4 ویژگی جدید تلگرام در آخرین به‌روزرسانی قبل از سال نو میلادی 2022

ویژگی جدید تلگرام: telegram یکی از سریع‌ترین پیام‌رسان‌های اجتماعی می‌باشد. این نرم افزار و پیام رسان تاکنون توانسته است چیزی در حدود 12 به‌روزرسانی از خود منتشر نماید. این پیام رسان آخرین به‌روز رسانی خود را قبل از سال 2022 عرضه کرده است. در این به‌روزرسانی‌ها 4 ویژگی بسیار مهم به تلگرام اضافه شده است. این چهار ویژگی‌ها شامل Post Reaction، auto translate، coma personal QR code و spoilers هستند. تلگرام رقیب برخی از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های دیگر به مانند واتس‌اپ است. این شبکه پیام رسان هم اکنون چیزی در حدود 500 میلیون کاربر دارد که به آن‌ها خدمات می‌دهد. لازم به ذکر است که بدانید، شرکت تلگرام قبل از این که یک پیام رسان بخواهد به ویژگی‌های جدید فکر کند، آن‌ها را با سرعت بسیار بالایی بر روی تلگرام پیاده می‌کند تا بتواند محبوبیت آن را دو چمدان نماید.

تلگرام دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است. یکی از ویژگی‌های این نرم افزار که توانست آن را سریع‌تر و زودتر از سایر پیام‌رسان‌ها اجرایی کند، اجرای ایموجی‌های متحرک بود. این ایموجی‌های متحرک ایدهٔ بسیار جالبی بودند که تلگرام توانست آن‌ها را بر روی پیام رسان خود ایجاد کند. این ایموجی‌ها خیلی بهتر می‌توانند احساسات را به فرد مقابل انتقال دهند. البته باید بدانید که تلگرام به خود می‌بالد زیرا یکی از امن‌ترین و منحصر به فرد‌ترین برنامه‌های پیام رسان است که دارای ویژگی‌های بسیار زیادی می‌باشد.

در زیر نگاهی به ویژگی‌های تلگرام جدید 1400 می‌اندازیم که توانست آن‌ها را قبل از سال 2022 میلادی بر روی نرم افزار خود اجرایی کند.

همینطور ببینید : مشاهده پیام ها بدون خوردن تیک دوم در Telegram X

قابلیت جدید Post Reaction در تلگرام

در گروه‌های telegram و یا در چت بین دو طرف، پیام‌های زیادی رد و بدل می‌شوند. در گذشته امکان واکنش بر روی هر کدام از پیام‌ها به صورت جداگانه وجود نداشت و افراد تنها می‌توانستند با استفاده از چت و یا با استفاده از ایموجی‌ها به پیام طرف مقابل پاسخ دهند.
اما با ورود ویژگی جدید Post Reaction به telegram، کاربران می‌توانند در چت، به تمامی پیام‌ها به صورت جداگانه واکنش دهند. همچنین آن‌ها می‌توانند این پیام‌ها را در کانال‌ها و گروه‌های مختلف پست کنند. این ویژگی در حال حاضر در برخی از پیام‌رسان‌ها به مانند فیس‌بوک و اینستاگرام و آی مسیج وجود داشت.

با استفاده از این ویژگی می‌توانید بر روی چت طرف مقابلتان دو بار ضربه بزنید تا ایموجی متحرک برای شما به نمایش در بیاید و آن را انتخاب کنید. البته باید بدانید که telegram این ویژگی را برای چت‌های یک به یک به صورت آزادانه فعال کرده است اما اگر بخواهید از این ویژگی در گروه‌های تلگرامی و یا کانال‌ها استفاده کنید باید این ویژگی توسط ادمین گروه و یا کانال فعال شود. این ویژگی جز قابلیت‌های telegram است که طرف‌داران خاصی پیدا کرده است.

