آموزش دی اکتیو اکانت اینستاگرام — راهنمای کامل دی اکتیو موقت Instagram و بازگرداندن آن

اینستاگرام از نمونه شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب در میان مردم سراسر جهان است که در طی سال‌ها توانسته است با گسترش قابلیت‌ها و دسترسی‌های خود همچنان محبوبیت خود را در میان کاربران حفظ نماید. قابلیت‌ها و آیتم‌های ارائه شده توسط این اپلیکیشن به قدری گسترده است که برای داشتن فعالیتی جدی و مؤثر نیاز به سپری کردن دوره‌های آموزش اینستاگرام خواهد بود.

این روزها افراد در تلاش هستند تا بتوانند از بستری که این شبکه اجتماعی ایجاد کرده است و همچنین با توجه به علاقه مندی افراد به این فضا به کسب درآمد از اینستاگرام دست پیدا کنند. طراحان اینستاگرام به منظور اینکه کاربران بتوانند بیشترین استفاده ممکن را از زمینه‌های موجود داشته باشند، ترفندها و دستورالعمل‌های زیادی را درون این اپلیکیشن طراحی کرده‌اند. یکی از همین ترفندها، آموزش دی اکتیو اکانت اینستاگرام است. در ادامه این متن در خصوص چیستی این ترفند و مزایا و فرصت‌های آن توضیح خواهیم داد.

آموزش کسب درامد از اینستاگرام در فرادرس – کلیک کنید

کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام

دی اکتیو اکانت اینستاگرام چیست؟

شما می‌توانید به واسطه ساخت یک اکانت، هویت خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام تشکیل دهید و سپس تمامی فعالیت‌های خود را تحت این اکانت یا هویت به انجام برسانید. اکانت اینستاگرام شما علاوه بر اینکه شناساننده شما به سایر کاربران است به عنوان یک مخزن ذخیره اطلاعات و تاریخچه عملکردی نیز شناخته می‌شود. شما می‌توانید پست‌ها و محتواهای مورد علاقه خود را درون حافظه آرشیو اکانت خود ذخیره نمایید و از همه مهم‌تر امکان این را خواهید داشت تا اطلاعات مربوط به تعاملات خود با سایر کاربران و یا تاریخچه مربوط به فعالیت‌های اشتراک گذاری محتوای خود را نیز ثبت کنید. اکانت اینستاگرام شده به عنوان کلیدی برای انجام فعالیت‌های تحت نام شما و دسترسی به سایر اطلاعات شخصی شما نیز به حساب می‌آید. با توجه به این نکات بسیار مهم است که شما با آگاهی کامل مسائل مربوط به اکانت خود را مدیریت نمایید.

برای مدیریت اکانت اینستاگرام نکات و آموزش‌های بسیاری وجود خواهد داشت. به عنوان مثال آموزش استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام و یا آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام به شما نشان می‌دهند که چطور اکانت خود را به شکلی مؤثر و طبق قوانین اینستاگرام نمایش دهید و به کار ببندید. یادگیری آموزش دی اکتیو اکانت اینستاگرام یکی از اقداماتی است که شما می‌توانید در جهت مدیریت اکانت خود انجام دهید. دی اکتیو به زبان ساده به معنی از دسترسی خارج کردن اکانت به شکل موقت است. در صورتی که شما می‌خواهید اطلاعات مربوط به اکانت خود را تماماً حفظ کنید و در عین حال به شکل موقت اکانت خود را پنهان نموده و تمامی راه‌های دسترسی و تعامل با آن را مسدود کنید؛ دی اکتیو می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

