذاشتن و… با پیامی مبنی بر بلاک شدن از سوی اینستاگرام مواجه خواهید شد و بدین ترتیب محدود می‌شوید.

در صورتی که چنین پیامی دریافت کردید می‌توانید یک آپشن تحت عنوان Tell Us را در بخش زیرین پیام مشاهده نمایید. با انتخاب این گزینه شما می‌توانید به اینستاگرام اعلام کنید که یک کاربر واقعی هستید و بلاک شدن شما به اشتباه انجام شده است. توصیه می‌شود بررسی کنید که چه کاربرانی شما را بلاک کرده‌اند و سعی در آن بلاک شدن از سوی آنها داشته باشید همچنین دقت کنید عملکردتان به صورتی باشد که از سوی دیگران بلاک نشوید.

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام – کلیک کنید

جمع بندی رفع ریپورت اینستاگرام

سایت فرادرس در تلاش است تا با ارائه انواع دوره‌های آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام، آموزش اینستاگرام و مواردی از این دست به شما کمک کند تا به شکلی اصولی در این شبکه اجتماعی فعالیت نمایید و بتوانید در طول زمان به کسب درآمد از اینستاگرام برسید. آموزش‌های ارائه شده توسط این سایت به شکلی جامع، روان و آنلاین توسط اساتید و متخصصین حرفه‌ای خواهند بود از این رو شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن نکات مدنظر خود را کاملاً فرابگیرید. لازم است در انتها به این نکته اشاره کنیم که فعالیت صحیح و مطابق قوانین بایستی ملاک اصلی شما برای حضور در این شبکه اجتماعی باشد در غیر این صورت با بلاک شدن یا ریپورت شدن‌های متعدد به اعتبار و عملکرد پیج خود زیان‌های زیادی وارد می‌سازید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.