ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری
ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری – لیست 9 ابزار برتر

کاربردهای هوش مصنوعی روز به روز افزایش می‌یابد و برای کاربردهای گوناگون به کار گرفته می‌شود. یکی از این کاربردها، استفاده از هوش مصنوعی برای نکته برداری در جلسات کاری و درسی است. بر این اساس، شرکت‌های مختلف تکنولوژی تلاش می‌کنند با ارائه نمونه‌های جدیدی از AI، در این زمینه از رقبا پیشی بگیرند. به همین دلیل انتخاب‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که باعث سردرگمی کاربران شده است. در این راستا و به منظور افزایش آگاهی هر چه بیشتر شما، به معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری می‌پردازیم. لطفاً اگر به موضوعات مربوط به هوش مصنوعی علاقه دارید و می‌خواهید با ابزارهای هوشمند نکته برداری آشنا شوید؛ تا انتها با این مقاله از «مجله اینترنتی اندروید زوم» همراه باشید.

کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان ابزار نکته برداری

شرکت در جلسات مختلف، سمینارهای کاری و علمی، کلاس‌های درسی و… از جمله فعالیت‌هایی است که باید با ذهن آزاد و دقت کافی انجام شود. از طرفی ضمن شرکت در چنین جلساتی، نیاز است مهم‌ترین نکات یادداشت شوند و به عنوان یک سابقه شخصی از موضوعات مطرح شده در گردهمایی ضبط شود. با این حال همواره ممکن است که در چنین جمع‌هایی از مطلب جا بمانید یا حتی به دلیل کمبود زمان، همه یا بخشی از جلسه را از دست بدهید. بر این اساس، استارت آپ‌های دانش بنیان تلاش کردند با توسعه ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، راهکاری برای نکته برداری هوشمند از جلسات پیدا کنند.

در این راستا، ابزارهایی توسعه داده شد که قادر هستند بدون دخالت انسان از نکات مهم یادداشت برداری کنند و آن‌ها را به صورت مرتب شده در اختیار کاربران قرار دهند. حتی در مواردی قادر خواهید بود ساعت جلسه و مدت زمان آن را در ابزار برنامه ریزی کنید و در پایان نتیجه را دریافت نمایید.

کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان ابزار نکته برداری
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان ابزار نکته برداری

چگونه بهترین ابزار هوش مصنوعی برای یادداشت برداری را انتخاب کنیم؟

در واقع انتخاب یک ابزار مناسب برای رفع نیازهایی شما، می‌تواند به دو عامل اصلی بستگی داشته باشد. عامل اول ویژگی‌های این ابزار و عامل دوم نیازهای شخصی شما و انتظاراتی که از هوش مصنوعی دارید.  در ادامه مقاله به بررسی ویژگی‌ها و پارامترهای مهم در رابطه با انواع ابزارهای هوشمند نکته برداری خواهیم پرداخت؛ اما در اینجا قصد داریم فاکتورهای کلیدی که باید در رابطه با رفع نیازهای شخصی خود در نظر بگیرید را بررسی کنیم. این فاکتورها عبارت‌اند از:

هدف استفاده

هدف اصلی استفاده از برنامه را تعیین کنید. در واقع باید مشخص نمایید که آیا به دنبال یک برنامه یادداشت برداری شخصی هستید یا یک برنامه برای شرکت کاری؟ باید بدانید قصد دارید از این ابزار برای اهداف دانشگاهی، جلسات کاری یا سازمان شخصی استفاده کنید.

تعیین هدف استفاده از هوش مصنوعی
تعیین هدف استفاده از هوش مصنوعی

ویژگی ها

ویژگی‌ها و قابلیت‌های ارائه شده توسط برنامه را در نظر بگیرید. مثلاً به دنبال ویژگی‌هایی مانند همگام‌سازی خودکار بین دستگاه‌ها، گزینه‌های قالب‌بندی، قابلیت جست و جو و توانایی سازمان‌دهی یادداشت‌ها در دسته‌های متنوع باشید.

