آموزش کار با teamviewer اندروید

انواع ابزارهای هوشمند همچون کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند این روزها توسط سایر افراد و به شکل گسترده مورد استفاده واقع می‌شوند. بشر همواره در تلاش است تا با استفاده از فناوری‌های جدید و همچنین پیاده سازی ایده‌های نوین، قابلیت و حوزه عملکردی این ابزارهای هوشمند را افزایش دهد. ساخت انواع اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل‌های موبایلی و کامپیوتری جلوه‌ای از این تلاش‌ها خواهند بود. اپلیکیشن‌های بسیاری با هدف افزایش بهره وری دستگاه‌های هوشمند و همچنین بهبود شیوه‌های مدیریت دستگاه‌های هوشمند طراحی و عرضه می‌شوند. از جمله اپلیکیشن‌های محبوب با هدف آسان سازی مدیریت چند دستگاه، می‌توان به teamviewer اشاره کرد.

استفاده از این برنامه می‌تواند به شکل ویژه به شما برای کنترل از راه دور انواع کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند کمک نماید. چگونگی کار با این اپلیکیشن و بررسی ویژگی‌های آن، از جمله نکاتی هستند که در این متن به آنها خواهیم پرداخت.

آموزش اصول کار با اینترنت
آموزش اصول کار با اینترنت

آشنایی با تکنولوژی ریموت دسکتاپ

این روزها دوره‌های آموزشی بسیاری وجود خواهند داشت که می‌توانند به شما برای انجام هر چه آسان‌تر فعالیت‌هایتان کمک کنند. سپری کردن انواع آموزش‌های کاربردی مانند آموزش مهارت‌های ارائه، آموزش اصول کار با اینترنت و آموزش کار با ویندوز می‌توانند به موفقیت بیشتر شما کمک کنند. یکی از اصطلاحاتی که آشنایی با آن می‌تواند مهارت‌های استفاده از تکنولوژی را در شما به شکل چشمگیری توسعه دهد، تکنولوژی ریموت دسکتاپ (Remote Desktop) است. این تکنولوژی فرصت این را به وجود خواهد آورد تا بدون توجه به فاصله و تنها به کمک اتصال اینترنت و یک گوشی هوشمند یا رایانه‌ای دیگر، کامپیوتر مدنظر خود را کنترل نمایید. این کنترل به گونه‌ای خواهد بود که تفاوتی میان اختیارات شما و شخصی که پشت دستگاه قرار گرفته است قائل نمی‌شود.

به منظور اینکه شما بتوانید از تکنولوژی ریموت دسکتاپ و قابلیت‌های آن استفاده نمایید، سیستم‌ها و نرم افزارهای متعددی طراحی شده‌اند که در زیر به نمونه‌ای از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • RDP یا  Remote Desktop Protocol: این سیستم این امکان را به وجود خواهد آورد تا با نصب کلاینت و سرور روی کامپیوترهای مبدأ و مقصد، ارتباط لازم ایجاد شود. جالب است بدانید که اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، به طور پیش فرض سرور یا همان نرم افزار مورد نیاز برای شما نصب شده است. خوب است اضافه کنیم RDP توسط شرکت مایکروسافت طراحی و عرضه شده است و حتی نسخه‌هایی از آن برای استفاده لینوکس نیز در دسترس است.
 • VNC یا Virtual Network Computing: شما می‌توانید از این تکنولوژی با تکیه بر پروتکل RFB برای برقراری اتصال و کنترل استفاده نمایید. خوب است اضافه کنیم که این تکنولوژی می‌تواند با ویندوز، macOS و حتی محیط دسکتاپ لینوکس سازگار شود و خدمات ارائه دهد.

شما می‌توانید برای دستیابی به قابلیت‌های ریموت دسکتاپ از علاوه بر موارد ذکر شده از تکنولوژی‌های دیگری مانند ICA،  Remote Graphics Software HP و یا  SSH کمک بگیرید. در صورتی که علاقه مند به آشنایی هر چه بیشتر با این تکنولوژی‌ها هستید فرادرس می‌تواند مرجع مناسبی برای شما باشد. در این سایت می‌توانید اطلاعاتی در خصوص انواع دوره‌های آموزش مهارت‌های ارائه، آموزش اصول کار با اینترنت و آموزش کار با ویندوز نیز دریافت نمایید.

موارد اهمیت ریموت دسکتاپ

تا به اینجا به خوبی با ماهیت ریموت دسکتاپ آشنا شدید. باید گفت که اپلیکیشن teamviewer نیز خود یک ابزار حرفه‌ای و کارآمد برای دستیابی به قابلیت‌های تکنولوژی ریموت دسکتاپ به حساب می‌آید. ممکن است برای شما این سؤال به وجود بیاید که چرا تکنولوژی ریموت دسکتاپ تا به این حد مهم بوده و مورد استقبال عموم قرار گرفته است؟ در این خصوص باید گفت که موارد کاربرد بسیاری برای این تکنولوژی وجود دارد که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • دسترسی پیام‌های ارسال شده اشتباهی: ممکن است پیامی به آدرس اشتباه ارسال شود و یا شما اطلاعات حساب ایمیل خود را برای دسترسی به پیام‌هایتان در اختیار نداشته باشید. ریموت دسکتاپ فرصت این را به وجود خواهد آورد که به تمامی پیام‌ها دسترسی پیدا کنید.
 • دسترسی به تمامی فایل‌های موجود: فراموش کردن در خصوص انتقال فایل‌ها روی حافظه‌های دیگر و یا نیاز ناگهانی به فایل‌هایی که در حال حاضر در دسترس نیستند از جمله اتفاقاتی هستند که همه ما به نوعی با آنها درگیر می‌شویم. با بهره مندی از قابلیت‌های ریموت کنترل این امکان را خواهید داشت تا در هر زمان که می‌خواهید به فایل‌های مدنظر خود دسترسی داشته و آنها را انتقال داده و استفاده کنید.
 • آموزشات آنلاین: لازم است اشاره کنیم که ریموت دسکتاپ می‌تواند قابلیت‌های بسیار کارآمدی در خصوص آموزش از راه دور ایفا نماید به خصوص اگر آموزشات حول محور کار با کامپیوتر و یا کار با انواع اپلیکیشن‌ها باشد.
 • فعال کردن انواع سرورهای رسانه‌ای مانند Plex
 • اجرای بازی‌های ویدئویی و یا سایر اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها از راه دور
 • انجام به روزرسانی‌های مربوط به نرم افزارها و حتی سیستم
 • حل مشکلات فنی از راه دور: این آیتم می‌تواند قابلیتی ویژه برای پشتیبانان خدمات هوشمند باشد. می‌توان تعمیرات نرم افزاری را از راه دور انجام داد و یا سایر مشکلات نصب و کار با اپلیکیشن‌ها را از دور برطرف ساخت
 • خاموش و یا ری استارت کردن دستگاه: این آیتم‌ نیز می‌تواند به نوعی دیگر در حل مشکلات سیستم از راه دور کمک کند.
آموزش اصول کار با اینترنت
آموزش اصول کار با اینترنت

موارد استفاده از خدمات ریموت دسکتاپ به موارد گفته شده محدود نخواهد شد و استفاده‌های بسیاری می‌توان با توجه به شرایط و نیازها از آن داشت.

آموزش ویندوز در فرادرس — کلیک کنید

آشنایی با اپلیکیشن teamviewer

اپلیکیشن teamviewer در ابتدای کار متناسب با انواع کامپیوترها طراحی شد اما به مرور زمان و با افزایش استقبال از این اپ و قابلیت‌های آن، نسخه اندرویدی teamviewer نیز وارد بازار شد و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار افراد گذاشت. این برنامه می‌تواند به عنوان یک ابزار برای برقراری ارتباط میان دو کامپیوتر و یا یک کامپیوتر و گوشی هوشمند ایفای نقش کند. به بیان دقیق‌تر باید گفت این اپلیکیشن امکان کنترل یک کامپیوتر یا تلفن هوشمند را به واسطه کامپیوتر و یا گوشی هوشمند دیگری به وجود خواهد آورد. با توجه به چنین قابلیتی افراد می‌توانند با مشکلات بسیار کمتری حتی از راه دور نیز دستگاه‌های هوشمند خود را مدیریت نمایند. استفاده از اپلیکیشن teamviewer کمک بزرگی به حذف محدودیت‌های فاصله خواهد کرد.

در حال حاضر شما این امکان را خواهید داشت تا از نسخه اندرویدی اپلیکیشن teamviewer به شکل رایگان از طریق گوگل پلی بهره مند شوید. این اپلیکیشن به توسط استودیویی با همین نام طراحی و تولید شده است. در صورتی که می‌خواهید از خدمات متنوعی در خصوص برقراری ارتباط میان چند دستگاه و مدیریت و کنترل آنها بهره مند شوید، سایر اپلیکیشن‌ها و محصولات تولید شده توسط این استودیو می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند. برنامه مورد بحث ما یعنی teamviewer تاکنون بیش از 50 میلیون بار در گوگل پلی توسط کاربران دانلود شده است و همچنین توانسته است امتیاز 4.2 از 10 را از دیدگاه مخاطبان به خود اختصاص دهد.

واضح است که شما برای کار با این اپلیکیشن نیاز به اتصال اینترنت خواهید داشت. حجم این اپلیکیشن به نسبت کم است و به خوبی با سیستم عامل‌های میان رده نیز هماهنگ شده و سازگاری پیدا می‌کند. محیط کاربری اپلیکیشن teamviewer نسخه اندروید ساده و کاربردی طراحی شده است. این نکته بدین معنی است که همه افراد می‌توانند به سادگی از آن استفاده نموده و نسبت به تمامی قابلیت‌های آن تسلط پیدا کنند. توصیه می‌شود حتماً از منابع معتبر برای دانلود و نصب این اپلیکیشن اقدام نمایید چرا که با توجه به قابلیت آن ممکن است مورد سوءاستفاده افراد نادرست واقع شوید.

انواع شیوه‌های عملکرد teamviewer

شما به هنگام کار با اپلیکیشن teamviewer می‌توانید به طور کلی از سه ورژن و یا به بیان دقیق‌تر سه دسته قابلیت‌های گوناگون بهره مند شوید. این سه دسته شامل موارد زیر خواهند بود:

آموزش ویندوز در فرادرس
آموزش ویندوز در فرادرس
 • teamviewer PC: این ورژن معمول‌ترین نمونه و قابلیت به حساب می‌آید. شما این امکان را خواهید داشت تا با نصب آن بر روی هر دو کامپیوتر مدنظر خود به سادگی و تنها به کمک در اختیار داشتن نام کاربری و رمز ورود، ارتباط لازم را برقرار سازید. شما می‌توانید با برقراری این ارتباط از طریق کامپیوتر مبدأ، کامپیوتر مقصد را به طور کامل کنترل نمایید و در آن دستورات مدنظر خود را اعمال کنید.
 • teamviewer Mobile: با استفاده از این ورژن شما می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود، کامپیوتر مقصد را کنترل نمایید. در این حالت نیز نیاز است که این اپلیکیشن روی هر دو دستگاه نصب شده باشد و نام کاربری و رمز ورود در دسترس باشد.
 • teamviewer Quick: به واسطه این ورژن و قابلیت شما می‌توانید از طریق کامپیوتر کنترل گوشی هوشمند را در دست بگیرید و آن را هدایت کنید.

با توجه به این ویژگی‌ها و قابلیت‌ها شما خواهید توانست در بسیاری از موقعیت‌ها حرفه‌ای‌تر عمل کنید. معرفی این اپلیکیشن می‌تواند به عنوان بخشی مهم از دوره‌های مهارت‌های ارائه از راه دور و یا آموزش اصول کار با اینترنت و آموزش کار با ویندوز باشد. شما به کمک این اپلیکیشن و گستره قابلیت‌های آن می‌توانید بسیاری از جلسات ارائه خود را حتی از راه دور کنترل نمایید همچنین شما این امکان را خواهید داشت تا با وجه جدیدی از برقراری اتصالات به کمک اینترنت آشنا شوید. استفاده از اپلیکیشن‌های متنوع است که به شما امکان استفاده کامل از قابلیت‌های کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند را اعطا خواهد کرد.

