خانه » آخرین اخبار » بعد از خیس شدن و یا در آب افتادن گوشی چه کنیم؟

telegram-banafsh < تلگـــــــــرام بنفش >


مسدود سازی تمامی تبلیغات آزار دهنده
کیبورد فارسی زیبانویس
پوسته های زیبا و حرفه ای
حالت روح و ....


دانلود مستقیم تلگرام ضد تبلیغ


save phone after get wet
save phone after get wet

بعد از خیس شدن و یا در آب افتادن گوشی چه کنیم؟

شاید اخیرا در گوشی های هوشمندی که کمپانی ها در حال تولید هستند شاهد زد آب بودن گوشی ها هستیم که به راحتی میتوانیم آنها را بشوریم ، در تشت آب و یا استخر ببریم بدون اینکه کوچکترین آسیبی ببینند اما سهم بزرگی از گوشی های بازار که در دست بسیاری از مردم هست گوشی های حساس به آب هستند و یکی از ترس های هر شخص دارنده ی این گوشی ها مجاورت آنها با آب است.

در این پست درباره مواردی که باید هنگام خیس شدن و یا در آب افتادن گوشیمان رعایت کنیم برای شما مینویسیم. بسیاری از افراد بعد از این اتفاق هولناک کارهایی را انجام میدهند که باعث خرابی و آسیب بیشتر میشود پس باید گفت کارهایی که در هنگام اتفاق نباید انجام دهیم بسیار مهمتر از کارهایی که باید انجام دهیم هست.درست است شاید با خود بگویید بهتر است خودمان را زودتر به یک فرد متخصص برسانیم اما ممکن است تا آن موفع دیر شده باشد پس مسائل زیر موارد اولیه ایست که باید رعایت کنید.

قبل از هرچیز به نبایدها اشاره میکنیم که باید جدا از آنها پرهیز کنیم.

نباید ها :

1. نباید به هیچ وجه گوشی را روشن کنید.

2. نباید به هیچ وجه گوشی را تکان دهید.

3. نباید آنرا به منبع تغذیه وصل کنید.

4. دکمه ای را فشار ندهید.

5. داخل گوشی فوت نکنید که ممکن است آب را به نقاط عمیق تر بفرستید.

6. به هیچ وجه قطعات گوشی را باز نکنید چون ممکن است در صورت داشتن گارانتی آنرا باطل کنید.

مراحل نجات دستگاه اندرویدی بعد از خیس شدن :

1. اول از همه به سرعت گوشی را از آب خارج کرده و آنرا خاموش کنید تا از اختلال در عملکرد بیشتر آن جلوگیری کنید.

2. یک حوله خشک بردارید و آب را تا جایی که میتوانید از روی گوشی بردارید.

3. حالا قاب پشت دستگاه را بردارید و باتری را جدا کنید و بگذارید تا خشک شود.

4. سیمکارت و اس دی کارت را (در صورت وجود) در آورید.

5. گوشی را به حالت عمودی قرار دهید تا قطرات آب از آن خارج شود و با پارچه ای خشک هر قطره خارج شده را خشک کنید.

6. اگر هنوز فکر میکنید که آبی درون گوشی وجود دارد از جارو برقی برای کشیدن باقی آب استفاده کنید. توجه کنید هرگز از سشوار برای خشک کردن استفاده نکنید آب را به نقاط عمیق تر هول میدهد.

7. بعد از اینکه تمام مراحل بالا را کامل انجام دادید یک کیسه یا ظرف پر از برنج بیاورید و گوشی و باتری خیس شده خود را برای 1 یا 2 روز در آن قرار دهید. علت اینکار اینست که برنج آب را به سرعت و بسیار موثر به خود جذب میکند، در نتیجه گوشی شما کاملا خشک میشود.

ظرف برنج
ظرف برنج

8. بعد از بیرون آوردن از کیسه یا سطل برنج آنرا برای حدود 12 ساعت زیر نور خورشید قرار دهید (در این زمان برای برقراری ارتباط از گوشی دیگری استفاده کنید)

9. حالا وقت آن رسیده است که باتری را قرار دهید و گوشی را تست کنید اگر کار نکرد آنرا به شارژ بزنید بازهم اگر کار نکرد باتری ممکن است آسیب دیده باشد آنرا تعویض کنید و اگر هیچیک کار نکرد آخرین راه حل بردن گوشی به مرکز تعمیرات و ارائه تمام توضیحات به تعمیرکار میباشد.

کار تمام است ممکن است شما با رعایت همین چند نکته کوچک گوشی اندرویدی خود را نجات دهید و از آسیب های جدی و هزینه آور دور شوید.

شما هم اگر راه حل هایی تجربی و یا علمی دارید در کامنت ها با ما و کاربران اندرویدزوم در میان بگذارید.