راحتی در استفاده

برنامه‌ای را انتخاب کنید که پیمایش و استفاده از آن آسان باشد. رابط کاربری باید بصری و کاربرپسند باشد و دستورالعمل‌های واضحی برای نحوه استفاده از ویژگی‌های برنامه داشته باشد.

امنیت

اطمینان حاصل کنید که برنامه دارای اقدامات امنیتی مناسب برای محافظت از داده‌های شما است، به‌خصوص اگر اطلاعات حساسی را ذخیره می‌کنید. در این رابطه باید به دنبال ویژگی‌هایی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای، رمزگذاری داده‌ها و ذخیره سازی ابری امن باشید.

سازگاری

بررسی کنید که آیا برنامه با سیستم عامل دستگاه شما سازگار است یا خیر و آیا با سایر ابزارهایی که استفاده می‌کنید، مانند ایمیل، تقویم، یا برنامه‌های ارتباطی یکپارچه می‌شود یا خیر.

قیمت

مدل قیمت‌گذاری برنامه، از جمله هزینه‌های اشتراک یا خریدهای درون برنامه را در نظر بگیرید. تعیین کنید که آیا ویژگی‌ها و عملکردهای ارائه شده ارزش هزینه را دارند یا خیر.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری

ابزارهایی که با هوش مصنوعی توسعه داده شده‌اند تا به جای انسان فکر کنند و نکات مهم یک موضوع را تشخیص دهند، متنوع هستند و توسط شرکت‌های تکنولوژی مختلف ارائه شده‌اند. با این وجود به دلیل پیچیدگی الگوریتم‌های به کار رفته در یادگیری هوش ماشینی برای نکته برداری، نمی‌توان به تمام این ابزارها اعتماد کرد. بر این اساس نیاز است کاربردها و محدودیت‌های موجود در هر نمونه را بررسی کنید و پس از مقایسه با معیارها و کاربردهای شخصی، به بهترین انتخاب موجود برسید. در این راستا، قصد داریم تعدادی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری را به شما معرفی کنیم که عبارت‌اند از:

 • isLucid
 • Fireflies
 • Otter
 • Avoma
 • Supernormal
 • MeetGeek
 • Colibri
 • Sembly
 • Instaminutes

در ادامه هر یک از موارد فوق را تشریح خواهیم کرد.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری

isLucid

ابزار هوش مصنوعی isLucid یک نرم‌افزار جلسات هوش مصنوعی است که از تشخیص صدای پیشرفته و دقیق برای رونویسی جلسات آنلاین شما به صورت هم‌زمان و نکته برداری از آن‌ها استفاده می‌کند. در واقع با استفاده از این ابزار، قادر خواهید بود به جای صرف زمان برای نوشتن یادداشت‌ها، ایجاد ایمیل‌های جمع بندی، و شفاف سازی وظایف به تمرکز بر آنچه مهم است بپردازید. به این ترتیب زمان کافی برای برقراری ارتباط با سایر اعضا، ایجاد دستورالعمل‌ها و طرح پیشنهادات را خواهید داشت.

شایان ذکر است که isLucid قادر به نکته برداری از جلسات برگزار شده به بیش از ۳۰ زبان و گویش مختلف می‌باشد. همچنین نکته برداری توسط هوش مصنوعی در قالب صورت جلسه در اختیار کاربر یا کاربران هوش مصنوعی که برای خود دسترسی ایجاد کرده‌اند قرار می‌گیرد.

در ادامه و با استفاده از ویژگی‌های این ابزار، فایل‌های خروجی از طریق Zapier به نرم‌افزارهای مدیریت ترجیحی مانند Atlassian Jira، Azure DevOps، MS Planner یا هر نرم‌افزار مدیریت پروژه دیگری منتقل می‌شوند. به منظور آشنایی بیشتر با این ابزار هوش مصنوعی برای نکته برداری کلیک کنید.

