آموزش حذف اعلانات ثابت در اندروید

آیا می‌دانید که اعلان در گوشی چیست؟ برنامه‌های اندروید ممکن است به‌گونه‌ای طراحی شوند که دارای اعلان باشند. این برنامه‌ها ممکن است اعلان‌های مختلفی را برای شما ارسال کنند. اعلان‌ها یا همان نوتیفیکیشن‌ها ممکن است بسیار مفید باشند و بخواهند به ما اطلاعاتی را منتقل کنند و یا هشداری را ارسال کنند. اما در برخی از برنامه‌ها، توسعه دهندگان از این اعلان‌ها برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند که ممکن است گاهی آزار دهنده هم باشند. به همین دلیل است که برخی از کاربران می‌خواهند تا این اعلان‌ها را متوقف کنند. ما در این مطلب راهکارهایی را برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این اعلان‌ها را متوقف کنید یا به عبارت دیگر آموزش حذف اعلانات ثابت در اندروید را در دستور کار خود قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

حذف اعلانات ثابت
حذف اعلانات ثابت

حذف اعلانات ثابت با استفاده از قابلیت مزاحم نشوید!

اعلان‌ها ممکن است به صورت‌های مختلفی در گوشی ما وجود داشته باشند. شما ممکن است یک پیام از یک شخص خاص دریافت کنید و یا این اعلان‌ها را به واسطه وجود یک برنامه اندروید در گوشی خود دریافت کنید. یکی از قابلیت‌هایی که در گوشی‌های اندرویدی وجود دارد و البته بسیار کارآمد هم نیست حالت مزاح نشوید است.

اگر چه بسیاری از کاربران اعتقاد دارند که این ویژگی در اندروید تقریباً بی استفاده است اما می‌توان با فعال کردن آن مانع از ارسال پیام مخاطبان خود و اعلان آن‌ها شد. البته با فعال کردن این قابلیت، پیام‌ها دریافت می‌شوند اما صدا و اعلان آن‌ها را دریافت نخواهید کرد. همچنین تمامی اعلان‌ها بر روی گوشی شما بی صدا خواهند ماند.

برای فعال کردن حذف اعلانات ثابت می‌توانید به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. بعد از ورود به تنظیمات بر روی گزینه صدا و لرزش کلیک کنید. بعد از ورود به این قسمت می‌توانید حالت مزاحم نشوید را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه دیگر اعلان‌ها را با صدا دریافت نخواهید کرد.

اگر توجه کنید در این قسمت گزینه‌های مختلف دیگری هم وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها این گزینه را برای حالت‌های مختلف دیگری تنظیم کنید. لازم به ذکر است که دو تصویر زیر، تنظیمات مربوط به گوشی شیائومی می‌باشد و ممکن است گزینه‌های گوشی شما کمی با آن متفاوت باشند اما در مجموع می‌توانید این گزینه را در این قسمت فعال کنید.

آموزش غیرفعال‌کردن اعلان یک برنامه

در این قسمت از آموزش حذف اعلانات ثابت در اندروید، یک روش دیگر برای غیرفعال‌کردن نوتیفیکیشن یا همان اعلان برنامه‌ها در اندروید را برای شما بیان می‌کنیم. با این روش می‌توانید با سرعت بالا از ارسال اعلان توسط یک برنامه جلوگیری به عمل آورید.

البته لازم به ذکر است که باید گوشی شما دارای نسخه اندروید 5 به بالا باشد تا بتوانید از این امکان استفاده کنید زیرا نسخه‌های قدیمی اندروید امکان حذف اعلان‌ها به صورت تکی را نمی‌دهند. برای این کار باید منتظر بمانید تا یک اعلان از طرف برنامه مورد نظر برای شما ارسال شود.

بعد از ارسال نوتیفیکیشن، باید انگشت خود را بر روی اعلان ارسالی نگه دارید. بعد از مدت زمان کوتاهی دو چرخ‌دنده بر روی اعلان ارسالی نمایش داده می‌شود. همچنین برخی از اطلاعات مانند تصویر برنامه، روی نوتیفیکیشن ارسالی ظاهر می‌شود.