16 نظرها

 1. سلام فلشم افتاد توی لباسشویی.
  چیکار باید بکنم؟

 2. درود… پاسخ به این پرسشای من، ممکنه پاسخ به پرسشای خیلیا باشه که این مشل منو دارن:
  گوشی من توی آب قند افتاده و تا متوجه شدم سیم کارت و رم و باطری رو خارج کردم و چون بار دوم بود(بار اول در آب خالص افتاد) و چون نیاز حیاتی به تماسی داشتم روشنش کردم و خیلی باهاش کلنجار رفتم تا روشنش کنم!؛ جایی بودم تلفن دیگه ای نبود و به صورت روشن و همین طور متصل به شارژ باطری در برنج نپخته چالش کردم!(ینی کلن گوشی رو در برنج فرو بردم) و تا صبح ماند؛ صبح دیدم هنوز روی لوگوی سامسونگ هست و بالا نمیآد به پیشنهاد خواهرم سشوار زدم، اما دیدم با سشوار بدتر شد(لوگو رفت و فقط ایکون باطری چشمک می زد و بعدها باز لوگو برگشت) و نهایتا بردم تمیرکار و ایشان موقت اول به باطری شوک زد و بعد باطری جدید زد و بعد ال ای دی موقت امتحان کرد باز افاقه نکرد و گفت چون گوشی شما روی لوگوی شرکت سامسونگ هست این یعنی باز امیدی هست و به من گفت از راه لب تاب بهش فایل منتقل می کنم و انجامش داد باز افاقه نکرد؛ “مطلب مهم اینکه اصن گوشی برام مهم نیست، فقط می خوام اطلاعات و متن های و شعرهای خودم که در دفترچه یاداشت گوشی داشتم دوباره بهش دست رسی پیدا کنم وگرنه باقی در رم ذخیره کرده بودم؛ چیزی که فکر نکنم با رکاوری هم به دست بیآند”؛ حالا پرسشم اینکه بار دوم و در آب افتاده(بار دوم در آب قند) و از همه مهم تر یارو تعمیرکار بهش فایل زده، آیا اگه گوشیم درست شد با فایل یا برنامه ای که بهش زده اطلاعات گوشیم نابود نمی شه؟؛ اون گفت نه نابود نمی شه با فلش زدن نابود می شه، اما تعمیرکار دومی گفت: من تضمین نمی کنم ممکن هست با اون هم اطلاعاتت از بین بره؛ در حالی که به تعمیرکار اول گفته بودم من اطلاعاتم برام مهمه و نه نجات گوشی و اگه اطلاعاتم از بین بره انجام نده، اما گفت: نه تنها با فلش زدن نابود می شه!.
  مطلب و پرسش دیگه اینکه در نت خواندم سشوار نزنین، اما من دیر فهمیدم و هر چی خواندم وارونه انجامش دادم جز سشوارش باقی رو خبر داشتم، اما حماقت کردم!؛ آیا حالا در آب قند افتاده لازمه در آب خالص بندازم و بعد بذارم خشک بشه؟…سپاس گذارم زود پاسخ منو این جا بدین تا از این کابوس از بین رفتن اطلاعات گوشیم رهایی یابم…

 3. سلام.
  من گوشیم آب رفت داخلش بعد پیاپی ریست میشد و لود نمیکرد. علتش چیه؟

 4. گوشی من s6 edge و بعد از خاموش کردن یه نور صورتی روشن از قسمت نور led داره بیرون میاد چی کار کنم؟

 5. سلام. من متوجه نشده بودم که گلدون روی میز آب پس داده و گوشیمو گذاشتم کنار گلدون. گوشیم خیس شده بود و نمیدونستم. روشن هم بود. بعد از ۲ساعت صفحه گوشیم سفید شد و خاموش شد. دیگه روشن نشد. باطری و سیم کارت رو دراوردم. گوشی رو گذاشتم تو کیسه برنج. چقدر باید داخل برنج بمونه؟ اصلا فایده ای داره؟ یا گوشیم دیگه سوخته؟

 6. سلام…ممنون از مظلب خوبتون …امروز یکم پشت گوشیم آب ریخت /فقط نصف پست گوشیم خیس شده بود .من زود با دستمال پاکش کردم ..گوشی کار میکرد ..بعد یکم(5 دقیقه) خاموشش کردم و پشتشو باز کردم خیس نبود ولی بازم پاکش کردم و باتریشم در آوردم و جای بابری هم خیس نبود و بازم پاک کردم ….سیمکارنمو در نیاوردم هنوز …لازمه بذارمش توی برنج؟

 7. سلام گوشی من داخل دریا افتاد زنگ زدم به قفاس بعد از 30 دقیقه رسید پرید اخل اب بعد از نیم ساعت قفاس بالای اب امد گفتم چی شد گفت پیدا شد ولی داخلش اب رفته گفتم چرا اب رفته گفتش داخل دریا افتاده گفتم داخل دریا عجب کار خدایه . خلاصه اخر گوشیم رو به نمکی دادم نمکی هم قبول نکرد بعد مونده بودم گوشیم رو چیکار کنم با کمی فکر کردن فهمید باید ببرم تعمیرگاه بردم تعمیر گاه اقای تعمیر کار گفت کجا افتاده گوشیت گفتم داخل دریا گفت داخل دریا گفت عجب گفتش خلاصه گشیم رو اخر دادم به برادر کوچیکم

 8. سلام گوشی من افتاده تو آب الان چرخش خودکارشو و میرم داخل دوربین گوشیم ریست میشه علتش چیه؟
  گوشیم سونی z

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *