نرم افزار داروخانه رایگان – معرفی محبوب ترین نرم افزارهای مدیریت داروخانه

با توجه به پیشرفتی که فضای مجازی و رسانه‌های آنلاین داشته‌اند، امروزه افراد ترجیح می‌دهند از انواع خدمات آنلاین در زمینه‌های مختلف استفاده نمایند. امروزه می‌توان بسیاری از خدمات مانند خرید، تبلیغات، قرار ملاقات های کاری و … را به واسطه تلفن‌ های هوشمند و رایانه‌ها پیش برد.

سیستم های داروخانه ها نیز مدتی است به دلیل شیوع ویروس کرونا آنلاین شده و افراد ترجیح میدهند دیگر برای تهیه دارو و اقلام پزشکی به صورت فیزیکی به داروخانه مراجعه نکنند. تا کنون اپلیکیشن های بسیاری در سطح مارکت برای این امر منتشر شده اند که ما در ادامه این متن بیشتر درباره انواع نرم افزار داروخانه رایگان و اهمیت آنها توضیح خواهیم داد.

آموزش برنامه نویسی – کلیک کنید

چرا به نرم افزار داروخانه رایگان نیاز داریم؟

در ابتدا لازم است روشن کنیم که نرم افزار داروخانه رایگان به چه معناست. به تمامی نرم افزارهایی که درون خود اطلاعات مربوط به داروهای گیاهی و یا شیمیایی را جای داده‌ و به افراد اجازه جست و جو و بررسی میان آنها را می‌دهند، نرم افزار داروخانه گفته می‌شود. داروهای ذکر شده در این نرم افزارها شامل انواع آمپول‌ها، قرص‌ها، کپسول‌ها، پمادها و سایر اشکال تولید دارو می‌شوند. با توجه به اینکه نرم افزار با چه هدفی ساخته می‌شود، شما می‌توانید اطلاعات و دسترسی‌های مختلفی را دریافت نمایید. اغلب نمونه‌هایی که تا به امروز طراحی شده‌اند در خصوص ارائه اطلاعات در مورد هر دارو، قیمت داروها و مکان‌های معتبر تهیه هر دارو فعالیت می‌کنند. طی دوره پاندمیک و به مراتب آن ضرور کاهش رفت و آمدها و سهولت دسترسی به داروها، انواع نرم افزارهای داروخانه‌ای پیش از پیش اهمیت یافته و مورد توسعه قرار گرفتند.

آموزش برنامه نویسی

حال ممکن است برای شما این سؤال پیش بیاید که با صرف نظر کردن از شرایط جدید پیش آمده به واسطه کرونا، آیا با توجه به حساسیت فرایندهای این بخش و جزئیات پزشکی و قانونی متعدد همچنان به نرم افزارها و اپلیکیشن‌های آنلاین و موبایلی نیاز است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که اتفاقاً به دلیل حساسیت‌های موجود نیاز است که از یک سیستم یکپارچه و کارآمد در این بخش کمک گرفته شود تا بتوان امور مربوطه را با دقت بالا و بدون هرگونه مشکل پیش برد. از جمله مواردی که برای بیان اهمیت وجود نرم افزارهای داروخانه مهم هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آسایش بیشتر بیماران: می‌توان گفت مخاطبان داروخانه‌ها اغلب افرادی بیمار هستند که به واسطه بیماری خود چه جدی و یا معمولی، دوران سختی را پشت سر می‌گذارند و توان جسمی و روانی آنها به شکل محسوسی کاهش پیدا کرده است. با توجه به این نکته مهم است که فرایند تهیه داروها به موجب دستیابی به بهبودی برای آنها آسان و سریع باشد. در صورتی که بیمار مجبور به صرف زمان و انرژی زیاد برای تهیه داروهای خود شود، به خصوص اگر بیمار مراقبت و یا همراهانی نداشته باشد روند بیماری او طاقت فرساتر خواهد بود. اپلیکیشن‌های داروخانه می‌توانند به شکل جدی آسایش بیشتر بیماران را طی دوره نقاهت فراهم کنند.
 • امنیت دارو: کیفیت و استاندارد دارو از مهم‌ترین مسائل جهانی به شمار می‌آید. امروزه همچنان شاهد منابع غیر معتبر پخش دارو یا وجود داروهایی بدون استاندارد و یا تاریخ گذشته در سطح بازار هستیم. چنین نکته‌ای می‌تواند شاخص سلامت و بهبودی کشور را پایین بیاورد و صدمات جبران ناپذیری را به افراد وارد سازد. در صورتی که نرم افزارهای داروخانه‌ای به خوبی گسترش پیدا کنند و صاحب بانک اطلاعاتی کاملی شوند، افراد به سادگی با منابع مورد تأیید پخش دارو آشنا می‌شوند و می‌توانند پیش از استعمال داروها سلامت و مجوزهای مربوط به آنها را بررسی نمایند.
 • کاهش نگرانی دارویی: اغلب افراد بیمار و مراقبان آنها در خصوص نوع عملکرد دارو و عوارضی که می‌تواند به همراه داشته باشد، احساس نگرانی دارند. اطلاعاتی که در سطح اینترنت برای هر دارو ارائه می‌شود اغلب تخصصی بوده و یا واضح نیست از این رو افراد به سادگی نمی‌توانند آگاهی لازم را به دست بیاورند. اپلیکیشن‌های داروخانه می‌توانند با ارائه اطلاعاتی مفید اما مختصر و به زبان ساده در مورد هر دارو، نگرانی‌های مصرف کنندگان را کاهش دهند. از سوی دیگر آگاهی نسبت به دارو باعث می‌شود تا موارد سوءمصرف دارو به شکل سهل انگارانه به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