حذف اعلانات ثابت
حذف اعلانات ثابت

حال باید این اطلاعات نمایش داده شده را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این اطلاعات به یک صفحه هدایت می‌شوید. در این صفحه شما با گزینه Block all روبه‌رو خواهید شد که می‌توانید با فعال کردن آن حذف اعلانات ثابت را در دستور کار قرار دهید. البته باید دقت داشته باشید که با به‌روز رسانی‌های اندروید ممکن است در هنگام انجام این مراحل با گزینه‌های متفاوت‌تری روبه‌رو شوید اما در مجموع می‌توانید از این راه حل‌ها استفاده کنید.

البته دقت کنید که می‌توانید تنها برخی از اعلان‌های یک برنامه را ببندید. به‌عنوان‌مثال اگر در برنامه واتس‌اپ، پیام‌های برخی از گروه‌ها یا افراد شما را اذیت می‌کند، می‌توانید با کلیک بر روی آن گروه‌ها در برنامه، آن‌ها را بی صدا کنید و اعلان‌های تمام برنامه را نبندید.

بستن اعلان‌های ثابت با اپلیکیشن Hide Persistent Notifications

اپلیکیشن Hide Persistent Notifications‏ که صرفا برای حذف اعلانات ثابت اندروید طراحی شده است می‌تواند اعلان‌های ثابت شما را به طور کامل حذف کند.

Hide Persistent Notifications‏
Hide Persistent Notifications‏

آموزش بستن اعلان‌های ثابت Hide Persistent Notifications

برای بستن اعلان‌های ثابت با استفاده از این اپلیکیشن باید پس از نصب دسترسی‌های لازم را به اپلیکیشن بدهید تا اپلیکیشن بتواند فعال شود.

1- پس از فعال شدن در صفحه اصلی برنامه لیست اعلان های ثابت خود را مشاهده خواهید کرد.

آموزش بستن اعلان‌های ثابت
آموزش بستن اعلان‌های ثابت

2- پس از انتخاب اعلان مورد نظر صفحه زیر برای شما باز می‌شود که باید گزینه hide را بزنید.

آموزش بستن اعلان‌های ثابت

قطع اینترنت و بستن اعلان‌های یک برنامه

در این قسمت از آموزش حذف اعلانات ثابت در اندروید، شما می‌توانید با رفتن به تنظیمات برنامه به طور کلی اینترنت آن برنامه را غیر فعال کنید تا اعلان‌ها برای آن برنامه ارسال نشوند. حتماً می‌دانید که بسیاری از برنامه‌های موبایل با وصل شدن به اینترنت نوتیفیکیشن‌ها را دریافت می‌کنند.

برای این کار باید به تنظیمات گوشی خود بروید. سپس از میان گزینه‌های موجود، برنامه‌ها را انتخاب کنید تا بتوانید به این قسمت هدایت شوید. بعد از انتخاب برنامه‌ها باید به قسمت مدیریت برنامه‌ها بروید. بعد از این قسمت باید برنامه مورد نظر خود را بیابیم و بر روی آن کلیک کنیم. حال در این قسمت باید بر روی گزینه محدود کردن اینترنت بزنیم و به طور دلخواه محدودیت‌هایی را بر روی این برنامه اعمال کنیم تا دسترسی آن به اینترنت قطع شود.

لازم به ذکر است که تا زمانی این گزینه را به حالت اولیه خود باز نگردانید، برنامه شما دسترسی به اینترنت نخواهد داشت و اعلان‌ها را دریافت نخواهد کرد. همچنین شما نمی‌توانید از این برنامه استفاده کنید مگر این که آن را به حالت اولیه خود باز گردانید و به آن اجازه دسترسی به اینترنت را بدهید.

