آموزش تست کامل گوشی های اندروید با استفاده از کد *#0*# | قبل از خرید بخوانید

شاید مطلع نباشید اما یکسری از کدهای USSD وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کارهای خارق‌العاده‌ای را انجام دهید. یکی از این کدها، کد تست گوشی اندروید *#0*# است. استفاده از این کد در گوشی‌های سامسونگ می‌توانید دسترسی‌های مختلفی به تست داشته باشید تا شما بتوانید قسمت‌های مختلف گوشی را به وسیله این کد تست کنید. اگر می‌خواهید که با این قابلیت‌های مخفی در گوشی‌های اندروید آشنا شوید و بتوانید تست گوشی را با استفاده از این کد بر روی موبایل خود انجام دهید به شما پیشنهاد می‌کنم که این مطلب را از دست ندهید. البته بهتر است که بدانید، *#0*# کد تست سلامت گوشی سامسونگ÷ است.

همینطور ببینید : بهترین نرم افزارهای کاربردی برای گوشی اندروید در تمام زمان ها

کد مخفی گوشی سامسونگ

همان گونه که گفتیم، کد *#0*# به عنوان یکی از کدهای مخفی در گوشی‌های اندرویدی سامسونگ وجود دارد که می‌تواند قابلیت‌های مختلفی در اختیار ما قرار دهد و تست گوشی را برای ما انجام دهد. با استفاده از این کد می‌توانید تست‌های مختلفی را بر روی گوشی اندرویدی خود انجام دهید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • ابتدا کد *#0*# را شماره کنید و بر روی دکمه تماس کلیک کنید.
  • بعد از وارد شدن این کد با صفحه زیر روبه‌رو می‌شوید که می‌توانید بر روی هر گزینه آن کلیک کنید و تست‌های خود را انجام دهید.

این صفحه گزینه‌های مختلفی را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید تست‌های مختلفی را بر روی گوشی خود انجام دهید. باید بدانید که ممکن است تعداد این گزینه‌ها در هنگام تست گوشی شما اندکی متفاوت باشد زیرا در برخی از گوشی‌ها امکانات متفاوت‌تری وجود دارد و ممکن است که از این تعداد، کمتر یا بیشتر در این صفحه وجود داشته باشند.

حال به شرح این گزینه‌ها می‌پردازیم تا ببینیم که می‌توان چه تست‌هایی با استفاده از آن‌ها، بر روی گوشی اندروید خود انجام داد.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه‌های Red – Blue – Green

اگر به صفحه تنظیمات که آن را در بالا برای شما قرار داده‌ایم نگاه کنید متوجه می‌شوید که سه گزینه به نام‌های، Blue – Green  – Red وجود دارند. این گزینه‌ها مربوط به تست نمایشگر گوشی شما هستند.

گوشی شما ممکن است به علت‌های مختلف دچار آسیب شده باشد و برخی از پیکسل‌های صفحه نمایش شما از بین رفته و یا سوخته باشند. با استفاده از کد تست ال سی دی می‌توانید به راحتی، پیکسل‌های سوخته را مشاهده کنید.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Vibration

یکی دیگر از گزینه‌هایی که در صفحه بالا مشاهده می‌کنید، گزینه Vibration یا همان هشدار لرزشی می‌باشد. در واقع با استفاده از این گزینه می‌توانید سلامت لرزش و هشدار لرزشی را در گوشی اندرویدی و گوشی سامسونگ خود چک کنید.

زمانی که بر روی این گزینه کلیک می‌کنید به یک باره صفحه گوشی شما تاریک می‌شود و گوشی شروع به لرزش می‌کند. البته نگران نباشید خروج از این حالت کار سختی نیست و مشکلی برای گوشی شما به وجود نخواهد آمد. برای بیرون آمدن می‌توانید بر روی صفحه نمایش گر گوشی ضربه بزنید و از این حالت خارج شوید.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Touch

برای تست گوشی با استفاده از گزینه تاچ می‌توانید بر روی آن ضربه بزنید. در این قسمت تعدادی مربع کوچک در نمایشگر گوشی ملاحظه خواهید کرد که در کنار هم قرار گرفته‌اند. این مربع‌های کوچک به‌گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که به مانند یک پنجره هستند.

حال می‌توانید با کلیک بر روی هر کدام از آن مربع‌ها، عملیات آغاز تست تاچ یا صفحه لمسی گوشی را انجام دهید. اگر بر روی هر کدام از این مربع‌ها کلیک کنید، این مربع تغییر رنگ خواهد داد و رنگ آن از سفید به رنگ سبز تغییر خواهد کرد.

اگر بر روی هر مربع کلیک کنید و رنگ آن سبز شود، نشان از این دارد که آن قسمت از صفحه نمایش، تاچ سالمی دارد. اگر با لمس، یک مربع یا چند مربع تغییر شکل ندادند و رنگ آن‌ها تغییر نکرد، بدانید که این قسمت‌ها از لحاظ لمسی دچار مشکل هستند و باید تعمیر شوند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که تا تمامی این گزینه‌ها را لمس نکنید، نمی‌توانید از این صفحه خارج شوید.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Front Cam و Mega Cam

با استفاده از گزینه تست گوشی، می‌توانید به راحتی بر روی گزینه مربوط به آن کلیک کنید و سپس اقدام به عکس برداری کنید تا عملیات شما به خوبی انجام بگیرد. البته باید بدانید که عکسی که به صورت سلفی می‌گیرد بر روی گالری شما ذخیره می‌شود به همین دلیل حتماً بعد از انجام تست آن را بر روی گوشی خود حذف کنید.

