طراحی سایت فیلم و سریال — معرفی منابع ویديویی جامع و کاربردی طراحی سایت

فیلم و سریال‌ ها از جمله محتواهایی هستند که علاقه‌مندان به آنها بسیار زیاد است و هر گونه محتوای جانبی بر اساس آنها می‌تواند توجه‌های بسیاری را به سمت خود جلب نماید. با توجه به این نکته فعالیت در خصوص فیلم و سریال می‌تواند توجه‌ها و مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب نماید. این مسئله باعث شده است تا افراد زیادی به تولید محتوا در خصوص فیلم و سریال و به دنبال آن کسب درآمد و ترافیک بالا از این فعالیت باشند.

طراحی سایت می‌تواند یکی از روش‌های تولید محتوا و انتشار آن در خصوص فیلم و سریال باشد. سایت‌ ها یا همان مجموعه صفحات محتوا در سطح اینترنت از جمله ابزارهای کاربردی این روزها هستند که می‌توان به واسطه آنها در حوزه‌ها و موضوعات مختلف به کمک انواع فرمت‌های اطلاعاتی دست به انتشار محتوا زد. در ادامه این متن نکاتی در خصوص طراحی سایت فیلم و سریال ارائه خواهیم داد.

انتخاب ایده سایت

جالب است بدانید که به هنگام طراحی سایت بسیار مهم است که شما نسبت به ایده اساسی سایت و بخش‌ها و موضوعاتی که قرار است به آنها پرداخته شود اشراف کامل داشته باشید. این آگاهی به شما کمک خواهد کرد تا روند طراحی سایت خود را با دقت و هوشمندی بهتری جلو ببرید از این رو حتماً پیش از شروع هر گونه فعالیتی ایده‌های مربوط به سایت خود را روی کاغذ بیاورید و مشخص کنید که قصد دارید درون سایت خود به چه موضوعاتی پرداخته و چه خدماتی ارائه دهید. با این کار شما نه تنها یک طرح کلی از سایت خود را ترسیم کرده‌اید بلکه به روشنی برای خود مشخص کرده‌اید که لازم است بر روی کدام یک از مهارت‌های مربوط به طراحی سایت تمرکز بیشتری داشته باشید.

طراحی سایت
طراحی سایت

در صورتی که موضوع کلی سایت شما پرداختن به انواع فیلم‌ها و سریال‌ها است باید مشخص کنید که قصد دارید چه اطلاعاتی ارائه دهید. سایت‌ های مربوط به فیلم و سریال می‌توانند با توجه به حوزه‌ها و ایده‌های زیر فعالیت نمایند:

 • پرداختن به اخبار، حواشی و انواع اطلاع رسانی‌های مربوط به دنیای فیلم و سریال
 • ارائه خلاصه مربوط به فیلم‌ها و سریال‌ها و انواع اطلاعات اولیه مانند سال ساخت، تیم ساخت و بازیگران و…
 • جمع آوری و انتشار انواع نقد‌ها و ارزیابی‌های بیان شده در خصوص فیلم‌ها و سریال‌ها (شما این امکان را خواهید داشت تا نقد و ارزیابی شخصی خود را نیز مشخصاً اعلام نمایید.)
 • معرفی فیلم و سریال بر اساس سلایق گوناگون و یا بر اساس آنچه به تازگی اکران شده است.
 • ارائه لینک‌های دانلود و دسترسی به فایل فیلم‌ها و سریال‌ها
 • جمع آوری تریلرها و انتشار آنها

در کنار این موارد، ایده‌های بسیار دیگری نیز می‌توانند مبنای طراحی سایت فیلم و سریال شما باشند. توصیه ما به شما این است که در ابتدای کار به سراغ یک ایده بروید و سپس به مرور زمان با توجه به خواست و علاقه‌مندی کاربران خود، به موضوعات و ایده‌های دیگر نیز به شکل ترکیبی بپردازید.