دوره های آموزش الگوریتم اینستاگرام – کلیک کنید

آموزش اینستاگرام
آموزش اینستاگرام

مزایای یادگیری آموزش دی اکتیو اینستاگرام

یکی از ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی این است که اگر چه جذابیت زیادی با خود به همراه دارند اما می‌توانند برخی اوقات باعث حس انزجار و خستگی موقت شوند. در چنین حالتی افراد ممکن است با توجه به حس و حال لحظه‌ای خود اقدام به حذف کامل اکانت و یا حذف نصب برنامه از روی گوشی خود کنند. چنین اقداماتی با توجه به اینکه باعث از بین رفتن کامل اکانت و یا بدون فعالیت ماندن اکانت می‌شود. در صورتی که شما به قصد کسب درآمد از اینستاگرام پیج خود را طراحی نموده‌اید و یا می‌خواهید طبق موارد آموزش استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام پیش بروید؛ نیاز دارید که از قابلیت دی اکتیو اکانت در چنین موقعیت‌های استفاده نمایید. از جمله فوایدی که این روش می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حفظ کامل اطلاعات: شما با دی اکتیو کردن اکانت خود می‌توانید تمامی اطلاعات موجود در آن را به هر شکلی که باشد حفظ نمایید. تمامی داده‌های مربوط به تعاملات شما، محتواهایی که به اشتراک گذاشته‌اید و جزئیات آرشیو شده و…. به طور دقیق و بدون هیچ گونه تغییری حفظ خواهند شد. با توجه به این ویژگی شما می‌توانید پس از کمی استراحت و دور بودن از اینستاگرام مجدداً به فعالیت سابق خود برگردید.
 • حفظ فالوئرها و فالوئینگ‌ها: یکی از جدی‌ترین آسیب‌هایی که رها کردن اکانت اینستاگرام به شما وارد می‌سازد این است که فالوئرها ودنبال کنندگان خود را از دست می‌دهید. یکی از موارد مهم در آموزش اینستاگرام و کسب درآمد از اینستاگرام، جذب فالوئرها جدید در عین حفظ رضایت فالوئرهای قدیمی است. در صورتی که به دلیل خستگی و یا هر دلیل دیگری فعالیت‌های پیج خود را موقتاً متوقف کنید و یا بی حوصله پیش بروید آنگاه شاهد ریزش شدید دنبال کنندگان و بی اعتبار شدن پیج خود خواهید بود. با دی اکتیو کردن اکانت خود مانع از بروز چنین مشکلی خواهید شد.
 • پنهان شدن از نظرها: هنگامی که اقدام به دی اکتیو نمودن پیج خود می‌کنید، نام کاربری و اطلاعات مربوط به شما درون اینستاگرام باقی می‌ماند اما سایر کاربران قادر به مشاهده و یا جست و جوی آن نخواهند بود. وجود چنین ویِژگی باعث می‌شود تا شما اثر خود در اینستاگرام را تا هر زمانی که می‌خواهید پنهان کنید و سپس دوباره آشکار کنید.
 • قابلیت تکرار: شما این امکان را خواهید داشت تا بدون هیچ گونه محدودیتی در خصوص تعداد دفعات دی اکتیو کردن و یا مدت زمان دی اکتیو بودن پیج خود، از این آیتم استفاده کنید. جالب است بدانید که حتی چندین سال پس از دی اکتیو کردن پیج خود همچنان می‌توانید اطلاعات مربوط به آن و دسترسی‌های لازم را بازیابی نمایید.
آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام برای دی اکتیو
آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام برای دی اکتیو

با در نظر گرفتن چنین قابلیت‌هایی شما می‌توانید به منظور دورماندن موقت از فضای اینستاگرام و یا صرف وقت برای پیدا کردن ایده‌های جدید تولید محتوا، اقدام به دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام خود نمایید. با سپری کردن دوره‌های آموزش اینستاگرام که توسط سایت فرادرس به شما ارائه می‌شوند می‌توانید بیشتر با مزایای این ترفند و فرصت‌های ایجاد شده توسط آن آشنا شوید.

نکات مرتبط با دی اکتیو اینستاگرام

حال اگر قصد دارید به هر دلیلی اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو نمایید. بهتر است به توصیه‌ها و همچنین دستورالعمل‌های زیر توجه نمایید.