برای تست با استفاده از گزینه مگا کم می‌توانید بر روی آن کلیک کنید. با استفاده از این گزینه می‌توانید به راحتی دوربین اصلی خود را تست کنید. برای این که بر روی یک تصویر زوم کنید و یا از حالت زوم خارج شوید باید از دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا استفاده کنید. همچنین می‌توانید بر روی دکمه دوربین در پایین صفحه ضربه بزنید تا اقدام به عکس برداری کنید.

به یاد داشته باشید که فلش دوربین و گوشی در حالت تست روشن است و زمانی که شما اقدام به عکس برداری می‌کنید باید فلش گوشی روشن شود و عکس گرفته شود. اگر این اتفاقات رخ داد، بدانید که دوربین گوشی شما سالم است و هیچ مشکلی ندارد.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Sensors

در این قسمت شاید به یک تست پیچیده‌تر و مشکل‌تر برخورد کنید. فهمیدن این مرحله شاید برای همه افراد آسان نباشد. البته افرادی که قدرت تحلیل ریاضی خوبی دارند و یا به موارد این چنینی برخورد کرده‌اند می‌توانند به راحتی این تست را هم انجام دهند.

همان طور که در ریاضیات حتماً به آن برخورد کرده‌اید، ما محورهای x، y و z را داریم. هر کدام از این اعداد یک محور را در یک راستا نشان می‌دهند. این اعداد نشان دهنده مختصات و موقعیت گوشی شما هستند. زمانی که شما موقعیت گوشی را تغییر می‌دهید، این اعداد هم تغییر می‌کنند. این نشان می‌دهد که موقعیت و مختصات گوشی شما در راستای این محورها تغییر پیدا می‌کند.

حال چگونه بفهمیم که سنسور و حسگر گوشی ما سالم است؟ به راحتی با چرخاندن گوشی می‌توانید به سلامت سنسورهای گوشی خود پی ببرید. اگر به طور مداوم این سنسورها تغییر کنند، نشان دهنده سلامت این قسمت از گوشی شما می‌باشد.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Sleep

برای تست اندروید در حالت خواب باید بر روی این گزینه بزنید. با استفاده از این تست می‌توانید نحوه کار کردن و سلامت این قسمت از گوشی خود را چک کنید. اگر شما نگران این هستید که گوشی شما، خاموش نشود می‌توانید به تعداد دلخواه و به دفعه‌های پشت سر هم این تست را انجام دهید.

با انجام تست‌های مکرر می‌توانید به سلامت این قسمت از موبایل اعتماد پیدا کنید.

تست گوشی اندروید با استفاده از  گزینه Light Sensor

همان طور که می‌دانید گوشی‌های هوشمند و اندروید در محیط‌های مختلف، سنسورهایی دارند که قادر هستند نور محیط را تشخیص دهند و به همین دلیل نور گوشی کم یا زیاد می‌شود. با استفاده از این گزینه می‌توانید تست کنید که آیا این سنسورها در گوشی شما سالم هستند یا ایرادهایی دارند.

برای انجام تست با استفاده از این گزینه باید گوشی خود را در سه نور مختلف از زیاد به کم قرار دهید تا متوجه شوید که آیا این سنسورها به خوبی کار می‌کنند و یا معیوب شده‌اند.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Fingerprint Sensor

با استفاده از گزینه Fingerprint Sensor می‌توانید حسگر اثر انگشت گوشی خود را تست کنید تا ببینید که آیا مشکل دارد یا این که به خوبی عمل می‌کند. برای تست بر روی این گزینه کلیک کنید. شما می‌توانید با ضربه زدن دست و انگشت خود، این قسمت از گوشی را تست کنید.

این تست به طور خودکار اثر انگشت را اسکن می‌کند و نتیجه تست را به شما نمایش می‌دهد. این قسمت به شما نمایش می‌دهد که آیا تمامی اجزای مربوط به این حسگر به درستی عمل می‌کنند یا این که ایرادهایی دارند. همچنین با کلیک بر روی اطلاعات حسگر، جزئیات بیشتری از سیستم عامل و اجزای دیگر تلفن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تست گوشی اندروید با استفاده از گزینه Speaker

یکی دیگر از گزینه‌هایی که در صفحه تنظیمات وجود دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید کد تست اسپیکر گوشی می‌باشد. با استفاده از این گزینه می‌توانید صدای خروجی دستگاه خود را تست کنید. با ضربه زدن بر روی این گزینه یک موسیقی پخش می‌شود.

زمانی که شما تشخیص دادید که بلندگوهای گوشی شما به خوبی کار می‌کنند و صدای خوبی دارند باید دو بار بر روی آن ضربه بزنید تا از تست خارج شوید.

این ها تنها چند نمونه از تست‌هایی هستند که می‌توان با استفاده از کد *#0*# بر روی گوشی سامسونگ خود انجام دهید. شما می‌توانید با تست بقیه گزینه‌ها، تست گوشی خود را به طور کامل انجام دهید.

جمع بندی

تمامی گوشی‌ها دارای کدهای مخفی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به قابلیت‌های مهمی دست پیدا کنید. یکی از این کدها، کد *#0*# می‌باشد که در گوشی‌های سامسونگ کاربرد دارد و می‌توانید با استفاده از آن تست‌های مختلفی را بر روی آن انجام دهید.

شما قادر خواهید بود تست‌هایی بر روی نمایشگر گوشی، هشدار لرزشی، حسگر لمسی گوشی، دیگر حسگرها، دوربین، حالت خواب و بسیاری دیگر از قسمت‌های دیگر گوشی انجام دهید. البته دقت کنید که برای تست گوشی گزینه‌های بسیار بیشتری وجود دارند که ما در این مطلب به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کردیم.

همینطور ببینید : آموزش و نکات جلوگیری از هک شدن گوشی اندرویدی

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.