موارد بسیار دیگری خواهند بود که به واسطه انواع نرم افزارهای داروخانه‌ای حل شده و یا کم رنگ می‌شوند. با توجه به این دستاوردها و اهمیت آنها مهم است که شما نیز با سپری نمودن دوره‌های آموزش برنامه نویسی، آموزش اپلیکیشن موبایل و یا آموزش برنامه نویسی اندروید گامی در جهت طراحی نرم افزارهای کاربردی بردارید و مشکلات موجود در این حوزه را به واسطه تکنولوژی‌های به روز کم رنگ‌تر کنید.

آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی

دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید در فرادرس – کلیک کنید

ایده هایی برای طراحی نرم افزار مدیریت داروخانه

اگر به فعالیت در خصوص طراحی نرم افزارهای داروخانه‌ای علاقه مند هستید در ابتدای کار می‌توانید به واسطه انواع دوره‌های آموزشی که فرادرس در خصوص آموزش برنامه نویسی اندروید، آموزش اپلیکیشن موبایل، آموزش برنامه نویسی و… ارائه می‌دهد؛ اطلاعات و توانایی‌های لازم را به دست بیاورید و سپس ایده‌های خود را در این زمینه پیاده سازی کنید. در زیر به نمونه ایده‌ها و یا آیتم‌هایی که می‌تواند درون یک اپلیکیشن داروخانه‌ای مفید واقع شود، اشاره خواهیم کرد. شما می‌توانید با توجه به توانایی‌های خود از هر یک از این ایده‌ها برای طراحی یک برنامه کارآمد و دستیابی به درآمد استفاده نمایید.