دقت کنید که این تصویرها مربوط به گوشی شیائومی می‌باشد و ممکن است با منو گوشی‌های دیگر اندکی تفاوت کند. اما در مجموع می‌توانید با این روش و با استفاده از این راه حل، ارسال نوتیفیکیشن‌ها به برنامه را قطع کنید.

تفاوت حذف اعلانات ثابت در نسخه‌های مختلف اندروید

همان گونه که در بالا گفتیم، تفاوت‌هایی در نوع تنظیمات و خاموش کردن اعلان‌ها در گوشی‌های مختلف ممکن است وجود داشته باشد زیرا این گوشی‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها هم به تبع آن، رابط کاربری و منو مربوط به خود را دارند.

اما باید بدانید که در اندرویدهای مختلف هم ممکن است تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. برای غیرفعال‌کردن این گزینه در اندرویدهای پایین‌تر باید با اندکی تغییر بتوانید این اعلان‌ها را غیر فعال نمایید. برای غیر فعال کردن این گزینه در اندروید 6 می‌توانید کرکره اعلان‌ها و نوتیفیکیشن‌ها را پایین بکشانید و بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات آن شوید. بعد از ورود به تنظیمات می‌توانید بر روی گزینه صداها و اعلان‌ها بزنید و با پایین کشیدن اسکرول صفحه، باید بر روی گزینه اعلان برنامه‌ها کلیک کنید و مطابق با نظر خود آن‌ها را خاموش کنید.

در اندروید هفت با ورود به تنظیمات دیگر لازم نیست که به قسمت برنامه‌ها بروید بلکه در همان صفحه اول تنظیمات می‌توانید گزینه نوتیفیکیشن یا همان اعلان‌ها را مشاهده کنید و بر روی آن کلیک کنید. می‌توانید بر روی برنامه‌های مورد نظر خود کلیک کنید و تغییرات مورد نظر را برای حذف اعلانات ثابت در اندروید انجام دهید.

در اندروید هشت باید بر روی تنظیمات کلیک کنیم و در صفحه اصلی تنظیمات بر روی گزینه برنامه‌ها و اعلان‌ها کلیک کنید. در این قسمت می‌بینید که اعلان‌ها برای تمامی برنامه‌های پیش فرض گوشی شما فعال می‌باشد. شما می‌توانید این اعلان‌ها را برای همه برنامه‌ها قطع کنید. شما می‌توانید به صورت دلخواه هر برنامه‌ای که قصد غیرفعال‌سازی اعلان برای آن را دارید، انتخاب کنید و اعلان‌ها را برای آن غیر فعال کنید.

اگر چه در اندرویدهای مختلف، ممکن است که اندکی با هم تفاوت داشته باشند اما در مجموع روش همه آن‌ها یکی است و شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها، اعلان گوشی و اندروید خود را غیر فعال کنید.

جمع بندی حذف اعلانات ثابت

یکی از معضلات و مشکلات سیستم عامل اندروید این است که امکان ارسال اعلان‌ها را برای تمامی برنامه‌های اندروید به وجود آورده است. این امکان هم می‌تواند مفید باشد و هم می‌تواند معایبی داشته باشد. اما خوشبختانه حذف اعلانات ثابت را هم در نسخه‌های مختلف اندروید قرار داده است. برای انجام این کار شما می‌توانید حالت مزاحم نشوید را فعال کنید البته با فعال کردن این گزینه اعلان‌ها را دریافت خواهید کرد ولی تنها صدا ندارند.

گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانید این اعلان‌ها را غیر فعال کنید. برای این کار می‌توانید بر روی اعلان ارسالی، دست خود را نگه دارید و از این طریق آن را غیر فعال کنید و یا می‌توانید از راه‌های مختلف به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و نوتیفیکیشن‌ها را از این قسمت‌ها غیر فعال کنید.

البته باید بدانید که ممکن است تفاوت‌هایی در نسخه‌های مختلف اندروید و مدل گوشی‌های به چشم بخورد اما در مجموع می‌توان با استفاده از این روش‌ها، اعلانات را خاموش کرد و راحتی و آسایش را برای خود به ارمغان آورد.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.