 • محدودیت زمانی: پیش‌تر به این نکته اشاره کردیم که شما می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در خصوص تعداد دفعات دی اکتیو کردن و یا بازه زمانی از این ترفند استفاده کنید. لازم است به این نکته اشاره کنیم که شما در هفته تنها یک بار اجازه دی اکتیو کردن اکانت خود و سپس بازیابی آن را خواهید داشت. به بیان دیگر فاصله زمانی میان دی اکتیو کردن‌های شما بایستی حداقل 7 الی نهایت 10 روز باشد در غیر این صورت مجاز به استفاده از این آیتم نخواهید بود.
 • اطلاعات: توجه داشته باشید که شما هم برای انجام فرایندهای دی اکتیو کردن و هم برای بازیابی مجدد پیج خود به اطلاعاتی نظیر نام کاربری خود و رمز دسترسی به اکانت نیاز خواهید داشت. سعی کنید این اطلاعات را به خاطر بسپارید و یا در محلی امن آنها را ذخیره کنید. در صورتی که برای ساخت پیج خود از شماره تلفن و یا آدرس ایمیل خود استفاده نموده‌اید می‌توانید از این راه‌ها نیز برای بازیابی اطلاعات کمک بگیرید. در دوره‌های آموزش اینستاگرام تمامی روش‌های بازیابی رمز توضیح داده خواهند شد.
 • نسخه بازسازی: توجه کنید که به هنگام بازیابی اکانت اینستاگرام خود پس از دی اکتیو کردن، بهتر است که از جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام استفاده نمایید.
 • نوع نسخه: شما برای اینکه عمل دی اکتیو کردن اکانت خود را انجام دهید نمی‌توانید از نسخه اپلیکیشنی برنامه استفاده کنید بلکه بایستی به کمک تلفن هوشمند و یا کامپیوتر خود با نسخه تحت وب این شبکه اجتماعی اتصال برقرار نمایید. دسترسی به نسخه تحت وب نیازمند دسترسی به نام کاربری و رمز حساب کاربری خواهد داشت. توجه داشته باشید که اتصال خود را به شکلی امن برقرار سازید و ترجیحاً از ذخیره کردن اطلاعات حساب بر روی حافظه مرورگر بپرهیزید.
 • اعمال با تأخیر: پس از اینکه شما فرایند دی اکتیو کردن خود را به انجام می‌رسانید، بازه‌ای چند دقیقه الی چند ساعته طول خواهد کشید تا صفحه شما به طور کامل از دسترس خارج شود. در طی این بازه صفحه شما با عنوان Instagram User قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است که در طی این بازه نیز پست‌ها، نام کاربری، تعداد دنبال کنندگان و یا دنبال شوندگان شما قابل مشاهده نیستند و امکان تعامل با شما وجود ندارد.

با توجه به این نکات برای دی اکتیو نمودن اکانت خود مراحل زیر را در پیش خواهید داشت.

چطور اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کنیم؟

 1. به واسطه سایت اصلی اینستاگرام و در اختیار داشتن اطلاعات مربوط به نام کاربری و پسورد دسترسی پیج مدنظر خود، اکانت را روی نسخه تحت وب بالا بیاورید.
 2. پس از اینکه به پیج خود دسترسی یافتید نوبت این است که صفحه اصلی اکانت خود رفته و گزینه edit profile را انتخاب نمایید.
 3. با انتخاب گزینه گفته شده، یک لیست جدید برای شما به نمایش در خواهد آمد. از لیست جدید نمایش داده شده، گزینه Temporarily Disable my Account را انتخاب کنید.
آموزشدی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام
آموزشدی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام
 1. در صفحه جدید نیاز است که شما از میان پیشنهادات موجود دلیل دی اکانت کردن اکانت خود را مشخص نمایید و سپس اطمینان خود را از اجرای این درخواست اعلام نمایید.

پس از به اتمام رساندن این مراحل صفحه مربوط به حساب کاربری برای شما بسته خواهد شد و دسترسی شما و سایرین به اطلاعات این حساب موقتاً متوقف خواهد شد. توجه داشته باشید که برای بازیابی مجدد پیج اینستاگرام خود بایستی یک وقفه چند ساعته ایجاد کنید. در صورتی که می‌خواهید به طور دقیق‌تر فرایندهای مربوط به دی اکتیو اکانت اینستاگرام را دنبال کنید می‌توانید به سایت فرادرس مراجعه کنید و به طور کامل در جریان انواع آموزش اینستاگرام قرار بگیرید.