برای فعال کردن این ویژگی در کانال و یا گروه‌های تلگرامی کافی است که بر روی بنر کانال ضربه بزنید و به قسمت ویرایش بروید. در این قسمت می‌توانید بر روی واکنش‌ها کلیک کنید و بعد از آن می‌توانید گزینه فعال کردن واکنش‌ها را فعال نمایید. شما می‌توانید در آن جا از لیست، واکنش‌های مربوطه را انتخاب کنید و در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را غیر فعال نمایید.

اگر به سرعت و با دو کلیک بر روی پیام طرف مقابلتان ضربه بزنید خواهید دید که یک ایموجی خاص ایجاد خواهد شد. شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود این ایموجی‌های پیش فرض را تغییر دهید. برای این کار باید به قسمت تنظیمات telegram بروید. در این قسمت باید به تنظیمات چت‌ها مراجعه کنید و سپس در منو به نمایش در آمده به قسمت واکنش سریع بروید و ایموجی‌ها را از لیست‌های داده شده انتخاب کنید.

Post Reaction
Post Reaction

قابلیت جدید auto translate در تلگرام

حالا کاربران تلگرام می‌توانند پس از این آپدیت، متن را مستقیماً در داخل تلگرام ترجمه نمایند. تعداد بسیار زیادی از کاربران اصرار داشتند که این ویژگی به تلگرام اضافه شود و سر انجام توسعه دهندگان تلگرام این خواسته آن‌ها را اجابت کردند.

به وسیله قابلیت auto translate می‌توان تمامی پست‌ها و پیام‌ها را در تلگرام ترجمه کرد. کار کردن با این ویژگی در تلگرام بسیار راحت می‌باشد و هیچ چگونه پیچیدگی هم ندارد. برای این کار کافی است بر روی متنی که می‌خواهید آن را ترجمه کنید، دو بار بزنید و سپس گزینه ترنسلیت را انتخاب کنید.
لازم به ذکر است که باید بدانید، ترجمه به زبانی انجام خواهد شد که بر روی تلگرام شما قرار گرفته باشد. اگر شما زبان تلگرام را بر روی فارسی تنظیم کرده باشید، ترجمه به زبان فارسی انجام خواهد شد. البته برای این که بتوانید از این قابلیت و ویژگی استفاده کنید باید آن را از قبل بر روی تلگرام خود فعال سازی کنید.

برای این کار باید به قسمت تنظیمات بروید و بعد از آن باید بر روی زبان‌ها کلیک کمید. زمانی که بر روی این گزینه کلیک می‌کنید، می‌بینید که یک آیتم جدید ایجاد شده است که باید آن را فعال کنید. نام ای آیکون، نشان دادن دکمه ترجمه است که باید آن را فعال کنید.

auto translate
auto translate

قابلیت جدید coma personal QR code در تلگرام

تلگرام برای این که خود را با برخی از پیام‌رسان‌های دیگر به مانند واتس‌اپ متفاوت کند از برخی قابلیت‌ها به مانند coma personal QR code رونمایی کرده است. با استفاده از کد QR دیگر کاربران نیازی به داشتن شماره تلفن برای انجام برخی از کارها نخواهند داشت. کاربران می‌توانند این کد را از طریق خود تلگرام به اشتراک بگذارند و از این طریق دسترسی‌ها مختلفی را پیدا کنند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کرد QR این است که می‌توان بدون استفاده از شماره تلفت و ارسال کد، به نسخه ویندوز پیام رسان دسترسی داشت. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا محبوبیت تلگرام بیشتر شود.
برای فعال کردن این گزینه کافی است که به قسمت تنظیمات پیام رسان بروید. حال باید به تب QR بروید و آن را فعال کنید. به عبارت دیگر می‌توان گفت که با استفاده از این ویژگی و این کد، کاربر در هر مکانی که بخواهد از آن استفاده کند، راحت‌تر خواهد بود.