Fireflies

هوش مصنوعی Fireflies یک برنامه یادداشت برداری خودکار است که مکالمات و جلسات را رونویسی و ذخیره می‌کند. این برنامه از هوش مصنوعی برای ضبط و رونویسی خودکار جلسات، تماس‌های تلفنی و سایر مکالمات در زمان واقعی استفاده می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به جای یادداشت‌برداری، روی مکالمه تمرکز کنند. از طرفی انواع پلتفرم‌های ارتباطی از جمله Zoom، Google Meet، Microsoft Teams و Slack را می‌توان با Fireflies مرتبط کرد.

شایان ذکر است که پس از اتصال، نرم‌افزار به طور خودکار به جلسات می‌پیوندد، گفتگو را ضبط می‌کند، آن را رونویسی می‌کند و به کاربران امکان دسترسی به آرشیو قابل جستجو از جلسات و مکالمات قبلی را می‌دهد. همچنین Fireflies علاوه بر رونویسی خودکار، تعدادی ابزار را برای کمک به کاربران در مدیریت و سازماندهی یادداشت‌های خود فراهم می‌کند. به این ترتیب که کاربران می‌توانند نظر بدهند، قسمت‌های کلیدی را در رونوشت برجسته کنند، و در یادداشت‌ها تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند. این برنامه همچنین گزینه‌ای برای ارسال یادداشت‌ها به برنامه‌های دیگر، مانند Salesforce یا Evernote و امکان برچسب گذاری یادداشت‌ها برای طبقه بندی و جستجوی ساده را فراهم می‌کند. شما می‌توانید به منظور آشنایی بیشتر با این ابزار کاربردی و استفاده از آن کلیک کنید.

Fireflies
Fireflies

Otter

یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای مدیریت جلسات و نکته برداری Otter است. با استفاده از «اوتر» این امکان را خواهید داشت که رونویسی از جلسات به صورت هم‌زمان تهیه کنید. در واقع این برنامه از هوش مصنوعی به منظور تبدیل اتوماتیک گفتار به متن استفاده می‌کند. علاوه بر این، بر اساس الگوریتم‌های بسیار پیچیده، اطلاعات مهم جلسات، سخنرانی‌ها و کلاس‌های درسی را تشخیص داده و به صورت نکات اصلیِ بحث، طبقه بندی می‌نماید.

شایان ذکر است Otter کاربردها و ویژگی‌های مختلفی به کاربران ارائه می‌دهد و همین امر باعث شده است که کاربران میل زیادی به استفاده از این ابزار هوش مصنوعی برای نکته برداری از جلسات و سخنرانی‌ها داشته باشند. به عنوان نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی کاربران جهت ایجاد تگ‌های سفارشی به منظور سازماندهی فایل‌های نکته برداری جلسات مختلف
 • امکان هایلایت بخش‌های مهم و حاشیه نویسی یا کامنت گذاشتن کنار متن
 • ایجاد یک شبکه از کاربران و به اشتراک گذاری نتایج استفاده از هوش مصنوعی
 • ارائه امکانات مناسب جهت یادداشت برداری به صورت دستی و تکمیل فایل تهیه شده توسط هوش مصنوعی
 • ارائه سرویس به زبان‌های مختلف
 • امکان دریافت و ارسال یادداشت‌ها به سایر برنامه‌های مدیریت فایل
 • امکان اتصال به نرم‌افزارهای ارتباطی نظیر Zoom، Microsoft Teams و Google Meet

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده، هوش مصنوعی اوتر هم برای دستگاه‌های موبایل و هم برای دستگاه‌های کامپیوتر رومیزی در دسترس است و استفاده از آن را در هر مکانی آسان می‌کند. با این وجود، بهترین و خاص‌ترین ویژگی Otter این است که می‌توانید از Otter Assistant بخواهید به جلسات بپیوندد و به تنهایی یادداشت برداری کند، حتی زمانی که خودتان نمی‌توانید به جلسه بپیوندید. به این منظور تنها کاری که باید انجام دهید این است که Otter را از قبل با جلسه برنامه ریزی شده در تقویم خود وصل کنید و اجازه دهید یادداشت برداری کند. جهت مراجعه به وب‌سایت اصلی ابزار کلیک کنید.

