8 تکنولوژی موبایلی که سال 2022 را جذاب‌تر می‌کند

موج فناوری با سرعتی شگفت‌انگیز به سمت ما در حال حرکت است. هرروز امکانات و فناوری‌های جدیدی در زمینه دیجیتال به بازار عرضه می‌شوند که قابلیت‌ها و شگفتی‌های فوق‌العاده‌ای برای ما فراهم می‌کنند. در این میان گوشی‌های هوشمند نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

امروزه تفاوتی نمی‌کند که شما چه کسب و کاری دارید. در یک فضای دیجیتال فعالیت می‌کنید، در بازار مشغول فروش ساندویچ هستید و یا اینکه بوتیک لباس فروشی دارید؛ به هر حال نیاز به تکنولوژی‌های جدیدی در موبایل خود دارید تا کارها را با سرعت و کیفیت بهتر پیش ببرید. حتی ممکن است شما یک خانم خانه‌دار باشید که هیچ کسب و کاری برای درآمدزایی خود نداشته باشید، اما در هر صورت گوشی هوشمند با امکانات مناسب تبدیل به یک ضرورت در دنیای امروز شده است.

سال 2022 می‌تواند سالی پر از جذابیت و اتفاقات خود در فناوری برای شما باشد. در ادامه این صفحه با برخی از تکنولوژی‌های جذاب موبایل آشنا می‌شویم که این وسیله کاربردی و مهم را کاربردی‌تر می‌کند. همراه ما بمانید.

برنامه‌های فوری اندرویدی

برنامه‌های Android Instant گزینه‌های جدیدی در عرصه فناوری گوشی‌های هوشمند هستند که استفاده سریع‌تر و راحت‌تر از انواع اپلیکیشن موبایلی را در اختیار ما قرار می‌دهند. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید بدون نیاز به دانلود یک برنامه، کاربری آن را امتحان کنید و در صورتی که آن را مطلوب دیدید، اقدام به دانلود آن کنید.

برنامه‌های Android Instant انقلابی در تکنولوژی موبایلی محسوب می‌شود و روی گوشی‌های با اندروید بیشتر از 5 قابل استفاده است. این برنامه جذاب در حال حاضر فقط برای اندروید تولید شده و گوشی‌های اپل  و سیستم عامل ios این امکان را ندارند؛ اما احتمال اینکه به زودی اپل نیز از چنین برنامه‌ای رونمایی کند، بسیار زیاد است.

هوش مصنوعی موبایلی

در سال 2022 با کمک هوش مصنوعی، یک قدم کوتاه به تسلط بیشتر بر ربات‌ها در جهان نزدیک می‌شویم. در حال حاضر هوش مصنوعی در مواردی مانند الکسا، دستیار گوگل، سیری و مواردی از این دست در خانه‌ها قابل استفاده است؛ اما موبایل‌ها نیز می‌توانند یک قدم به این هوش نزدیک شوند. البته نمی‌توان انتظاری مانند سیری از آن‌ها داشت؛ اما تشخیص صدا و استفاده راحت‌تر از هندزفری یکی از این امکانات جذاب خواهد بود.

تشخیص صدا کاربر ازجمله مواردی است که هوش مصنوعی موبایلی در یال 2022 به کاربران گوشی‌های هوشمند ارائه می‌کند. این موضوع می‌تواند گزینه جذابی برای بازاریابان باشد تا کاربران هدف را به سمت تبلیغات خود جذب کنند.

امنیت موبایل در سال 2022

اگر شما هم صاحب کسب و کاری د حوزه دیجیتال هستید، حتما نیاز به موبایلی دارید که امنیت بالایی داشته باشد و بتواند به‌خوبی از اطلاعات شما محافظت کند. ایمن بودن تراکنش‌های مالی و یا محافظت از اطلاعاتی که کاربردی در گوشی خود ذخیره کرده، مواردی هستند که تمام مردم به دنبال آن هستند. حالا با ورود به سال 2022 می‌تواند روی این آپشن در موبایل‌های هوشمند اعتماد کرد و با خیال آسوده‌تر تصاویر، تراکنش‌های مالی، اسناد و هر چیز دیگری را ذخیره نمود و با خیال راحت انواع تراکنش ها و خرید ها را مانند خرید شارژ همراه اول با رمز دوم کارت انجام داد.

Geo fencing و خدمات مبتنی بر مکان

در بیشتر برنامه‌هایی که در گوشی موبایل نصب می‌شوند، کاربران به آن برنامه اجازه می‌دهند که مکان کاربر را ردیابی کند. حتما شما هم بعد از دانلود یک برنامه و اپلیکیشن جدید با پیامی از طرف آن برنامه روبرو شدید که برای ارائه خدمات بهتر نیاز به مکان‌یابی شما داشته است.