 • نمایش وضعیت موجودی دارو: پیاده سازی چنین ایده‌ای نیازمند دسترسی به بانک اطلاعاتی داروی کشور خواهد بود و همچنین نیاز به آپدیت لحظه‌ای خواهد داشت. تا کنون نمونه‌ اپلیکیشن‌هایی از سوی دولت در این بخش ارائه شده‌اند اما همچنان کارآمدی آنها با نقص‌هایی همراه است. خوب است اگر افراد بتوانند بررسی کنند که داروی مدنظر خود را از کدام داروخانه‌ها تهیه کنند از سوی دیگر این آیتم به پزشکان کمک می‌کند تا نسخه‌ها را با توجه به وضعیت موجودی و دسترسی به داروها تنظیم کنند.
 • تلفظ و خوانش دارو ها: یکی از مشکلات اصلی افراد در خصوص تلفظ نام داروها به شکلی صحیح است. نام اغلب داروها دشوار و طولانی است از این رو افراد به خصوص سالمندان و یا افراد کم سواد به هنگام تلفظ آنها دچار مشکل خواهند شد. جالب است بدانید که تلفظ اشتباه نام دارو ممکن است باعث تهیه داروهای اشتباهی و درگیر شدن با عوارض جانبی آن شود. شما می‌توانید امکاناتی مناسب را برای تلفظ و خوانش نام داروها فراهم کنید. با پیاده سازی مناسب این ایده می‌توانید از مشکلات بسیاری جلوگیری کنید.
 • ارائه اطلاعات: همانطور که می‌دانید تمامی داروها با عوارض جانبی همراه هستند و یا با برخی از غذاها و داروهای دیگر تداخل مصرف دارند. بسیاری از افراد به واسطه عدم آگاهی در این خصوص به خود صدمه می‌زنند. عدم آگاهی از گیجی و منگی مصرف برخی از داروها موجب تصادفات بسیاری می‌شوند. اگر بتوانید یک بانک اطلاعاتی کامل در خصوص انواع داروها درون اپلیکیشن‌ خود ارائه دهید، می‌توانید مشکلات موجود در این حوزه را کاهش دهید و از سوی دیگر مورد استقبال بالایی قرار بگیرید چراکه این اطلاعات اغلب مورد علاقه بسیاری از افراد است.
 • یادآوری‌ های دارویی: این ایده چندان درون تعریف نرم افزار داروخانه‌ای جای نمی‌گیرد اما می‌تواند به عنوان یک آیتم جانبی جذاب و کارآمد در این خصوص شناخته شود که طراحی آن نیز چندان دشوار نخواهد بود. شما می‌توانید با طراحی بخشی برای ثبت داروهای مصرفی هر فرد و برنامه مصرف هر دارو و همچنین تنظیم آلارم به بیماران برای مصرف صحیح هر دارو بهبود روند درمان کمک کند.

ایده‌های بسیار دیگری وجود خواهند داشت که شما می‌توانید از آنها برای طراحی نرم افزار داروخانه رایگان استفاده کنید. با بررسی مشکلات و نیازهای رایج افراد در این حوزه امکان دستیابی به ایده‌های جدید و کارآمد برای شما فراهم خواهد شد. توجه داشته باشید که مهارت‌هایی که طی دوره‌های آموزش برنامه نویسی، آموزش اپلیکیشن موبایل و آموزش برنامه نویسی اندروید کسب نموده‌اید به شما برای توسعه و پرورش بهتر ایده‌هایتان کمک خواهد کرد.

آموزش اپلیکیشن موبایل
آموزش اپلیکیشن موبایل

آشنایی با چند نرم افزار داروخانه رایگان

در صورتی که علاقه مند به طراحی اپلیکیشن‌هایی در این حوزه هستید و یا می‌خواهید از خدماتی در این بخش به شکل آنلاین بهره مند شوید، خوب است که با چند نرم افزار محبوب در این حوزه آشنا شوید. این نرم افزارها می‌توانند به شما به عنوان یک برنامه نویس ایده‌های جدیدی بدهند و یا به عنوان مصرف کننده، دسترسی‌ها و خدمات جذابی را ارائه بدهند.

 • مرجع کامل دارو، بیماری و آزمایشات پزشکی

این اپلیکشن یکی از نرم افزارهای موبایلی محبوب و شناخته شده در زمینه پزشکی و داروخانه‌ای است که توسط مجموعه BestEver طراحی و تولید شده است. این اپلیکیشن تاکنون بیش از 50 هزار بار درون گوگل پلی دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز 4.3 از 5 را از دیدگاه مخاطبان خود به دست بیاورد. درون این اپلیکیشن سرفصل‌های بسیار متعددی وجود خواهد داشت که از جمله آن می‌توان به تشخیص، دریافت اطلاعات و آشنایی با داروها اشاره نمود. مخاطبان این امکان را خواهند داشت تا با ثبت علائم بیماری خود، تشخیص بیماری را دریافت کنند. لازم است اشاره کنیم که تشخیص ارائه شده قابل استناد نیست و بایستی حتماً به پزشک مراجعه شود. در بخش دیگر برنامه مخاطبان می‌توانند اطلاعات کاملی را در خصوص انواع آزمایشات پزشکی و یا روش‌های درمان کسب کنند. علاوه بر اینها شما با نصب این اپلیکیشن می‌توانید اطلاعات خود را در خصوص انواع داروها، عوارض و تداخلات آنها و به طور کلی تمامی موارد مربوطه را کامل کنید. در مجموع باید گفت این اپلیکیشن یک ابزار کارآمد برای افزایش آگاهی و اطلاعات دارویی محسوب می‌شود که استفاده از آن آسان و سریع خواهد بود.

