وضعیت حجم معاملات ارز دیجیتال در سال 2021

بررسی وضعیت معاملات ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ می‌تواند اطلاعات جالبی در اختیار ما بگذارد. این اطلاعات برای پیش بینی‌های آینده بسیار مفید هستند. در طول سال گذشته میلادی حجم معاملات صرافی‌های متمرکز حدود ۶۸۹ درصد رشد را تجربه کرده است. به عبارت بهتر حجم معاملات در این صرافی‌ها ۷ برابر شده است. یعنی مردم علاقه بیشتری به حضور در معاملات ارز‌های دیجیتال در صرافی‌های متمرکز نشان داده اند. البته رشد مشابه همین میزان هم در صرافی‌های غیرمتمرکز دیده شده است. حجم معاملات صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال در سال گذشته بیش از ۱۴ تریلیون دلار بوده است. این در حالی است که در سال گذشته میلادی حجم معاملات این صرافی‌ها در حدود دو تریلیون دلار بوده است.

همانطور که مشخص می‌باشد این اتفاق یک جهش بزرگ در معاملات ارزهای دیجیتال در جهان می‌باشد. شاید این جهش را بتوان آغاز جایگزین شدن بازار ارز‌های دیجیتال به جای بازارهای سنتی مالی دانست. طبیعتاً این اتفاق بر آینده اقتصاد جهان تاثیر زیادی خواهد داشت. در واقع مردم به شدت بر اقتصاد موثر هستند. وقتی آنها علاقه داشته باشند در یک بازار جدید فعالیت کنند، بنگاه‌های اقتصادی و کشورها هم ناگزیر هستند در این مسیر کنار آنها گام بردارند. در ادامه در مورد این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

کدام صرافی در سال 2021 بیشترین حجم معاملات را در بازار ارز دیجیتال داشته است؟

در بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱، صرافی بایننس را می‌توان به عنوان محبوب‌ترین صرافی متمرکز شناخت. ۶۷ درصد از حجم معاملات بازار رمز ارز در سال گذشته متعلق به این صرافی بوده است. به عبارت بهتر این صرافی معروف توانسته است حجم معاملات خودش را به بیش از ۹.۵ تریلیون دلار برساند. به عبارتی می‌توان گفت صرافی بایننس و کاربران آن با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد بازار را در اختیار دارند، تاثیر گذاری بیشتری نسبت به دیگران بر روی بازار دارند. آنها بیشتر می‌توانند در روند تغییر و تحولات بازار و نوسان‌های قیمتی دخیل باشند. بر این اساس می‌توان گفت بایننس با حجم معاملاتی که داشته است معتبرترین و قوی‌ترین صرافی بازار در سال گذشته و در حال حاضر می‌باشد. هرچند امکان استفاده از این صرافی برای ایرانیان با مشکلاتی مواجه است اما می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارز باشد.

حجم معاملات در سال 2021 چه چیزی را نشان می‌دهد؟

همانطور که با هم بررسی کردیم، حجم معاملات بازار ارز دیجیتال در سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است. با توجه به اینکه بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال، توانسته‌اند از این بازار درآمد خوبی به دست آورند، این جهش چشمگیر یک پیام بزرگ برای بسیاری از فعالان اقتصادی دارد. آینده اقتصاد دنیا بر اساس رمز ارزها طراحی خواهد شد. این موضوع را می‌توان از فعالیت‌های برخی کشورهای بزرگ مثل روسیه در بازار این ارزها نیز متوجه شد. هر کسی که علاقه دارد در شرایط اقتصادی آینده و سود‌هایی که در آن تقسیم می‌شود، سهیم باشد امروز باید دانش خودش را در زمینه ارزهای دیجیتال گسترش دهد. بهترین راه برای گسترش دانش در این زمینه، حضور در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال در مجموعه‌هایی مثل آرن کریپتو است.

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.