حتی برخی از برنامه‌ها بدون اینکه مکان کاربر را بدانند، نمی‌توانند خدمات کاملی ارائه دهند. این موضوع ممکن است برای برخی از کاربران ناخوشایند باشد. حالا در سال 2022 هستیم و شرکت‌های ارائه دهنده برنامه‌های موبایلی برای ارائه خدمات خود نیاز به مکان‌یابی شما ندارند. بنابراین با خیال راحت هر برنامه‌ای را دانلود کنید.

اپلیکیشن‌هایی برای سهولت در حمل و نقل

از روزهایی که گوشی‌های هوشمند فقط برای برقراری تماس، شنیدن آهنگ و یا دیدن فیلم و تصاویر مختلف استفاده می‌شود، زمان زیادی گذشته است.و در حال حاضر با اتصال این جادوگران کوچک به دنیای نامحدود اینترنت می‌توان به امکانات متنوع و بی‌نهایتی دست پیدا کرد. به‌طور مثال فقط کافی است یک بسته اینترنت مناسب  و پرسرعت در اختیار داشته باشید تا بتوانید انواع اپلیکیش‌های کاربردی و جذاب را دانلود کنید.

در میان این برنامه  و اپلیکیشن‌ها، گزینه‌های جذابی برای حمل و نقل راحت و سریع‌تر پیدا می‌شود. امروزه موارد بسیار زیادی در دنیا و کشور خودمان وجود دارند که با هزینه بسیار ارزان‌تر و اقتصادی تاکسی اینترنتی در اختیار ما قرار می‌دهند و یا امکان استفاده از پیک موتور را فراهم می‌کنند. همچنین می‌توان با کمک این برنامه‌ها بلیت هوایی برای یک سفر گرم تابستانه گرفت  و یا اینکه چمدان را برای یک سفر ریلی زمستانی بست. فقط کافی است به اینترنت متصل باشید و برنامه کاربردی آن را در گوشی موبایل خود داشته باشید.

پرداخت موبایلی، سهولت بیشتر در کسب و کار

در حال حاضر  و بعد از شیوع بیماری جهانی کرونا بیشتر کسب و کارها به سمت دنیای دیجیتال حرکت کردند. مردم دوست ندارند پول نقد پرداخت کنند و یا در فروشگاه‌ها به‌صورت حضوری خرید کنند . به همین دلیل کسب و کارهایی که به شکل آنلاین خدمات ارائه می‌دهند با رونق زیادی بعد از کرونا روبرو شدند. در این میان برای پرداخت هزینه‌ها و فروش محصولات نیاز به سامانه‌هایی بود که با سرعت و کیفیت مطلوب، عملیات پرداخت را بتوان در آن انجام داد.

خوشبختانه بازهم دنیای فناوری دیجیتال و تکنولوژی‌های موبایلی به کمک آمدند و می‌توان با استفاده از درگاه پرداخت هوشمند  ipg، دریافت مبالغ خرید را انجام داد.

علاوه بر آن حتی اگر شما صاحب یک کسب و کار هم نباشید، نیاز به برنامه‌های مناسبی برای پرداخت هزینه‌ها دارید. تکنولوژی‌های جدیدی موبایلی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند. دنیای دیجیتال راحتی و سرعت را برای همه ما به ارمغان می‌آورد. فقط کافی است روش استفاده از آن را یاد بگیریم.

بیومتریک، فناوری همه گوشی‌های موبایلی در سال 2022

تا قبل از ورود به سال 2022 بسیاری از برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند برای جذب کاربران، فناوری‌های جدید و جذابی مانند بیومتریک را در گوشی‌های خود طراحی کردند. در این فناوری می‌توان امنیت گوشی موبایل را با استفاده از تشخصی اثرانگشت، تشخصی صدا  و یا تشخصی چهره فرد افزایش داد.

با ورود به سال 2022 تقریبا تمامی برندهای معتبر تولیدکننده گوشی‌های هوشمند از این فناوری در محصولات جدیدی خود استفاده می‌کنند تا کاربران بتوانند به امنیت بیشتر در گوشی‌های خود اطمینان پیدا کنند و با خیال آسوده امکانات متنوع آن را به کار ببرند.

شخصی سازی گوشی، همیشه پادشاه است!

تفاوتی نمی‌کند که در چه سالی قرار داشته باشیم و فناوری‌های دیجیتال تا چه حد رشد کرده باشند، به هر حال شخصی سازی گوشی هوشمند همیشه برای همه کاربران بهترین  امکان محسوب شده و پادشاه فناوری است!

کاربران گوشی هوشمند دوست دارند خودشان یک تجربه شخصی از نحوه چیدمان برنامه‌های موبایل داشته باشند و درباره شکل استفاده از آن‌ها تصمیم بگیرند. بله همین دلیل برندهای معتبر سعی می‌کنند این امکان را به بهترین شکل در محصولات جدید خود قرار دهند تا کاربران بیشتری را جذب فناوری‌های تولیدی خود کنند.

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.