طرح نقشه نیازمندی‌ ها

حالا که توانسته‌اید ایده اولیه سایت خود را مشخص کنید نوبت آن است که مطابق آنچه پیش‌تر نیز اشاره کردیم، آیتم‌ها و قابلیت‌هایی را که درون سایت خود به آنها نیاز خواهید داشت را عنوان کنید. به عنوان مثال آیا قصد دارید فیلم‌ها و سریال‌ها را بر اساس موضوعاتی مانند ژانر، سال ساخت، گروه سنی، امتیاز و… دسته بندی نمایید؟ می‌خواهید هر فیلم و سریال را به کمک تصاویر و یا ویدئوها معرفی کنید؟ آیا می‌خواهید از لینک‌های دانلود درون سایت خود استفاده کنید؟ قصد دارید بخشی برای تعامل با مخاطبان خود داشته باشید؟ مخاطبان شما امکان ساخت حساب کاربری درون سایت شما را خواهند داشت؟

پاسخ به این سؤالات و نمونه سؤالاتی از این دست به روشنی صفحات و محتوای موجود در سایت شما را مشخص خواهد کرد. اگر در طراحی سایت مبتدی هستید پیشنهاد ما به شما این است که فعلاً به سراغ آیتم‌های مهم و ضروری بروید. امکان ثبت نظرات، طبقه بندی مناسب محتوا، تولید محتوای با کیفیت و امکان ارائه تصویر یا ویدئو برای هر محتوا از جمله مواردی هستند که شما بایستی روی فراهم کردن آنها انرژی بگذارید. طراحی این آیتم‌ها نیاز به پشت سر گذاشتن انواع دوره‌های آموزش طراحی سایت، آموزش ورد پرس، آموزش سئو و یا آموزش برنامه نویسی خواهد داشت.

شیوه طراحی سایت

شما تا به اینجا توانسته‌اید طرح کلی سایت خود را به واسطه سازماندهی ایده‌ها و اولویت‌هایتان ترسیم نمایید. در این بخش نوبت این است که مشخص کنید به کمک چه ابزاری قصد طراحی سایت خود را دارید. شما می‌توانید از انواع زبان‌های برنامه نویسی و یا از ابزارهای وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است که سایت طراحی شده به واسطه هر یک از این روش‌ها می‌تواند در نهایت کیفیت و عملکرد مطلوب و قابل قبولی به شما ارائه دهد.

انتخاب از میان این روش‌ها با توجه به سطح مهارت‌های شما و زمان و استانداردهایتان می‌تواند متفاوت باشد. با توجه به اینکه استفاده از متد برنامه نویسی و یا به کارگیری ابزارهای ورد پرس هر یک فرصت‌ها و محدودیت‌های خاص خود را دارند، انتخاب نهایی کاملاً به خواست و صلاحدید شما وابسته خواهد بود.

طراحی سایت فیلم و سریال
طراحی سایت فیلم و سریال

به منظور اینکه بتوانید دقیق‌تر از میان این دو روش دست به انتخاب بزنید، ارزیابی زیر را ارائه دادیم:

نقاط قوت طراحی سایت با برنامه نویسی:

 • از امنیت بالاتری بهره‌مند است.
 • امکان شخصی سازی بیشتری حین طراحی وجود دارد.
 • نتیجه نهایی منحصر به فرد و یکتا خواهد بود.
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی وجود دارد. (در صورتی که از یک تیم برنامه نویسی کمک گرفته باشید.)
 • امکان اجرای آیتم‌ها و قابلیت‌های بسیار متنوع‌تر
 • قابلیت اصلاح و به روزرسانی آسان‌تر و سریغ‌
 • سازگاری بیشتر با موتورهای جست و جو و اصول سئو
 • سرعت لود و دسترسی بالاتر
 • اطمینان بیشتر از سازگاری سایت با سایر مرورگرها و دستگاه‌ها

نقاط ضعف طراحی سایت با برنامه نویسی:

اگر شما شخصاً قصد طراحی سایت به کمک برنامه نویسی و سایر زبان‌های برنامه نویسی را داشته باشید، باید بدانید که زمان و انرژی به نسبت زیادی را باید برای تسلط و یادگیری کامل صرف کنید. برای طراحی سایت بر این اساس به گونه‌ای که نتیجه نهایی کیفیت و کاربرد استاندارد مدنظر شما را داشته باشد به تکرار و تمرین و تجربه نیاز است. از سوی دیگر پشتیبانی از سایت با توجه به اینکه مهارت‌های شما تازه و ابتدایی است ممکن است دشوار باشد.