coma personal QR code
coma personal QR code

ویژگی جدید تلگرام : spoilers

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که به تلگرام اضافه شده است ویژگی spoilers می‌باشد. با استفاده از این ویژگی می‌توانید در واقع متون را مخفی نمایید. در واقع با استفاده از این ویژگی می‌توانید متن‌ها را از کاربران مخفی کنید و تنها این متن‌ها زمانی به کاربر نشان داده خواهند شد که او بر روی آن‌ها کلیک کند.
برای فعال کردن این گزینه لازم است تا متن را انتخاب کنید و بر روی سه نقطه کلیک کنید. بعد از آن باید بر روی گزینه spoilers کلیک کنید و متن را به حالت مخفی در بیاورید.

spoilers
spoilers

برخی دیگر از ویژگی جدید تلگرام در اندروید و ای او اس

البته این موارد تنها چهار مورد از برترینت ویژگی‌هایی بود که این پیام رسان توانسته بود تا قبل از سال 2022 آن‌ها را در پیام رسان خود ایجاد کند. البته که ویژگی‌های دیگری نیز در این پیام رسان به وجود آمده است. برای مثال سعی شده است تا با استفاده از ایموجی‌ها یک تعامل بیشتر در بین کاربران به وجود بیاید. به عنوان مقال زمانی که یک ایموجی متحرک فرستاده می‌شود، اگر طرف مقابل بر وری آن کلیک کند، طرف دیگر می‌تواند تغییر شکل ایموجی که صفحه را در بر گرفته است را مشاهده کند.

در نسخه جدید تلگرام زمانی که بخواهید یک پیام را از یک شخصی فروارد کنید، یک پیش نمایش از پیام ارسالی برای شما به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید این پیام را ویرایش کنید. به‌عنوان مثال شما می‌توانید به راحتی نام فرستنده را از آن حذف کنید تا طرف‌های مقابل نفهمند که این پیام از چه شخصی برای آن‌ها فروارد شده است. همچنین با استفاده از این ویژگی به امکانات و قابلیت‌های بیشتری دسترسی خواهند داشت.

حتماً دیده‌اید، زمانی که قصد دارید تا یک مطلب را برای دوستتان در تلگرام بنویسید، برای او وضعیت شما را در این هنگام در حال نوشتن نمایش می‌دهد. در به‌روز رسانی جدید تلگرام، از این ویژگی استفاده بیشتری شده است و کاربران زمانی که به دنبال یک استیکر می‌گردند تا آن را ارسال کنند، برای کاربر مقابل، وضعیت او را در حال فرستادن ایموجی نمایش می‌دهد.

البته باید بدانید که در نسخه‌های جدیدتر تلگرام، تعداد سایر زیادی ایموجی جدید به آن‌ها اضافه شده است که این ویژگی خود باعث می‌شود تا محبوبیت آن، نزد افراد و کاربران بسیار بیشتر از قبل شود.

نتیجه گیری 4 ویژگی جدید تلگرام در آخرین به‌روزرسانی قبل از سال نو میلادی 2022

تلگرام یکی از محبوب‌ترین و در عین حال، پرسرعت‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا می‌باشد. توسعه دهندگان تلگرام یک هدیه را قبل از سال 2020 به کاربران داده‌اند. آن‌ها 4 ویژگی جدید و مهم را در این پیام ریسن ایجاد کرده‌اند که می‌تواند برای افراد مختلف بسیار مهم باشد.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به ترجمه خودکار پست‌ها و پیام‌ها، امکان واکنش به پیام‌ها، استفاده از کدهای QR برای شناسایی اکانت‌ها و حساب‌ها و قابلیت مخفی کردن چت‌ها از دید کاربران اشاره کرد. البته ویژگی‌های دیگری را هم دارد و به‌روزرسانی‌های دیگری هم بر روی ایموجی‌ها انجام داده است که تمامی آن‌ها باعث زیباتر شدن این نرم افزار گردیده‌اند.

علاوه بر این 4 ویژگی مهم که به آن اشاره کردیم، تلگرام ویژگی‌های بیشتری نیز در خود به وجود آورده است. ویرایش پیام فرواردی، نمایش حالت ارسال ایموجی، اضافه کردن تعداد زیادی ایموجی و … همگی از امکانات جدید تلگرام هستند.

همینطور ببینید : آموزش دیلیت اکانت تلگرام Delete Account Telegram

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.