استفاده از دی اکتیو موقت اینستاگرام برای یادگیری و پیشرفت کسب و کار

شبکه اجتماعی اینستاگرام با توجه به نقاط مثبت خود تبدیل به یکی از بسترهای محبوب برای کسب و کارها شده است. کسب درآمد از اینستاگرام به شکل‌های مختلفی قابل انجام است و افراد در تلاش هستند تا با پیاده سازی انواع روش‌های تولید محتوا بیشترین توجه را به سمت خود جذب نمایند. با توجه به رقابت بالایی که برای دیده شدن در جریان است، مهم است بتوانید به شکلی اصولی در این شبکه فعالیت نمایید. توجه کنید که محتوای به اشتراک گذاشته شما کلید اصلی جذب دنبال کننده‌ها خواهد بود. توصیه می‌شود که اگر نمی‌دانید چگونه تولید محتوا کنید و یا ایده‌های جدیدی در ذهن ندارید، مدتی اکانت خود را دی اکتیو کنید و سپس به سپری کردن دوره‌های آموزش استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام بپردازید.

اینستاگرام دارای ملاک‌های بسیاری برای شناسایی یک پیج به عنوان یک اکانت محبوب و معتبر دارد. یکی از این ملاک‌های تعامل بالا با کاربران و رشد مداوم در جذب نظرات و علاقه مندی‌ها است. در صورتی که شما به دلایل مختلف نتوانید فعالیتی سودمند در پیج خود داشته باشید و نتایج مثبت را به شکل مستمر کسب کنید، طبیعی است که از سوی اینستاگرام به عنوان پیجی ضعیف شناخته می‌شوید. با توجه به این نکته است که توصیه می‌شود به خود و پیجتان به واسطه دی اکتیو کردن استراحت دهید و به کمک آموزش استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام به شکلی قوی‌تر به عرصه فعالیت‌های خود بازگردید.

آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام برای دی اکتیو
آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام برای دی اکتیو

لازم است این نکته را اضافه کنیم که اگر واقعا قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارید و می‌خواهید دنبال کنندگان زیادی را به سمت خود جلب نمایید، نبایستی به مدت طولانی اکانت خود را دی اکتیو نگاه دارید چرا که توسط دنبال کنندگانتان فراموش خواهید شد.

آموزش اینستاگرام – کلیک کنید

جمع بندی آموزش دی اکتیو اکانت اینستاگرام

اینستاگرام درون خود قابلیت‌های بسیاری جای داده است و بر اساس قوانین و الگوریتم‌های پیچیده‌ای مدیریت می‌شود از این رو انجام فعالیت‌های هدفمند در این شبکه کار آسانی نخواهد بود. مهم است که شما به شکل جدی انواع دوره‌ها آموزش استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام، آموزش الگوریتم‌های اینستاگرام و مواردی این چنینی را دنبال نمایید تا بتوانید به کسب درآمد از اینستاگرام و دیده شدن در این شبکه دست پیدا کنید. سایت فرادرس با توجه به اهمیت فعالیت در این شبکه اجتماعی و ضرورت آموزش اینستاگرام به کمک اساتید و متخصصان حرفه‌ای تمامی آموزش‌های لازم در این بخش را به شکلی مناسب به شما ارائه داده است. شما این امکان را خواهید داشت تا با کمترین هزینه و به شکل آنلاین از آموزشاتی جامع و شیوا در خصوص ترفندها و شیوه‌های فعالیت در اینستاگرام بهره مند شوید. توجه داشته باشید که علاوه بر دوره‌های آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و ترفندهای مربوط به این شبکه شما به خلاقیت و فعالیت مستمر نیز نیاز خواهید داشت. بدین ترتیب می‌توانید به مرور به موفقیت مدنظر خود دست پیدا کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.