ابزار هوش مصنوعی Otter
ابزار هوش مصنوعی Otter

Avoma

از دیگر پلتفرم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که در زمینه رونویسی و تجزیه و تحلیل جلسات رسمی به کسب‌وکارها کمک می‌کند، Avoma است. در واقع شرکت‌ها یا مدیرانی که قصد دارند گردش‌های کاری جلسات خود را به صورت خودکار مدیریت کنند و در زمان مورد نیاز صرفه‌جویی نمایند؛ از چنین ابزارهای استفاده می‌کنند. به این ترتیب نه تنها جلسات کاری، بلکه مکالماتی که در رابطه با کسب و کار هستند، به خوبی نکته برداری و طبقه بندی می‌شوند. شایان ذکر است این ابزار هوش مصنوعی از پردازش پیشرفته زبان طبیعی (NLP) و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی به منظور تبدیل جلسات به متن و درک محتوا و احساسات مکالمه استفاده می‌کند.

از دیگر مزایای به کارگیری Avoma امکان مرتبط سازی برنامه با Zoom، Microsoft Teams و Google Meet می‌باشد. به این ترتیب جلسات آنلاینی که از طریق این پلتفرم‌ها برگزار می‌گردند نیز به واسطه هوش مصنوعی مدیریت می‌شوند. از سوی دیگر، کاربران امکان دسترسی به سابقه جست و جو و استفاده‌های پیشین از برنامه را دارند و می‌توانند از این امکان برای مدیریت بهتر جلسات خود استفاده کنند.

ذکر این نکته نیز ضروری است که با وجود کاربردهای گسترده Avoma برای کسب و کارهای مختلف، معمولاً تیم‌های بازاریابی و فروش بیشتر به سمت استفاده از این ابزار هوش مصنوعی می‌روند. شما هم می‌توانید جهت استفاده از این ابزار کلیک کنید.

Avoma
Avoma

Supernormal

با استفاده از این ابزار فوق طبیعی (!) پس از پایان جلسه، می‌توانید یادداشت‌های دقیق متناسب با تماس خود را تنها با یک کلیک ایجاد کنید. به این ترتیب قادر خواهید بود جلسات تعیین استراتژی شرکت، جلسات تعریف پروژه، تماس‌های فروش، مصاحبه‌های منابع انسانی و موارد دیگر را به صورت هوشمند مدیریت نمایید. به منظور استفاده از این ابزار کاربردی، آزمایش رایگان خود را شروع کنید و ببینید Supernormal چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد.

هر چند سوپر نرمال می‌تواند به صورت ادغام شده با Zoom، Microsoft Teams و Google Meet فعالیت کند؛ شما می‌توانید هر فایل ضبط شده را تبدیل به متن کنید. در ادامه هوش مصنوعی در جهت نکته برداری و تعیین بخش‌های مهم متن به شما کمک خواهد کرد.

از دیگر ویژگی‌های ابزار Supernormal می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه رونوشت کامل از جلسات
 • ضبط فیلم و صدای جلسه
 • به اشتراک گذاری فایل‌های ضبط شده و نکته برداری‌ها
 • قابلیت انتخاب چندین زبان
 • ضبط رایگان ۱۰ جلسه در هر ماه

در صورتی که نسخه رایگان برنامه پاسخگوی نیازهای شما نیست؛ می‌توانید از نسخه Pro که با پرداخت 15 دلار در ماه شروع می‌شود، استفاده نمایید.جهت آشنایی بیشتر و استفاده از این ابزار هوش مصنوعی کلیک کنید.

