Fastest Android Phone 2015
Fastest Android Phone 2015

سریع ترین گوشی اندرویدی جهان در سال 2015 کدام است؟

همه ما در مورد قدرت و سرعت گوشی هوشمند Galaxy S6 Edge Plus ، که اوج شکوه و عظمت را برای شرکت پرآوازه ی سامسونگ به ارمغان آورده است،شنیده ایم.این گوشی هوشمند به گونه ای بسیار زیبا ، بزرگ و عالی و قدرتمند طراحی شده و هم اکنون نامزد عنوان سریع ترین گوشی جهان است.در واقع نتایج تست گوشی Galaxy S6 Edge Plus در تمام بنچمارک ها بسیار عالی بود اما در هر تست توسط گوشی Galaxy S6 که 6 ماه از تاریخ رونمایی اش میگذرد شکست خورد. به نظر شما کدام گوشی ممکن است از Galaxy S6 Edge Plus سریع تر باشد؟
با اندرویدزوم همراه باشید.

قبل از اینکه چیزی از نتایج تست بهترین گوشی های هوشمند دنیا بگوییم،روش تست را برای شما توضیح میدهیم. برای تست کارایی گوشی ها 6 گوشی پرچم دار Galaxy S6،Galaxy S6 Edge Plus، وان ام 9 ، One Plus 2 ، LG G4 و Xperia Z3+ را انتخاب شده و در سه دور با انواع بنچمارک های متفاوت مثل An TuTu و Vellamo برای تست های چند هسته ای و Geekbench 3 برای تک و چند هسته ای یکی پس از دیگری مقایسه شده اند.

 Galaxy S6 Edge Plus
Galaxy S6 Edge Plus

بعد از هر تست میانگین نتایج را حساب کرده و ارزیابی ها با امتیازات هم سطح را با هم در یک تست 100 امتیازی قرار دادیم که ببینیم هرکدام از گوشی ها از 100 امتیاز چند امتیاز کسب خواهند کرد.بعد از این تست 100 امتیازی گوشی سریع تر را به عنوان استاندارد خود قرار داده و گوشی دیگری را با آن مقایسه کردیم تا سریعترین گوشی را انتخاب کنیم که بر اساس نتایج آن گوشی Galaxy S6 در تمام مراحل گوشی Galaxy S6 Edge Plus را مغلوب سرعت خود کرد.
حتما شما هم از خود می پرسید که چگونه گوشی ای 6 ماه پیش رونمایی شده است می تواند از جدید ترین گوشی هوشمند سامسونگ،Galaxy S6 Edge Plus، که بهترین بهترین ها بوده و به خوبی پیشرفت داده شده است، سریع تر باشد؟ شایان به ذکر است گوشی Galaxy S6 Edge Plus دارای یک گیگا بایت رم پردازشگر اضافی نسبت به دیگر گوشی ها است.

Result
Result

داشتن یک سوم رم پردازشگر بیشتر گزینه ای بسیار عالی و دوست داشتنی برای همه ی گوشی ها است.به طور کلی هرچه رم پردازشگر بیشتر باشد سرعت و کیفیت عملکرد های همزمان بیشتر می شود.همچنین داشتن 4GB رم به جای 3GB موجب افزایش سرعت عمل کلی دستگاه شده و قدرت آن را افزایش میدهد.
سیستم عامل هر دو گوشی هوشمند Galaxy S6 Edge Plus و Galaxy S6 اندروید 5.1.1 بوده و حافظه ی کش (Cache) هردو قبل از هر تست کاملا پاک شده بود.با وجود این که نمی توان از تاثیرات اشکالات سیستم عامل در سرعت گوشی به سادگی عبور کرد،تنایج به دست آمده از آزمایش به طوری بسیار واضح نشان میدهد که گوشی هوشمند Galaxy S6 در هر راند از هر بنچمارک،گوشی Galaxy S6 Edge Plus را شکست داده است.در آینده وارد جزییات بیشتری شده و به مشخصات این دو گوشی هوشمند نگاهی عمیق تر خواهیم داشت اما به هر حال نتایج آزمایش کاملا واضح بوده و گوشی برتر را نشان میدهند.

 Galaxy S6
Galaxy S6

اجرا ی با کیفیت و عالی بازی ها در گوشی های هوشمند شرکت بزرگ سامسونگ و توانایی آن ها در تشخیص بنچمارک ها و فعال کردن تمام هسته های پردازنده در هنگام اجرای نرم افزار،شهرت خوبی به این شرک داده است.گوشی های Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge Plus بهترین عملکرد را در آزمایش داشتند ولی اگر بخواهیم آن ها را از نظر اجرا ی بازی ها (Gaming) با هم مقایسه کنیم سیستم اجرایی هر دو به یک صورت عمل خواهد کرد اما باز هم گوشی Galaxy S6 پیروز میدان خواهد بود.
علاوه بر این ، این بنچمارک ها چیز های متفاوتی از قبیل سرعت یک هسته بطور جداگانه،سرعت چند هسته به طور همزمان و یا عملکرد گرافیکی سیستم را مورد آزمایش و بررسی قرار میدهد. بنچمارک های بسیار زیادی برای خیلی از دیگر گوشی ها وجود دارد و ما می توانستیم انبوهی از دیگر گوشی ها را برای شما ارزیابی و مقایسه کنیم اما پیشنهاد ما این است که خودتان گوشی های خود را با نرم افزار های بنچمارک به چالش کشیده و بررسی کنید تا از توانایی ها و ناتوانی های گوشی خود پی ببرید و همچنین میتوانید نتیجه آن را به صورت کامنت با اندرویدزوم در میان بگذارید تا در دسترس عموم قرار گیرد.

شما میتوانید نرم افزار های بنچمارک را از این جا از گوگل پلی دانلود کنید.

دانلود نرم افزار Antutu
دانلود نرم افزار Antutu
دانلود نرم افزار GeekBench3
دانلود نرم افزار GeekBench3
دانلود نرم افزار Vellamo
دانلود نرم افزار Vellamo

به طور قطعی گوشی هوشمند Galaxy S6 هرگز تحت تاثیر شکوه و عظمت گوشی بزرگ تر،جدید تر و زیبا تر گوشی Galaxy S6 edge Plus قرار نخواهد گرفت و اگر شما به دنبال سریع ترین گوشی دنیا هستید با توجه و نگاهی دیگر به گوشی قدیمی تر Galaxy S6 متوجه خواهید شد که هیچ گوشی هوشمندی در کل دنیا از آن سریع تر نیست.این گوشی یک هیولا در عرصه گوشی های هوشمند بوده و حتی بعد از گذشت 6 ماه از تاریخ رونمایی اش هنوز به عنوان سریع ترین گوشی جهان به شمار میرود.
اکنون شما بعد از دیدن نتایج آزمایش سریع ترین گوشی سال 2015 ،کدام گوشی را سریع ترین میدانید؟شما عزیزان میتوانید نظرات خود را در اندرویدزوم مطرح کنید.

منبع:اندرویدپیت

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.