 • داروخانه همراه (طب سنتی و دارو های گیاهی و دمنوش)

این اپلیکیشن می‌تواند یک ابزار مناسب برای افرادی باشد که می‌خواهند رژیم غذایی سالمی داشته باشند و بدین واسطه روند بهبود بیماری‌های خود را تسریع سازند. این اپلیکیشن تاکنون بیش از 50 هزار بار دانلود شده است و توانسته است امتیاز 4.2 از 5 را از دیدگاه مخاطبان خود به دست بیاورد. این برنامه توسط Ramesh Pawar طراحی و تولید شده است و به شکل رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. درون محیط این اپلیکیشن موبایلی شما خواهید توانست با انواع داروهای گیاهی و خواص نهفته درون مواد غذایی آشنا شوید. اطلاعات این بخش به شما کمک خواهد کرد تا با موقعیت‌هایی که مصرف این گیاه می‌تواند مؤثر باشد نیز آشنا شوید. علاوه بر اینها نکاتی در خصوص محدودیت‌های مصرف هر گیاه دارویی وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که این اطلاعات تنها به بهبود رژیم غذایی کمک خواهند کرد و برای درمان جدی نیاز به مراجعه به پزشک خواهد بود همچنین بایستی در خصوص مصرف با پزشک مشورت شود.

 • داروخانه یاب

می‌توان گفت که این اپلیکیشن یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌هایی است که در این حوزه طراحی شده است. این اپلیکیشن توسط گروه Digital Team طراحی و تولید شده است. نرم افزار داروخانه یاب تاکنون بیش از 10 هزار بار توسط کاربران دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز 4 از 5 را از سوی مخاطبین خود به دست بیاورد. به کمک این اپلیکیشن افراد می‌توانند نقشه‌ای از تمامی داروخانه‌های رسمی و معتبر کشور دریافت کنید و بدین شکل نزدیک‌ترین مراکز تهیه دارو را پیدا نمایید. شما به واسطه این اپلیکیشن خواهید توانست اطلاعاتی در خصوص انواع داروها و اثرات آنها نیز به دست بیاورید. به تازگی با توجه به واکسیناسیون سراسری افراد می‌توانند در خصوص انواع مراکز تزریق واکسن و اطلاعات مربوط به آنها نیز آشنا شوید.

دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید
دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید

شما به واسطه فیلم های آموزش برنامه نویسی، آموزش برنامه نویسی اندروید و آموزش اپلیکیشن موبایل که توسط سایت فرادرس ارائه می‌شود، توانایی لازم برای طراحی انواع نرم افزار داروخانه رایگان مانند موارد گفته شده را به دست خواهید آورد.

آموزش اپلیکیشن موبایل – کلیک کنید

جمع بندی نرم افزار داروخانه رایگان

فرادرس در تلاش است تا به کمک اساتید حرفه‌ای و مجموعه‌های آموزشی آنلاین، ارزان قیمت، جامع و روان به افراد کمک کنند تا اطلاعات و توانایی‌های خود را در سایر زمینه‌ها افزایش داده و حتی به کسب درآمد برسند. این مجموعه به شکل ویژه انواع دوره‌های آموزش برنامه نویسی، آموزش برنامه نویسی اندروید و آموزش اپلیکیشن موبایلی را نیز ارائه می‌دهد. با دنبال کردن آموزش‌های فرادرس در این بخش شما خواهید توانست ایده‌های خود در جهت هوشمند سازی سایر فرایندها را عملی نموده و ضمن کسب درآمد به بهبود اوضاع اجتماعی نیز کمک کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.