Supernormal ابزاری برای نکته برداری هوشمند
Supernormal ابزاری برای نکته برداری هوشمند

MeetGeek

از جمله دستیارهای هوش مصنوعی که به صورت خودکار ویدئو را ضبط و از آن رونوشت تهیه می‌کند، MeetGeek نام دارد. این ابزار در خلاصه سازی و درک محتوای جلسه، توانایی بالایی دارد و به عنوان ابزاری در نکته برداری به کار می‌رود. حال در استفاده از این ابزار می‌توانید به برنامه‌های برگزاری جلسه مانند Google Meet متصل شوید یا با اتصال MeetGeek به تقویم دیجیتال خود، به صورت خودکار از جلسات نکته برداری نمایید.

شایان ذکر است که این ابزار هوش مصنوعی برای نکته برداری، علاوه بر ضبط جلسه و ایجاد نسخه متنی، بخش‌های مهم ویدئو یا صدای ضبط شده جلسه را به صورت مجزا تفکیک می‌کند. از طرفی شما می‌توانید با مشخص کردن نکات کلیدی و سرخط‌های مهم یک مبحث، هوش مصنوعی را در نکته برداری هدایت کنید تا به نتیجه بهتری برسید. به این ترتیب الگوریتم‌های یادگیری ماشینی باعث می‌شوند فرآيند نکته برداری از جلسات بر اساس سابقه ایجاد شده و میزان اهمیت نکات از نظر شما، تعیین گردند.

از جمله ویژگی‌های قابل توجه Meet Geek می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ادغام با دیگر ابزارهای مدیریت پروژه
 • تعیین قالب‌های مشخص برای انواع جلسات و ایجاد پوسته سفارشی
 • تعیین میزان مشارکت، وقت شناسی و احساسات گوینده

بهتر است بدانید که استفاده از این ابزار هوش مصنوعی، در ابتدا رایگان است؛ اما جهت افزایش دسترسی و میزان استفاده، باید در دو نسخه Pro و Business به ترتیب مبلغ ۱۵ و ۲۰ دلار پرداخت نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از MeetGeek کلیک کنید. به این منظور حتما از ابزار تغییر آی پی استفاده نمایید؛ چراکه آی پی‌های ایرانی امکان دسترسی به وب‌سایت را ندارند.

Colibri

اگر قصد دارید با شرکت در یک جلسه آنلاین یا حضوری، تمام توجه خود را به بحث معطوف کنید و درگیری یادداشت برداری نباشید؛ Colibri این امکان را فراهم می‌سازد. شما این امکان را دارید که به صورت هم‌زمان با برگزاری جلسه، علاوه بر داشتن یک رونوشت از تمام موضوعات مطرح شده، نکات اصلی را به واسطه الگوریتم‌های هوش مصنوعی در اختیار داشته باشید. این ابزار با برخورداری از بانک اطلاعاتی و سابقه استفاده، به راحتی قابل جست و جو و پیگیری جلسات قبلی است.

از جمله ویژگی‌های خاص Colibri به عنوان یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد برچسب زمانی برای فایل‌های تهیه شده به صورت اتوماتیک
 • هایلایت کردن بخش‌های مهم رونویسی هم‌زمان
 • ایجاد برنامه ریزی شرکت در جلسات
 • پشتیبانی از ابزارهای کنفرانس نظیر Zoom، Meet، Teams، BlueJeans

Colibri می‌تواند به طور خودکار یادداشت‌های دارای مهر زمانی ایجاد کند، موضوعات را شناسایی کند و سؤالات مشتری را استخراج کند. در طول جلسه، می‌توانید قطعه‌های مهمی از رونویسی زنده را برجسته کنید تا به یادداشت‌ها اضافه نمایید. همچنین می‌توانید برنامه‌ها و قالب‌های جلسات را از قبل ایجاد کنید.

شایان ذکر است که بخش‌های عمومی این نرم‌افزار رایگان می‌باشد؛ اما ویژگی‌های هوش مصنوعی تنها با پرداخت هزینه در دسترس کاربران قرار دارند. جهت استفاده از این ابزار کلیک کنید.

Colibri
Colibri

Sembly

دستیار مجازی Sembly به جای شما در جلسات شرکت می‌کند و با ارائه رونوشت کامل و نکته برداری، کار شما را آسان‌تر خواهد کرد. از طرفی حتی با شرکت در جلسات می‌توانید این ابزار را فعال نمایید تا با توجه کامل مشغول درک مطالب شوید. به این ترتیب هیچ یک از قسمت‌های مهم را از دست نخواهید داد. استفاده از این قبیل ابزارهای هوش مصنوعی، خصوصاً مناسب افرادی است که به طور معمول مجبور به شرکت در جلسات متعدد، تماس‌های کاری زیاد یا انجام چندین مصاحبه در طول روز هستند.

شایان ذکر است که Sembly امکان ادغام با ابزارهای ارتباطی برگزاری آنلاین جلسات را دارد و نتایج نکته برداری را از طریق اتصال به ابزارهای سازماندهی نوشته مانند  Notionمرتب می‌کند. از سوی دیگر وجود نسخه اندروید و ios این ابزار، امکان استفاده از آن در هر محلی را فراهم می‌کند. در صورت استفاده از این ابزار، باید با پرداخت هزینه ماهانه ۱۰ دلار حساب کاربری خود را به حرفه‌ای ارتقا دهید. لطفاً به منظور آشنایی بیشتر با Sembly و استفاده از آن کلیک کنید.

Instaminutes

یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی برای نکته برداری Instaminutes است. با استفاده از این ابزار کاربردی، می‌توانید جلسات خود را در کوتاه‌ترین زمان به صورت خلاصه و در قالب نکات اصلی در دسترس داشته باشید. در واقع هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم‌های پرداز زبان طبیعی و تشخیص احساسات گوینده، می‌تواند نکات مهم و حساس را تشخیص دهد و جدا سازی نماید. به عنوان مثال اگر از طریق Webex، Zoom، Google Meet و… در یک جلسه شرکت کنید، هوش مصنوعی به صورت هم‌زمان رونوشت نشست را تهیه می‌کند و در اختیارتان قرار می‌دهد تا نیاز به یادداشت برداری نداشته باشید.

شایان ذکر است، زمانی که در طول جلسات به صورت دستی نکاتی را به نوشته اضافه می‌کنید یا در قالب کامنت در حاشیه متن می‌نویسید؛ این امر باعث تکمیل فرآيند یادگیری ماشین و بهبود عملکرد آن در آينده خواهد شد.

دانستن این نکته نیز ضروری است که استفاده از Instaminutes تا ۳۰۰ دقیقه در ماه رایگان است و برای دریافت حق اشتراک باید حساب کاربری خود را به نسخه‌های Premium یا Small Teams ارتقا دهید که هزینه ماهیانه این دو حالت به ترتیب ۵۰ و ۸۴ دلار می‌باشد. جهت مراجعه به وب‌سایت اصلی این ابزار کاربردی و استفاده از آن کلیک کنید.

Instaminutes
Instaminutes

لینک مقالات تکمیلی یا پیشنهادی

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی ابزارهایی پرداختیم که در زمینه نکته برداری و تهیه رونوشت از جلسات مختلف به شما کمک می‌کنند. از طرفی متأسفانه زبان فارسی برای این ابزارها در نظر گرفته نشده است؛ اما این ابزار برای کسانی که فعالیت بین‌المللی دارند یا قصد شرکت در سمینارهای مجازی غیربومی را داشته باشند مفید خواهد بود. از سوی دیگر دانشجویان ایرانی که از طریق دریافت ویزای تحصیلی مهاجرت می‌کنند، در صورت استفاده از این ابزارهای هوشمند در ابتدای راه مشکلات مربوط به تسلط بر زبان خارجی و درک مطلب را نخواهند داشت.

در پایان از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم. لطفاً لینک این نوشته را در اختیار دوستان خود نیز قرار دهید تا آن‌ها نیز با امکانات هوش مصنوعی در زمینه نکته برداری آشنا شوند. از طرفی با معرفی ابزارهایی که در این زمینه می‌شناسید، به ما در تکمیل مطالب این مقاله کمک خواهید کرد. پیروز و سربلند باشید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.