کسب درآمد از طریق بازی‌ های آنلاین

دنیای بازی‌های هوشمند موبایلی و کامپیوتری امروزها بسیار پرطرفدار و محبوب است. افراد زیادی در تلاش‌اند تا به نوعی علاوه بر سرگرم شدن توسط این بازی‌ها بتوانند کسب درآمد نیز داشته باشند.

به طور کلی این فرصت وجود دارد تا با اجرای بازی‌ های آنلاین و یا ساخت بازی‌ های آنلاین، به کسب درآمد رسید. پشت سر گذاشتن انواع دوره‌های آموزشی مانند آموزش ساخت بازی، آموزش متحرک سازی و آموزش ساخت کاراکتر به شما برای کسب درآمد از طریق ساخت بازی‌ های آنلاین کمک خواهند کرد. در این متن ضمن پرداختن به نکات مؤثر برای ساخت بازی آنلاین، روش‌هایی برای کسب درآمد از طریق بازی آنلاین را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

 آموزش ساخت بازی — هم اکنون ببینید

بازی کن و پول در بیار

یکی از ویژگی‌های برجسته بازی‌های هوشمند این روزها، تنوع و گیم پلی اعتیادآور آنها است. هر کس این فرصت را خواهد داشت تا مطابق سلیقه و خواسته خود یک بازی با کیفیت را پیدا نموده و اجرا کند از سوی دیگر به حدی از گیم پلی بازی لذت ببرد که نتواند گیم را متوقف کند. بازی‌ های آنلاین توانسته است ضمن اینکه گیم پلی اعتیادآور و موضوعات جذاب را در اختیار شما می‌گذارند، به شما فرصت بازی با سایر کاربران واقعی و رقابت با آنها را نیز بدهند. چنین شرایطی می‌تواند از هر لحاظ ایده آل و لذت بخش باشد.

اگر شما کمی خلاق باشید می‌توانید به آسانی در حین لذت بردن از یک گیم آنلاین و رقابت با سایر کاربران، درآمد نیز داشته باشید. موارد زیر نمونه‌ای از روش‌های کسب درآمد به عنوان یک گیمر آنلاین خواهد بود.

بازی های آنلاین
بازی های آنلاین

فروش اکانت بازی

در اغلب بازی‌های آنلاین هر گیمر می‌تواند برای خود یک حساب کاربری و یا اکانت طراحی کند. این اکانت علاوه بر اینکه معرفی کننده گیمر در دنیای بازی است به عنوان محل نگهداری دستاوردهای گیمر نیز حساب می‌شود. تمام پیشرفت‌هایی که گیمر در بازی داشته است و تمامی ارتقاهایی که به آنها دست یافته در این اکانت ذخیره خواهند شد. از سوی دیگر هر بازی با توجه به موضوع خود دارای انواع آیتم‌ها و قابلیت‌های گوناگون است که گیمرها با توجه به موفقیت‌هایی که به دست می‌آورند، امکان تهیه آنها را خواهند داشت. این آیتم‌ها که اغلب شامل سلاح، ابزارآلات، لباس‌، کاراکتر، زمین، نقشه و مواردی از این دست می‌شوند نیز درون اکانت ذخیره می‌شوند.

به طور معمول برای داشتن یک حساب کاربری سطح بالا در بازی‌های آنلاین نیاز است که گیمر وقت زیادی را برای بازی بگذارد و مهارت خوبی در اجرای بازی داشته باشد. شما می‌توانید به عنوان گیمر آنلاین یکی از بازی‌های آنلاین معروف را انتخاب کنید و سپس تلاش کنید تا امکانات و موفقیت‌های زیادی به دست بیاورید. حال می‌توانید اکانت خود را به افراد علاقه‌مند بفروشید. بسیاری از علاقه‌مندان به گیم‌های آنلاین طالب اکانت‌های موفق هستند از سوی دیگر بسیاری از افراد می‌خواهند سریع‌تر به سطوح بالای بازی دست پیدا کنند. اکانت شما می‌تواند دقیقاً پاسخگوی نیاز این افراد باشد. با این روش شما نه تنها از بازی کردن لذت برده‌اید بلکه توانسته‌اید کسب درآمد نیز داشته باشید.

مجموعه رموز و راهنمایی‌ ها

یکی ار نقاط قوت بازی‌ های آنلاین و یا سایر بازی‌های هوشمند این است که درون خود قابلیت‌ها و آیتم‌های مخفی بسیاری جای داده‌اند که تنها گیمرهای حرفه‌ای و یا کسانی که وقت زیادی را برای بازی صرف می‌کنند، به آنها دست پیدا خواهند کرد. از سوی دیگر بسیاری از مراحل و چالش‌های بازی برای پشت سر گذاشته شدن نیاز به ترفندی خاص خواهند داشت که اغلب گیمرهای معمولی متوجه آن نمی‌شوند.

چنین ویژگی‌هایی در بازی می‌تواند به محبوبیت و کیفیت آن بیفزاید. در صورتی که شما به عنوان یک سازنده بازی‌ های آنلاین و یا بازی‌های هوشمند فعالیت می‌کنید مهم است که به این نکات و طراحی آیتم‌های مخفی و کمی پیچیده نیز توجه داشته باشید. فرادرس در تلاش است تا در کنار ارائه انواع دوره‌های آموزشی مانند آموزش ساخت بازی، آموزش متحرک سازی و آموزش ساخت کاراکتر به شما ایده‌هایی در جهت طراحی یک بازی جذاب و مهیج نیز ارائه دهد.

شما به عنوان یک گیمر حرفه‌ای که زمان زیادی را برای اجرای یک بازی آنلاین صرف می‌کنید، به طور حتم با این دست از پیچیدگی‌ها و آیتم‌های مخفی بازی آشنا هستید. در صورتی که بتوانید این توضیحات و ترفندها را در قالب فایل‌های pdf و یا فایل‌های ویدئویی جمع بندی کنید، می‌توانید آنها را به علاقه‌مندان بفروشید. گیمرهای مبتدی‌تر اغلب به دنبال راه‌های میان بر برای پیشرفت سریع‌تر در بازی‌ها هستند از این رو از چنین محتواهایی استقبال می‌کنند. شما می‌توانید محتواهای آموزشی خود را به کمک سایت و یا انواع لینک‌های فروش در اختیار علاقه‌مندان بگذارید و بدین شکل مشتریان خاص خود را پیدا کنید.

خرید و فروش آیتم‌ ها

تمامی بازی‌های هوشمند چه آنلاین و چه آفلاین دارای لیستی بسیار متنوع و متعدد از آیتم‌های جانبی هستند که به واسطه آنها می‌توان فرایند بازی را با کیفیت و جذابیت بیشتری پیش برد. تهیه این آیتم‌ها نیازمند پیشروی در مراحل بازی، خرج کردن پول، پشت سر گذاشتن چالش‌ها و مواردی از این دست است که نه تنها زمان بر هستند بلکه نیاز به مهارت‌های بالا در اجرای بازی نیز خواهند داشت.

شما می‌توانید به عنوان یک گیمر حرفه‌ای که زمان زیادی را برای اجرای بازی صرف می‌کنید، این آیتم‌ها را به دست بیاورید و سپس به علاقه‌مندان و گیمرهای دیگری که به آنها نیاز دارند بفروشید. این ایده می‌تواند راه حل خوبی برای کسب درآمد به هنگام اجرای بازی آنلاین باشد.

کسب درآمد از طریق بازی های آنلاین
کسب درآمد از طریق بازی های آنلاین

نکته دیگری که می‌تواند در همین دسته جای بگیرد، خرید و فروش گیفت کارت‌ها است. بازی‌های آنلاین این امکان را به کاربران خود می‌دهند تا بتوانند آیتم‌های مورد نیاز خود را با پرداختن پول تهیه نمایند. خرید آیتم‌ها با پول واقعی نیاز به گیفت کارت و یا کارت‌های اعتباری بین‌المللی خواهد داشت. با توجه به اینکه دسترسی گیمرهای ایرانی به این دو ابزار محدود است شما می‌توانید گیفت کارت‌ها را به فروش برسانید و یا با توجه به سفارش افراد برای آنها آیتم تهیه کنید و سپس با احتساب حق‌الزحمه خود، با قیمتی بیشتر آیتم‌ها را به دست آنها برسانید. برای پیاده سازی این ایده، حتی گیمر بودن یا نبودن شما مهم نخواهد بود.

تبدیل شدن به بلاگر بازی‌ های آنلاین

با رشد چشمگیر شبکه‌های اجتماعی و افزایش محبوبیت تولید محتوای مجازی، بلاگرها تبدیل به افرادی شدند که می‌توانند با به اشتراک گذاشتن سبک زندگی خود به درآمد بالایی دست پیدا کنند. فود بلاگرها، فشن بلاگرها و یا گیم بلاگرها از جمله افرادی هستند که با تولید محتوا در حوزه مشخصی می‌توانند به آسانی درآمد بالایی به دست بیاورند.

تبدیل شدن به گیم بلاگر فرصتی عالی برای کسب درآمد افرادی است که به انواع بازی‌ های آنلاین و یا آفلاین علاقه‌مند هستند. شما می‌توانید با تولید محتوا در خصوص بازی‌ها درون سایر شبکه‌های اجتماعی به طور مستقیم یا غیر مستقیم به درآمد برسید بدون اینکه نیاز باشد دوره‌های آموزش ساخت بازی، آموزش متحرک سازی و یا آموزش ساخت کاراکتر را پشت سر بگذارید. شما به عنوان یک گیم بلاگر می‌توانید از انواع دستورالعمل‌های زیر استفاده نمایید.

بلاگر بازی های آنلاین
بلاگر بازی های آنلاین
 • سایت با ترافیک بالا

شما می‌توانید تجربیات خود در خصوص اجرای یک بازی آنلاین و یا آفلاین را بر اساس فرمت‌های گوناگون متنی و یا تصویری به محتوا تبدیل کنید و سپس آنها را درون وب سایت خود به اشتراک بگذارید. انواع ارزیابی‌ها، راهنمایی‌ها، آموزش‌های مرحله به مرحله‌ و مواردی از این دست می‌توانند درون وب سایت شما جای بگیرند. در صورتی که بتوانید وب سایت خود را به محبوبیت برسانید و ترافیک بالایی داشته باشید حال فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید با گرفتن تبلیغات در سایت خود و یا فروش پکیج‌های محتوای خود به درآمد دست پیدا کنید.

 • چنل یوتیوب

شبکه اجتماعی یوتیوب از جمله فضاهایی است که می‌تواند برای انتشار محتواهای آموزشی انتخاب بسیار مناسبی باشد. فعالیت در این شبکه طبق شرایطی خاص می‌تواند برای شما درآمد به دنبال داشته باشد. شما می‌توانید با به اشتراک گذاری ویدئوهای خود از حین اجرای بازی و یا ارائه توضیحاتی در خصوص بازی و حتی نشان دادن سایر محیط‌های بازی به سایرین، ویوهای زیادی برای خود کسب کنید.

افزایش تعداد سابسکرایبرها و تجاوز تعداد ویوهای هر ویدئو به بالای 1000 عدد برای شما کسب درآمد به دلار را از سوی یوتیوب به دنبال خواهد داشت. علاوه بر اینها یوتیوب شرایطی را فراهم آورده است تا شما بتوانید تماشای برخی از ویدئوهای خود را اشتراکی نمایید. بدین معنی که تنها کاربرانی که اشتراک شما را خریداری کرده‌اند می‌توانند ویدئوها را تماشا نمایند. این روش می‌تواند خود یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از طریق یوتیوب و گیم بلاگری باشد.

به عنوان نکته خوب است به این اشاره کنیم که فرادرس در کنار ارائه انواع دوره‌های آموزش ساخت بازی، آموزش متحرک سازی و آموزش ساخت کاراکتر به شما ایده‌هایی در جهت چگونگی انتشار و معرفی بازی‌هایتان نیز ارائه خواهد داد. کمک گرفتن از گیم بلاگرها برای معرفی بازی‌های جدید و افزودن بر محبوبیت بازی‌ها می‌تواند از جمله ایده‌های هوشمندانه‌ای باشد که برای هر دو طرف یعنی طراح بازی و اجرا کننده آن درآمد به همراه خواهد داشت.

 • فعالیت‌ های اینستاگرامی

فعالیت در اینستاگرام برای همه افراد به اندازه کافی شناخته شده است. با توجه به اینکه اینستاگرام نسبت به یوتیوب در میان ایرانیان طرفدار بیشتری دارد، فعالیت در این شبکه می‌تواند برای گیم بلاگرهایی که به زبان فارسی فعالیت می‌کنند بسیار مناسب‌تر باشد. تمامی موضوعاتی که پیش‌تر به آنها پرداختیم قابلیت پرداختن به عنوان محتوای اینستاگرامی را خواهند داشت. مهم است که شما بتوانید منحصر به فرد بودن خود را حفظ کنید و از همه مهم‌تر بتوانید با شناخت سلیقه مردم در خصوص بازی‌ها، محتوایی مورد توجه گروه بزرگی از مخاطبان طراحی کنید.

انواع شبکه‌های اجتماعی به عنوان بستری برای تولید محتوای گیمینگ و سپس کسب درآمد از آنها شناخته می‌شود. شما با کسب محبوبیت در این شبکه‌ها و به دست آوردن تعداد زیادی از دنبال کنندگان امکان این را خواهید داشت تا به عنوان تبلیغ کننده انواع بازی‌ها، کنسول‌های بازی، تجهیزات گیمینگ و مواردی از این دست نیز شناخته شوید و بدین شکل نیز به درآمد دست پیدا کنید.

طراحی بازی‌ های آنلاین

با وجود اینکه تعداد بازی‌های موجود بسیار زیاد است و در هر موضوع و سبکی امکان پیدا کردن چندین بازی وجود دارد، می‌توان گفت که این صنعت همچنان به حد اشباع خود نرسیده است. این نکته بدین معنی است که طراحان بازی‌های هوشمند فرصت‌های بسیاری برای کسب درآمد خواهند داشت. شما با داشتن یک ایده مناسب و بهره‌مندی از مهارت‌های کافی برای گسترش آن می‌توانید به سادگی یک بازی هوشمند محبوب و پول ساز طراحی نمایید. توصیه‌های زیر به شما در فرایند ساخت بازی کمک خواهند کرد.

طراحی بازی‌ های آنلاین
طراحی بازی‌ های آنلاین
 • انتخاب سبک و ایده: در اولین قدم شما بایستی سبک کلی بازی مدنظر خود را مشخص کنید و ایده اصلی آن را روی کاغذ بیاورید. این ایده می‌تواند اساس داستان بازی شما باشد.
 • بررسی نمونه‌های مشابه: به سراغ بازی‌هایی که داستان و سبکی مشابه به ایده و سبک انتخابی شما دارند بروید و بدین شکل استانداردهای بازی مدنظر خود را مشخص کنید.
 • تشخیص مخاطبان هدف: مشخص کنید که می‌خواهید مخاطبان هدف شما در چه گروه سنی گنجانده شوند و یا جنسیت مدنظر شما از مخاطبان هدف چیست.
 • گسترش ایده: با جمع بندی اطلاعاتی که تا به اینجا جمع آوری کرده‌اید، ایده و داستان بازی خود را گسترش داده و جزئیات آن را به تصویر بکشید.
 • کسب مهارت پیاده سازی: مهم است که مهارت‌های لازم برای ساخت یک بازی استاندارد را کسب نمایید و تلاش کنید تا به واسطه آنها ایده بازی خود را با کیفیت قابل قبولی اجرایی نمایید. این مرحله به صرف وقت کافی و تلاش و تمرین بسیاری نیاز خواهد داشت.
 • معرفی بازی به مخاطبان هدف در سایر پلتفرم‌ها

 

جمع بندی کسب درآمد از طریق بازی‌ های آنلاین

فرادرس با شناسایی علاقه افراد به دنیای بازی‌های هوشمند آنلاین و آفلاین، تلاش کرده است تا محتواهایی متناسب با نیازهای احتمالی این گروه جمع آوری نماید. استادان و متخصصان حرفه‌ای در تلاش‌اند تا با ویدئوهای آموزشی خود به زبانی ساده و جامع به انواع موضوعات آموزش ساخت بازی، آموزش متحرک سازی، آموزش ساخت کاراکتر و موارد مشابه بپردازند. شما در میان محتواهای این سایت می‌توانید با قیمتی بسیار مناسب به دانش مورد نیاز برای ساخت و معرفی یک بازی از 0 تا 100 دست پیدا کنید. در این سایت ایده‌هایی برای کسب درآمد از بازی‌ های آنلاین و روش‌های ارائه یک بازی به شکل موفق نیز برای علاقه‌مندان وجود خواهد داشت.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.