اتصال با اپلیکیشن teamviewer

همان طور که تا به اینجا اعلام کردیم اپلیکیشن teamviewer از نمونه برنامه‌هایی است که می‌تواند به شما برای برقرار اتصال میان دو کامپیوتر و یا یک گوشی هوشمند و یک کامپیوتر کمک کند. نکته‌ای که لازم است در خصوص امکان اتصال با این اپ به آن اشاره کنیم این است که مهم نیست طرفین اتصال شما چه دستگاه‌هایی هستند به هر حال این اتصال یک طرفه خواهد بود و شما می‌توانید تنها به واسطه دستگاه مبدأ، دستگاه مقصد را کنترل نمایید و حالت برعکس آن وجود نخواهد داشت. دستگاه مبدأ، دستگاهی است که نام کاربری و رمز ورود دستگاه دیگر درون آن وارد خواهد شد. مسئله دیگری که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم این است که اپلیکیشن teamviewer بایستی روی هر دو دستگاه نصب شده باشد و اتصال به واسطه ورود به این نرم افزار انجام بگیرد.

در ابتدای کار لازم است که نسخه‌های مناسب این اپلیکیشن را با توجه به دستگاه خود از منابع معتبر دانلود نموده و نصب کنید. پس از نصب برنامه و با ورود به آن شما می‌توانید به طور خودکار از سوی برنامه یک نام کاربری یا همان ID به همراه یک رمز ورود 9 رقمی دریافت نمایید. نکته جالبی که در این بخش وجود دارد این است که با هر بار ورود شما به برنامه teamviewer شما یک رمز ورود متمایز دریافت خواهید کرد. چنین ساز و کاری می‌تواند به افزایش امنیت اتصال و حریم دستگاه شما کمک کند. با این وجود اگر مایل به دریافت هر بار یک رمز جدید نیستید می‌توانید از طریق تنظیمات teamviewer این قابلیت را غیر فعال نمایید.

حال هر دستگاهی می‌تواند با در دست داشتن این اطلاعات و وارد نمودن آنها در اپلیکیشن teamviewer و در نهایت کسب تأیید از سوی شما، به دستگاه شما متصل شده و کنترل کامل آن را در دست بگیرد. اپلیکیشن teamviewer در دسته ریموت دسکتاپ‌ها جای خواهد گرفت از این رو شما می‌توانید تمامی آیتم‌های کامپیوتر را به خوبی تحت کنترل بگیرید. با برقراری این اتصال شما صفحه کامپیوتر را روی گوشی خود مشاهده نموده و می‌توانید به بخش‌های مختلف آن رفته و دستورات مدنظر خود را اعمال نمایید. شما همچنین امکان نمایش دادن صفحه موبایل خود بر روی صفحه نمایش کامپیوتر را نیز خواهید داشت.

آموزش مهارت‌های ارائه
آموزش مهارت‌های ارائه

فرادرس ضمن ارائه اطلاعاتی در خصوص دوره‌های آموزش مهارت‌های ارائه، آموزش اصول کار با اینترنت و همچنین آموزش کار با ویندوز در خصوص انواع اپلیکیشن‌های ریموت دسکتاپ و شیوه‌ کار با آنها مطالب جامعی را ارائه داده است.

جمع بندی آموزش کار با teamviewer اندروید

دنیای کامپیوتر بسیار وسیع خواهد بود و شما همواره می‌توانید نکات جدید در خصوص آنها فرا بگیرید. فرادرس به کمک متخصصان در زمینه‌های گوناگون فرصت این را به وجود آورده است تا افراد بتوانند انواع دوره‌های آموزشی مانند آموزش اصول کار با اینترنت، آموزش کار با ویندوز و آموزش مهارت‌های ارائه را به شکل آنلاین و با هزینه مناسب پشت سر بگذارند. شما می‌توانید به کمک فرادرس در خصوص انواع تکنولوژی‌های جدید و شیوه‌های کار با آنها آموزشات حرفه‌ای دریافت کنید و همچنین یاد بگیرید که چطور فعالیت‌های سابق خود را به کمک تکنولوژی‌های جدید به شکلی بهینه پیش ببرید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.