در صورتی که از یک تیم برنامه نویسی برای طراحی سایت کمک می‌گیرید باید بدانید که این کار برای شما به نسبت هزینه بالایی خواهد داشت از سوی دیگر انتخاب یک تیم برنامه نویسی حرفه‌ ای که بتواند خدمات مناسبی به شما ارائه دهد دشوار است.

نقاط ضعف طراحی سایت با برنامه نویسی
نقاط ضعف طراحی سایت با برنامه نویسی

نقاط قوت طراحی سایت با وردپرس:

 • فرایند طراحی سایت آسان و سریع انجام می‌شود
 • طراحی سایت و تهیه سایر ابزارهای جانبی با قیمت کمی انجام می‌شود.
 • دسترسی به افزونه‌های متنوع که امکان بهره‌مندی از قابلیت‌های زیادی را می‌دهند

نقاط ضعف طراحی سایت با وردپرس:

باید گفت که وردپرس از نمونه سیستم‌های متن باز است. این نکته بدین معنی است دسترسی به کدهای آن بدون محدودیت قابل انجام است. این ویژگی تا حد زیادی امنیت سایت‌هایی که به واسطه ابزارهای وردپرسی طراحی می‌شوند را تضعیف خواهد کرد. نکته دیگر این است که امکانات موجود برای شخصی سازی سایت وردپرسی محدود است از این رو ممکن است برای انتخاب قالب‌های دلخواه و پیاده سازی ایده‌های طراحی ذهنی خود دچار مشکل شوید.

طراحی سایت با وردپرس
طراحی سایت با وردپرس

خوب است به این نکته اشاره کنیم که در صورتی که قصد دارید سایت خود را به تنهایی طراحی سایت خود را آغاز نمایید، می‌توانید از محتواهای فرادرس کمک بگیرید. این سایت انواع دوره‌های آموزش سئو، آموزش طراحی سایت و آموزش ورد پرس و همچنین انواع متد طراحی سایت به کمک زبان‌های برنامه نویسی را جمع آوری نموده و با بیانی ساده و جامع در اختیار افراد قرار داده است.

انتخاب هاستینگ

هنگامی که شما طراحی سایت خود را به اتمام رساندید و قصد نمایش عمومی سایت خود را داشتید نوبت آن است که به واسطه تهیه خدمات هاستینگ و بارگذاری سایت خود بر روی یک سرور آن را در سطح اینترنت منتشر کنید. مهم است که در انتخاب نام سایت خود دقت کافی را داشته باشید و با توجه به نوع محتوا و عملکرد خود خدمات هاستینگ را از یک شرکت معتبر تهیه نمایید.

بهینه سازی سایت

در سطح اینترنت وب سایت‌های بسیاری هستند که در حوزه فیلم و سریال تولید محتوا می‌کنند با توجه به این نکته مهم است که شما بتوانید سایتی برجسته و جالب توجه را طراحی کنید تا بیشترین توجه ممکن را به سوی خود جلب کند. بدین منظور استفاده از اصول سئو و پیاده سازی انواع ترفندهای بهینه سازی سایت می‌توانند به شما کمک کنند. در ادامه به توصیه‌ها و نکاتی که به بهینه سازی هرچه بیشتر سایت شما کمک می‌کنند اشاره خواهیم کرد:

 • به روز بودن اطلاعات: دنیای فیلم و سریال با تغییرات بسیاری همراه است. همواره در این صنعت اخبار زیادی در خصوص تمدید ساخت، لیست بازیگران، کلید خوردن و یا کنسل شدن یک پروژه، اطلاع رسانی‌های مربوط به به روزرسانی، حواشی ساخت یک فیلم و مواردی از این دست وجود خواهند داشت. مهم است که با توجه به حوزه تخصصی تولید محتوای سایت خود این اطلاعات را جمع آوری نموده و به شکلی مناسب درون سایت خود جای دهید. پست گذاری منظم و مستمر می‌تواند به بهینه سازی بیشتر سایت شما کمک کند.
 • توجه به سلیقه مخاطب: به یاد داشته باشید که دیده شدن هر چه بیشتر سایت شما در گرو رضایت و توجه هر چه بیشتر مخاطبانتان است. سعی کنید تا سلیقه و نظرات مخاطبان هدف خود را شناسایی نمایید و بدین ترتیب فرایند تولید محتوای خود را در جهت جلب رضایت آنها سوق دهید.
 • کلمات کلیدی: یکی از مهم‌ترین عناوینی که به هنگام سپری کردن دوره‌های آموزش سئو به آن بر می‌خورید، شناسایی کلمات کلیدی و استفاده درست از آنها است. شما باید با توجه به موضوعی که در خصوص آن می‌نویسید کلمات پرتکرار را شناسایی نمایید و سپس با تراکمی مناسب از آنها درون متن خود استفاده کنید. این کلمات و ترکیبات همان چیزهایی هستند که مخاطبان هدف درون مرورگر جست و جو خواهند کرد.
 • ظاهر سایت: جالب است بدانید که طراحی ظاهری سایت شما تأثیر بسیار زیادی در جلب رضایت مخاطب و هر چه بیشتر دیده شدن محتوای شما خواهد داشت. از اطلاعاتی که در دوره‌های آموزش طراحی سایت کسب کرده‌اید و همچنین با استفاده از نظراتی که از مخاطبان خود دریافت می‌کنید، بهترین قالب، فونت، رنگ، معیار دسته بندی اطلاعات و… را شناسایی نموده و اجرا کنید.
بهینه سازی سایت
بهینه سازی سایت
 • منحصر به فرد بودن محتوا: توجه به یکتا بودن متن یکی از اصولی است که باید به عنوان مهم‌ترین قانون به هنگام تولید محتوا به آن توجه کنید. تمامی اطلاعاتی که از آنها استفاده می‌کنید بایستی به شکل منحصر به فرد نگارش شده باشند در غیر این صورت حتی مرورگرها نیز شما را به رسمیت نخواهند شناخت. مسئله دیگر این است که توجه به یکتا بودن محتوا تنها محدود به متن شما نمی‌شود بلکه مربوط به تصاویر و ویدئوهایی که از آنها استفاده می‌کنید نیز خواهد شد البته با توجه به اینکه شما صاحب یک سایت فیلم و سریال هستید بیشتر از پوستر یا تریلر فیلم‌ها استفاده می‌کنید. با این وجود می‌توانید با کمی تغییر در تصاویر و ویدئوها آنها را نیز برای سایت خود شخصی سازی نمایید.
 • تعداد کلمات: هر چه بتوانید محتوایی جامع‌تر و کامل‌تر را ارائه دهید، سایت شما به عنوان گزینه بهینه‌تری شناخته خواهد شد. سعی کنید در عین توجه به افزایش تعداد کلمات محتوای خود از کیفیت محتوا نیز غافل نشوید.

 

اصول سئو بسیار کامل‌تر و جامع‌تر از موارد گفته شده خواهند بود. نیاز است که شما با کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین با صبر و پشتکار سایت خود را بهینه نمایید و بدین ترتیب بیش از پیش دیده شوید. فرادرس در کنار ارائه دوره‌های آموزش طراحی سایت و آموزش ورد پرس، با در اختیار قرار دادن محتواهای آموزش سئو به شما برای کسب آمادگی بیشتر در بهینه سازی سایت کمک خواهد کرد.

جمع بندی طراحی سایت فیلم و سریال

فرادرس محتواهای آموزشی خود را به گونه‌ای تنظیم نموده است که افراد به واسطه آنها می‌توانند فرایند صفر تا صد طراحی یک سایت و انتشار بهینه آن را طی کنند. دوره‌های آموزش طراحی سایت، آموزش ورد پرس، آموزش سئو، آموزش برنامه نویسی و… از جمله دوره‌هایی هستند که با طراحی آنلاین، ساده، جامع و ارزان قیمت خود کمک بسیاری به علاقه‌مندان خواهند کرد.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.